Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2011., 18:31   #1561
Quote:
Eve* kaže: Pogledaj post
Da li se može kombinirati da se ode skinuti madež kod privatnika a phd napravit na uputnicu?
Madež je sumnjiv a ne bi skidala na uputnicu jer mi koma ožiljci budu, privatnici imaju puno preciznije alate
I slobodno preporuku na pm za privatnika (estetskog kirurga), tnx
Kako ste vi to zamislili? Privatnik isto može poslat na PHD tj. u vašem je interesu da pošalje jer se po pravilu sve što se skida šalje na PHD. Privatnik sigurno surađuje s nekim od patologa pa možete i to platiti. Mislim da vam opcija "PHD na uputnicu" neće upaliti osima ako nemate vezu.
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 14:59   #1562
Quote:
BlueWhale kaže: Pogledaj post
Kako ste vi to zamislili? Privatnik isto može poslat na PHD tj. u vašem je interesu da pošalje jer se po pravilu sve što se skida šalje na PHD. Privatnik sigurno surađuje s nekim od patologa pa možete i to platiti. Mislim da vam opcija "PHD na uputnicu" neće upaliti osima ako nemate vezu.
Mislila sam phd na uputnicu tako da ga ne platim, nego da platim samo operaciju
da meni madez nako sto ga skine i ja ga odnesem na analizu
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 15:15   #1563
Quote:
Eve* kaže: Pogledaj post
Mislila sam phd na uputnicu tako da ga ne platim, nego da platim samo operaciju
da meni madez nako sto ga skine i ja ga odnesem na analizu
Čujte, dr. opće prakse daje uputnice pacjentu za pregled kod specijalista koji kad odstrani madež, šalje materijal patologu po propisanoj proceduri. Mislim da nema šanse da vam dr. dade uputnicu za patologiju da vi sami nosite svoj materijal. Nikad nisam čuo za takvo što niti mislim da je moguće osim ako nemate neku vezu. Mislim, možete vi probati, ja ne kažem da sam apsolutno u pravu. Zašto ne odete u bolnicu odstraniti madež, ima tako dobrih specijalista (estetskih kirurga) i u bolnici koji se bave time, zašto bi plaćali nekome bez veze?
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 18:05   #1564
Quote:
BlueWhale kaže: Pogledaj post
Čujte, dr. opće prakse daje uputnice pacjentu za pregled kod specijalista koji kad odstrani madež, šalje materijal patologu po propisanoj proceduri. Mislim da nema šanse da vam dr. dade uputnicu za patologiju da vi sami nosite svoj materijal. Nikad nisam čuo za takvo što niti mislim da je moguće osim ako nemate neku vezu. Mislim, možete vi probati, ja ne kažem da sam apsolutno u pravu. Zašto ne odete u bolnicu odstraniti madež, ima tako dobrih specijalista (estetskih kirurga) i u bolnici koji se bave time, zašto bi plaćali nekome bez veze?
Zato kaj sam bila u nekoliko bolnica skidat madež i ožiljci su ispali koma, a kada sam kod tih istih ljudi otišla privatno, ožiljci gotovo nevidljivi.
Pitala sam ih kako to, i kažu da u bolnici nemaju dovoljno precizne alate.
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 23:43   #1565
Upravo sam pročitala da je do danas bio rok za prijavu za besplatnu kontrolu madeža.. Pa ja ću se upucat.. Godinu dana to čekam i opet zakasnim...
__________________
Čudno je kako je malo potrebno da budemo sretniji, a još čudnije kako nam često baš to malo nedostaje...
DraMaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 00:01   #1566
Quote:
Eve* kaže: Pogledaj post
Zato kaj sam bila u nekoliko bolnica skidat madež i ožiljci su ispali koma, a kada sam kod tih istih ljudi otišla privatno, ožiljci gotovo nevidljivi.
Pitala sam ih kako to, i kažu da u bolnici nemaju dovoljno precizne alate.
Ovo bi rekao da se odnosi na dermatolog- kirurg opće kirurgije.

Meni je prošle god. dermatolog odstranio madež sa leđa, i izgleda katastrofalno, kao da je neko rovario sa tupim nožem. A poznaniku je nedavno kirurg odstranio bradavicu sa ramena i skoro ništ se ne vidi, samo mala crtica prozirna.

Ipak, izgled je najmanje bitan u svemu tome. Najvažnije je da se to odstrani i da nije melanom, a kako ce to izgledat nije vazno.
M.BOSCORELLI is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 00:11   #1567
Quote:
M.BOSCORELLI kaže: Pogledaj post
Ovo bi rekao da se odnosi na dermatolog- kirurg opće kirurgije.

Meni je prošle god. dermatolog odstranio madež sa leđa, i izgleda katastrofalno, kao da je neko rovario sa tupim nožem. A poznaniku je nedavno kirurg odstranio bradavicu sa ramena i skoro ništ se ne vidi, samo mala crtica prozirna.

Ipak, izgled je najmanje bitan u svemu tome. Najvažnije je da se to odstrani i da nije melanom, a kako ce to izgledat nije vazno.
Apsolutno se slažem s ovim "dermatolog", ja nebi madež skidao kod dermatologa! Madeži se skidaju kod estetskog kirurga ako je negdje na tijelu i kod maksilofacijalnog kirurga ako je na vratu, licu i slično.
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 02:48   #1568
Quote:
BlueWhale kaže: Pogledaj post
Apsolutno se slažem s ovim "dermatolog", ja nebi madež skidao kod dermatologa! Madeži se skidaju kod estetskog kirurga ako je negdje na tijelu i kod maksilofacijalnog kirurga ako je na vratu, licu i slično.
Pa dermatolozi rijetko imaju zahvate, pa slijedom toga to izgleda ružnije, dok je kirurzima to rutinski posao.

Još što je problem kod tih madeža što mi pacijenti ne možemo birat da li hoćemo ili nećemo operaciju. Takozvani dermatolozi to određuju. Ja imam sigurno jedno 5 madeža koji strašno izgledaju, i čovjek koji ne zna struku bi rekao da su sigurno melanomi. Ipak prošle god sam uspio namolit da mi odstrani madež sa leđa koji je mjenjao oblike i zbilja je izgledao strašno.

Ipak, najbolje je platit privatniku i reć reži tu i tu al ipak 5oo kn nije mala lova, pogotovo ak se ima više madeža.
M.BOSCORELLI is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 10:22   #1569
Quote:
M.BOSCORELLI kaže: Pogledaj post
Pa dermatolozi rijetko imaju zahvate, pa slijedom toga to izgleda ružnije, dok je kirurzima to rutinski posao.

Još što je problem kod tih madeža što mi pacijenti ne možemo birat da li hoćemo ili nećemo operaciju. Takozvani dermatolozi to određuju. Ja imam sigurno jedno 5 madeža koji strašno izgledaju, i čovjek koji ne zna struku bi rekao da su sigurno melanomi. Ipak prošle god sam uspio namolit da mi odstrani madež sa leđa koji je mjenjao oblike i zbilja je izgledao strašno.

Ipak, najbolje je platit privatniku i reć reži tu i tu al ipak 5oo kn nije mala lova, pogotovo ak se ima više madeža.
Hm, normalno bi bilo da ako ima čovjek madež koji je sumljiv da dr. opće medicine nakon što i sam pogleda dade uputnicu za odstranjivanje kod kirurga i nebi trebalo biti problema. Nekad nema smisla ni ići kod dermatologa ako je madež na očigled se promjenijo i izgleda "loše", odmah uputnica i kod kirurga pa na PHD i to je to. Bar su nas tako učili da bi trebalo biti a sad...
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 14:27   #1570
Quote:
BlueWhale kaže: Pogledaj post
Hm, normalno bi bilo da ako ima čovjek madež koji je sumljiv da dr. opće medicine nakon što i sam pogleda dade uputnicu za odstranjivanje kod kirurga i nebi trebalo biti problema. Nekad nema smisla ni ići kod dermatologa ako je madež na očigled se promjenijo i izgleda "loše", odmah uputnica i kod kirurga pa na PHD i to je to. Bar su nas tako učili da bi trebalo biti a sad...
Ne znam ja jel tak kod tebe ili kod nekoga, ja znam kako je kod mene.
Mene moja dr opce prakse samo pošalje dermatologu, i kaže nek on dade mišljenje pa ćemo vidjet. A dermatolog redovno kaže da moram pratit stanje i redovito dolazit na kontrole, a o zahvatima se slabo priča.
M.BOSCORELLI is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 22:41   #1571
Quote:
M.BOSCORELLI kaže: Pogledaj post
Pa dermatolozi rijetko imaju zahvate, pa slijedom toga to izgleda ružnije, dok je kirurzima to rutinski posao.

Još što je problem kod tih madeža što mi pacijenti ne možemo birat da li hoćemo ili nećemo operaciju. Takozvani dermatolozi to određuju. Ja imam sigurno jedno 5 madeža koji strašno izgledaju, i čovjek koji ne zna struku bi rekao da su sigurno melanomi. Ipak prošle god sam uspio namolit da mi odstrani madež sa leđa koji je mjenjao oblike i zbilja je izgledao strašno.

Ipak, najbolje je platit privatniku i reć reži tu i tu al ipak 5oo kn nije mala lova, pogotovo ak se ima više madeža.
Gdje je 500 kn kod privatnika? Sve što sam ja našla je bilo skuplje.
Može i na pm info
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 22:53   #1572
Quote:
BlueWhale kaže: Pogledaj post
Apsolutno se slažem s ovim "dermatolog", ja nebi madež skidao kod dermatologa! Madeži se skidaju kod estetskog kirurga ako je negdje na tijelu i kod maksilofacijalnog kirurga ako je na vratu, licu i slično.
ja sam skinila prije 2 miseca 3 komada kod maksilofacijalnog, 2 su se nalazila na leđima (ali bliže ramenima pa bi se vidili kad bi nosila malo više otvorenu majicu) odnosno jedan se nalazija malo ispod ključne kosti. još je to više-manje "friško" tj. još se mista rozikaste boje, bila san 2 puta na kontroli, opet za 2 miseca.... i sve 5... nikakvi privatnici...
queen000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 00:38   #1573
Quote:
Eve* kaže: Pogledaj post
Gdje je 500 kn kod privatnika? Sve što sam ja našla je bilo skuplje.
Može i na pm info
Ne znam više gdje, to sam zvao prošle god i poklopio čim sam čuo cifru
M.BOSCORELLI is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 01:42   #1574
Quote:
queen000 kaže: Pogledaj post
ja sam skinila prije 2 miseca 3 komada kod maksilofacijalnog, 2 su se nalazila na leđima (ali bliže ramenima pa bi se vidili kad bi nosila malo više otvorenu majicu) odnosno jedan se nalazija malo ispod ključne kosti. još je to više-manje "friško" tj. još se mista rozikaste boje, bila san 2 puta na kontroli, opet za 2 miseca.... i sve 5... nikakvi privatnici...
To je super za čut.
Ajde budi dobra pa nam opiši kako si došla do toga... Ideš prvo takozvanom dermatologu pa onda kirurgu ili te dr opće prakse šalje odmah konkretno kirurgu?
M.BOSCORELLI is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 12:41   #1575
Quote:
M.BOSCORELLI kaže: Pogledaj post
To je super za čut.
Ajde budi dobra pa nam opiši kako si došla do toga... Ideš prvo takozvanom dermatologu pa onda kirurgu ili te dr opće prakse šalje odmah konkretno kirurgu?
aj budem dobra

išla kod dr. opće prakse po uputnicu za dermatologa da pogleda (a pregled... štrc brc.. bar je meni tako izgleda.. ravno minutu je traja) i kao da ne moran skidat, al da ih pazim.. a pošto su me ta 2 na leđima živcirali u estetskom pogledu, odlučila san ih skinit. i pošto mi je otac skida sa lica godinu dana prije i to kod maksilofacijalnog, opet samo uzela uputnicu kod svog doktora i otišla kod ovog i zakazala termin
queen000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 14:08   #1576
Quote:
queen000 kaže: Pogledaj post
aj budem dobra

išla kod dr. opće prakse po uputnicu za dermatologa da pogleda (a pregled... štrc brc.. bar je meni tako izgleda.. ravno minutu je traja) i kao da ne moran skidat, al da ih pazim.. a pošto su me ta 2 na leđima živcirali u estetskom pogledu, odlučila san ih skinit. i pošto mi je otac skida sa lica godinu dana prije i to kod maksilofacijalnog, opet samo uzela uputnicu kod svog doktora i otišla kod ovog i zakazala termin
Ma dobra si, hvala na inf.

Pa ja ne znam šta ti dermatolozi uopće rade... njih treba ukinut.. taj pregled koji oni rade, to može svako sebe sam pregledat... da, da, svima oni kažu da se pazi i da se mora kontrolirat... al koja je onda njihova uloga...

Koliko si plaćala zahvat? Ako imaš dop. vjerojatno nisi ništ plaćala, al ja nemam pa me zanima
M.BOSCORELLI is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 14:22   #1577
Quote:
M.BOSCORELLI kaže: Pogledaj post
Koliko si plaćala zahvat? Ako imaš dop. vjerojatno nisi ništ plaćala, al ja nemam pa me zanima
0 kn dopunsko, tako da ne znan koliko bi doslo bez...
queen000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 19:36   #1578
u suncu je 500 kn skidanje i kod privatnika. ali ako trazis SAMO SKIDANJE, a ako pristanes da salju u lab na analizu onda je 1500. reci da hoces samo skinut!
activia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 20:32   #1579
Quote:
queen000 kaže: Pogledaj post
0 kn dopunsko, tako da ne znan koliko bi doslo bez...
E a taj kao što kažeš tzv. maksilofacijalni, to je plastični kirurg? Pa nisam ni znao da oni rade prek HZZO-a.
Gdje si to radila? U KBC- Rebro?
Ak ti je tu glupo, slobodno piši na PM.
M.BOSCORELLI is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 12:14   #1580
Quote:
M.BOSCORELLI kaže: Pogledaj post
E a taj kao što kažeš tzv. maksilofacijalni, to je plastični kirurg? Pa nisam ni znao da oni rade prek HZZO-a.
Gdje si to radila? U KBC- Rebro?
Ak ti je tu glupo, slobodno piši na PM.
ah... ima sto bolnica u Hrvatskoj, zasto bi isla u Rebro?
e da.. zeznula se... na uputnici mi je pisalo maksilofacijalna kirurgija, a išla san na ORL... neman pojma zašto.... ne kužin ti se ja u te "zdravstvene" šeme... di me pošalju, tu idem
queen000 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:54.