Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2008., 13:59   #41
evo ekipa se skuplja hehe. i ja sam amater i kad smo kod rasadnika dal ga je bolje napravit sam (kako) ili ga je bolje kupiti, gledam u burzi za 200kn cini mi se 1.5x2m.
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 18:22   #42
Quote:
osbourne kaže: Pogledaj post
evo ekipa se skuplja hehe. i ja sam amater i kad smo kod rasadnika dal ga je bolje napravit sam (kako) ili ga je bolje kupiti, gledam u burzi za 200kn cini mi se 1.5x2m.
Kupuj to.Prava bagatela.
Jelsa49 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 02:57   #43
osbourne a gdje si nasao taj rasadnik za 200 kuna? i ja bi ga...
sop is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 19:53   #44
Biljke za terasu

Uskoro ću postati vlasnik jedne prilično velike terase u zapadnom dijelu Zagreba pa bih rado nabavio biljke kojima bih dobio hlad i zaštitu od pogleda susjeda. Terasa gleda na jug i nadsvođena je pergolom. Do sada sam dobio savjete da ne uzimam neke biljke s plodovima (jer da je teško čistiti terasu u jesen) te s puno cvjetova (koji privlače pčele i ose). Meni je bitno da ta biljka može živjeti u tegli, da brzo raste te ono najvažnije - da može prezimiti zimu u Zagrebu. Također bih rado da je trajnica. Kakva su vaša iskustva? Imate li savjet što bi bilo dobro nabaviti?
alablaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 15:33   #45
Ja imam terasu u Zagrebu,sa velikim žardinjerama.Za sada sam u njih posadila čemprese,ružmarin (viseći-puzeći i grmoliki),bršljan i one zimzelene niske puzezeće grmiće.U tegle jucce ali one za vanjske prostore(to su ti one koje izgledaju kao palmice) i maslinu od višeg,a onda ispod toga male ružice, ružmarin puzeći i bršljan.Sve osim ružica je zimzeleno i sve stoji vani i preko ljeta i preko zime.Ne opadaju latice niti listovi,te nema puno zezancije.Dobro ti je upotrijebiti i razna mala drvca masline,vrbe.....Odi u neki rasadnik pa pitaj i pogledaj šta se nudi.Dosta toga imaš za kupiti na floraartu u proljeće.

Zadnje uređivanje ivanar : 21.01.2008. at 16:04.
ivanar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 09:41   #46
Thumbs up

Puno hvala na odgovoru :-)
alablaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 13:50   #47
Koje cvijeće posaditi na balkon, da miriši i privači kukce!

Ako je bila slična tema (a vjerojatno je, al je ja ne mogu naći) molim moderatore da spoje.
Prošle godine imala sam na balkonu samo pelargonije i nešt sitno ljetnica. Primijetila sam puno pčelica i bumbara kako oblijeću oko ljetnica i sisaju slatki nektar. To mi je bilo tako lijepo vidjeti, filing kao da si negdje na selu, idila!
Isto sam tako skužila da na pelargonije niš ne leti! Zaobilaze ih u luku.
E sad, ja bih na svoj balkon željela privući sve te slatke leteće životinjce, pa mi treba savjet koje cvijeće posaditi, što ih najviše privlači i što najljepše miriše.
Tenks a lot!!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 15:52   #48
Quote:
Paw kaže: Pogledaj post
Ako je bila slična tema (a vjerojatno je, al je ja ne mogu naći) molim moderatore da spoje.
Prošle godine imala sam na balkonu samo pelargonije i nešt sitno ljetnica. Primijetila sam puno pčelica i bumbara kako oblijeću oko ljetnica i sisaju slatki nektar. To mi je bilo tako lijepo vidjeti, filing kao da si negdje na selu, idila!
Isto sam tako skužila da na pelargonije niš ne leti! Zaobilaze ih u luku.
E sad, ja bih na svoj balkon željela privući sve te slatke leteće životinjce, pa mi treba savjet koje cvijeće posaditi, što ih najviše privlači i što najljepše miriše.
Tenks a lot!!

Moraš nam reći gdje, kopno il more?
lizianthus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 17:05   #49
da probaš sa surfinijama ili petuniama... na njih voli ici onaj mali kukac kao kolibric...
__________________
moj blog
vragolast is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 18:51   #50
Quote:
lizianthus kaže: Pogledaj post
Moraš nam reći gdje, kopno il more?
Ups, sorry... more-sjeverni Jadran.

(zašto mi smajlići ne rade :cmoljim: )
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 18:56   #51
Quote:
vragolast kaže: Pogledaj post
da probaš sa surfinijama ili petuniama... na njih voli ici onaj mali kukac kao kolibric...
Joj one su meni pre-pre lijepe, imala sam ih pred jedno tri godine, ali usred sezone početkom kolovoza cijeli balkon mi je stradao, kao da su usahle, odjednom su počele venuti, kao neka bolest, ali ja nisam uspjela skužiti koja. Bojim se da mi se to ne ponovi.
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 18:44   #52
možda da između cvijeća koje ti se pokazalo dobro na tvom balkonu posadiš koji grm lavande...ona miriši cijelu godinu, a kad cvate redovito ga posjećuju leteći gosti
Amalia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 08:42   #53
ljetni jorgovan - navodno leptiri su ludi za njim...
bela777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 12:03   #54
Quote:
bela777 kaže: Pogledaj post
ljetni jorgovan - navodno leptiri su ludi za njim...
istina, budleja je prekrasna i mirisna, ali ipak pogodnija za vrt zbog svoje veličine
Amalia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 23:42   #55
koje scijeće staviti na SJEVERNU stranu balkona

Treba da sredim balkon i neko cvijeće je neophodno...balkon je okrenu drito na sjever i dosta je vjetrovito...šta bi tu moglo preživjeti
nona-nona is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 10:19   #56
Quote:
nona-nona kaže: Pogledaj post
Treba da sredim balkon i neko cvijeće je neophodno...balkon je okrenu drito na sjever i dosta je vjetrovito...šta bi tu moglo preživjeti
niske vodenike, gomoljaste begonije, fuksije, neke ljubičaste trubice- moram pronać kak se zovu
lizianthus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 15:16   #57
pozdrav!

da ne otvaram novu temu, nadovezala bih se ovdje... naime, kupnjom stana ostvario se san o balkonu

a jelte, na balkonu bi lijepo bilo imati i kakvo cvijece, ali ja totalno neuka po tom pitanju pa bih trebala savjet... radi se o kopnu (Zg), balkon je na juznoj strani, daklem puno direktnog sunca, dio za biljke/cvijece bas i nije nesto natkriven ili zasticen...

koje cvijece dobro trpi takve uvjete? inace, posude za cvijece nisu neke male (nisu kupovne plasticne koje se kao okace za ogradu), vec su kao dva velika i duboka kamena bloka po cijeloj sirini balkona... ne znam kako ih drukcije opisati

unaprijed zahvaljujem!
macka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 15:33   #58
Quote:
macka kaže: Pogledaj post
... radi se o kopnu (Zg), balkon je na juznoj strani, daklem puno direktnog sunca, dio za biljke/cvijece bas i nije nesto natkriven ili zasticen...

koje cvijece dobro trpi takve uvjete? inace, posude za cvijece nisu neke male (nisu kupovne plasticne koje se kao okace za ogradu), vec su kao dva velika i duboka kamena bloka po cijeloj sirini balkona... ne znam kako ih drukcije opisati

unaprijed zahvaljujem!

Ja bih napravila mali kamenjar... diretno sunce paše takvim biljkama, samo moraš odvod vode dobro riješiti...
http://www.vodeni-vrtovi.info/izgrad...0kamenjara.htm

... ili ruže... njima sunce uvijek paše...
... lavanda, bilo koje "južno" bilje... samo da podnosi zime, dakle ne mandarine, smokve, limuni...
bela777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 15:44   #59
Quote:
bela777 kaže: Pogledaj post
Ja bih napravila mali kamenjar... diretno sunce paše takvim biljkama, samo moraš odvod vode dobro riješiti...
... ili ruže... njima sunce uvijek paše...
... lavanda, bilo koje "južno" bilje... samo da podnosi zime, dakle ne mandarine, smokve, limuni...
ajme super, hvala!
lavanda zvuci super - obozavam ju
neki cempresic (ili neka druga cetinjaca... ah jesam sad pametna... nakon sto pogledah link )... bile su cuvarkuce u tim 'bazenima', ali su jadne unistene tijekom renovacije stana... ali ocito one podnose te uvjete...

hmmm, sve mi se cini da cu jos malo pogledati taj link, probat napraviti neku kombinaciju pa doc jope amo na pregled i ocjenu... moze?
macka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 16:13   #60
može!
bela777 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:55.