Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2007., 11:50   #21
Quote:
BootBoy kaže: Pogledaj post
ali ja se ne bi previse zanosio s tom potvrdom... ako si bio kaznjavan, pisati ce ti KD xy - kazna brisana.
Ama neće - to je potvrda da nije pokrenut postupak ili donesena nepravomoćna presuda.

Quote:
BootBoy kaže: Pogledaj post
a i,ako se ne varam, za vecinu poslova poslodavac ne smije traziti tu potvrdu
Pravno, izvod iz kaznene evidencije ne smije ni tražiti, a niti se ga može dobiti, osim u gore navedenim slučajevima (npr. dobivanje stranog državljanstva).
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 12:45   #22
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Naravno. Jedino ako je postupak protiv tebe u tijeku - pisati će da je postupak za neko kazneno djelo u tijeku.

Ako si pravomoćno osuđen - potvrda je prazna, makar te uhvatili u švercu tri kontejnera heriona.
a rekli su mi da ako mi test na thc bude negativan da ce odbaciti kaznenu prijavu te da ce se tretirati kao ekses i bio sam negativan.....
a da li mi mozete rec sto ce mi doc sa prekrsajnog suda????
dosao mi je kuci zuti papir te me zanima da li ce mi biti ono testiranje urina na thc koje traje nekoliko mjeseci????
vozach ipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 13:08   #23
Quote:
vozach ipo kaže: Pogledaj post
dosao mi je kuci zuti papir te me zanima da li ce mi biti ono testiranje urina na thc koje traje nekoliko mjeseci????
Moguće u sklopu mjere obveznog liječnja od ovisnosti.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 16:18   #24
Jel se ta potvrda podiže u Zagrepčanki (tak sam našao da je tamo taj odsjek)? I jel gotovo isti dan, pliiiiiiz, hitno je!!
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 18:23   #25
koja potvrda? za šta ti treba?
uvjerenje koje se traži za zaposlenje isl. podiže se na općinskom sudu u mjestu prebivališta
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 18:46   #26
Pa za natječaj za jedan posao traže potvrdu o nekažnjavanju, iz Zg sam kao što mi i piše lijevo ispod nicka. I sad me zanima jel se to podiže u Zagrepčanki (navodno im je tamo ispostava za to!) i kolko traje ta procedura?
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 18:55   #27
na općinskom sudu, gotovo odmah
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 20:28   #28
jel u vodnikovoj?
Verdum is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 00:17   #29
ova potvrda, kako god je zvali a svi znamo na šta se misli, od 01.10 se podiže na kaznenom sudu, dakle u ILICI, tamo di su bile vojarne, križanje ilice i selske
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 17:28   #30
da, to sam danas saznao, rekli mi u u vukovarskoj
Verdum is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 20:00   #31
Za rad u državnoj službi dali mi je potrebna i potvrda o nekažnjavanju i onaj izvadak iz kaznene evidencije??? Kao maloljetnik imao sam jedan "problem" sa zakonom, ali je državno odvjetništvo odbacilo optužnicu. tako da nisam ni došao na sud,ali sam bio zabilježen u policijskoj evidenciji. Radilo se o kaznenom slučaju. Dali ću ja moći dobiti potrebne potvrde ili potvrdu.
Unaprijed hvala!
osijek_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 23:52   #32
za ispit za osiguranja kod hanfe mi treba potvrda o nekažnjavanju iz gospodarskog kriminala... di trebam otić po to? na ovoj stranici ima različitih odgovora...
znam da trebam na općinski sud, al na onaj u vukovarskoj ili onaj na križanju selske i ilice?
help ljudi, hitno je!
lost_and_found is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 12:24   #33
od 01.10. ove godine uvjerenja o nevođenju kaznenog postupka podižu se na uglu ilice i selske
naime, tad se općinski podilio na 2 dijela - blabla, da sad ne pričam o tome.

dali ti tu svoju potvrdu vadiš tamo - to ti ne znam
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 21:05   #34
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post
od 01.10. ove godine uvjerenja o nevođenju kaznenog postupka podižu se na uglu ilice i selske
naime, tad se općinski podilio na 2 dijela - blabla, da sad ne pričam o tome.

dali ti tu svoju potvrdu vadiš tamo - to ti ne znam
vadim, vadim...
danas obavila...
dakle na općinskom KAZNENOM sudu na uglu selske i ilice...
lost_and_found is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 12:04   #35
ja radim u d.o.o. i svako malo direktor treba potvrdu o nekažnjavanju za kokekakve natječaje i to se ne vadi na nikakvom sudu nego si ti ispišeš na papir "na temelju čl.37 st.4 točka 3. zakona o javnoj nabavi (NN 117/01 i 92/05) dajem sljedeću izjavu o nekažnjavanju- kojom ja XY iz grad,adresa izjavljujem za sebe i za pravnu osobu trgovačko društvo ime firme da nisam kažnjkavan niti ja niti tvrtka, te da nisam sudjelovao u krim.organizaciji, korupciji, prijevari ili pranju novca" na kraju staviš datum, potpis i žig i to sve ovjeriš kod JB i dođe 46,60 kn.


Postoje i druge potvrde o nekažnjavanju za d.o.o. i one se ugl vade na trgovačkom sudu, ali ako je samo "potvrda o nekažnjavanju" onda je to ovo- s tim da je možeš vaditi i na sudu ali ako mene pitaš to ti traje duže i kompliciranije je, a ova je sasvim dovoljna
maivmi7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 13:32   #36
Quote:
maivmi7 kaže: Pogledaj post
ja radim u d.o.o. i svako malo direktor treba potvrdu o nekažnjavanju za kokekakve natječaje i to se ne vadi na nikakvom sudu nego si ti ispišeš na papir "na temelju čl.37 st.4 točka 3. zakona o javnoj nabavi (NN 117/01 i 92/05) dajem sljedeću izjavu o nekažnjavanju- kojom ja XY iz grad,adresa izjavljujem za sebe i za pravnu osobu trgovačko društvo ime firme da nisam kažnjkavan niti ja niti tvrtka, te da nisam sudjelovao u krim.organizaciji, korupciji, prijevari ili pranju novca" na kraju staviš datum, potpis i žig i to sve ovjeriš kod JB i dođe 46,60 kn.


Postoje i druge potvrde o nekažnjavanju za d.o.o. i one se ugl vade na trgovačkom sudu, ali ako je samo "potvrda o nekažnjavanju" onda je to ovo- s tim da je možeš vaditi i na sudu ali ako mene pitaš to ti traje duže i kompliciranije je, a ova je sasvim dovoljna
na "mojim" natječajima sam odbacio ponude radi toga... i ljudi se žalili ali bile im žalbe odbijene.... a sad si ti misli....
-kec- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 14:16   #37
Quote:
maivmi7 kaže: Pogledaj post
ja radim u d.o.o. i svako malo direktor treba potvrdu o nekažnjavanju za kokekakve natječaje i to se ne vadi na nikakvom sudu nego si ti ispišeš na papir "na temelju čl.37 st.4 točka 3. zakona o javnoj nabavi (NN 117/01 i 92/05) dajem sljedeću izjavu o nekažnjavanju- kojom ja XY iz grad,adresa izjavljujem za sebe i za pravnu osobu trgovačko društvo ime firme da nisam kažnjkavan niti ja niti tvrtka, te da nisam sudjelovao u krim.organizaciji, korupciji, prijevari ili pranju novca" na kraju staviš datum, potpis i žig i to sve ovjeriš kod JB i dođe 46,60 kn.


Postoje i druge potvrde o nekažnjavanju za d.o.o. i one se ugl vade na trgovačkom sudu, ali ako je samo "potvrda o nekažnjavanju" onda je to ovo- s tim da je možeš vaditi i na sudu ali ako mene pitaš to ti traje duže i kompliciranije je, a ova je sasvim dovoljna
zanimljivo

jos je zanimljivije sto ti brkas tu razlicite pojmove.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 12:52   #38
Nedavno mi je stigla nepravomocna presuda za krsenje clanka 230. kz. naime, malo sam se zaigrao s piraterijom i netko me prijavio, dosla mi je policija i nasla deset (10)!!! piratskih DVDa. Naravno ostatak nisu nasli. To je bilo u 2. mj. i murjak mi je rekao da se ne trebam previse brinuti, da se to obicno zanemaruje jer nisu nasli velike kolicine. Medjutim, dosla meni presuda, nisu me zvali na sud niti nista, i sada moram platiti 2000 kn. Nije meni to problem, nego ako u mi u buducnosti bude trebala potvrda o nekaznjavanju, hoce li to ostati registrirano? mislim ljudi, ako cemo realno, svatko bi radi toga mogao biti kaznjen. tko danas ne skida i przi filmove, igrice i muziku? ja sam vjerojatno nekome stao na zulj i to je to.
mountain_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 16:15   #39
u potvrdi o kojoj pricamo ti to nece bit. procitaj cijeli topic pa ce ti biti jasno.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 17:54   #40
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Ama neće - to je potvrda da nije pokrenut postupak ili donesena nepravomoćna presuda.

jel možeš objasniti, pravomočna vs. nepravomočna presuda?
Markoleo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:55.