Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2011., 14:13   #121
Quote:
witch666 kaže: Pogledaj post
pozz..

razmisljam stavit bakrenu spiralu ( po preporuci gin. i jer se svaki put ugojim od pilla s gumicama je ) ima li tko iskustva, rodila jesam na carski i imam dosta bolne i jake menge a citala sam da se to jos moze pojacat malo me frka pa me zanimaju iskustva

tnx
Ako imaš obilne i bolne menstruacije zašto ne staviš Mirenu umjesto bakrene?
rusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 12:40   #122
Quote:
rusha kaže: Pogledaj post
Ako imaš obilne i bolne menstruacije zašto ne staviš Mirenu umjesto bakrene?
jer se od raznoraznih hormona udebljam i onda je moj gin dosao do zakljucka da je to najpametnije...

dakle, stavila sam ju u cetvrtak, nisam popila nikakvu tabletu jer sam ju zaboravila , 3 puta me zabolilo, al ono, nis pretjerano strasno, vise neugodno, on i zena su stalno pricali samnom, objasnjavali sta sad radi, pokazali mi ju prije nego mi je stavljena, poslije na uzv, malo smo se zezali i to je to..
poslije me je znalo tu i tamo malo stegnut u trbuhu i svako toliko neka kao slabina u nogama..menga jos traje..7 dan...valjda ce stat a i bas me interesira kakva ce bit iduca
__________________
Am Arsch die Räuber..
witch666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2011., 14:06   #123
Quote:
witch666 kaže: Pogledaj post
jer se od raznoraznih hormona udebljam i onda je moj gin dosao do zakljucka da je to najpametnije...
mirema izlučuje hormone samo lokalno i djelovanje je odraničeno maximalno na maternicu a minimalno na ostatak organizna. ja sma je planirala staviti a pošto nemam žuć bilo mi je jako važan utjecaj hormona. stručnjaci kažu da s enakon skidanja Mirene odmah sljedeći ciklus može ostati trudna što govori puno o maloj dozi hormona.
__________________
So there's this boy..he kinda stole my heart. He calls me Mom ♥
mufloncic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2011., 19:25   #124
Talking

imam pitanje....ako netko ima nova t spiralu,kakve su vam menge? ja sam je stavila prije 2 tjedna,tad mi je bio 3. dan ciklusa i evo danas sam opet prokrvarila...jel to normalno??? inače do sada su mi menge uvijek bile uredne.... inače,bolilo me možda 4 dana nakon stavljanja,sad je sve ok,ništa me ne boli,ništa ne viri,nikog ništa ne žulja...hehe...
Syrenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2011., 21:17   #125
Quote:
Syrenica kaže: Pogledaj post
imam pitanje....ako netko ima nova t spiralu,kakve su vam menge? ja sam je stavila prije 2 tjedna,tad mi je bio 3. dan ciklusa i evo danas sam opet prokrvarila...jel to normalno??? inače do sada su mi menge uvijek bile uredne.... inače,bolilo me možda 4 dana nakon stavljanja,sad je sve ok,ništa me ne boli,ništa ne viri,nikog ništa ne žulja...hehe...
Moje tri prijateljice stavile Mirenu i sve su u pocetku imale lagana krvarenja usred ciklusa. A sada jedva da primjete da su dobile menzes i najcesce koriste samo dnevne uloske. I niti jedna se ne tuzi da je ista boli.
__________________
So there's this boy..he kinda stole my heart. He calls me Mom ♥
mufloncic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2011., 22:01   #126
Quote:
mufloncic kaže: Pogledaj post
Moje tri prijateljice stavile Mirenu i sve su u pocetku imale lagana krvarenja usred ciklusa. A sada jedva da primjete da su dobile menzes i najcesce koriste samo dnevne uloske. I niti jedna se ne tuzi da je ista boli.
ja nisam stavila mirenu nego bakrenu,ginićka mi rekla da se ta stavlja mlađim ženama... ne boli me više,samo me zanima otkud mi sad opet menzes nakon 2 tjedna...moraću je nazvat i provjerit....tnx anyway
Syrenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 15:02   #127
Prije 17 dana su mi u Petrovoj bolnici odradili histeroskopiju-laparaskopiju uslijed koje je odstranjen septum maternice te su mi ugradili IUD, navodno kako ne bi došlo do srastanja stijenki maternice.
Ne znam točno, koja mi je spirala ugrađena jer u otpusnom pismu nisu napisali ništa osim: "ugrađen IUD".

Imam 30 godina, do sad nisam rađala, ali sam u 3.mj. ove godine imala missed ab.
Upravo zbog toga sam išla na uklanjanje septuma.

Nakon zahvata sam u bolnici provela 3 dana te je krvarenje bilo jako oskudno.

Ono što me brine je što povremeno osjećam bolove slične predmenstrualnima te što mi se već drugi put javlja krvarenje (jako oskudno, ali sa svježom krvi) od operacije.

Nadam se da mi netko može dati odgovor na ova pitanja:
- da li je normalno da se pojavljuje krvarenje nakon ugradnje IUD ili se moram uputiti liječniku?
- lječnik u petrovoj mi je rekao da IUD dođem vaditi nakon najmanje 4 tjedna, a poslije menstruacije, a moja doktorica tvrdi da ju moram vaditi za vrijeme krvarenja? kada ste vi vadile spirale?
Smiley2805 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 22:22   #128
Quote:
Smiley2805 kaže: Pogledaj post

Nadam se da mi netko može dati odgovor na ova pitanja:
- da li je normalno da se pojavljuje krvarenje nakon ugradnje IUD ili se moram uputiti liječniku?
- lječnik u petrovoj mi je rekao da IUD dođem vaditi nakon najmanje 4 tjedna, a poslije menstruacije, a moja doktorica tvrdi da ju moram vaditi za vrijeme krvarenja? kada ste vi vadile spirale?
-sve cure koje ja znam da su stavile spiralu su prvi ciklus imale kojekakva krvarenja. ne znam točno zašto al to je onda valjda ok.
- meni je ginekolog objasnio da se spirale stavljaju i skidaju zadnjih dana ciklusa jer je žena tada najotvorenjija. dakle ne baš za vrijeme krvarenja al pred sam kraj bi trebala skidati.
__________________
So there's this boy..he kinda stole my heart. He calls me Mom ♥
mufloncic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 09:26   #129
Quote:
mufloncic kaže: Pogledaj post
-sve cure koje ja znam da su stavile spiralu su prvi ciklus imale kojekakva krvarenja. ne znam točno zašto al to je onda valjda ok.
- meni je ginekolog objasnio da se spirale stavljaju i skidaju zadnjih dana ciklusa jer je žena tada najotvorenjija. dakle ne baš za vrijeme krvarenja al pred sam kraj bi trebala skidati.
Hvala ti puno na ogovoru.
baš si me utješila.

jučer sam zvala i doktora u Petrovu, on kaže da je apsolutno svejedno kad se vadi spirala jer je potpuno bezbolno, pogotovo zato jer ću ju imati tako kratko.

a krvarenje je protumačio kao normalno. Kao: "ako nemate jakih bolova i ako nemate temperaturu, ne morate se ništa brinuti"!

valjda koliko doktora pitaš, toliko različitih odgovora dobiješ
Smiley2805 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 14:58   #130
i ja sam zvala svoju ginićku i kaže da je to krvarenje spoting i da je normalno dok se tijelo ne privikne na nešto strano u sebi.... kao,ne trebam to smatrat kao menstruaciju (jer sam se sad malo zbunula kak da si računam plodne i neplodne dane,ja sam malo freek što se tiče mogućnosti trudnoće,hehe )ali ipak nek si zapišem datum u kalendaru pa nek vidim kad ću dobit sljedeću...
Syrenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2011., 11:44   #131
Pozdrav cure,

evo i ja sam jućer bila na pregledu i dogovorila se sa gin. da stavim ovu običnu spiralu. Vidim da mi je napisala da kupim NOVU T .....
Kaže da za Mirenu nema potrebe jer mi menstruacija nije obilna.

E sada iskreno mene svega malo strah.... Rodila sam već 2 puta i mislim da je došlo vrijeme za zaštitu ( neda mi se piti pilule ) spirala mi nekako više odgovara.
Molim vas za vaša iskustva.
Dal boli kada se stavlja?
Rekla mi je zadnji dan da će staviti, e sada kada može sex?
Dal se krvarenje produži? ( tlaka ako traje 10 dana ) ili u sredini ciklusa ako prokrvariš....

Jojjjj najradije nemi ništa al neda mi se igrati u životu sa takvim stvarima ( kad tada se nešto desi ) molim vas za vaše iskustvo

hvala ....
2princa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 23:35   #132
ja imam novu T 380,sad će 4 godine
stavljanje je više nelagodno nego što boli,kratko traje
ja sam i prije spirale imala dosta obilne menstruacije,koje mi se nisu ni povećale ni smanjile ugradnjom,iste su...
ciklus mi je vremenski ostao isti,nisam imala nikakva krvarenja u sred ciklusa,niti bilo kakav drugi poremećaj,a što se seksa tiče ako se ne varam mislim da nakon par dana se može
marre30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 11:43   #133
pozdrav cure,

evo ja sam ipak stavila novu T u kako me bilo frka, čak mi je i bilo muka dok sam ležala na onom stolu.
Ništa nije boljelo više neka nelagoda... Pila sam antibiotike 7 dana čisto preventivno...
Menstruacije mi je trajala jedno 2 dana duže... Nakon tjedan dana kontrola i dala zeleno svijetlo... Ništa nikoga ne žulja, konci ne smetaju tako da sada uživamo...
2princa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2011., 11:44   #134
pozdrav cure!!!

Imam spiralu mjesec dana, sada sam dobila prvu menstruaciju nakon postave međutim već 5 dana krvarim ali onako lagano ( moram imati uložak, al recimo cijeli dan mogu imati isti- znači malo krvarim )
smatram da to nije ona prava menstruacija jer preko noći nema ništa pa tek krene ujutro... nemam pojma... Znam da krene blago krvarenje par dana prije pa tek ona prava menstruacija, al ovo je već pretjerano. Pa neće mi valda menstruacija trajati 10-12-15 dana užas.... dal ima netko slična iskustva.. Hvala
2princa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 14:06   #135
spirala nova T.moguca trudnoca .. dali s ekome desilo

ugradila sam novu T spiralu, prije 4 mjeseca ,inace prije toga su mi mjesecnice bile redovite svakih 28 dana nekad dan prije, od ugradnje su mi se malo pobrkale pa sam znala dobiti i po 2 puta tokom mj, u 10 sam dobila 5.10 pa opet 25.10 da bi proslu mjesecnci dobila oko 29.30.11 tocno se ne sjecam

evo danas je 27 ja jos nisam dobila primjetila sam neko smedkasto po gacicama neki iscjedak ,a l tako mi bilo i prosli mjesec prije menge a sada evo jos nista,, u panici sam ,s da nisam mozda trudna ,, odnose sam imala 9,10, i 11 ovaj mjesec ali smo pazili pomalo me strah jels am citala d ai sa spiralom su moguce trudnoce..
plavusanela is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 22:10   #136
moguće su trudnoće pod spiralom ništa nije 100 posto sigurno
ja sam imala bakrenu tj.novu t spiralu godinu i pol i nisam imala problema sa mengom, nije mi bila obilna, jedino se znala cijediti kap po kap 3 dana
kad sam je stavila prvi dan me bolio trbuh, a vađenje spirale je bilo u sekundi
muža je smetala par tjedana ali poslije je bilo sve ok, pa ju mislim staviti nakon druge trudnoće i to na duže vrijeme
nego..produžili su mi se ciklusi, ne znam dali je to nakon trudnoće ili spirale?
mamini is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 22:27   #137
spirala

hvala mamini, ma evo meni dans skroz neki tamni iscjedak a tako mi bilo i zadnji pua pa sam iduci dan dobila ,neznam meni je od ugradnje spirale ciklusi se poremetili moguce da nam je to od toga,, jel prije je bilo tocno na 28 ili 27 dan menga..
plavusanela is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 10:37   #138
pozdrav,

evo ja od kada sam stavila spiralu ( tri mjeseca ) menstruacija traje 14-15 dana.
Prvih 7 dana onako blag smeđi iscjedak, ništa strašno al moram imati uložak, a narednih 7 dana prava menstruacija.
Nije obilna, ostala je kao i prije, al me nervira šta sve to skupa traje 15 dana... za poluditi... neznam ja razmišljam da to vadim vam.. inaće drugih problema nemam. Evo barem da menstruacija traje malo kraće sve bi bilo super...
2princa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 13:56   #139
Sto kad ostanete trudne pod spiralom? Da li taj plod moze imati posljedice pa obavezno mora van ili se smije roditi?
vanessa1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2015., 16:41   #140
trudnoca uz spiralu

pozdrav cure! evo ovako zadnju mengu sam imala 14.5. zadnjih tjedan dana sam povremeno imala smeckasti iscjedak, jucer jedan roza i danas je sve prestalo. inace imam spiralu( bakrenu) i menstruacije dobijem svaki 32-33 dana, obilna je i traje 5 -6 dana (oblina je otkada imam spiralu, koju sam stavila u 11.mj prosle godine). imam pojacan apetit, glavobolje, promjene raspolozenja...tipican pms. sise ne bole, stomak zato boli iako ne jako, vise me boli donji dio ledja. u slucaju da imam mozda neku upalu stavila sam vaginalete i pijem anitbiotike sirokog spektra. od tada nemam vise iscjedak u boji i bol se malo smanjila ali menga i dalje ne dolazi... ne znam da li da pomisljam na vanmaternicnu ili nesto.test cu napraviti u utorak ( ne rade ljekarne ovdje vikendom i praznicima). jel imala koja slicno iskustvo?
__________________
when all else fails,we can whip the horses eyes
and make them sleep and cry

Zadnje uređivanje apeitheia : 21.06.2015. at 17:24.
apeitheia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:45.