Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2014., 18:25   #2001
Boook curke,,,, trebao bi mi savjet ko se kuži u mixanje farbi.
Htjela bi dobiti bež plavu boju kose. nešto svjetlija od jennifer aniston..Podloga mi je svjetlo plava, bojala sam sa 1517 pa sa palette c9, ali nikako izvuc platinasto. Kosa mi ima dosta žutog, crvenog pigmenta kojeg ne volimmmm..htjela bi baš da vuče na bež.
SVIĐA MI SE KEUNE 9.32 prekrasna bež boja, samo što ima zlatnog pigmenta pa bi meni bila žuta. s kojom bojom (isto keune) da ju pomješam da bi ubila žuti ton a dobila bež. Čula sam da su sve bež boje kombinacija goldena i esha, pa sam mislila pomješati tu 9.32 i 8.19 light matte blonde da bi dobila boju. Što mislite o tome? Moram pitat profesionalca da nebih ispala zelenaa ljubičasta ili kombinacija )
Sutra bi išla po boje za kosu.. HVALA VAM!!!
gemini1206 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2014., 23:01   #2002
Quote:
Lisbeth S kaže: Pogledaj post
bas lijepo izgledaju ove osmice, mislim da cu ostat na njima, ako mi slabije prekrije ove gubave side iduci put cu ici na 8,12 ili 8,13... imat cu vremena za odlucit se, posto imam za jos jedno farbanje majirel piture.
hvala puno dark star na opsirnom odgovoru
uživo su ti puno bolje

ako hoćeš pepeljasto na zlatno, onda 8.13 u omjeru 1:1
ako hoćeš pepeljasto sa minimumom toplog pigmenta, onda 8.12 u omjeru 1:1

i nema na čemu, meni je to gušt, zaljubila sam se u rodičine boje pa sam nešto malo proučila... još uvijek je to vrlo laički ali mogu reći kakva sam ja iskustva imala
__________________
"Gdje je nestao čovjek...?"
G.B.
dark_star is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2014., 23:00   #2003
Poštovane dame,moj tim i ja radimo istraživanje u sklopu studentskog projekta i provodimo anketu o tržištu za bojanje kose i bili bi Vam zahvalni ako biste odvojili par minuta,bez obzira bojate li ili ne bojate kosu,i odgovorili na par pitanja,puno hvala unaprijed
http://www.facebook.com/l.php?u=http...su&h=mAQGDFOLo
matea031 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2014., 18:51   #2004
pokušala sam uploadati sliku moje kose trenutno, ali nisam uspila..uglavnom, kosa mi je trenutno neka srednje smeđa (sa zlatnim odsjajem kojeg se želim riješiti), a htjela bi neku svjetliju smeđu (hladnu, bez ovog zlatnog)
nešto ovako:
http://www.google.hr/imgres?sa=X&esp...art=35&ndsp=21


jer mogu dobit takvu neku svjetliju smeđu uopće? i koju boju da uzmem?
zadnje sam stavila preljev (garnier 7.12) i ispala tamno smeđa (skoro crna), ali se sad već nešto ispralo..
bilo kakvi savjeti su dobrodošli

Zadnje uređivanje Riri04 : 23.03.2014. at 18:58.
Riri04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2014., 23:01   #2005
uzmi obavezno pepeljastu nijansu
__________________
"Gdje je nestao čovjek...?"
G.B.
dark_star is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 16:35   #2006
Cure, ajde molim vas ako znate, dajte savjet. Ne mogu više ovakva hodati svijetom. Ponavljam post od ranije:

Puštam kosu iz pixie frizure već skoro godinu dana (bez šišanja). Taj je pixie bio blajhan, nakon odluke o puštanju kose farbala sam se keune 6.0, a poslije nekom schwarzkopfovom koja mi je sve zasrala, točnije nakrcala me crvenim pigmentom i bila puno pretamna. Sad se isprala na otprilike dubinu na kojoj je i izrast, ali nijansa je totalno off.
Sad se već može primjetiti izrast od kojih 7-8 cm. Moja prirodna boja je nešto između 5 i 6, pepeljastog, eventualno žućkastog (zlatnog?) podtona, nikako crvenog. Koliko bi smisla imalo raditi preljev na to s nekom pepeljastom nijansom jer bi htjela pošto-poto poštediti kosu i imati svoju prirodnu boju, a ova neprirodna sada postoji samo na vrhovima koji će ionako kroz godinu-dvije (jer nisu jako dugi) otići šišanjem. Planiram se početi šišati čim uhvati neku normalnu dužinu - zasad nema potrebe jer je zdrava i neispucana.
Ili da pofarbam samo vrhove i zadnjih 10ak min namažem i korijen tek toliko da se ujednači? Sve gledam onu syossovu paris brown i prekrasna mi je - takva je otprilike moja prirodna. Bi li imalo smisla pokušati s njom, ili bi mi svejedno ova crvena izbijala?
malabuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 23:29   #2007
Zdravo cure. Zanima me da li bi mi uspjelo sa Davines mask farbom 6.0 dobiti neku "obicnu" smedju boju, da ne bude pretamna i bez zlatnog i crvenog odsjaja?
Trenutno imam neku ispranu, svijetlo smedju, tamno plavu boju kose.
I koji hidrogen da uzmem ? 6 % ili 3 % ? Nikad se nisam farbala sama, pa eto nadam se da necu ostati bez kose

Zadnje uređivanje munequita : 25.03.2014. at 00:08.
munequita is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 10:42   #2008
Zanima me da li mogu ja koristiti preljeve za kosu samo za izast..Ako ostatak kose imam plavu kosu sa bijelim pramenovima..

Koji su najbolji preljevi??Da li ih ima u Kozmu za kupiti??Kolika je cijena??

Šta se prodaju vrečici ili??
noemi3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 10:48   #2009
mislim da ćeš te odgovore naći na ovom topicu plava kosa #3. baš se o tome pisalo, između ostalog.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 15:14   #2010
trenutno imam svijetliju boju na glavi uz koji pramenčić. Boja mi je narančasto smeđa i htjela bih to sama u kućnoj radinosti vratiti na svoju tamnosmeđu boju. Je li to moguće, a da ne ispadnem šarena? I koliko mi je pametno da uzmem boju u pjeni, ta mi se čini napraktičnija
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 20:32   #2011
da li ima gdje za kupiti ova subrina supreme boja? ili ako netko ima prijedlog druge boje ali ovakva nijansa

caterine22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 20:50   #2012
Quote:
caterine22 kaže: Pogledaj post
da li ima gdje za kupiti ova subrina supreme boja? ili ako netko ima prijedlog druge boje ali ovakva nijansa

jako jako lijepa nijansa. baš prekrasna. samo, čini mi se, ali to je samo moj dojam, da bi ti uhvatilo tamnosmeđu do crne.

duuuugo sam se farbala u takvu sličnu boju, ali uvijek sam morala izabrati samo malo svjetliju od toga, a da bi dobila čokoladnu. ali to sam samo ja. možda se na tvojoj kosi bude drugačije ponašalo.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 20:57   #2013
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
jako jako lijepa nijansa. baš prekrasna. samo, čini mi se, ali to je samo moj dojam, da bi ti uhvatilo tamnosmeđu do crne.

duuuugo sam se farbala u takvu sličnu boju, ali uvijek sam morala izabrati samo malo svjetliju od toga, a da bi dobila čokoladnu. ali to sam samo ja. možda se na tvojoj kosi bude drugačije ponašalo.
koju si koristila? pa da, sve one povuku na tamnije pa se isperu...ali ova nijansa je woow
caterine22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 21:09   #2014
najčešće ovu:
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 22:08   #2015
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
najčešće ovu:
daa, i ta mi je lijepa, prirodna jos cu vidjeti ako gdje nadjem ovu subrinu, ako ne, budem probala garnier
caterine22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 22:13   #2016
sorry šta se miješam ali subrina je poznata po tome da hvata kao na kutiji dok te garnierke i sl. hvataju tamno, meni osobno ružno. kad bih se bojala s tim tipom farbe, uvijek bi prije išla na subrinu
__________________
"Gdje je nestao čovjek...?"
G.B.
dark_star is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 22:15   #2017
pa zato sam i rekla moje iskustvo u bojanju tamnom bojom. a i pokazala sam kojom sam se bojom bojala i da mi je uvijek bila tamnija na kraju od onog što je na kutiji..

tek sad sam upoznala subrinu, ali sad sam plava, više nisam crna pa nisam probala tamne nijanse subrine i ne znam kako se ponašaju na kosi.. znam jedino za plave
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 23:38   #2018
Meni je bja čokolade hvatala skoro crno,a bila sam promijenila nekoliko marki boja za kosu. Suludo je očekivati identične rezultate kao na kutiji ili katalogu jer to ovisi o različitim faktorima (podlozi na koju se određena nijansa stavlja,postotku hidrogena,kvaliteti kose itd). Iz tog razloga sam uvijek bila poprilično oprezna s tamnim nijansama. Ali to sam samo ja.
sandrsbify is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 00:26   #2019
ma nebi se bunila ni da mi ispadne tamnije nego na slici hehe...znam da sve hvataju tamnije ali ovo za subrinu nisam znala jel znate mozda gdje bi mogla kupiti ovu jer ju nisam primjetila nigdje?
caterine22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 01:54   #2020
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
pa zato sam i rekla moje iskustvo u bojanju tamnom bojom. a i pokazala sam kojom sam se bojom bojala i da mi je uvijek bila tamnija na kraju od onog što je na kutiji..

tek sad sam upoznala subrinu, ali sad sam plava, više nisam crna pa nisam probala tamne nijanse subrine i ne znam kako se ponašaju na kosi.. znam jedino za plave
ma nisam ja napisala komentar kao prozivku na tvoj račun samo sam rekla što znam o subrini iz vlastitog iskustva. one ispadaju najbolje što mogu s obzirom na podlogu, a njihove smeđe su lijepo smeđe a ne crvene ili crne osim toga, prijateljica mi se bojala ledeno plavom i ispalo je izvrsno s obzirom da je riječ o kućnoj uporabi.

caterine22, subrina saten i charm imaš u mulleru i možda možeš potražiti taj broj nijanse među tim vrstama. npr.
__________________
"Gdje je nestao čovjek...?"
G.B.
dark_star is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:56.