Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2008., 19:11   #81
ja imam 4 ženska kumčeta i jedno muško
i kod nas je običaj da djed i baka kupuju bibliju,tak da je svaki od mene dobio nekaj od nakita za uspomenu, a onda sma im dala na biranje,dal hoću nekaj od tehnike( mobitel, komp, digitalac) ili lovu..(svi su dobili isto količniski)..s prvim sam napravila grešku..dok si je išla kupovati odjeću za krizmu sam joj dala 100 eura,jer su joj roditelji slabijeg imovinskog stanja, a onda me grizla savjest,pa sam i svaki drugi put tak napravila
__________________
I want to hug you and squeeze you into itty bitty pieces ♥
Br2B is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 23:45   #82
Quote:
Doria22 kaže: Pogledaj post
Tema je malo pala u zaborav ali ja sam krizmana kuma jednoj jaako dragoj curi u 5. mjesecu pa sam ju ipak odlucila malo podignut... Nisam se jos odlucila sta da joj kupim za poklon-to cu nekako iskombinirat tako da joj poklonim nesto sta se uklapa u njene interese a ujedno i da joj ostane kao lijepa trajna uspomena....

Jako voli povijest,sve vezano za Egipat i piramide...pa cu se najvjerojatnije odlucit za neku dobru povijesnu knjigu sa tom tematikom,mozda neki parfemic i naravno lancic i krizic od bijelog zlata.

Nacin na koji me je pozvala da joj budem kuma me iznenadio,raznjezio,ostavio bez teksta...oci su mi zasuzile jer to stvarno nisam ocekivala. U rodu smo,jako cesto se posjecujemo i znala sam da joj je krizma ove godine,ali nisam mogla ni pretpostavit da ce izabrat mene...

Mladja je od mene 7 godina,pa nekako mislim da vise zeli da sudjelujem u biranju odjece,da idemo zajedno na kavice i da se druzimo,jer budimo realni da je zelila veeeliki poklon i bogatu kumu zvala bi nekog drugog a ne mene
upravo je tako samnom i mojoj krizmanom kumom
6 godina je starija od mene,ja iam 16 i više mi je ko best frendice/starija sestra
uredno na kavice,savjetroavnje...
ma sve
obožavam je
još mi je i sestrična
vanessa_92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2009., 01:20   #83
nekoliko ideja: ima prekrasnih knjiga za mlade u verbumu - prava ljubav, temelji kršćanskog života za mlade, vjera u pitanjima, krasne male priče za dušu brune ferrera... darovi trebaju imati samo jednu etiketu - od srca! a kumstvo se sastoji u tome da pratite svoje kumče u životu, posebno onom duhovnom i vjerskom i to tijekom cijelog njegova odrastanja... kumstvu trebamo biti dorasli emotivno, duhovno i vjerski, kumstvo se ne smije tako olako shvaćati kao što se sve više, nažalost, shvaća... no to se ne tiče samo krizmanog kumstva, nego svih sakramenata... također ne prihvaćajte kumstva ako nemate uvjete (sve sakramente)...
pozdrav
canouchka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2009., 18:06   #84
ja sam bila krizmana kuma 6 puta,
i uvijek sam poklonila neku lijepu knjigu(ako ne bibliju,onda neku knjigu religiskog sadržaja,ili povijesnog, ili rječnik) + lančić od bijelog zlata s križićem,i nikad poklon nije poršao 1000 kn,i boli me briga kaj su njihovi prijatelji dobili motore,kamere,i kaj ti ja znam sve ne
5rich is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 23:05   #85
evo ja sam krizmanik i nezz kaj da mi kum kupim.mislio sam novce ili kucnog ljubimca (htio bi si kupit engleskog bulldoga ) tak da
jura014 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 23:08   #86
btw svida mi se ideja da se pokloni 3000kn DD
jura014 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 16:32   #87
Prošle godine sam bila krizmana kuma i bila sam na sto muka što pokloniti jer je moje kumće iz dobrostojeće, ali jako dobrostojeće slavonske obitelji koje ima sve što joj treba, od para do kompa, i sl. stari. Na kraju sam joj poklonila buket cvijeća, knjigu "Biblija u slici" (ide kod franjevaca u srednju školu), krunicu od swarovski kristala (1000 kn) i još sam je dala posvetiti u crkvi u mjestu gdje je moje kumće prije živjelo a tamo joj žive baka i deda i to ju je jako dirnulo, paket od 10 veliki čokolada s lješnjacima (to obožava). Bila je sretna, njezina mama ostala je jako ugodno iznenađena (a bojala sam se specijalno njezine reakcije jer mi je to sestrična koja je malo snobovski orjentirana). Sve skupa negdje oko 2000 kn, knjiga je 800 kn.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 15:34   #88
ja sam krizmana kuma sad u 4 mj. i poklonit ću 3500 kn i kupiti još neku narukvicu za uspomenu ili lančić...nije mi žao ni kune jer dječak kojem sam firmana kuma nije baš iz dobrostojeće obitelji i dobro znam za što će utrošiti te novce...
"friška mama" is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 15:51   #89
Ja sam bila krizmana kuma svojoj sestrični. Ona je željela jednu svečanu večernju haljinu koju si je sama izabrala, pa sam joj je i kupila.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 21:39   #90
Ja sam prije 9 god bila krizmana kuma curi koju cijeli život poznajem i zanemarila sam sve običaje tradicije i uzaludno bacanje para.Ipak krizmanik nije balavo dijete i može ga se pitati što bi.Ja sam moje kumče pitala i tad je mobitel bio in ona ga je htjela ja sam joj ga i kupila
__________________
Jer oni su baš kao tango - vrte se jedno oko drugog, odmiču i primiču, taman kad pomisle da se sve stišalo opet se pojača, ali najvažnije je to da dok god bi svirala muzika bilo bi i njih...... ali muzika više - ne svira!
maserka80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 19:54   #91
stvari koje bi ja htio za krizmu i koje cu dobit ofc su gitara,pas,igrica i joystick za komp a mozda i playku 3
jura014 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 20:24   #92
Quote:
jura014 kaže: Pogledaj post
stvari koje bi ja htio za krizmu i koje cu dobit ofc su gitara,pas,igrica i joystick za komp a mozda i playku 3
kakva gitara??ja ću svom kumčetu kupiti el.gitaru sa pojačalom...neku si je već nagledao u yamahinoj trgovini...
"friška mama" is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2010., 22:58   #93
stvarno...ovo je zanjih godina stravicno...ja sam se krizmala prije 7god i sjecam se i da su onda bile price o PS-ovima, mobitelima, laptopima i slicno...i to ne samo od kumova vec i od ostatka rodbine, ak ne to, onda bar 1000-2000 kn...sto mi je stvarno pretjerivanje... ista stvar i sa susjedom koja je krizmana prosle god..10k kn samo u kesu, da ne spominjem odjecu, nakit, satove i slicno...ja sam dobila opciju biranja poklona u vrijednosti kojih 300kn..tak da sam dobila prsten od bijelog i privjesak od zutog zlata koji su mi sasvim lijepa uspomena i nije mi trebalo nista vise...e sad, mom braticu koji je ujedno i sin moje kume je ove godine krizma...i ja nemam pojma sto mu uzeti...to je klinac kojem su glavna opsesija igrice i nis drugo..
teddy18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 16:55   #94
ja imam krizmu za malo više od mjesec dana i kuma me vec davno prije pitala kaj želim..
i sad, dal netko zna neki dobar prijedlog.. neš kaj bi mi koristilo? pare bi ionako potrošila na gluposti, a mobitel, mp3, fotic itd.. to mi ne treba.

rekla mi je kuma da je bolje da joj kazem jer ovak bi bilo glupo da mi ona kupi neš kaj mi se ne svida

a ne zelim ni neki skupi poklon

unknown10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 10:13   #95
Ako ti sama ne znaš kaj hoćeš onda najbolje da ti kuma daruje vječno i iskreno prijateljstvo...koje će te pratiti cijeli život...
Nisi ništa napisala o svojim interesima pa kako da ti damo savjet...
Nek ti uplati neki tečaj..ples,jezik,fotografija...
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 10:22   #96
Moje dijete ide na krizmu...
Svi ti silni i skupi pokloni su mi bezveze i samo opterećuju goste i kumove...
Nek svi dođu na misu i to je već poklon...
Za žensko dijete neki komadić nakita za uspomenu i to je dosta...
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 18:55   #97
dobila sam za pričest od te kume isto ogrlicu..
rec cu joj da mi daruje nesto sto ce me podsjetit na krizmu i na nju, a da nije skupo.

a od tecajeva bi izabrala gitaru
unknown10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 15:44   #98
evo, prije 2 tjedna bila firmana kuma i poklonila sam zetici odjeću (znači haljinu i cipele za firmu, po njenom odabiru), zlatnu narukvicu da ima neki materijalni dar, i 1000kn da joj se nađe. smisao firme nije dati što više love i poklona, što mnogi kumovi zaborave
__________________
Ayla
Arya
Runa
Tihi-vz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 16:33   #99
Za moj pojam ti si dala isto veliki dar...
Po meni je najbitnije da djecu odgojimo tako da ne očekuju nikakve poklone...znak pažnje i nešto za sjećanje...
Kumče (dečko) ide na pričest...i nemam pojma kaj kupiti nekome ko ima sve...
ne voli mirise..ne nosi nakit..???? za curice je ipak lakše....
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 19:39   #100
Quote:
jura014 kaže: Pogledaj post
evo ja sam krizmanik i nezz kaj da mi kum kupim.mislio sam novce ili kucnog ljubimca (htio bi si kupit engleskog bulldoga ) tak da
kućni ljubimac je super ideja, naravno ako ti roditelji dopuste
Quote:
vjestica35 kaže: Pogledaj post
krunicu od swarovski kristala (1000 kn).
ajme super ideja! Gdje si našla krunicu?
Quote:
tiki-vz kaže: Pogledaj post
evo, prije 2 tjedna bila firmana kuma i poklonila sam zetici odjeću (znači haljinu i cipele za firmu, po njenom odabiru), zlatnu narukvicu da ima neki materijalni dar, i 1000kn da joj se nađe. smisao firme nije dati što više love i poklona, što mnogi kumovi zaborave
upravo to- smisao niu skupi darovi iako kad pozbrojiš malo cifre u gornjih par postova cifre su da ti se zavrti u glavi
sorry, ali mislim da je jako puno dati 2000-3500 kn za poklon na krizmi kad znamo da ljudi za taj iznos idu cijeli mjesec radit

btw. mm je bio kum prije 2 godine i poklonio je kameru - odabrao krizmenik
mislim da je bolje da dijete odabere samo nešto što mu treba nego da dobiva narukvice, alnčiće i križiće koje nikad neće nositi
__________________
06.09.2010. stigle naše Lubavice
takomlada is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:41.