Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2018., 20:33   #1341
Sad mi neki rezervirali apartman na 9 dana. U ovoj booking Pulse aplikaciji mi se pojavila opcija "Charge Guest"... prvi put ovo vidim.

Inace sam dosad imao naplatu od strane bookinga. Jel ovo nesto novo, da moran sam odlucit ocu li ili necu naplatit odma?

Edit, evo slike.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 08:25   #1342
gilmur pise gost je platio online meni ovo doli izgleda kao ako zelis gostu nesto dodatno naplatit imas tu opciju ili opciju da mu vratis neke novce ne znam, ne radim s bookingom, samo razmisljam na glas.
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 10:04   #1343
Ja radim s bookingom, ali nemam pulse, isto imam njihovu naplatu, u biti daje ti opciju da refundiraš gosta ili sl. Meni se tako pojavilo u mailu kad je gost tražio refund, samo kao opcija.
jagoda1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 10:27   #1344
Ma refund ne mislim ni klikat!
Samo ne znam sta cu sa ovim "Charge"...
Zar vec nije chargano?
Jel ovo znaci da odmah dobivam pare? (Nema smisla).
Jel uopce mogu kliknit ovo? (Trta me kliknit)
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 17:56   #1345
Quote:
Gilmour kaže: Pogledaj post
Sad mi neki rezervirali apartman na 9 dana. U ovoj booking Pulse aplikaciji mi se pojavila opcija "Charge Guest"... prvi put ovo vidim.

Inace sam dosad imao naplatu od strane bookinga. Jel ovo nesto novo, da moran sam odlucit ocu li ili necu naplatit odma?

Edit, evo slike.
Čini se da je gost platio. Klikniti ne mogu na charge i refund a na desktop verziji bookinga piše više informacija (gost platio itd.) pa me je ovo novo na Pulse aplikaciji zbunilo.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 20:39   #1346
ma ne brini i ne diraj
jagoda1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 09:19   #1347
Što bi napravili

Iznajmljujem vec dugi niz godina, i u načelu onaj drugi dio koji gost treba dati na dolasku ne pitamo, vec prepustimo gostima da daju kad se sjete (početak ili kraj odmora), ja se ne bi dobro osjećala da čim banem na vrata netko me pita daj pare, pa se tako postavljam i prema drugima.

Prosle godine kontaktira me cura iz Zg, rezervirali bi 14 dana - 28.08-13.09.
mogu li dobiti popust, s obzirom na kraj sezone i duzinu odobrim im popust 10%.
Mogu li platiti avans u 2 rate. mogu...

Dodu oni, ne daju ostatak novaca, mi ne pitamo, i nakon 3. dana počne kisa... i traje iducih 5 dana, s najavom za jos 5... Oni zele otici... ok, ali trebate platiti sto ste rezervirali, a ne.. zovu inspekciju, i inspektor im kaze da plate sto su bili (jer nemaju potpisan ugovor) i jos 30% za ostale dane...


Meni se ne da svađati i kazem nek plate koliko misle i sretan im put....

I ne bi me to toliko naljutilo, da gospodična mi nije počela drzati lekcije putem maila, koje sam ignorirala...

Vjerujem da su dali novce prvi dan, da bi ih trazili nazad, pa bi situacija bila jos gora... i najvise sam im popustila zbog eventualnog reviewa koji mogu ostaviti npr na Tripadvisoru koji ne provjerava da li je netko bio na tom mjestu

Moje pitanje je kako bi se vi postavili i ima li ova teorija inspektora temelja?
__________________

Don't worry just smile!
Leeloo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 10:13   #1348
Odmah se pita novce u naprijed bez razmisljanja, a ako bas zele ostavit los komentar ostavit ce ga bilo kako ti postupio.
Inspekcija ja mislim po tom pitanju ne moze nista, tvoj apartman i tvoja pravila placanja, cjena, uvjeti otkazivanja, pravila ponasanja,...
Bilo je tu par iskustva da su gosti dosli i rezervirali par tjedana i nakon tjedan dana otisli (pobjegli) jer im nije bilo zanimljivo- jos su i ostavili komentar. . Domacin je izgubio lovu od tog i potencijalno drugog gosta koji nije mogao rezervirati jer je termin bio zauzet.
A i ne bi trebala biti sramota pitati za svoje. Na airbnbu, HomeAway-u, atraveu,.. se uvijek placa 100% iznosa do dana dolaska tako da ja ne vidim razlog zasto ne bi i ja pitao novce osmah. Ako nemaju kod sebe, ok, dodjem sutra ili za 2-3 sata.
lenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 10:15   #1349
Quote:
Leeloo. kaže: Pogledaj post
Iznajmljujem vec dugi niz godina, i u načelu onaj drugi dio koji gost treba dati na dolasku ne pitamo, vec prepustimo gostima da daju kad se sjete (početak ili kraj odmora), ja se ne bi dobro osjećala da čim banem na vrata netko me pita daj pare, pa se tako postavljam i prema drugima.

Prosle godine kontaktira me cura iz Zg, rezervirali bi 14 dana - 28.08-13.09.
mogu li dobiti popust, s obzirom na kraj sezone i duzinu odobrim im popust 10%.
Mogu li platiti avans u 2 rate. mogu...

Dodu oni, ne daju ostatak novaca, mi ne pitamo, i nakon 3. dana počne kisa... i traje iducih 5 dana, s najavom za jos 5... Oni zele otici... ok, ali trebate platiti sto ste rezervirali, a ne.. zovu inspekciju, i inspektor im kaze da plate sto su bili (jer nemaju potpisan ugovor) i jos 30% za ostale dane...


Meni se ne da svađati i kazem nek plate koliko misle i sretan im put....

I ne bi me to toliko naljutilo, da gospodična mi nije počela drzati lekcije putem maila, koje sam ignorirala...

Vjerujem da su dali novce prvi dan, da bi ih trazili nazad, pa bi situacija bila jos gora... i najvise sam im popustila zbog eventualnog reviewa koji mogu ostaviti npr na Tripadvisoru koji ne provjerava da li je netko bio na tom mjestu

Moje pitanje je kako bi se vi postavili i ima li ova teorija inspektora temelja?
A i taj Tripadvisor nije neko mjerilo kvalitete i objektivnosti. Netko sa imalo soli na glavi neće shvaćati loše ocjene nekoga tko ima samo jednu ili 2 reviewa. Od onoga tko je ostavio 20 + reviewa. Ovdje je link gdje čovjek opisuje kako je posato broj jedan restoran na Tripadvisoru. Što je najbolje on nema restoran niti zna kuhati sve je bilo lažno.
https://www.vice.com/en_uk/article/4...on-tripadvisor

Lovu uzimam unaprijed kad uzimam i dokumente. Ja ne utječem na vrijeme i ostale prirodne nepogode.
zaccc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 11:00   #1350
Quote:
dalen091 kaže: Pogledaj post
Odmah se pita novce u naprijed bez razmisljanja, a ako bas zele ostavit los komentar ostavit ce ga bilo kako ti postupio.
Inspekcija ja mislim po tom pitanju ne moze nista, tvoj apartman i tvoja pravila placanja, cjena, uvjeti otkazivanja, pravila ponasanja,...
Bilo je tu par iskustva da su gosti dosli i rezervirali par tjedana i nakon tjedan dana otisli (pobjegli) jer im nije bilo zanimljivo- jos su i ostavili komentar. . Domacin je izgubio lovu od tog i potencijalno drugog gosta koji nije mogao rezervirati jer je termin bio zauzet.
A i ne bi trebala biti sramota pitati za svoje. Na airbnbu, HomeAway-u, atraveu,.. se uvijek placa 100% iznosa do dana dolaska tako da ja ne vidim razlog zasto ne bi i ja pitao novce osmah. Ako nemaju kod sebe, ok, dodjem sutra ili za 2-3 sata.
u pravu ste za novce... ali eto kako nismo imali problema... očito se čovjek uči dok je ziv...
@tripAdvisor - ma đaba što može biti lažno, kad ti stavi filtere po ocjenama samo te eliminira....
__________________

Don't worry just smile!
Leeloo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 11:49   #1351
Odmah se naplaciva...

Kakvo za 3 dana, 5, na kraju odmora. Odmah se placa. Neka pogledaju stan, uvjere se da je sve kao i na slikama i neka pare na sunce.

Puno vas pusta da vas se jebe duz i popriko. Vidi se da vas je vecina prvi put u ovome. Nista strasno al nemojte to radit, samo cete se napatit a onda ce ti isti gosti ici nekog drugog jebat.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 12:13   #1352
Quote:
Gilmour kaže: Pogledaj post

Puno vas pusta da vas se jebe duz i popriko. Vidi se da vas je vecina prvi put u ovome. Nista strasno al nemojte to radit, samo cete se napatit a onda ce ti isti gosti ici nekog drugog jebat.

30 godina, nije malo...

kao što rekoh, covjek uci dok je ziv..
nova sezona, nova pravila
__________________

Don't worry just smile!
Leeloo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 14:17   #1353
Quote:
Leeloo. kaže: Pogledaj post
30 godina, nije malo...

kao što rekoh, covjek uci dok je ziv..
nova sezona, nova pravila
Al da 30 godina triba da se nauči...

Zezam se.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 16:26   #1354
Moja sestra ima apartmane u kući i isto ne naplaćiva odmah, i onda cijelo ljeto sebi pokvari jer čeka kad odlaze, ja sam dok smo mi naplaćivali b.com gostima uvijek tražila odmah, ne vraćam se više u apartman osim ako ne trebaju nešto. A i meni su svugdje vanka odmah naplaćivali..
Sad ste tako napravili, od sad pametnije, naplatiti i mirni
jagoda1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 22:29   #1355
"Genius je ekskluzivni program za naše najuspješnije partnere. Vjerujemo u povezivanje naših najuspješnijih partnera s našim najpoželjnijim gostima.

Pridruživanje Genius programu vrlo je lako. Sve što trebate učiniti jest ponuditi našim najpoželjnijim gostima 10% popusta na boravak u vašem objektu."


Zar nije prije bilo govora o tome da im se ne mora dati popust?
jagoda1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 22:37   #1356
i nije trebalo, trebalo je im je dati bar jednu pogodnost

onda su (mislim preklani) uveli da im treba dati bar dvije pogodnosti

meni je blago muka od njihovih dodatnih popusta; daj kinezima, daj poslovnjacima, daj sad i ovima

i to nije sve, postoji i posebna ponuda za uskrsne praznike
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 22:44   #1357
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
i nije trebalo, trebalo je im je dati bar jednu pogodnost

onda su (mislim preklani) uveli da im treba dati bar dvije pogodnosti

meni je blago muka od njihovih dodatnih popusta; daj kinezima, daj poslovnjacima, daj sad i ovima

i to nije sve, postoji i posebna ponuda za uskrsne praznike
jeste, vidjela sam

Sad ne vidim mogućnost da im dam bez tog popusta. A strah me kliknuti za dalje

Meni je muka od njihovih (gosti) predomišljanja i traženja besplatnog otkazivanja ili promjena rezervacije.

I airovi su počeli žicati, danas mi jedni pišu da imaju budžet za 9 dana 700 eura!
jagoda1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 22:52   #1358
ako ne aktiviraš priliku nećeš ni nuditi popust, ako i aktiviraš možeš ju deaktivirati odmah


bedasti su mi ti popusti jer čemu popust u periodu za koji pretpostavljam da ću imati goste i bez popusta... kad nije takav period onda ću dati popust svima ili ga kombinirati sa dužinom boravka, a ne ga ponuditi samo njihovim interesnim skupinama
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 22:58   #1359
ma da, znam ako ne aktiviram da neću znati kako to izgleda, ali koliko vidim iz ovoga gore to je uvjet, a znam da prije nije bio. Je li taj program pogura na tražilici?
jagoda1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 23:30   #1360
Ja ne dajem nikakve pogodnosti, popuste i prilike i rezervirali su mi genius gosti.

Sta oni hoce? Necu im dati nista. Nadam.se da mi nece booking nesto uvjetovat.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:19.