Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2017., 11:50   #201
Nije nikakav problem napuniti slijepo crijevo. U principu se nabija kao i za seku, rukom pomažući izvana crijevu da ne pukne, pogotovo tam gdje je lozno. Mislim, ne možeš ga prepuniti, bitno je da ne vrisne. Spikam ga izvana debelom iglom i opteretim. Ove godine samuzela kanistre od deset litara, posložila ih po kulenima koje sam stavila na rešetku od rola. Kanistre međusobno povezala gurtnom da se ne izvrću i to je to. Par dana su bili pritisnuti na hladnom balkonu.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 12:56   #202
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Ja već godinama uzimam kod jednog manje proizvođača u Đakovu ali nikada ispod 9-10 mjeseci starosti, a najbolji mi je godišnjak.
Evo Đakovačkih kobasica i pečenice (suhe krmenadle), spremni za podrum, klanje je bilo 25.11.2016.
Kulen će biti spreman tek za ljeto.
MisterNo007, ne kužim kad si prije uspio osušiti kulen, moj je još mekan i sad je na zraku gdje zrije.
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 14:20   #203
Ove godine je imao skoro savršene uvjete.

Inače kad je vremenski loša sezona, onda ni radim kulen već samo seku. No, ove se sve poklopilo. Nije sto posto zreo ali nije ni daleko. Druga dva će u podrum, ali jednog smo načeli.
MisterNo007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 17:00   #204
I ja sam prerezao jednog.



Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 19:19   #205
I? ne drži nas u neizvjesnosti

Evo još jednog kandidata za otvaranje. Divlji miris je u zraku
MisterNo007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 20:05   #206
Quote:
MisterNo007 kaže: Pogledaj post
I? ne drži nas u neizvjesnosti

Evo još jednog kandidata za otvaranje. Divlji miris je u zraku
Mislim da je sve jasno sa slike
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 11:08   #207
Miriši prek ekrana.

Doma smo složili tri vrste kobasa za rezanje, jednu vrstu za kuhanje, kulene i buđolu, a špek i šunke smo odnesli u Posedarje. Pancetica je divna, ali još mekana, objesili je još na zrak.

Za nekih 10 kn/kg u Šimurini odrade sve od soljenja do gotovog proizvoda.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 17:36   #208
Ona gore pancetica je isto još mekana, ali nisam mogao čekat više

A buđole još vise.

EDIT: pokidana slika
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 19:45   #209
I ja konja za utrku imama, hehe,..

proizvodni postupak u stanu






leđni špek se ručno reže u kockice



Sve na poziciji



probni presjeci

__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.

Zadnje uređivanje Mamekica : 22.02.2017. at 20:57.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 22:47   #210
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
I ja konja za utrku imama, hehe,..
proizvodni postupak u stanu
Svaka čast. Gdje ih dimiš?
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 08:31   #211
Nosimo kod susjeda. On dimi za hrpu nas, pa napravi raspored. Nešto košta ali nisi nikom dužan. Čovjek je verziran i napravi ti po želji. Mi volimo laganiji dim, pa nam tako i složi.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 22:37   #212
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Nosimo kod susjeda. On dimi za hrpu nas, pa napravi raspored. Nešto košta ali nisi nikom dužan. Čovjek je verziran i napravi ti po želji. Mi volimo laganiji dim, pa nam tako i složi.
Lijepo
Ja sam prije tjedan pravio kobaje, danas nakon 3 dima su vakumirane i spremne za zamrzivač.
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 01:53   #213
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
I ja konja za utrku imama, hehe,..

proizvodni postupak u stanu...
No comment, osim

Svašta sam na ženinu radost radio u stanu, među ostalim, držao 3 tjedna žive jegulje u kadi i svake večeri ih nosio u škafu na balkon da se istuširamo, klao i čerupao purana...ali ovako nešto još nisam probao. Bravo Mamekica, uratci su ti predivni !
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 22:07   #214
Quote:
josko021 kaže: Pogledaj post
Ovdi (Massachusetts, SAD) dode oko $100 i ima ih kupit po ducanima, Mozda je negdi oko metar visok i po metra u promjeru. Na dnu mu je elektricna toplinska sipka nedgi oko 1 KW. Gore ima dvije okrugle gradele promjera oko po metra. Meni stane oko 5 kg fileta (pet strielki od oko dva kila cijele), par duzina lokarda ili 5 kg kupljenog lososa. Isto je odlican za dimljenje pilica, a jedanput sam cinio i cilu tuku od ~6 kg - savrseno. Rebarca isto idu odliucno, iako ja to puno ne radin.
Upotrebljava se pravo drvo, a ne umjetni mirisi. Zamota se par komada u aluminijsku foliju i satavi blizu grijalice. Moze i bez folije, samo onda triba cistit pepel.
Koliko dugo se meso dimi u njemu??
Moralo bi to biti negdje i u Evropi za kupiti...?
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 20:32   #215
Kako znati da je kulin spreman?

Prije svega, zanima me da li ima neki 100% siguran test za znati kada je kulin suh?

Kada je suh, stavim fa u vakum, i tu jako dobro dozrije. Međutim sa sušenjem je teže..
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2018., 20:01   #216
Za prošlo pitanje sam davno našao odgvor, koji je najpouzdaniji.. Po težini, tj gubitku težine

Ali da oživim temu..

Pošto punica voli kuhati plećku za uskrs.. A radimo samo jednog umjerenog bravca, kupio sam plećku (kao obrađenu) u mesnici.
Nasolio sa 7% soli čak, računajući da je možda meso lošije/kontaminirano, a i kuhat će se, pa reko ajd..
Spremio u frižider na 3C, nije bilo u doticaju sa zrakom.. Prva 2 tjedna provjeravao, okretao. Ostavio još tjedna dana zbog tempiranja dimljenja, jer sam imao i druge komade neke. I sad kad sam ju izvadio, slinavo meso.
Pošto nisam nikakve začine stavljao, smao sol, i malo se miris osjeti. Ne kao da je pokvareno, ali nije baš ni lijepo.

Sličan sam slučaj imao prošle godine i sa slaninom. Čak vjerujem i iz iste mesnice, ali ne mora biti pravilo, jer tko zna odakle nabavljaju meso.


Vrat i slanina koju sam kupio u drugoj mesnici te postupao, solio i držao isto kao i tu nesretnu plećku izgledaju i mirišu odlično, na prvu kao domaće meso.

Ugl, baciti?
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2018., 22:47   #217
Quote:
davorradman kaže: Pogledaj post
Za prošlo pitanje sam davno našao odgvor, koji je najpouzdaniji.. Po težini, tj gubitku težine

Ali da oživim temu..

Pošto punica voli kuhati plećku za uskrs.. A radimo samo jednog umjerenog bravca, kupio sam plećku (kao obrađenu) u mesnici.
Nasolio sa 7% soli čak, računajući da je možda meso lošije/kontaminirano, a i kuhat će se, pa reko ajd..
Spremio u frižider na 3C, nije bilo u doticaju sa zrakom.. Prva 2 tjedna provjeravao, okretao. Ostavio još tjedna dana zbog tempiranja dimljenja, jer sam imao i druge komade neke. I sad kad sam ju izvadio, slinavo meso.
Pošto nisam nikakve začine stavljao, samo sol, i malo se miris osjeti. Ne kao da je pokvareno, ali ono, meh. Boja je u redu, izgleda zdravo. Ali koža isto nije očvrsnula.

Sličan sam slučaj imao prošle godine i sa slaninom. Čak vjerujem i iz iste mesnice, ali ne mora biti pravilo, jer tko zna odakle nabavljaju meso.


Vrat i slanina koju sam kupio u drugoj mesnici te postupao, solio i držao isto kao i tu nesretnu plećku izgledaju i mirišu odlično, na prvu kao domaće meso.

Ugl, baciti?
Ne smije biti slinavo, bacaj.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
balzag is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2018., 05:28   #218
Taman komunalac danas vozi
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2018., 07:09   #219
Quote:
davorradman kaže: Pogledaj post
Za prošlo pitanje sam davno našao odgvor, koji je najpouzdaniji.. Po težini, tj gubitku težine

Ali da oživim temu..

Pošto punica voli kuhati plećku za uskrs.. A radimo samo jednog umjerenog bravca, kupio sam plećku (kao obrađenu) u mesnici.
Nasolio sa 7% soli čak, računajući da je možda meso lošije/kontaminirano, a i kuhat će se, pa reko ajd..
Spremio u frižider na 3C, nije bilo u doticaju sa zrakom.. Prva 2 tjedna provjeravao, okretao. Ostavio još tjedna dana zbog tempiranja dimljenja, jer sam imao i druge komade neke. I sad kad sam ju izvadio, slinavo meso.
Pošto nisam nikakve začine stavljao, smao sol, i malo se miris osjeti. Ne kao da je pokvareno, ali nije baš ni lijepo.

Ugl, baciti?
Hm, sol bi trebala sve izvući.
Ako imaš mjesta u pušnici, stavi na dim pa vidi. Šteta ga je bacati...
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2018., 07:15   #220
ja sam ove godine dimio slanine i ostalo s kombinacijom bukva/šljiva i aroma mesa je fantastična
lordhart is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:02.