Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2018., 16:37   #1221
pozdrav, dali osoba koja je preboljela vodene kozice moze biti kliconosa ako je npr. bila u kontaktu s osobom koja je trenutno bolesna? dali moze prenijeti klicu na drugu osobu iako je kozice davno proboljela?
__________________
"...here's to your fuck, Frank!"
punkrockos is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 14:36   #1222
Quote:
punkrockos kaže: Pogledaj post
pozdrav, dali osoba koja je preboljela vodene kozice moze biti kliconosa ako je npr. bila u kontaktu s osobom koja je trenutno bolesna? dali moze prenijeti klicu na drugu osobu iako je kozice davno proboljela?
https://pharmoval.hr/vodene-kozice-varicella/

ovdje kaze da nije moguc
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 18:10   #1223
Quote:
punkrockos kaže: Pogledaj post
pozdrav, dali osoba koja je preboljela vodene kozice moze biti kliconosa ako je npr. bila u kontaktu s osobom koja je trenutno bolesna? dali moze prenijeti klicu na drugu osobu iako je kozice davno proboljela?
Ako mislite na situaciju u kojoj, primjerice, osoba koja je preboljela vodene kozice bude u kontaktu s osobom koja ima vodene kozice i zarazna je, može prenijeti virus u slučaju da unutar nekih desetak minuta dođe u kontakt s neimunom osobom. Zato se nakon pregleda djeteta s vodenim kozicama zdravstveno osoblje (liječnici, medicinske sestre) trebaju zračiti 10 minuta prije nego počnu pregled drugog djeteta. Jedno od prvih pravila koje smo kao studenti naučili na infektologiji.

Nakon tog vremena, nema rizika prijenosa virusa na neimunu osobu.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 14:03   #1224
Eto mi jučer došli s bebom iz bolnice i navečer vidim da starija ima dvije kozice na leđima. Znači tek je krenulo. Koja je to sreća

Naravno da smo cijelo popodne svi bili zajedno s bebom i navečer kad sam vidjela kozice skoro me herc ulovio.

Pedijatar kaže da ima moj imunitet prvih par mjeseci pogotovo ako dojim, iako ni to naravno nije 100% sigurno da ih neće dobiti. Treba paziti da nisu u prevelikom kontaktu i to je to, što mi zvuči kao SF za izvesti.

Grozno mi je djetetu od 3g stalno govoriti ne smiješ ići blizu seke nakon što je 3 dana bila u suzama ili na rubu jer nisam doma, a sad kad sam došla nemam vremena za nju ko prije. Dobro, ovo se ja sad jadam i znam da malu moram zaštititi najbolje kako mogu, al baš mi teško pada to guranje u stranu starije.

Na kraju svega zapravo ništa ne znamo i preostaje nam samo čekati i tješiti se da je statistika ipak na našoj strani i da ih beba neće dobiti.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
__________________
... all you need is love ...
MayaG is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 13:20   #1225
Quote:
MayaG kaže: Pogledaj post
Eto mi jučer došli s bebom iz bolnice i navečer vidim da starija ima dvije kozice na leđima. Znači tek je krenulo. Koja je to sreća

Naravno da smo cijelo popodne svi bili zajedno s bebom i navečer kad sam vidjela kozice skoro me herc ulovio.

Pedijatar kaže da ima moj imunitet prvih par mjeseci pogotovo ako dojim, iako ni to naravno nije 100% sigurno da ih neće dobiti. Treba paziti da nisu u prevelikom kontaktu i to je to, što mi zvuči kao SF za izvesti.

Grozno mi je djetetu od 3g stalno govoriti ne smiješ ići blizu seke nakon što je 3 dana bila u suzama ili na rubu jer nisam doma, a sad kad sam došla nemam vremena za nju ko prije. Dobro, ovo se ja sad jadam i znam da malu moram zaštititi najbolje kako mogu, al baš mi teško pada to guranje u stranu starije.

Na kraju svega zapravo ništa ne znamo i preostaje nam samo čekati i tješiti se da je statistika ipak na našoj strani i da ih beba neće dobiti.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
Ako si ti prebolila kozice onda ti je bebica skoro u potpunosti zaštićena, pogotovo ako je dojiš.

Čak i ako dobije kozice, to će biti blaga klinička slika i moguće da ih neće u potpunosti ni preboliti, tako da je moguće da ti mlađa i sada dobije kozice ali i kasnije u životu.

Tako da u principu i ne moraš stariju gurati od mlađe!

Etogac, sretno!
__________________
Alf used to say: "When you get the ball, you give it to Bobby".
Zlikovsk is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 18:31   #1226
Quote:
Zlikovsk kaže: Pogledaj post
Ako si ti prebolila kozice onda ti je bebica skoro u potpunosti zaštićena, pogotovo ako je dojiš.

Čak i ako dobije kozice, to će biti blaga klinička slika i moguće da ih neće u potpunosti ni preboliti, tako da je moguće da ti mlađa i sada dobije kozice ali i kasnije u životu.

Tako da u principu i ne moraš stariju gurati od mlađe!

Etogac, sretno!
Hvala! Dobro mi dođe kad ovako nešto pročitam. Pogotovo jer me još peru hormoni.

Prebolila sam kozice kao dijete i sretna sam jer mi je i ova beba kao i prva pravi sisavac. Nadam se da će ju to stvarno i zaštititi.

Koze su sad već na odlasku. Javim se kroz koji tjedan kad prođe period inkubacije kad vidim konačni razvoj situacije.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
__________________
... all you need is love ...
MayaG is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 11:24   #1227
Pozdrav. Cura je dobila kozice u nedjelju,mi smo imali odnos u petak. Ona radi u vrtixu sa djecom.

Zanima me dali sam i ja gotov,posto ih ni ja nisam imao. Ona 22g ja 26,izbjegavam je ko kugu do danasnjeg dana,vec serucka sto se nevidimo ali ja ne zelim dobit kozice
amormian is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 15:04   #1228
Ona je bila zarazna već tada. Moguće da si dobio, možda i nisi. Ako jesi, izbit će ti u roku 2-3 tjedna

Možda si ih i prebolio, a da ne znaš (kao recimo ja). To se može provjeriti vađenjem krvi u Zaraznoj
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 16:22   #1229
Quote:
amormian kaže: Pogledaj post
Zanima me dali sam i ja gotov,posto ih ni ja nisam imao. Ona 22g ja 26,izbjegavam je ko kugu do danasnjeg dana,vec serucka sto se nevidimo ali ja ne zelim dobit kozice
Mozda nije lose ni da ih sad odradis, dok jos nemas oko sebe trudnica, beba, djece, dok ti je imunitet ok itd. A ako ih bas tako jako ne zelis dobiti i test krvi koji je Snow Fairy spomenula pokaze da ih nisi imao - mozes se cijepiti pa ih ni neces dobiti.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 13:08   #1230
Evo mog epiloga.

Riješili se vodenih kozica, barem što se tiče starije curke. Prošla su skoro 4 tjedna od pojave prvih mjehurića i od danas je opet u vrtiću.

A beba... Prije tjedan dana (tad je imala 20 dana) primjetila sam 4 prištića/mjehurića. Jedan kod oka, jedan kod uha i dva na guzi. Nisu izgledali kao kod starije onako školske vodene kozice, tako da uopće nisam bila sigurna jesu li ili nisu, više je izgledalo kao da se koža čisti pa se pojave oni prištići. Kroz par dana su postali krastice i danas sam prilično sigurna da su to bile kozice jer je jutros ogrebla krasticu kod oka i ostao joj je skroz sitan ožiljak, onako sitna sitna točkica. Krastica kod uha otpala je sama i ništa se ne pozna, a ove dvije na guzi se još drže. Nije imala temp, samo je bila nervozna dva dana po danu i po noći.




Sent from my SM-A520F using Tapatalk
__________________
... all you need is love ...
MayaG is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 17:37   #1231
Kako tretirati vodene kozice?
Trenutno mi pedijatar ne radi, a moj trogodišnjak stigao iz vrtića s vodenim mjehurićima. Poprilično sam sigurna da su kozice. Zbunjuje me što nema temperaturu.
Nemam trenutno koga pitati, zovem pedijatricu u suprotnoj smjeni, al se ne javlja.
Također imao doma bebu staru dva i pol mjeseca...
hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 17:44   #1232
Hipermangan ( ne znam jel ide na recept), kupanje 2-3 puta dnevno. Mi smo ga polijevali samo, napravili otopinu u boci

I imas krema, nama najbolji bio Pruriced. A imali smo i Lexoderm

Moj je temperaturu dobio tek 3.dan od prvih mjehurica
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 18:46   #1233
Hvala. Kupila sam sad hipermangan. Dobila sam u međuvremenu i doktoricu na telefon i kaže zasad samo to, a kasnije ako će kako svrbit idu neke kreme na recept.
I još jedno važne pitanje. Jel može otac dobiti bolovanje za trogodišnjaka ako sam ja s bebom na porodiljnom?
Poklopilo se da sutra imamo uzv kukova u klaićevoj, a ne mogu tamo vodit starijeg s kozicama niti odustat od pregleda.
hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 08:06   #1234
Ja sam svojoj kozice špricala s Adermom. Cytelium se zove. Rekli su mi i ped i u ljekarni da je hipermangan baš za nuždu, ako ih jako svrbi pa da se ne češkaju i ne inficiraju to.
Nama je ovo bilo sasvim dovoljno i na kraju nismo ni kupili hipermangan jer ju skoro uopće nije ni svrbilo.

Mislim da ti muž ne može dobiti bolovanje za dijete ako si ti na porodiljnom, ali nek se ipak javi netko s više informacija.

Sretno!

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
__________________
... all you need is love ...
MayaG is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 10:13   #1235
meni je zgodnije bilo umjesto hipermangana spricati octeniseptom
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 15:05   #1236
Tretirali smo hipermanganom na kraju dva puta dnevno. Tako nam je i pedijatrica preporučila, a prije toga je muž za prvu ruku to kupio na prijedlog ljekarnice.
Ah dobro, žao mi je da prije nisam znala za taj sprej.
Nego, jel drži vodu teorija da čovjek/dijete može ponovo dobiti kozice ako su mu prve bile blage?
Sin je imao svega 8 mjehurića, niti temperature ni ostalih simptoma i sad ljudi iz okoline tvrde da može ponovno dobiti jer su bile blage.
hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 15:28   #1237
Mislim da ne,tako sam i citala da su to gluposti. Ja sam kozice preboljela bez ikakvih znakova. Da imam imunitet potvrdeno na 2 testiranja krvi.
Od malca nisam pokupila
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 20:15   #1238
Quote:
hooly kaže: Pogledaj post
Tretirali smo hipermanganom na kraju dva puta dnevno. Tako nam je i pedijatrica preporučila, a prije toga je muž za prvu ruku to kupio na prijedlog ljekarnice.
Ah dobro, žao mi je da prije nisam znala za taj sprej.
Nego, jel drži vodu teorija da čovjek/dijete može ponovo dobiti kozice ako su mu prve bile blage?
Sin je imao svega 8 mjehurića, niti temperature ni ostalih simptoma i sad ljudi iz okoline tvrde da može ponovno dobiti jer su bile blage.
Ma moze i ne mora. Moj brat je imao 2 puta, ali oba puta samo po par komada. Prvi put kao beba, dobio od mene.a drugi put s 5 godona.
__________________
Škorpija okružena Blizancima. Drugo dijete bit će Škorpija.
Atrama is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 20:18   #1239
I meni su rekli da ako ih nije bilo puno mogu ih dobiti opet. Starija je imala dosta al ne previše, a beba ih je imala sa 20 dana i to samo 4 i po tome bi ih mogla dobiti opet...

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
__________________
... all you need is love ...
MayaG is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 20:18   #1240
Meni isto ta teorija zvuči nategnuto, ali danas sam radi nekog recepta zvala pedijatricu, javila se sestra pa sam ju usput i to pitala i ona kaže da je moguće ponovo imati kozice ako su prve bile blage. Skeptična sam prema toj izjavi. Guglajući sam našla da ne može te da kozice dva put imaju ljudi kojima su prvi put pogrešno dijagnosticirane ili im je narušen imunitet ili su ih dobili prije prvog rođendana.
hooly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:05.