Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2016., 14:54   #281
Gđica Ptica zaštita protiv uboda
Cikcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 11:25   #282
Gdje se gdica kupuje?

Il sam corava il ne vidim na njihovoj stranici
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 16:36   #283
Narucis i dođe doma.to je najjeftinija opcija koliko sam skuzila.
Cikcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 19:42   #284
Kako izgledaju ubodi komaraca kod vasih beba?

Moja je nekidan imala na ledjima 3 uboda, ali nekako pravokutnog oblika, pa sam mislila da je mozda reakcija na hranu.
No onda sam napipala vrh, pa sam samovoljno zakljucila da se radi o ubodu (mozda nije komarac,ko zna sta se sve nakotilo nakon ovih kisurina).
Dan nakon je skoro nestalo,pa nismo isli u pedice.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 09:36   #285
Ne znam... ja stvarno ne znam što je ove godine nešto svašta nešto grize drugačije. Meni malenoj isto nedavno nešto ugrizlo i dosta je nateklo pa sam poprskala octeniseptom jer se malo i zagnojilo i nazvala pedicu i samo pomazala par dana betrionom i prošlo. Betrion mi dala jer se kao zagnojilo malo. Isto tek nakon što je splasnulo se vidjelo mjesto uboda ali ja isto stvarno ne znam ove godine stalno slušam od mama da je svako malo neki grozni ubod
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 10:38   #286
Ja mislim da su svake godine grozni ubodi samo sto sad vise obracamo paznju na to jer imamo djecu
Cikcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 12:01   #287
Ma i prošle godine ju je svako malo nešto gricnulo ali bila bi samo crvena točkica i ono malo se zarozilo a sad joj se pola rukice zacrvenilo i to već drugi put od kada je toplije ovo vrijeme krenulo
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 09:28   #288
Moja gadno reagira na ubode komaraca na moru - prije 2 god ju je ubo za potkoljenicu pa nije mogla stati na nogu, prosle je bilo nesto slicno, a ove godine za stopalo - ogromno joj je bilo, samo japanke je mogla obuti.

Dobijem od pedice Rinolan sirup prije godisnjeg, ali i s njim i bez njega oteklina splasne kroz par dana, s njim ju mozda manje svrbi.

Neki dan kod mojih na viksi su ju ispikali cijelu, ali komarci nisu tigrasti kod njih, puno slabija joj je reakcija.

Kod kuce joj oko uboda isto dosta otekne ali ne tako jako. Tigrasti komarci su nam u kvartu.
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 10:23   #289
Quote:
Ćufta kaže: Pogledaj post
Moja gadno reagira na ubode komaraca na moru - prije 2 god ju je ubo za potkoljenicu pa nije mogla stati na nogu, prosle je bilo nesto slicno, a ove godine za stopalo - ogromno joj je bilo, samo japanke je mogla obuti.

Dobijem od pedice Rinolan sirup prije godisnjeg, ali i s njim i bez njega oteklina splasne kroz par dana, s njim ju mozda manje svrbi.

Neki dan kod mojih na viksi su ju ispikali cijelu, ali komarci nisu tigrasti kod njih, puno slabija joj je reakcija.

Kod kuce joj oko uboda isto dosta otekne ali ne tako jako. Tigrasti komarci su nam u kvartu.
Iskreno meni osobno je taj Rinolan nula bodova od hrpe ljudi sam čula da djeca koja imaju alegrije i tegove znaju po dvije boce popiti i ne pomogne im previše.

Aerius mi je super. Ja jednom dala svojoj kad joj se isto nešto oteklo jako neki je ubod bio i to je bila kvrga i baš je bilo jako i mala popila i u roku manje od 10 min sve nestalo i nikada se više nije niti javilo. Tako da ja uvijek imam kod sebe taj sirup i on od optvaranja traje godinu dana i kad mi prošle godine istekao rok opet sam zamolila pedicu da mi da jedan za svaki slučaj.

Primjerice moja pedica ni ne dijeli taj rinolan koliko čujem od mama samo aerius i svi su zadovoljni (to prvenstveno govorim i imam info od majki čija su djeca alergičari)
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 10:55   #290
Mi smo na fenistilu. 10 kapi popije. Imamo istebreakcije kao cuftina mala. Spricam ju hidrolatom lavande i cajevca... mazala sam ju gdjicom pticom ali sam sad dobila ovo i da potrosim. Sinoc smo trazile krijesnice i na klupici sam zapalila oko nas spirale a nju naspreja obilato i nama velikima zamotala noge u deku. mene su izboli dok sam palila, kasnije nis strasno... prolazio je neki tip pa nam je rekao za neki sprej jungle nesto... nisam upamtila... 53 kune se sjecam d je rekao.
Cikcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 13:47   #291
Bemboline, hvala na info, probat cemo s tim sirupom.

Ni Synopen ne vidim bas da joj pomaze.

Ja sam u djetinjstvu ponekad na injekcije morala koliko sam gadno reagirala (ubode me na celu, a meni se zatvori oko tj. kapak skroz). Valjda je tada bila takva praksa, danas nisam cula da se to radi. I kalcij se spominjao, bas cu pitati mamu danas.

Inace, ne mazem ju repelentima, imam jednu muckalicu od bademovog+eu, a nocu stavim one tablete u aparatic. More nam je kriticno, doma imamo mrezice, a i ne izreagira toliko na ubod.
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 14:17   #292
Quote:
Ćufta kaže: Pogledaj post
Bemboline, hvala na info, probat cemo s tim sirupom.

Ni Synopen ne vidim bas da joj pomaze.

Ja sam u djetinjstvu ponekad na injekcije morala koliko sam gadno reagirala (ubode me na celu, a meni se zatvori oko tj. kapak skroz). Valjda je tada bila takva praksa, danas nisam cula da se to radi. I kalcij se spominjao, bas cu pitati mamu danas.

Inace, ne mazem ju repelentima, imam jednu muckalicu od bademovog+eu, a nocu stavim one tablete u aparatic. More nam je kriticno, doma imamo mrezice, a i ne izreagira toliko na ubod.
To ti je isto sirup na recept antihistaminski tako da moraš imati i razloga da ti ga pedica propiše. I nije da to daješ za svaki ubod već jedino ako se zakomplicira. Kažem ti mojoj maloj se upalilo i nateklo pola ruke i zato sam dala ali ovako što je ugrize pa bude crveno i otečeno 3 dana na to niti ne reagiram već samo pomažem nekom kremicom na bavzi aloe vere i to prođe za par dana
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 14:51   #293
Ma kad joj je oteceno i crveno to racunam pod blaga reakcija

Ona ne moze stati uopce na ubodenu nogu, iako nema nekih upalnih procesa na kozi, bas jako joj otekne. Kazem, nakon par dana (4-5-6) joj krene na bolje.
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2023., 14:02   #294
Jučer mi je djete nešto ubolo u butinu i poslije se pojavio veliki krug sa malom tackicom u sredini kao da ga je ubla osa,pčela ali to nije slučaj jer je bio u moru u dubini oko 1.5m oko nekog konopca...Znam da u našem moru ima riba pauk ali njen ubod je dosta jači...ne znam koja bi to morska neman mogla biti?
leli35 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:28.