Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2010., 23:04   #1321
Quote:
corika1980 kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Ja i supruga bi trebali kod dermatologa na pregled, imam uputnice i trebao bih nas naručiti. Gdje mi je najbolje naručiti se? Čuo sam da na Novoj bolnici nisu loši, a da je i Šalata dobra. Molio bih vas preporuke. Unaprijed hvala.
Šalata je dosta dobra, Dubrava baš i ne.. al ako su problem madeži najbolji stručnjak je prof.Šitum na Vinogradskoj
morska riba is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 13:38   #1322
Quote:
morska riba kaže: Pogledaj post
Šalata je dosta dobra, Dubrava baš i ne.. al ako su problem madeži najbolji stručnjak je prof.Šitum na Vinogradskoj
on samo pregledava madeže ili ih i uklanja??
panterac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 19:45   #1323
Cek cek, zar nije Prof Šitum, ustvari profesorica Šitum??
ak je onda sam cuo da je jako dobra i da je glavna za melanom il tako nesto...
ožujak5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 23:36   #1324
može li mi tko preporučiti nekog doktora tko uklanja madeže uz što manje ožiljke, i kakve su cijene??
panterac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 12:02   #1325
Pročitala sam veći dio topica ali nisam našla odgovor na svoje pitanje: gdje je najbolje napraviti preventivni pregled madeža? Znači, htjela bih savjesnog i pouzdanog dermatologa... Nekako mi je tako koma da mi netko odokativno procijenjuje da li je nešto maligno ili ne Mama mi ima metastazirani melanom pa sam jako paranoična i sumnjičava...
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 12:21   #1326
u proteklih nekoliko godina odstranio sam između 20 i 30 madeža, na svim dijelovima tijela osim s nogu.

sve kirurški. bilo je to i fibrona (izraslina oblika graška, ali bez pigmenta).

sada sam napokon ok. ako izuzmemo dva mala na licu sa svake strane jagodice po jedan. vrlo mali, nisu izbočeni, samo pofarbani u tamno smeđe veličine vrha pribadače. njih neću dirat, ne da mi se maltretirat, dovoljno sam propatio.
karakteran is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 12:26   #1327
Gdje si ih skidao, i zašto toliko? Imaš li ožiljke, koliko dugo je zarastalo?
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 12:30   #1328
Quote:
Mushmula kaže: Pogledaj post
Pročitala sam veći dio topica ali nisam našla odgovor na svoje pitanje: gdje je najbolje napraviti preventivni pregled madeža? Znači, htjela bih savjesnog i pouzdanog dermatologa... Nekako mi je tako koma da mi netko odokativno procijenjuje da li je nešto maligno ili ne Mama mi ima metastazirani melanom pa sam jako paranoična i sumnjičava...
lijepo odes kod privatnika (naravno, ako si mozes priusitit) jer ce te pregledat kao covjeka i neces cekati dva sata u redu i onda otici nakon 3 sekunda jer jos sto ljudi ceka iza tebe...
ugl,poanta je u tome da ce te SVAKI dermatolog prvo pregledati "odokatvino", tj. pregledat ce te dermoskopom (mislim da se tako zove) sto je zapravo jedna vrsta povecala tako da on detaljnije vidi promjene na madezu.. tek ako uoci da mu je neki sumnjiv narucit ce te za jos koji pregled da vidi ima li promjena a ako treba madez moze i ukloniti kako bi ga poslao na analizu..
nazalost ne moze uzeti samo "uzorak" madeza, ne moze pol madeza skinut a pola ostaviti niti moze uzeti "bris madeza" pa poslati na analizu.. dakle,jedino ga moze pogledati ili skinuti i poslati na analizu..
prema tome,izaberi doktora koji ti se najvise svidja, za kojeg mislis da ce te stvarno saslusat i posavjetovat i naruci se za pregled... dalje ces vidjeti sto ti kaze..
sretno!
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 12:36   #1329
Quote:
decec kaže: Pogledaj post
Gdje si ih skidao, i zašto toliko? Imaš li ožiljke, koliko dugo je zarastalo?
moj savjet: ako si mozete priustiti odite privatniku! ako ne mozete onda budite dobri prema doktoru u bolnici i lijepo ga zamolite da vam ostane sto manji oziljak (po mogucnosti da ne ostane!!)...
naime,ja sam skidala veci madez i ostao mi je oziljak, naravno zato sto je doktor krivo procijenio i prerano skinuo konce, cak mi je i raskrvario ranu.. naravno da se pravio lud i poslao me doma... dan danas, 8 godina nakon toga ja imam oziljak. osobno,mene ne smeta jako jer mislim da na svijetu ima i puno gorih stvari od jednog ili dva oziljka na tijelu, ali postoje ljudi kojima to strasno smeta tako da za svaki slucaj preporucam da izaberete doktora koji vam se cini savjestan i pristupacan....
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 12:41   #1330
ovo je moj odgovor na sve postove:

skidao sam ih masovno jer volim biti lijep.
skinuo sam ih sve u glavnoj bolnici i radili su mi od svjetskih majstora, do pripravnika koji su se na mene praksirali.
tko god da je radio dobro je napravio.
majstor kirurg koji mi je skinuo najbitnije (glava, lice) madeže poslije par mjeseci otišao je u privatnike. ožiljci su ostali.
šavovi? skinuo sam ih sam kući. kirurg koji je šivao ih ne skida. skidaju se ambulatno. meni se nije dalo ići do svog liječnika pa sam ih poskidao kod kuće pred ogledalom.
nije mudrost koliko šavovi moraju ostajat: na licu 7 dana, na leđima 10 dana.
OŽILJAK MORA OSTATI!!!
ne vjerujte lažovima!
karakteran is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 12:46   #1331
Quote:
karakteran kaže: Pogledaj post
ovo je moj odgovor na sve postove:

skidao sam ih masovno jer volim biti lijep.
skinuo sam ih sve u glavnoj bolnici i radili su mi od svjetskih majstora, do pripravnika koji su se na mene praksirali.
tko god da je radio dobro je napravio.
majstor kirurg koji mi je skinuo najbitnije (glava, lice) madeže poslije par mjeseci otišao je u privatnike. ožiljci su ostali.
šavovi? skinuo sam ih sam kući. kirurg koji je šivao ih ne skida. skidaju se ambulatno. meni se nije dalo ići do svog liječnika pa sam ih poskidao kod kuće pred ogledalom.
nije mudrost koliko šavovi moraju ostajat: na licu 7 dana, na leđima 10 dana.
OŽILJAK MORA OSTATI!!!
ne vjerujte lažovima!


oziljak ce ostati ali nakon par godina, ako je oziljak mali, trebao bi postajati sve vise neprimjetan...
a cuj,ja sam imala 16 god i nisam se usudila sama skidat konce ali vjerujem da bih sad postupila pametnije i ne bih isla na pregled kad mi on kaze (pa pocupa konce samo da me se rijesi) nego kad ja mislim da ih treba skinuti
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 12:48   #1332
Quote:
panterac kaže: Pogledaj post
može li mi tko preporučiti nekog doktora tko uklanja madeže uz što manje ožiljke, i kakve su cijene??
svaki doktor moze ukloniti madez a da ostane mali ili skoro nikakav oziljak ali to prije svega ovisi o velicini madeza (i ako je potrebno ukloniti dio koze ispod i oko njega) te o samom doktoru... ja uvijek preporucam privatnike jer imaju vise vremena.. evo jednog mog posta pa vidi: https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...&postcount=768

a imas i posebno temu o odstranjivanju madeza
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 12:50   #1333
KOLIKO GOD MALI MADEŽ BIO OŽILJAK OSTAJE!!!

što se tiče skidanja konaca, ne radite to kod kuće. ja sam poseban, ali dužnost mi je upozoriti da ostali to ne čine.

btw, postoje neke kreme s pijeskom za poliranje šavova, ali ja sam to trošio kraće vrijeme. nije pomagalo. a ožiljci nisu jako vidljivi ako je madež bio kao glava pribadače. no kad se malo bolje zagledam ja ga vidim, nije nestao ni nakon nekoliko godina. o onim većim na leđima neću ni govoriti.
karakteran is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 12:53   #1334
Quote:
little wonder kaže: Pogledaj post
Znam da je već bilo nekoliko tema o madežima, ali tamo nisam uspjela pronaći odgovore koje tražim (ili samo nisam dovoljno detaljno čitala?). Situacija je sljedeća...
Na leđima imam nekoliko većih madeža koji su promijenili boju i oblik, postali su svjetliji i veći u promjeru (zadržali su okrugli oblik, ali kao da su se "razlili", I don't know...) i isto tako u posljednjih nekoliko mjeseci po rukama i leđima se pojavilo nekoliko novih, manjih madeža. Svi su, kak da se izrazim, 2D. Znam da su opasni oni koji potamne i koji poprime neki asimetrični oblik, ali zanima me što s ovima? Na koji način se izlaganje suncu može uklopiti u ovu priču (prošlo ljeto sam se znatno više sunčala u odnosu na prije)? Inače nisam hipohondrična niti paranoična, ali imam povijest melanoma u obitelji (dva slučaja) i svjesna sam da to nije baš pozitivna strana.
nije mi jasno što čekaš? trk doktoru na pregled. siguran sam da će ti reći da ih ukloniš. mijenjanje boje nije dobro. nema mjesta panici, ali odmah kod doktora. ja sam iz predstrožnosti poskidao ih skoro 30. a sunčao se gotovo i nisam.
karakteran is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 12:55   #1335
Quote:
panterac kaže: Pogledaj post
može li mi tko preporučiti nekog doktora tko uklanja madeže uz što manje ožiljke, i kakve su cijene??
meni jedan nudio prošle godine, ne pretprošle 300 kn za jedan madež.
to ti se ne isplati čisto bacanje novca. odstranjivanje madeža je najjednostavniji kirurški zahvat. radili su mi ga čak i praktikanti. sve je prošlo dobro.

btw, laže onaj tko kaže da ožiljci ne ostaju. doduše kod mene nije prošlo 20 godina od uklanjanja. ali jedno 5 je. i još se vidi i nema šanse da se ne vidi za još 5. doduše to vidim samo ja ali nije kao što je bilo prije.
karakteran is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 13:04   #1336
Quote:
karakteran kaže: Pogledaj post
KOLIKO GOD MALI MADEŽ BIO OŽILJAK OSTAJE!!!

što se tiče skidanja konaca, ne radite to kod kuće. ja sam poseban, ali dužnost mi je upozoriti da ostali to ne čine.

btw, postoje neke kreme s pijeskom za poliranje šavova, ali ja sam to trošio kraće vrijeme. nije pomagalo. a ožiljci nisu jako vidljivi ako je madež bio kao glava pribadače. no kad se malo bolje zagledam ja ga vidim, nije nestao ni nakon nekoliko godina. o onim većim na leđima neću ni govoriti.
normalno da to nitko nece radit kod kuce sam.. ja sam medic.sestra pa zato kazem da bih ovaj put drugacije postupila.. haha..

ugl,nisi me shvatio - rekla sam da ce oziljak ostati ali s godinama ce biti manje primjetan.. prvo ce bit uocljiv i drugacije boje od ostatka koze (meni je bio ljubicast) no s vremenom ce se "prilagoditi" kozi i manje se vidjeti... "stopit ce se s kozom"...
ja po svom oziljku to isto vidim.. prije 8god kad sam skinula madez bio je uzasno vidljiv, doslovno iz aviona.. i bio je ljubicast a sad sve manje.. iste je boje kao i koza oko njega i nije mi vide "udubljen" taj dio koze.. samo se vide "crtice" od savova (imala sam 5 sava, 3 se vide dobro a cetvrti jedva)...
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 13:06   #1337
Quote:
karakteran kaže: Pogledaj post
kirurg koji je šivao ih ne skida. skidaju se ambulatno. meni se nije dalo ići do svog liječnika pa sam ih poskidao kod kuće pred ogledalom.
da,skidaju se ambulantno ali ne znaci da ih ne skida onaj koji ti ih je sivao... meni je sve obavio jedan doktor.. ovisi o bolnici i lijecniku....
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 13:10   #1338
Quote:
mejan kaže: Pogledaj post
normalno da to nitko nece radit kod kuce sam.. ja sam medic.sestra pa zato kazem da bih ovaj put drugacije postupila.. haha..

ugl,nisi me shvatio - rekla sam da ce oziljak ostati ali s godinama ce biti manje primjetan.. prvo ce bit uocljiv i drugacije boje od ostatka koze (meni je bio ljubicast) no s vremenom ce se "prilagoditi" kozi i manje se vidjeti... "stopit ce se s kozom"...
ja po svom oziljku to isto vidim.. prije 8god kad sam skinula madez bio je uzasno vidljiv, doslovno iz aviona.. i bio je ljubicast a sad sve manje.. iste je boje kao i koza oko njega i nije mi vide "udubljen" taj dio koze.. samo se vide "crtice" od savova (imala sam 5 sava, 3 se vide dobro a cetvrti jedva)...
dušo draga ja ne znam tko je to tebi radio, ali moji ožiljci su bili bijeli i nisu se vidjeli iz aviona, a sad se samo vidi trag konca i malo šav, ali kažem dok ljudima ne uperim prstom, ne primjećuje nitko.

kakva šteta, medicinska sestra, protekcije ko u priči, a bome i nepotizma pa ima takve postoperativne frke s izgledom rane...

a meni radili praktikanti pa ispalo bolje

što se tiče skidanja u svakoj je bolnici isto: ŠAVOVI SE SKIDAJU AMBULANTNO!
jedino privatnik zove nazad. pretpostavljam jer kod njega nikad nisam bio. nisam lud da bacam novce.
karakteran is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 13:18   #1339
Quote:
karakteran kaže: Pogledaj post
dušo draga ja ne znam tko je to tebi radio, ali moji ožiljci su bili bijeli i nisu se vidjeli iz aviona, a sad se samo vidi trag konca i malo šav, ali kažem dok ljudima ne uperim prstom, ne primjećuje nitko.

kakva šteta, medicinska sestra, protekcije ko u priči, a bome i nepotizma pa ima takve postoperativne frke s izgledom rane...

a meni radili praktikanti pa ispalo bolje

što se tiče skidanja u svakoj je bolnici isto: ŠAVOVI SE SKIDAJU AMBULANTNO!
jedino privatnik zove nazad. pretpostavljam jer kod njega nikad nisam bio. nisam lud da bacam novce.

aj nemoj bit tak hostilan i citaj sto ti pisem! imala sam 16god kad sam skidala madez i nisam imala pojma kak se to radi (a po godinama mozes zakljuciti da u to doba nisam bila medic.sestra jer sam jos isla u skolu).. madez mi je skidao doktor kojem se ocito zurilo skinut madez, a i konce nakon toga.. i nemoj me uvjeravat da ne znam tko mi je skidao konce!! a sto se tice rijeci ambulantno - ne odnosi se samo na lijecnika opce prakse nego na bilo koju ambulantu (kirursku, internu, orl i sl).. dakle, savovi se skidaju ambulatno (u mom slucaju u ambulanti doktora koji mi je skidao madez).. i to sto mi je skinuo madez na odjelu ne znaci da odredjenim danima ne radi i u ambulanti i ne skida konce... ako ti u svojoj praksi skidanja madeza nisi jos to dozivio ne znaci da se u cijeloj RH ne radi tako!
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 13:28   #1340
živim u velikom gradu i nikad nisam čuo da je kirurg koji je šivao ujedno i skidao konce.
karakteran is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:42.