Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2018., 20:18   #5741
Quote:
Lucky kaže: Pogledaj post
Dalić je jedna od teže probavljivih stvorova koje je iznjedrila naša banana državica
vedra i nasmijesena....
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 20:23   #5742
Quote:
PrinceVegeta kaže: Pogledaj post
U Agrokoru se trenutno događa najveća pljačka od 91. Izvlače novce iz kompanije, a na kraju će opljačkati male dioničare i dobavljače, i sve predati u ruke stranaca.
Citirat ću sam sebe, kome nije bilo jasno tada, danas jest.
PrinceVegeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 22:21   #5743
Agrokor je desetljecima bio HDZova masina za pranje i izvlacenje novaca. Sad kad je posrnuo, unistavaju tragove i pljackaju sto se jos moze opljackati. Dalicka i njonjavi olinjali plejboj Ramo ocito su tako nekompetentni da su sve organizirali na djecijem nivou i jasno citava organizacija je kompromitirana i svi ce morati dati ostavke. Tada pada i zadnji privid "organiziranog spasavanja" Agrokora i svih dobavljaca i vjerovnika i nastaje panika, a svi dobro znamo kako takva panika zavrsi - potpunim unistenjem svih i svakoga.
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 16:25   #5744
Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
Agrokor je desetljecima bio HDZova masina za pranje i izvlacenje novaca. Sad kad je posrnuo, unistavaju tragove i pljackaju sto se jos moze opljackati. Dalicka i njonjavi olinjali plejboj Ramo ocito su tako nekompetentni da su sve organizirali na djecijem nivou i jasno citava organizacija je kompromitirana i svi ce morati dati ostavke. Tada pada i zadnji privid "organiziranog spasavanja" Agrokora i svih dobavljaca i vjerovnika i nastaje panika, a svi dobro znamo kako takva panika zavrsi - potpunim unistenjem svih i svakoga.
Ups....koja dijagnoza i prognoza.....impresivna.



No, ništa od toga neće biti.
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 19:29   #5745
IMAMO DOKUMENT KOJI TEŠKO TERETI RAMLJAKA Istovremeno je radio i za Agrokor i za bivšu firmu

INDEX je u posjedu dokumenta iz kojeg je vidljivo da je Ante Ramljak bio zaposlen u tvrtki Texo Management do 30. travnja, dakle još dvadeset dana nakon što je postao vladin povjerenik u Agrokoru.

Trgovački sud u Zagrebu imenovao je na prijedlog Vlade Antu Ramljaka kao izvanrednog povjerenika u Agrokor 10. travnja.

Iz kartice mirovinskog osiguranja, dokumenta koju Index ima u posjedu vidljivo je da je bio zaposlenik Texo Managementa od 1. svibnja 2014., te da je to prestao biti tek 30. travnja 2017. godine - dakle čak dvadeset dana nakon što je preuzeo Agrokora.

To znači da je istovremeno bio i povjerenik i zaposlenik tvrtke Texo Management koja je na poslovima restrukturiranja Agrokora ugovorila godišnji prihod od najmanje 12 milijuna, ne računajući dodatnu naknadu za uspjeh. Formalno ju je angažirao Alix Partner 25. travnja, Ramljakovi savjetnici, kao podizvođače.
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 20:39   #5746
Ma to je Hrvatska, to je normalno.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 06:18   #5747
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
IMAMO DOKUMENT KOJI TEŠKO TERETI RAMLJAKA Istovremeno je radio i za Agrokor i za bivšu firmu

INDEX je u posjedu dokumenta iz kojeg je vidljivo da je Ante Ramljak bio zaposlen u tvrtki Texo Management do 30. travnja, dakle još dvadeset dana nakon što je postao vladin povjerenik u Agrokoru.

Trgovački sud u Zagrebu imenovao je na prijedlog Vlade Antu Ramljaka kao izvanrednog povjerenika u Agrokor 10. travnja.

Iz kartice mirovinskog osiguranja, dokumenta koju Index ima u posjedu vidljivo je da je bio zaposlenik Texo Managementa od 1. svibnja 2014., te da je to prestao biti tek 30. travnja 2017. godine - dakle čak dvadeset dana nakon što je preuzeo Agrokora.

To znači da je istovremeno bio i povjerenik i zaposlenik tvrtke Texo Management koja je na poslovima restrukturiranja Agrokora ugovorila godišnji prihod od najmanje 12 milijuna, ne računajući dodatnu naknadu za uspjeh. Formalno ju je angažirao Alix Partner 25. travnja, Ramljakovi savjetnici, kao podizvođače.
Da, iskopao Maras i dao Indexu, zato je i pitao Ramljaka na Povjerenstvu za sukob interesa pred kamerama do kada je bio zaposlenik Texo Menagementa. Insistirao je na točnom datumu , a Ramljk mu je odgovorio - "Ja ne znam kada, kojega datuma sam odjavljen".

I opet jalov pokušaj stvaranja afere iz konfuznog vremena.

Grmojina izjava na Povjerenstvu dok je postavljao pitanja Ramljaku - "vi niste bili moj izbor za povjerenika. Moj izbor je bio Samodol."
Ramljakova izjava pred kamerama na povjerenstvu - "u subotu ujutro zvao me Petrov i tražio da budem povjerenik. Nisam pristao. U nedjelju me zvao Plenković - sjeo sam u automobil i došao u Zagreb"

Šta ovo govori - sukob unutar Mosta koji se nije mogao dogovoriti o svome kandidatu.

"Sa svrhom otklanjanja svih potencijalnih šumova u kanalu, iznosimo sljedeće činjenice: Ante Ramljak je prekinuo radni odnos u Texo managementu 10. travnja 2017. godine, na dan kada je od strane Trgovačkog suda u Zagrebu imenovan za izvranednog povjerenika Agrokora. Njegov radni status je od tada rad za Agrokor temeljem Zakona o postupku izvanredne uprave u trgovačkim društvima od sistemskog značaja za RH i činjenicom da je isti imenovan na tu funkciju rješenjem Trgovačkog suda u Zagrebu. Zakon naime određuje izvanrednom povjereniku naknadu za njegov rad u bruto iznosu do iznosa prosječne plaće bivše uprave i ne previđa mogućnost stalnog zaposlenja povjerenika u kompaniji."




Preslika Ugovora Ramljakovog raskida radnog odnosa u Texo Menagementu gdje se vidi da mu je radni odnos U Texu prestao (10.04.)- na dan kada je stupio na dužnost Povjerenika u Agrokoru, bez obzira što je odjavljen kasnije -



https://rtl-cdnstatic.r.worldssl.net...c79404.jpg?v=1

Kada će narod konačno shvatiti da novinarstvo više nije novinarstvo koje obavještava nego sencazionalizmom pokušava zgrabiti financijsku dobit i da se oporba guši u bijesu i nemoći svoje nesposobnosti pa pokušava stvarati umjetne afere.
Umjesto da radi posao u Saboru zbog kojeg je izabrana od naroda.
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 06:57   #5748
Ovakav Ramljakov sukob interesa ne da je samo duboko nemoralan, nego je i protivan zakonu.
Da ima trunku srama, odstupio bi sam jer je totalno kompromitiran. Takodjer i citava Vlada RH.
Da sam ne odstupi, Vlada ga mora smjeniti i ponistiti sve sto je do sada "napravio" jer postoji sumnja da nije radio u interesu RH nego privatnih kompanija.
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 07:41   #5749
Ni Alvarez se nije odjavio u Alvarezu kad je postavljen za direktora restrukturiranja, a defakto na čelo Agrokora.
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 07:45   #5750
Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
Ovakav Ramljakov sukob interesa ne da je samo duboko nemoralan, nego je i protivan zakonu.
Da ima trunku srama, odstupio bi sam jer je totalno kompromitiran. Takodjer i citava Vlada RH.
Da sam ne odstupi, Vlada ga mora smjeniti i ponistiti sve sto je do sada "napravio" jer postoji sumnja da nije radio u interesu RH nego privatnih kompanija.
Ako gledaš sa jedne strane.
Ako gledaš i drugu - riječi Ramljaka na povjerentvu pred kamerama - "kome sam mogao vjerovati u Agrokoru ili van Agrokora sa kojim je premreženo skoro pa sva hrvatska ekonomija. Informacije su curile na sve strane."
Već je nekoliko puta naglasio da ima nekoliko velikih igrača koji će izgubiti svoj interes ovim procesom i rade sve da ga destabiliziraju i opstruiraju.
Sjetiti ćemo se informacija u medijima i dokumenata koji se se u njima prezentirali od samoga početka, povjerljivih, koji su nanosili štetu procesu rekonstruiranja i stabilizacije koncerna.

Kao i svaka priča, i ova ima dvije strane.
Ne opravdavam, i sam Ramljak je rekao da danas ne bi uzeo svoju bivšu firmu, ali u onom trenutku konfuzije uzeo je one kojima je mogao vjerovati.

Proces će se završiti u ovom sastavu kakav je - to je jasno svakoj iole razumnoj osobi.
Postoji viši interes - značajniji nego je greška koja je počinjena.
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 12:17   #5751
Fascinanto je kako nas johabi opravdava zlocince, pljackase I gospodarske silovatelje iako svi znamo tko su I sto su. Vratimo se na pocetak afere I vidi se da su svi normalni ljudi govorili da je Ramo postavljen bas za pljacku ostatka ostataka, a ne za spasavanje Agrokora.
Sad kad je to izaslo na vidjelo to se pravda sa "pogreske su moguce"
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 13:12   #5752
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Postoji viši interes - značajniji nego je greška koja je počinjena.
Ti viši interesi su da sve što je hrvatsko padne u ruke stranaca uz određenu proviziju.

Viši interes je oteti mirovine hrvatskih radnika (nekolimo stotina tisuća HR građana koji uplaćuju u obavezni 2. stup), imovinu radnika koji imaju udio u kompanijama u kojima su radili (Ledo, Zvjezda, Belje), imovinu HR branitelja koju su dobili od države (Belje).

Je li to viši interes?
Ajeto is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 17:30   #5753
Ja bih volio znati koji je to viši interes.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 20:13   #5754
@JOHABI voli državne poticaje koliko sam skužio. Da nisu to viši interesi?
Onda se čudimo kako netko brani šupke.
Zašto nema baš branitelja koji govore da se za ovo sranje od lopovske države nisu borili? Zašto šta su na vojnim mirovinama boli ih kifla za druge.
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 20:51   #5755
Neslužbeno: Ante Ramljak ponudio ostavku

http://hr.n1info.com/a282164/Vijesti...o-ostavku.html
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 21:02   #5756
u dvije ostavke evo rekonstrukcije vlade
__________________
bolja kobra u džepu nego piton u gaćama
Pulgasari is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 21:07   #5757
Kakav spektakularni fijasko...
agentRico is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 21:12   #5758
Čovjeku prekipjelo što ga ljudi bez dana radnog staža prozivaju.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 21:17   #5759
Prvo protjerao DJ Alvareza, onda sklopio unosan ugovor za sebe I svog sefa, a onda stavio stavku u ugovor da Hrvatska garantira imovinom u slucaju njegovog odlaska. Ramljak je genije. Stoka koja ga postavila je genijalna.
Ramo je zasluzio odmor na Hawaima.
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 21:22   #5760
A što sad s onim kako je Ramljak nezamjenjiv?

Izgleda potpuno izmišljena vijest.
agentRico is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:52.