Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2008., 12:23   #41
Quote:
FtW kaže: Pogledaj post
Bozje zakone? Ima više Bogova.
Ne, samo je jedan Bog, a vise nacina obracanja ka Svevisnjem.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 12:25   #42
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Onda ni pušači ne mogu biti dobri vjernici?
Štetna ovisnost, jest, ali po naravi malo drukčija od alkoholizma.

Nevezano za vjeru, meni ni danas još uvijek nije jasno kako se postaje pušač . Prva cigareta rijetko kome paše, i zašto onda ići svjesno u ovisnost, štetnu i po zdravlje i po džep, protiv sebe i svoga gušta?

I onda mi netko na drugoj temi tvrdi da čovjek sa slobodnom voljom uvijek dobro izabire i da je to logično... a pušača na svijetu koliko voliš. Nelogičnih do bola.
(nećemo offtopic, jao, pa na svakoj temi otplešem negdje drugdje)
okruglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 12:27   #43
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Uvazeni gospodin Zdravko Tomac je svjetao primjer pokajnika po stare dane. Nije sramota iskajavati grijehe, neg je sramota ne priznati da si imala grijesnu dusu.
Uvaženi gospodin (i njemu slični) bi prihvatio i FSM, postao njegov gorljivi vjernik i pisao knjige o svom obraćenju kada bi slučajno za dnevnopolitičke potrebe bilo prihvatljivije biti to nego nešto drugo.

Osim toga, čovjek koji gotovo cijeli život zagovara jednu ideologiju i postupa po njoj, a promjenom vlasti, a samim tim i dominantne ideologije i društveno-pomodne pripadnosti, odjednom "progleda", je u najmanju ruku sumnjiv primjer.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 12:28   #44
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Uvaženi gospodin (i njemu slični) bi prihvatio i FSM, postao njegov gorljivi vjernik i pisao knjige o svom obraćenju kada bi slučajno za dnevnopolitičke potrebe bilo prihvatljivije biti to nego nešto drugo.

Osim toga, čovjek koji gotovo cijeli život zagovara jednu ideologiju i postupa po njoj, a promjenom vlasti, a samim tim i dominantne ideologije i društveno-pomodne pripadnosti, odjednom "progleda", je u najmanju ruku sumnjiv primjer.
Najbolji primjer jednadžbe:

političar=govno od čovjeka
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 12:30   #45
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Uvaženi gospodin (i njemu slični) bi prihvatio i FSM, postao njegov gorljivi vjernik i pisao knjige o svom obraćenju kada bi slučajno za dnevnopolitičke potrebe bilo prihvatljivije biti to nego nešto drugo.

Osim toga, čovjek koji gotovo cijeli život zagovara jednu ideologiju i postupa po njoj, a promjenom vlasti, a samim tim i dominantne ideologije i društveno-pomodne pripadnosti, odjednom "progleda", je u najmanju ruku sumnjiv primjer.
Sta sad, sramota vas sto ste doticnog slijepo slijedili? Budimo realni i priznajmo gresku, sto prije to bolje, rad nasih mladjih pokoljenja.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 12:36   #46
Ako se nisam Partiji prodao za posao i stan pa neću ni Crkvi za smiješnu priču o raju.
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 12:40   #47
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Sta sad, sramota vas sto ste doticnog slijepo slijedili? Budimo realni i priznajmo gresku, sto prije to bolje, rad nasih mladjih pokoljenja.
A tko ga je to slijepo slijedio?

Opet se furamo na ono provaljeno sranje ateizam = komunizam?

Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Ako se nisam Partiji prodao za posao i stan pa neću ni Crkvi za smiješnu priču o raju.
Igzektli.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 12:45   #48
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
A tko ga je to slijepo slijedio?

Opet se furamo na ono provaljeno sranje ateizam = komunizam?
Crvene marame, pioniri maleni, mi smo vojska prava ......jos odzvanja u mojim usima. Vjernici samo ostase dosljedni svog stava, a mnogobrojni obracenici zauzese prve redove u Crkvama. To je lijepo pogledati i na mladje jako pozitivno djeluje.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 13:25   #49
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Crvene marame, pioniri maleni, mi smo vojska prava ......jos odzvanja u mojim usima. Vjernici samo ostase dosljedni svog stava, a mnogobrojni obracenici zauzese prve redove u Crkvama. To je lijepo pogledati i na mladje jako pozitivno djeluje.
A koji izgovor imate za ateiste koji žive u zemljama u kojima komunisti nisu bili na vlasti?

Btw, to što se ti osobno toga sjećaš ne znači da se toga sjeća velika većina današnjih ateista. A svejedno im to prišivate.

Inače, u prvim redovima crkve obično ne sjede nikakvi obraćenici nego licemjeri, političari, oportunisti i ostali ljigavci. To fakat jako pozitivno djeluje na mlade!
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 13:38   #50
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
A koji izgovor imate za ateiste koji žive u zemljama u kojima komunisti nisu bili na vlasti?

Btw, to što se ti osobno toga sjećaš ne znači da se toga sjeća velika većina današnjih ateista. A svejedno im to prišivate.

Inače, u prvim redovima crkve obično ne sjede nikakvi obraćenici nego licemjeri, političari, oportunisti i ostali ljigavci. To fakat jako pozitivno djeluje na mlade!
Lijepo je vidjeti celnike politicke vrhuske u Crkvi, zar ne? Djeca isto tako imaju uzore iako ne mogu shvatiti njihovu trenutacnu prisutnost u Crkvi kao ti i ostali.
Moramo bdjeti nad odgojem mladezi generalno govoreci ne optuzivati nikoga sem samimi sebe. Povjest nam govori da vecina svjetske populacije vjeruje u nesto, a to je dovljno da i ostatak krene njihovim stopama.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 13:57   #51
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Lijepo je vidjeti celnike politicke vrhuske u Crkvi, zar ne? Djeca isto tako imaju uzore iako ne mogu shvatiti njihovu trenutacnu prisutnost u Crkvi kao ti i ostali.
Moramo bdjeti nad odgojem mladezi generalno govoreci ne optuzivati nikoga sem samimi sebe. Povjest nam govori da vecina svjetske populacije vjeruje u nesto, a to je dovljno da i ostatak krene njihovim stopama.
Imaš pravo da većina populacije vjeruje u nešto.

Ja, eto, vjerujem da ću se dobrano zapitati gdje sam odgojno sjebala stvar ako moje djete bude kao uzor gledalo čelnike političke vrhuške u crkvi.

Čak mogu reći da sam sigurna u to.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 14:07   #52
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Imaš pravo da većina populacije vjeruje u nešto.

Ja, eto, vjerujem da ću se dobrano zapitati gdje sam odgojno sjebala stvar ako moje djete bude kao uzor gledalo čelnike političke vrhuške u crkvi.

Čak mogu reći da sam sigurna u to.
Dovoljno je da ima jednoga kao uzor. Mada je odlucujuci faktor kucni odgoj i vaspitanje mnoga mladez radije ide za idolima. Jos ako su ti idoli na pravome mjestu, dupli ucinak, jel tak?
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 14:34   #53
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Dovoljno je da ima jednoga kao uzor. Mada je odlucujuci faktor kucni odgoj i vaspitanje mnoga mladez radije ide za idolima. Jos ako su ti idoli na pravome mjestu, dupli ucinak, jel tak?
Tak je.

Slusajte kokobila, on vam je strucnjak za religijsku indoktrinaciju.
satori@sanitarium is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 18:32   #54
Quote:
Barbabianca kaže: Pogledaj post
ali ne znam ni jednog vjernika koji "Isusova nacela" provodi u djela.


Da
Ako je tomu tako, hoces li mi molim te, napisati koja su "Isusova nacela"?
Upoznaj me s Isusovim nacelima.

Zadnje uređivanje lea* : 14.11.2008. at 19:00.
lea* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 18:38   #55
Quote:
Barbabianca kaže: Pogledaj post

Može se reći i da je vjernik neprijatelj istine,
jer misli da je "posjeduje". Istinu se traži, a ne posjeduje. [/CENTER]

Ne razumijem iz kojeg razloga ispravan iskaz u drugoh recenicii stavljas u kontekst koji je neutemeljeno izvaljen ("vjernik neprijatelj istine")????
lea* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 18:44   #56
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Prvenstveno ne vjerujem da se uopće pravog "nevjernika" može preobratiti u vjernika, jer su to ljudi koji ionako svijet gledaju otvorenim očima, važan im je zdrav razum i dokazi, koji su spremni i sposobni preuzeti odgovornost za svoje postupke i posljedice istih, umjesto da sve objašnjavaju "voljom božjom" i "čudesnim putevima božjim" i koji ionako nisu skloni da im itko naređuje što trebaju misliti...

Kakvo je ovo sarlatanstvo iskljucivosti?
Zar covjek koji se izjasni kao vjernik iskljucuje opciju da preuzima odgovornost za svoje postupke?

Zadnje uređivanje lea* : 14.11.2008. at 18:59.
lea* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 18:47   #57
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ne mogu uopće zamisliti ništa što bi me navelo čak i samo na prihvaćanje mogućnosti, a kamoli da prihvatim da postoji neki "the big pupeteer" koji odozgo svima nama vuče neke nevidljive konce.

.

Pretpostavimo da sam ja vjernik, ali ne prihvacam da postoji neki "the big pupeteer" koji odozgo svima nama vuče neke nevidljive konce.

Tko ti sapce na uho nebulozu?
lea* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 18:58   #58
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Termini nevjernik-vjernik možemo zamjeniti sa onim koji koriste svoje umne kapacitete i one koje su tu misaonu radnju prepostavili nekome drugome koji je za njih autoritet.

De, vec kad zelis navoditi terminlogiju i pokusati definirati, de molim te, za boga miloga, koristi i navedi barem ispravnu psihologijsko-leksikonsku tvrdnju, ako se vec zeli raspravljati na pdf "religija"
Ovako na ovaj neutemeljen nacin nastaju predrasude i nebuloze koje bog otac vise iz narodskih isHusju ne izbaci.
lea* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 22:26   #59
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Lijepo je vidjeti celnike politicke vrhuske u Crkvi, zar ne? Djeca isto tako imaju uzore iako ne mogu shvatiti njihovu trenutacnu prisutnost u Crkvi kao ti i ostali.
ne mogu vjerovat da netko moze ovakve kretenarije tipkat po tipkovnici, ovo nisu istine...

P.S. nevjernik se ne moze preobratit u vjernika, mislim moze, ali to mu dodje ko s konja na magarca, a vjernik se moze preobratit u nevjernika jednom dobrom samarcinom, da se malo sabere, mislim da bi to trebalo pocet prakticirat jer kad citam neke postove tu na forumu od raznih vjerskih fanatika vidim da je to uzelo malo previse maha, taj BS zvan vjera.

vjernici su likovi koji ne mogu kontrolirati vlastiti zivotom nego uvijek ocekuju pomoc s neba
khm is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 14.11.2008., 22:32   #60
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Lijepo je vidjeti celnike politicke vrhuske u Crkvi, zar ne? Djeca isto tako imaju uzore iako ne mogu shvatiti njihovu trenutacnu prisutnost u Crkvi kao ti i ostali.
Moramo bdjeti nad odgojem mladezi generalno govoreci ne optuzivati nikoga sem samimi sebe. Povjest nam govori da vecina svjetske populacije vjeruje u nesto, a to je dovljno da i ostatak krene njihovim stopama.
Ovo je jedna od većih gluposti koju si napisao.
Samo nemoj se čuditi ako te budu zbog ovog i nekog drugog posta malo više zajebavali.

Što se tiče čelnika potpuno si promašio prvu rečenicu ako misliš na političare iz Hrvatske...
Kurac od ovce is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:41.