Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2013., 11:39   #141
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Kako vas je to život razdvojio?

I što ti sve fali u braku i zašto si se udala?
Odlično pitanje. Zašto se udala?!

Tu je kljuc svega. Zašto se udala?! - zbog ljubavi sigurno nije, jer ako bivšeg nije preboljela do sada -dakle nakon 5 godina, nije ga preboljela ni nakon dvije

Rekao bi da se udala ili iz materijalnih razloga -što je zdrav temelj braku. Ili pak iz utjehe i da preboli bivšega - što je nezdravi temelj braku

Dakle moramo definirati temelj da bi mogli dati suvisli i korisna odgovor
crno-prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 11:46   #142
E da! Još jedno pitanje jako bitno.

Zna li taj tvoj princ iz prošlosti da si ti danas majka dvoipol godišnjeg diteta
crno-prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 14:16   #143
Netko je ranije napisao odgovor na moj komentar o marku i Ivanu..nisam ja rekla da je svejedno koga će izabrati jer sve to dođe na isto. Jer valjda joj muž nije bio prvi koji je naišao pa ajmo se udati malo. Idem od pretpostavke da se zaljubila u njega i da nije bio bilo tko u njenom životu. U braku uvijek dolazi do faze kad mane počnu iskakati i mi se učimo prihvaćati osobu takvu kakva je. To uopće nije lako jer svi mi imamo svoje mušice i mane. Tako da ni taj bivši nije cijepljen od svojih mušica i sve bi to bilo divno, krasno i strastveno do jednom kad bi opet upali u kolotečinu i svakodnevne probleme.

Autorica teme (a i gdje je ona uopće?) nije ni prva ni zadnja žena koja prolazi kroz svakodnevni život prožet svakodnevnim problemima. Tu je muž koji je nezadovoljan njenim poslom, malo dijete koje traži svoje, tu je posao, računi, financije..tisuću i jedan problem koji je sastavni dio svake osobe koja ima obitelj. I onda se pojavi princ iz prošlosti koji te ne gleda kao majku, suprugu, ženu s manama..nego te uvali u svijet mašte, filmski scenarij koji se dešava samo na filmu. Što misliš da bi, kad bi ostavila muža, s ovim novim/starim bilo savršeno? Ma moš mislit!. Ja mislim da je toj osobi mjesto u prošlosti jer da nije, ona bi danas bila s njim a ne s mužem i djetetom. Sve to treba ostati u mašti i fantaziji..i proći će. Lako se izgubiti u nerealnosti jer realnost nije tako privlačna.
jota is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 15:04   #144
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
No po čemu zaključuješ da je sada zrelija?
Mislim da nije sve uvijek baš isključivo crno bijelo pa mi ni traženje i primjećivanje uzorka ponašanja nije uvijek mjerilo prema kojem ću se povesti. Ne kažem da je to nebitno, ali ne povodim se uvijek za time. Ono što mi je i dalje nejasno jest to da netko ne može ili pak ne želi shvatiti da ljudi griješe. Svjesno ili nesvjesno, sad je manje bitno, ali jebiga, griješe. Nekada prođe XY godina dok ne rasčiste sami sa sobom, tj. ne suoče se s tom greškom koju su do tada zatomnjavali u podsvijest ili bježali od nje.

I sama je u uvodnom postu rekla da je dosta toga ostalo visjeti u zraku, a to mi se nekako čini nečim najgorim. Ali skroz!

Evo, mislim da se autorica trenutno suočava sa time. Znaš onu "Možeš bježati, ALI ne možeš se sakriti "

Ona je pojegla jer je tada bila nezrela/nije se znala nositi s time i sada je kucnuo čas!

Quote:
Kako znaš da ih samo dijete veže? autorica to nije napisala : ne zna:
Da, tu malo prenaglih sa zaključkom Sry autorice.
Ali opet, s vremenom bi ono moglo postati ta neka spona među njima.
Jer, po njezinim dosadašnjim riječima, nisam stekla dojam da je presretna.

No. možda griješim
Quote:

Dok nije srela bivšeg bilo joj je sasvim dobro. meni je to indikativno : mig :
Pa baš i ne bih rekla da joj je bilo sasvim dobro

Quote:
Letazg kaže: Pogledaj post
moj život...on je dosta različit od onog kako sam ga zamišljala. nemam podršku u poslu od strane muže,dosta me obeshrabljuje,teška je osoba,neambiciozna.neznam,pomalo me možda više neispunjava na način na koji bi me trebao ispunjavati.
Ne znam, možda sam luda , ali ja ove trotočke doživljavam kao neki poveći uzdah nezadovoljstva.


Quote:
Onaj tko nosi frustracije u sebi, nosit će ih iz veze u vezu, iz braka u brak: mig:
Ono što sam rekla odnosilo se na možebitni odnos ispunjen svađama i nepoštivanjem koje dovode do frustriranosti.
A do takvog odnosa bi u ovoj priči čak i moglo doći.

Iskreno, mislim da netko tko nije prošao proces rastave roditelja baš i ne može donijeti neki adekvatan zaključak, čisto zato jer to, je l', nije iskusio

Quote:
A što je?
Ljubav je bitna, ali više bih ju opisala kao neku srdačnu i možda duševnu privrženost nekoj osobi, no isto tako, postoji i karakter osobe koji vremenom može narušiti taj osjećaj. Dok si zaljubljen, te neke karakterne mane ne vidiš, ali kada ti nešto otvori oči, onda se dogodi ovo.


Quote:
Letazg kaže: Pogledaj post
naravno,sada uočavam i najmanju manu svoga muža,sve mi smeta...
Quote:
Ni slučajno.
Moj savjet je da ne uletava u krevet od bivšeg, da ne izletava sa papirima za razvod, nego da prije toga jako dobro razmisli.
Slažem se *cheer*

Quote:
Tijek misli nek usmjeri na: zašto se udala za sadašnjeg, što ju je njemu privuklo. Kad su se ti osjećaji koji su je spojli sa njime razvodnili i zašto?
Dali je spremna jedno vrijeme biti sama nakon razvoda?
I s ovime se slažem, ali mislim da se bar između redaka pa ako ne i direktno, može iščitati njezino nezadovoljstvo brakom.

Muža je opisala kao tešku i neambicioznu osobu.
Udala se prilično brzo nakon raskida s bivšim.
Iako je pretpostavka majka svih zajeba, pretpostavila bih da je u tom trenutku bila usamljena, potištena i tada je upoznala njega, zaljubila se i voilà!

Quote:
Što ako njen bivši ne želi vezu, dali i u tom slučaju želi razvod ili samo u slučaju da je bivši želi?
Iskreno, mislim da će i s bivšim ili bez njega u jednom trenutku doći ili do ozbiljnog razgovora između njih dvoje ili pak do razvoda. Da ponovim Uz karakterno tešku i neambicioznu osobu koja te k tome još i ne podržava - ljubav zaista nije dovoljna da bi čovjek bio sretan.
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 22:41   #145
Quote:
jota kaže: Pogledaj post
Netko je ranije napisao odgovor na moj komentar o marku i Ivanu..nisam ja rekla da je svejedno koga će izabrati jer sve to dođe na isto. Jer valjda joj muž nije bio prvi koji je naišao pa ajmo se udati malo. Idem od pretpostavke da se zaljubila u njega i da nije bio bilo tko u njenom životu. U braku uvijek dolazi do faze kad mane počnu iskakati i mi se učimo prihvaćati osobu takvu kakva je. To uopće nije lako jer svi mi imamo svoje mušice i mane. Tako da ni taj bivši nije cijepljen od svojih mušica i sve bi to bilo divno, krasno i strastveno do jednom kad bi opet upali u kolotečinu i svakodnevne probleme.

Autorica teme (a i gdje je ona uopće?) nije ni prva ni zadnja žena koja prolazi kroz svakodnevni život prožet svakodnevnim problemima. Tu je muž koji je nezadovoljan njenim poslom, malo dijete koje traži svoje, tu je posao, računi, financije..tisuću i jedan problem koji je sastavni dio svake osobe koja ima obitelj. I onda se pojavi princ iz prošlosti koji te ne gleda kao majku, suprugu, ženu s manama..nego te uvali u svijet mašte, filmski scenarij koji se dešava samo na filmu. Što misliš da bi, kad bi ostavila muža, s ovim novim/starim bilo savršeno? Ma moš mislit!. Ja mislim da je toj osobi mjesto u prošlosti jer da nije, ona bi danas bila s njim a ne s mužem i djetetom. Sve to treba ostati u mašti i fantaziji..i proći će. Lako se izgubiti u nerealnosti jer realnost nije tako privlačna.
Ovo dolje mi je tako zvučalo.

Quote:
...kasnije sve zahtijeva veliki trud i kompromis, zvao se on Marko ili Ivan, svejedno.
Znamo i koliki je postotak razvrgnutih brakova. Mnogi od njih razvrgnuti su zbog preljuba, a mnogi od tih, kao drugi brakovi, opstaju kao sretni brakovi. Dosta primjera ima i na ovom forumu. Ne bih rekao da je svejedno kao što ne bih rekao niti da je recept fantaziranje o drugoj osobi. A upravo realnost ju privlači i tjera na fantaziranje. "On" je realnost koju može ostvariti baš kao što je i njen brak realnost koja ju na tako nešto potiče. Dakle, ili mijenjati realnost i pokušati realizirati fantazije (najčešće kroz 2 mogućnosti) ili mijenjati sebe. Mijenjaš li sebe, tu nema mjesta neostvarivim fantazijama.
siddharta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 03:11   #146
Dragi moji �� samo kratko... I dalje sam u braku, cvrscem i jačem megapiksela prije, i nemogu zamisliti život drugačijim nego sto je sad... Dijete je već naraslo,karijera ihaha uznapredovala, ponosna sam na ono kako moj život izgleda, sve se sleglo i došlo na svoje... I sretna sam,da,sretni smo...
Bivši ostaje bivši, nisam nikad prevarila svog muza ako na to mislite, jednostavno smo se pozdravili i nastavila sam sa svojim životom, hvala Bogu... Dosta moraliziranja, i kojekakvih pitanja i komentara,ali dragi moji predugačka je priča koju imam iza sebe i koju imam u toj prošlosti s bivšim da bi uspješno prenijela sve na ovaj forum... Sta vas zanima-pitajte?! �� uglavnom, htjela sam da saznate moj kraj... Koliko god da ste spekulirali,ipak je završilo drugačije, i sretno, nadasve sretno....
Letazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 07:37   #147
Super.

No, mozes li malo opisati kako si razrijesila sva pitanja i dileme iz svojih prvih postova sa prve stranice svoje teme kad si pisala da si ne mozes pomoci, da nemas pojma zasto si se uopce udala za ovog covjeka izs?
Mozes li opisati proces izaska iz tog stanja od prije godinu i pol do braka cvrsceg nego ikad i uzajamne srece?

Mozda nekom pomognes da izade iz slicne krize...
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:53.