Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2010., 00:25   #5621
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Oces reci da ovaj prijemnik cita divx format.
Da, čita.

@ord mantel - idem sad još jednom provjeriti, ali sam 99% siguran da je, jer su radili titlovi na kompu a rade mi po istom principu (isti naslov filma i titla).
__________________
il vento soffia ancora, ma il tempo è gentiluomo
Delvecchio is offline  
Old 13.10.2010., 00:56   #5622
ipak nisu bili istog naziva. ostalo mi je jedno slovo različito, to jest, bilo ja napisano s caps lockom. sad radi.
__________________
il vento soffia ancora, ma il tempo è gentiluomo
Delvecchio is offline  
Old 13.10.2010., 02:47   #5623
Imam digitalni prijemnik na zgradi za cijeli ulaz, povremeno mi trza slika na Novoj TV.
Može li se to riješiti nekako kroz traženje kanala, eventualno dodavanjem neke sobne antene, ili da čekam i molim Boga da to na zgradi poprave?
vngrnkvcc is offline  
Old 13.10.2010., 08:54   #5624
Imam LV6TBOX3 dvb-t reciver koji ima vga izlaz za gledat ga preko monitora. Sve super radi jedino ne cita titlove. Ima tipku sub koja je mrtva, naziv titla i avi filea je identican, probao sa sub i srt. Ima li netko ovakav reciver da mu titlovi rade, mozda je do firmwarea
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Old 13.10.2010., 10:39   #5625
Quote:
Pucko300 kaže: Pogledaj post
Ima ovih Infinity-ja 8000 HD za kupiti koliko hoćeš u dućanu Tepih Centar odmah uz Avenue Mall u Novom Zagrebu - Sigetu. Ja kupio večeras. 399 kn minus kupon vlade 75 kn = 324 kn.
Taj Tepih centar prodaje i tehniku
telefon: 01/6606 - 433
Inače, trza mi teletext i ružna su slova. Ostalo nisam sve isprobao. Vrtio antenu i hvatam Htv 1, 2, RTL, Nova, Jabuka TV, Z1, TV 4 Rijeke, Net TV, Kapital net, TV PLus, Pop TV, TV3, Kanal A, Vaš Kanal, slo 1, 2, i 3.
Eto, nadam se da sam malo pomogao.
Verzija softwera: 1.0.1
To je Elipso valjda.
dawg is offline  
Old 13.10.2010., 11:59   #5626
Da, u Elipsu gdje je tepih centar. I skurio infinity 8000 hd u roku pola sata. Pogledam na CATV (http://www.antene.com/antene/index.p...=625&Itemid=54), piše da je last updated on 09/15/2010 14:29, a u mene je pisalo u postavkama 13. 08. I ja odmah pomislio da je dodana neka nadogradnja, uzeo USB i napravio update. Kad ono- CRNILO! Ni u kom slučaju ne raditi update jer je uređaj totalno nepredvidiv. To je kao da uzmeš isti BIOS i prikeljiš ga preko postojećeg i crkne ti računalo. Vratio uređaj i zamijenili mi ga za novi.

Inače u garanciji piše: PROBLEMI ZBOG PREINAKE NA SOFTVERU (UPDATE SOFTWARE-a) NE SPADAJU POD JAMSTVO.

I kod ovoga teletext trza.

Savjet još jednom: Nipošto ne raditi update ako piše 1.0.1. na mjestu SW verzija!!!!!

Zadnje uređivanje Pucko300 : 13.10.2010. at 12:05. Reason: Dopuna
Pucko300 is offline  
Old 13.10.2010., 11:59   #5627
quadro dt-1020hd
Da li neko ima ovaj prijamnik i kakva su iskustva?
Jel mogu pomoću njega gledat slovenski mpeg4 kanali na crt-u tj jel radi ?
imam trenutacno mpeg2 koji lovi zvuk sa slovenaca al ne sliku pa bi me interesiralo da li ću ak kupim ovaj ili neki drugi mpeg 4 moći vidjet na crt-u
veliki_hr is offline  
Old 13.10.2010., 12:15   #5628
Da
Zego is offline  
Old 13.10.2010., 14:32   #5629
nema više u elipsu
__________________
_SIKI_
slesnjak is offline  
Old 13.10.2010., 14:51   #5630
Quote:
vngrnkvcc kaže: Pogledaj post
Imam digitalni prijemnik na zgradi za cijeli ulaz, povremeno mi trza slika na Novoj TV.
Može li se to riješiti nekako kroz traženje kanala, eventualno dodavanjem neke sobne antene, ili da čekam i molim Boga da to na zgradi poprave?
Od svega gore navedenog mozes jedino otic kod predstavnika stanara i zahtjevat da neko dodje to gore na zgradi popraviti.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 13.10.2010., 14:52   #5631
Quote:
strongsrt5200 kaže: Pogledaj post
Problem je što ne mogu uopće pristupiti postavkama jer neće da se uključi, ne reagira na daljinski. Radi 2-3 sekunde nakon što ga ukopčam u struju, a onda ode na standby i ne mogu ništa osim ponovo ga isključiti iz struje. Hvala svejedno na odgovoru.
Izgleda da cijela serija ne valja! Ja sam kupio dva komada i ni jedan ne radi kako treba.ponekad radi nekoliko minuta a ponekad i cijeli dan bez greške. Na jamstvenom lisu nema uopće popisa servisera, probat cu nadograditi software...
__________________
da
prndelj is offline  
Old 13.10.2010., 17:42   #5632
Pozdrav svima!

Susjeda ima vivax-ov tv, nešto prilično staro i malo, nema oznake o kojoj seriji bi se radilo. Uopće nema scart utor, pa sam joj kupio kabel koji je na jednoj strani scart, na drugoj kompozitni (činč) i tako joj spojio, međutim uopće se ne pojavljuje izbornik digitalnog prijemnika. Prijemnik na drugom tv-u radi, tako da nije do njega.

Ako ima tko koristan savjet, hvala mu unaprijed!
mark121 is offline  
Old 13.10.2010., 18:45   #5633
Quote:
veliki_hr kaže: Pogledaj post
quadro dt-1020hd
Da li neko ima ovaj prijamnik i kakva su iskustva?
Jel mogu pomoću njega gledat slovenski mpeg4 kanali na crt-u tj jel radi ?
imam trenutacno mpeg2 koji lovi zvuk sa slovenaca al ne sliku pa bi me interesiralo da li ću ak kupim ovaj ili neki drugi mpeg 4 moći vidjet na crt-u
čini se klon ovog Hyundaia:

http://www.hyundai-electronics.cz/pr...b4h632pvr.aspx

ima link na češku recenziju pa rječnik u ruke...
MytByte is offline  
Old 13.10.2010., 19:51   #5634
Imam Strong 5203 i jacina signala mi je oko 68% a kvalitet ( naravno i sama slika) "skace" od nula do 97%. Nekada se desava jako rijetko (1,2x u sat vremena) a nekada se nista nemoze gledati koliko je los kvvalitet signala! Znam da kada skuter ili motor prodje blizu da se zbog toga pokvari signal ali ovi "kvarovi" nisu zbog toga jer vidim da na cesti nema zive duse! Zasto se to događa i kako popraviti?
ProfesorXY is offline  
Old 13.10.2010., 20:25   #5635
Quote:
prndelj kaže: Pogledaj post
Izgleda da cijela serija ne valja! Ja sam kupio dva komada i ni jedan ne radi kako treba.ponekad radi nekoliko minuta a ponekad i cijeli dan bez greške. Na jamstvenom lisu nema uopće popisa servisera, probat cu nadograditi software...
meni se isto događalo i nadogradio sam zadnji softver koji ima na njihovoj stranici i evo več par dana sve ok..inače i u servisu su mi to savjetovali i rekli su da u odnosu na količinu strongova koje su prodali da imaju jako malo pritužbi a i to rješavaju s tim softverom ili ti zamjene uređaj tako da ispada da su Strongiči ok moji sad rade super a servis vam je TEHNOCENTAR-Ivana Visine 7,Siget,zg..to vam je nasuprot velesajma
alanko is offline  
Old 13.10.2010., 20:29   #5636
Quote:
ProfesorXY kaže: Pogledaj post
Imam Strong 5203 i jacina signala mi je oko 68% a kvalitet ( naravno i sama slika) "skace" od nula do 97%. Nekada se desava jako rijetko (1,2x u sat vremena) a nekada se nista nemoze gledati koliko je los kvvalitet signala! Znam da kada skuter ili motor prodje blizu da se zbog toga pokvari signal ali ovi "kvarovi" nisu zbog toga jer vidim da na cesti nema zive duse! Zasto se to događa i kako popraviti?
-koja je antena i kuda gleda ..moji strongovi rade super na vanjsku antenu usmjerenu prema tornju sljeme
alanko is offline  
Old 13.10.2010., 20:43   #5637
Quote:
ProfesorXY kaže: Pogledaj post
Imam Strong 5203 i jacina signala mi je oko 68% a kvalitet ( naravno i sama slika) "skace" od nula do 97%. Nekada se desava jako rijetko (1,2x u sat vremena) a nekada se nista nemoze gledati koliko je los kvvalitet signala! Znam da kada skuter ili motor prodje blizu da se zbog toga pokvari signal ali ovi "kvarovi" nisu zbog toga jer vidim da na cesti nema zive duse! Zasto se to događa i kako popraviti?
ovako se i meni događa sa Strongom 5202. stavio sam novi firmware, mogu li još što učiniti osim mrdanja po anteni? naime antena je zašarafljena na ogradu balkona još u doba austrougarske, to je zapečeno hrđom i trebalo bi piliti šarafe, a ja nemam ni pilu ni niš...
revelator is offline  
Old 13.10.2010., 22:26   #5638
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Da, za slovence moraš imati mpeg-4, NE!- nije dovoljno da ima 2 SCART konektora, mora imati i 2 tunera od kojih onaj drugi mora slati sliku na "sporedni" SCART- to rijetki mogu...

bolje uzet 1 prijemnik s mpeg-4 i još jedan relativno jeftini za snimanje...

naravno ako ti nije važno da snimaš jedno a gledaš drugo, dovoljan ti je jedan prijemnik s jednim SCART-om..

Kako mogu saznati ima li 2 tunera i da se slika šalje na "sporedni" SCART? Imam DVD rekorder, ali ne mogu ni pronaći kanale na njemu kako bih snimao.

Imam neki Quadro DT-702 i sve radi ok, ali ne mogu pronaći kanale na DVD-u.
robi81 is offline  
Old 14.10.2010., 01:11   #5639
nema se sto pronalizit
Melron is offline  
Old 14.10.2010., 08:12   #5640
Quote:
robi81 kaže: Pogledaj post
Kako mogu saznati ima li 2 tunera i da se slika šalje na "sporedni" SCART? Imam DVD rekorder, ali ne mogu ni pronaći kanale na njemu kako bih snimao.

Imam neki Quadro DT-702 i sve radi ok, ali ne mogu pronaći kanale na DVD-u.
sigurno nemaš 2 tunera s dva različita video izlaza jer jedini za kojega znam kod nas da ima je Alma T-2200 (naravno neka me ntko ispravi ako se u međuvremenu štogod promijenilo, recimo da se nekim čudom pojavio Strong 5220)

inače DVB-T prijemnik moraš spojiti SCART-om na rekorder i odabrati ulaz na kojeg si spojio DVB-T da bi mogao "naći" kanale...i to naravno, snimaš samo onaj kanal koji je trenutno ugođen na DVB-T receiveru...

Zadnje uređivanje MytByte : 14.10.2010. at 09:32.
MytByte is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:13.