Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2007., 10:06   #281
a dobro, ukusi se razlikuju. ja nikad ne bih pojela "kremastu", pjenasta je jedino kaj dolazi u obzir!
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 12:50   #282
Quote:
Ljelja kaže: Pogledaj post
a dobro, ukusi se razlikuju. ja nikad ne bih pojela "kremastu", pjenasta je jedino kaj dolazi u obzir!

zato ja ne volim samoborske, zovem ih pjenasnite, a jos su i tople. necu stavit onaj zli smajlic jer sam fina.
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 14:19   #283
ma dobro, samoborske su druga priča jer su tople. ja to jednostavno ne mogu staviti u usta. preogavno.
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 21:38   #284
ja volim sve moguce kremsnite, i pjenaste i kremaste i samoborske i ine, ali najbolje su domace bez pudinga i zelatine
__________________
Plastic Jesus shelters me - for His head comes off, you see. He's hollow, and I use Him for a flask.
Plastic Jesus, plastic Jesus, riding on the dashboard of my car... Plastic Jesus is a holy bar!
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 21:59   #285
Quote:
PrittPen kaže: Pogledaj post
ja volim sve moguce kremsnite, i pjenaste i kremaste i samoborske i ine, ali najbolje su domace bez pudinga i zelatine
ovo se cak i rimuje
ja volim kad mi mama radi krempite, isto bez zelatine i pudinga. mliko, zumanjcu, margarin, cukar i tuci to na banji mariji dok ne odapnes ili dok se ne zgusne- mljac!
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 22:41   #286
Quote:
PrittPen kaže: Pogledaj post
ja volim sve moguce kremsnite, i pjenaste i kremaste i samoborske i ine, ali najbolje su domace bez pudinga i zelatine
ejmen i ja isto ne bi se bunio ni protiv pudingastih, al ak mogu birat, onda ne pre fluffy, da se ne razlijevaju, s kuhanom kremom od jaja i hladne. ne tražim puno
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 02:21   #287
Quote:
lutkica22 kaže: Pogledaj post
Evo recept moje prabake talijanke, stare zadarske kuharice...
Lutkice, dobro si započela post...(ja se već poveselila...) Dakle, daj ti nama recept tvoje prabake talijanke... , a za raznorazne "novotvorine" s pudinzima i instant kremama ćemo se već snaći, ima ih ko u priči...i svi su navodno izvrsni...
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 11:00   #288
mene u tom lutkicinom receptu uzasno bodu u oci onih 8 zlica brasna
cini mi se to previse, pogotovo kad ide i puding i gustin. i hoce li netko konacno dati "pravi" recept?
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 14:02   #289
evo bakin recept al

malo je teži za napraviti
PRAVE KREMPITE


SASTOJCI
Lisnato tijesto

Nadjev:
9 jaja
12 žlica šećera
½ mahune vanilije
korica od limuna
14 žlica brašna
1, 5 l mlijeka (s najvećim postotkom mliječne masti)
2 žlice maraskina, ili kruškovca al je najbolji maraskino
žlicica ružine vodice
slatko vrhnje
al ove treba duuugoooo kuhati i snažno miješati
original recept
__________________
ja znam da ništa neznam
lutkica22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 17:50   #290
ja sam imala par recepata, u jednom se u jos toplu kremu od zumanjaca, secera, brasna/gustina i mlijeka trebalo umijesat cvrsti snijeg od samih bjelanjaca u drugom su isli bjelanci+malo secera u prahu... i ne sjecam se koji mi je bolji.
__________________
Plastic Jesus shelters me - for His head comes off, you see. He's hollow, and I use Him for a flask.
Plastic Jesus, plastic Jesus, riding on the dashboard of my car... Plastic Jesus is a holy bar!
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 13:10   #291
Quote:
lutkica22 kaže: Pogledaj post
malo je teži za napraviti
PRAVE KREMPITE


SASTOJCI
Lisnato tijesto

Nadjev:
9 jaja
12 žlica šećera
½ mahune vanilije
korica od limuna
14 žlica brašna
1, 5 l mlijeka (s najvećim postotkom mliječne masti)
2 žlice maraskina, ili kruškovca al je najbolji maraskino
žlicica ružine vodice
slatko vrhnje
al ove treba duuugoooo kuhati i snažno miješati
original recept
meni je i dalje nejasno kako u u 1,5 l mlijeka ide 14 zlica brasna?
cini mi se da se deci mlijeka moze zagustiti sa duplo manjom kolicinom, i to radije gustina. zar nemaju onda okus po brasnu???
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 15:17   #292
ovo su moje kremšnite kak ja radim, ide puding i meni niš ne smeta, brzo i fino

Kremšnite

6 jaja
10 velikih žlica
2 pudinga od vanilije
2 žlice glatkog brašna
1 litra i 4 dcl mlijeka

Žutanjke i šećer izmiksati, dodati puding, brašno i 2 – 3 dcl mlijeka da se krema ujednoliči
Ostatak mlijeka staviti kuhati, kada mlijeko zavri staviti kremu kuhati.
Od 6 bjelanjaka i 7 velikih žlica šećera napraviti snijeg – umješati u kuhanu kremu.

To je osnovna žuta krema koju ja radim za kremšnite, ne treba se dugo kuhati i uvijek dobro ispadne.
Ostalo su varijacije kak kome paše.
Ja na dno protve stavim ispečenu koru lisnatog tijesta (može za zamjenu ako netko više voli petit kekse), zatim kremu, a kad se krema ohladi na nju ide 4 dcl tučenog slatkog vrhnja izrađenog s jednim kremfixom.
Ostatak od 1 dcl slatkog vrhnja pristavim u tavicu na plamenik da zakipi, kad zakipi stavim u nju 10 dkg čokolade za kuhanje (može jedan red manje jer ispadne dosta glazure) da se rastopi – kad se stavi čokodada više nesmije glazura kipiti, nego samo mješati čokoladu na umjerenoj toplini da se rastopi i sjedini s vrhnjem.
Toplu, ne vruču glazuru razmažem po tučenom vrhnju, a kad se ohladi razrežem u kocke.
Može bilo koja druga čokoladna glazura ili ukras.....

U slast!
emili is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 21:36   #293
hm

i meni su draže s pudingom al sam eto ipak napisala i originalan recept
ne nemaju okus po brašnu jer aromu zaokuplj maraškino ružina vodica, limun, mahuna vanilije, a stvar je ukusa sve, ja volim da su gušće, pa mi ovaj recept odgovara no ko voli pjenastije smanji dozu brašna i to je to, nema tu filozofije velike no meni su ove moje presavršene, a slastičarka sam znam svakakvih recepata.
__________________
ja znam da ništa neznam
lutkica22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 08:51   #294
lutkica22,
molim te objasni mi čemu služi ružina vodica i gdje se ona kupuje
nisam nikada naišla na tako nešto u receptu, a ako i jesam ne sjećam se
emili is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 14:42   #295
ružina vodica... sigurno ima u arizoni. turska kuhinja, od tog se pravi i rahatluk.
Cthulhu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 16:00   #296
[QUOTE=lutkica22;7862748]Evo recept moje prabake talijanke, stare zadarske kuharice koji sam ja malo prepravila
Savršene su
PRAVE KREMPITE


SASTOJCI
Lisnato tijesto smrznuto



Da li je itko probao staviti za podlogu kremšnitama one gotove listove od Tene ? Vidjela sam ih u Kauflandu i čine mi se super, a posao s kremšnitama tako bi bio sveden na minimum.
zunzara is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 19:41   #297
Quote:
zunzara kaže: Pogledaj post


Da li je itko probao staviti za podlogu kremšnitama one gotove listove od Tene ? Vidjela sam ih u Kauflandu i čine mi se super, a posao s kremšnitama tako bi bio sveden na minimum.
da ne misliš valjda na one kore za štrudle?? pa to ne bi nikak valjalo. btw, ak ti se ne da razvlačit lisnato, imaš gotovih kora za kremšnite za kupit
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 20:08   #298
ružine vodice imaš u keruma, getroa bar kod nas u dalmaciji, služi prvenstveno za aromu i miris, naime spoj vanilije maraškina, limunove korice u krempitama je božanstven, a koristi se i kod izrade uskrsne pogače
__________________
ja znam da ništa neznam
lutkica22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 14:51   #299
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
da ne misliš valjda na one kore za štrudle?? pa to ne bi nikak valjalo. btw, ak ti se ne da razvlačit lisnato, imaš gotovih kora za kremšnite za kupit
ma ne, ne za štrudlu, u Kauflandu sam vidjela dvije kore za kremšnite od Tene pakirane u kartonskoj ambalaži, danas idem to provjeriti i vjerojatno ću kupiti - to su pečene kore tak da ne moram kupiti smrznuto lisnato i peći.
zunzara is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 16:36   #300
onda dobro. meni je Tena pojam za kore za štrudlu

nego, danas sam silom prilika jeo kremšnite s puding kremom. zapravo, nisam ziher je li ili nije, ali po okusu bih rekao da je. nisu loše, štoviše ja volim malo ljepljiviju kremu. samo - nekako sam naviknut da je kremšnita fluffy i bez pudinga. ali i ovo je bilo ukusno
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:37.