Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2008., 08:54   #1
Exclamation Ponuda ljudske smislenosti (trgovci smislom)

Govorimo o smislu života kojeg svatko o nas pronalazi na svoj način.
Pričati o tome i davati razne vrijednosne sudove tuđoj osjećaju smislenosti je nepotrebno. U smislenosti izražavamo naše stanje duha ali i emocije jer se na svaki smisao kao na struju prikopčamo i tako crpimo svoju energiju. Ona se povezuje sa našim potencijalom kojeg već imamo i eto mi smo ko napuhana lutka koju u zraku vijoru zbog tog toplog zraka i reklamira svoj smisao.

Nekima je nešto isprazno drugima pak puno, tamo gdje je ugodno popunjeno drugi vide mršavost u tome...i tako u nedogled. Više od osobnog trganja za smilom života, zanimljivije su PONUDE smisla.

No, može li se smisao nuditi kao robu???

Može. Samo autoritet može nuditi smisao, ili onaj koji misli da ga ima. On ga nudi, obećavajući da će s njegovim prihvaćenjem, sve ići u našim životima nabolje.

Oni koji nude smisao moraju imati legitimitet, u vremenu u kojem živimo svi su takvi trgovci smisla na udaru. Oni naime svojim načinom života, propagiraju smisao koji nude, a to je teška rabota.

Ipak, kako uopće mogu prodavati tj. nuditi smisao?

Nije li to građa koju sami pronalazimo u sebi, svojstvena je nama samima, a nije predmetom opće konzumacije masa?

Kako se nešto takvog može nuditi i kome se to može uopće prodati???

Može li takvo nešto biti uopće nuđeno a da ga ne zahvati duh marketinga, duh vremena koji nudi sve i svašta na prodaju?

Puno je to pitanja...o našem smislu, o nuđenju ikakvog smisla, o zakonima tržišta ponude, o onome što se nudi izvan nas, da bi za nas same bila temeljna prekostavka našeg životnog smisla
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 11:23   #2
Ljudi su skloni kompliciranju stvari. Ne razlikujemo se mi baš tako puno kako volimo prikazivati. Uostalom, ne veli li se da su u sreći svi ljudi slični, a po nesrećama se razlikujemo?
Stoga je, po meni, biti sretan univerzalni smisao svačijeg života. Samo je upitno koliko si sreće dopuštamo i gdje sreću tražimo. I koliko smo iskreni po tom pitanju.
Pa ako se pojavi trgovac smislom, a mi u tome iskreno prepoznamo sebe i svoj put do sreće, ne znam zašto bi bilo loše prihvatiti to što nudi.
Uostalom, sve već postoji, a mi, možda, samo gledamo u krivom smjeru.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 12:41   #3
Kako bi to bilo dobro, da čujemo našu Nemruth Dagi u nekoj TV emisiji tipa: Lica nacije (HTV) ? Misli 21. stoljeća ?, umjesto beskonačno dosadnih kvazi-teoloških crkvo-ulizujućih tirada Branimira Bilića i njegovih beskrvnih (muških) gostiju, ili kreacionistički zaglupljujuće emisije blesavih teorija zavjera "Na rubu znanosti". Svi kao se zalažu za suvremene "istinske vrijednosti" a vuku nas 500 godina unazad.

Gdje ste urednici? Javi se Hloverko! Hađiselimoviću kreni i odaberi!
Trgnite se iz sna drijemači!
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 13:02   #4
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Kako bi to bilo dobro, da čujemo našu Nemruth Dagi u nekoj TV emisiji tipa: Lica nacije (HTV) ? Misli 21. stoljeća ?, umjesto beskonačno dosadnih kvazi-teoloških crkvo-ulizujućih tirada Branimira Bilića i njegovih beskrvnih (muških) gostiju, ili kreacionistički zaglupljujuće emisije blesavih teorija zavjera "Na rubu znanosti". Svi kao se zalažu za suvremene "istinske vrijednosti" a vuku nas 500 godina unazad.

Gdje ste urednici? Javi se Hloverko! Hađiselimoviću kreni i odaberi!
Trgnite se iz sna drijemači!

Kako da se ovaj tvoj upis shvati
Kako poziv hrvatskoj dalekovidnici da me angažiraju...?
E, pa to ne bi bilo tako teško jer već sam radila u toj kući...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 13:14   #5
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Kako da se ovaj tvoj upis shvati
Kako poziv hrvatskoj dalekovidnici da me angažiraju...?
DA!

Quote:
E, pa to ne bi bilo tako teško jer već sam radila u toj kući...
Vidiš!
Ali hoće li se moji snovi ostvariti ? ...
(ipak, nikad se ne zna tko sve ovo čita i nadahne se time )
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 13:25   #6
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Vidiš!
Ali hoće li se moji snovi ostvariti ? ...
(ipak, nikad se ne zna tko sve ovo čita i nadahne se time )
Napravi peticiju za to...možda ti osmisli život!
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 19:31   #7
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Govorimo o smislu života kojeg svatko o nas pronalazi na svoj način.
Pričati o tome i davati razne vrijednosne sudove tuđoj osjećaju smislenosti je nepotrebno.
Besmisleno je tvrditi da je 'nepotrebno' nešto što netko drugi radi. Ako ti nemaš potrebu davati vrijednosne sudove tuđem osjećaju smislenosti, to dakako ne mora vrijediti za sve ljude. Nekome je to možda potrebno.


Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 20:01   #8
religija je nekima i zivot..
.
koliko ljudi moze osjetiti sebe iskljucivo kroz mrznju prema nekome.... sto bi ti ljudi bez objekta mrznje? ostali bi bez sebe... ili bi se morali suociti sa sobom?
ne bi imali koga mrziti da nema vjere... ili bi morali sebe mrziti?
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 08:55   #9
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Besmisleno je tvrditi da je 'nepotrebno' nešto što netko drugi radi. Ako ti nemaš potrebu davati vrijednosne sudove tuđem osjećaju smislenosti, to dakako ne mora vrijediti za sve ljude. Nekome je to možda potrebno.


Treba ljude puštati da tragaju za svojim smislom i ne ih pri tome procjenjivati. Besmisleno je zato govoriti o vrijednosnim sudovima onoga što nazivamo smislenost jer se nikad nećemo usaglasiti što bi to trebao biti ljudski smisao. Više od toga zanimljiviji su trgovci, oni su ti koji žele uvaliti svoju robu.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 10:12   #10
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Treba ljude puštati da tragaju za svojim smislom i ne ih pri tome procjenjivati.

Trebam ljude puštati da tragaju za svojim smislom i ne trebam ih pri tome procjenjivati.
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 01:11   #11
A kako se trgovci najbolje prepoznaju? :

Možda bi bila dobra tema za prvi nastup. :klap: Podržavam!
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 08:33   #12
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
A kako se trgovci najbolje prepoznaju? :

Možda bi bila dobra tema za prvi nastup. :klap: Podržavam!
Po misionarenju.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:28.