Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2018., 20:23   #181
Postoji li uopće u pravnoj stečevini EU pojam manjinske samouprave? Koja konkretno prava neka manjina dobija a da joj nisu dostupna kroz činjenicu da su građani te iste EU, slobodni lokalno se samoorganizirati, ma od kud bili? Da li je Erdutski sporazum dio pravne stečevine EU?
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 20:28   #182
Quote:
BolajiBadejo kaže: Pogledaj post
Postoji li uopće u pravnoj stečevini EU pojam manjinske samouprave? Koja konkretno prava neka manjina dobija a da joj nisu dostupna kroz činjenicu da su građani te iste EU, slobodni lokalno se samoorganizirati, ma od kud bili?
Ma sve da takvo što postoji u EU, nema logike da se onima koji su prije svega 2 desetljeća htjeli izdvajati hrvatski državni teritorij od matice daje bilo kakva samouprava koja uključuje teritorijalne povlastice. To je mic-po-mic politika. Sada samouprava, sutra puna teritorijalna autonomija, a prekosutra referendum o odcjepljenju.

Zar nismo ništa naučili od konstantnih zahtjeva M. Dodika za referendumom o odcjepljenju R. Srpske od BiH? Želimo li doista takvu političku nestabilnost u našoj zemlji? Pustimo zatren EU zakone, imamo li pravo gaziti po žrtvama onih koji su se borili za slobodnu Hrvatsku i oslobođenje njenih okupiranih dijelova da bismo sada tim istim ljudima darivali ono za što smo se borili, a što su nam oni pokušali oteti?
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 23:25   #183
Mene je ova vijest zaprepastila, podsjeća me na Krajinu. Kakvi su ovi ne bi me čudilo da i nju restauriraju da im ovi poviknu, jebate, pa to se SDP ne bi usudio pregovarati.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 00:21   #184
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Mene je ova vijest zaprepastila, podsjeća me na Krajinu. Kakvi su ovi ne bi me čudilo da i nju restauriraju da im ovi poviknu, jebate, pa to se SDP ne bi usudio pregovarati.
Čitam komentare na njihovim portalima. Jedan je "Mic po mic i evo nama opet Krajine". Možda, ukoliko se mi pokažemo kao zadnje budale, što poznavajući našu političku "elitu" i nije isključeno.
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 00:29   #185
Quote:
simpatizer kaže: Pogledaj post
a vidi ovoga..iz koje si ti godine ispa, iz 1918? koji troller.


Ako sam ja ispao iz 1918. ti si onda ispao iz 1941. godine, mjeseca
travnja..

Mani se etiketiranja, vrijedjanja, inace ces dobivati ovakve odgovore
balkanunited is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 00:32   #186
Quote:
zuni9 kaže: Pogledaj post
Zašto da ne? Ako Hrvati u Srbiji ne poštuju institucije Republike Srbije, ja sam prvi za to da ih Srbija izgna iz te zemlje. Isto važi i za Srbe u Hrvatskoj. Svijet je velik, granice su otvorene, tko ne želi živjeti u nekoj zemlji, široko mu polje.
Ovo je ispod svake razine

Upotrebljavas teske rijeci olako, razmisli triput prije nego sto napises
ovakve bljuvotine.

Tko si ti da bi protjerivao ljude s njihove djedovine?
Bilo to Srbi, Hrvati, Rusi, Indonezani, Sudanci itd.. Nebitno.

Stvarno mi je muka vise od ovakvog razmisljanja. Neki zaista jos nisu zakoracili u 21. stoljece...
balkanunited is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 00:36   #187
Quote:
zuni9 kaže: Pogledaj post
Čitam komentare na njihovim portalima. Jedan je "Mic po mic i evo nama opet Krajine". Možda, ukoliko se mi pokažemo kao zadnje budale, što poznavajući našu političku "elitu" i nije isključeno.
Pa e, "možda" ti je suvišno u rečenici, malo više puta smo se mi pokazali budalama, eto ti slučaj Savudrijske vale, npr.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 00:37   #188
Quote:
balkanunited kaže: Pogledaj post
Ovo je ispod svake razine

Upotrebljavas teske rijeci olako, razmisli triput prije nego sto napises
ovakve bljuvotine.

Tko si ti da bi protjerivao ljude s njihove djedovine?
Bilo to Srbi, Hrvati, Rusi, Indonezani, Sudanci itd.. Nebitno.

Stvarno mi je muka vise od ovakvog razmisljanja. Neki zaista jos nisu zakoracili u 21. stoljece...
Ako živiš u nekoj državi, dužan si poštovati njene zakone i pravila. Ako ti se ne sviđa, odhebi, široko ti polje. I to važi i za Hrvate i za Srbe i za sve ostale. Mene bi bilo sramota živjeti u nekoj stranoj državi i pljucati po njenim zakonima. Čini mi se da oni koji spominju 21. stoljeće, još nisu zagazili u nj, jer im je strano svako pridržavanje pravila.
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 00:57   #189
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Pa e, "možda" ti je suvišno u rečenici, malo više puta smo se mi pokazali budalama, eto ti slučaj Savudrijske vale, npr.
Savudrijska vala još nije gotova priča, ali da smo od početka loše odigrali, to stoji. Prvu grešku je počinio F. Tuđman, na njega se još većom glupošću nadovezao I. Račan, a ovi ostali su samo dalje tonuli u živo blato. Prava država bi trebala imati pripremljenu i jasno ocrtanu diplomaciju i vanjsku politiku pa ne bi dolazilo do takvih pogrešaka.
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 01:43   #190
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
Nadovezao bih se na upis gospodina Mc Ozyja.

Rušenje Jugoslavije je najviše pogodilo Srbe. To je država, da ne kažemo srpska, ali koja je najviše odgovarala Srbima.
Njenim raspadom Hrvati su dobili državu, pre koje je nisu imali. Bošnjaci su dobili Federaciju BiH, a pre toga su bili u (srpskoj) Jugoslaviji. Dakle, to je čist dobidak. Republika Srpska se ne može računati kao neki srpski dobitak, već je to tek ostatak ostataka predhodne srpske države - Jugoslavije.
Zbog toga što je Srbima uglavnom oduzimano, bio bi red da se i učini neki ustupak. To bi bilo ovo Veće opština.
Ne može se sad recipročno tražiti veće opština u Srbiji i Srpskoj, iz prostog razloga jer se reciprotitet već napravio na tome da je nestala Jugoslavija i da je nastala Hrvatska, zbog čega to treba kompenzovati uspostavljanjem veća opština u Hrvatskoj.

Mene čudi da ovo same hrvatske stranke nisu predložile pre SNV-a, iz čisto karmičkih razloga. Pa nije u redu ponašati se u fazonu "samo daj meni, daj meni, daj meni - neka svet propadne"; bio bi red na neki način uzvratiti tom svetu. Hrvati osim što su dobili Hrvatsku, dobili su par kantona u FBiH, ej. I to im je malo, pa oće entitet... Pa dokle, ljudi?
Nema od toga nista..necete dobit nista. Srbi iz hrvatske nikako da svate da svo zlo po njih dolazi is srbije...srba u hrvatskoj vise pa i nema sve zahvaljujuci srbiji i ovo malo sta ih je ostalo opet ih srbija tira na sukobe...neka obecanja ovo ono...nezmam kako ovi srbi van srbije nesvacaji da ih je srpska.politka .90 dovela do toga da je milijun ljudi zapadno od drine otislo u izbjeglice i jos koliko sa kosova...i onda ovi ludjaci is snv opet stvaraju sukobe po napucima.beograda...samo budala ponavlja jedan te isti potez koji donosi uvik isti los rezultat.
simpatizer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 02:12   #191
Mogu dobiti samoupravu kada i Hrvati u Republici Srpskoj.
Revenger20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 02:23   #192
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Mogu dobiti samoupravu kada i Hrvati u Republici Srpskoj.
Nemogu je dobit nikad.
simpatizer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 02:37   #193
Quote:
simpatizer kaže: Pogledaj post
Nemogu je dobit nikad.
Ništa od toga. U vremenima kada sve samoupravne jedinice traže autonomiju, a sve autonomne pokrajine samostalnost (Katalonija, Kosovo...), nema nikakvog opravdanja za davanjem bilo kakvih proširenih ovlasti onima koji su već pokazali i dokazali da ne žele živjeti u Hrvatskoj i da im godi mantra "Svi Srbi u jednoj državi". To je gotova priča. Povjerenje više ne postoji i teško će ikada postojati.
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 02:44   #194
Quote:
zuni9 kaže: Pogledaj post
Ništa od toga. U vremenima kada sve samoupravne jedinice traže autonomiju, a sve autonomne pokrajine samostalnost (Katalonija, Kosovo...), nema nikakvog opravdanja za davanjem bilo kakvih proširenih ovlasti onima koji su već pokazali i dokazali da ne žele živjeti u Hrvatskoj i da im godi mantra "Svi Srbi u jednoj državi". To je gotova priča. Povjerenje više ne postoji i teško će ikada postojati.
Ma cila.je prica smijesna..srba neznan imali.vise od 3 posto danas. Od toga 80 posto zivi u zg st ri i realno oni ko neki faktor vise nepostoje u hrvatskoj. Neznan zasto ih bg opet nabrijava...a ovi iz snv jos ludji sta se primaju...
simpatizer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 02:53   #195
Quote:
simpatizer kaže: Pogledaj post
Ma cila.je prica smijesna..srba neznan imali.vise od 3 posto danas. Od toga 80 posto zivi u zg st ri i realno oni ko neki faktor vise nepostoje u hrvatskoj. Neznan zasto ih bg opet nabrijava...a ovi iz snv jos ludji sta se primaju...
Srba je na popisu iz 2011. 4,36%, odnosno oko 185.000, znači ipak iznad 3%. U Rijeci i Zagrebu živi dosta Srba, ali u Splitu baš i ne. Većinu građana srpske nacionalnosti u Splitu ionako su činili članovi jugooficirskih obitelji koje su napustile grad nakon preuzimanja vojarni JNA i ratne luke JRM. Struktura stanovništva splitskog zaleđa je takva da nema previše srpskih naselja i sela, tako da ih povijesno nije nikada bilo previše u tom gradu (hint: prva i jedina pravoslavna crkva izgrađena je tek u 20. stoljeću).

Sasvim je jasno zbog čega Beograd huška srpsku zajednicu u Hrvatskoj. Prema planu, žele ostvariti u miru ono što nisu uspjeli ratom. Općepoznato. Vidjet ćeš da će najkasnije za 1-2 godine početi lansirati probne balone o ponovnom aktiviranju Plana Z4.
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 03:00   #196
Quote:
simpatizer kaže: Pogledaj post
Nemogu je dobit nikad.
A ni tad.
Quote:
zuni9 kaže: Pogledaj post
Srba je na popisu iz 2011. 4,36%, odnosno oko 185.000, znači ipak iznad 3%. U Rijeci i Zagrebu živi dosta Srba, ali u Splitu baš i ne. Većinu građana srpske nacionalnosti u Splitu ionako su činili članovi jugooficirskih obitelji koje su napustile grad nakon preuzimanja vojarni JNA i ratne luke JRM. Struktura stanovništva splitskog zaleđa je takva da nema previše srpskih naselja i sela, tako da ih povijesno nije nikada bilo previše u tom gradu (hint: prva i jedina pravoslavna crkva izgrađena je tek u 20. stoljeću).
Sasvim je jasno zbog čega Beograd huška srpsku zajednicu u Hrvatskoj. Prema planu, žele ostvariti u miru ono što nisu uspjeli ratom. Općepoznato. Vidjet ćeš da će najkasnije za 1-2 godine početi lansirati probne balone o ponovnom aktiviranju Plana Z4.
Ili im fale sunarodnjaci pa bi ih "doselili" sebi.
Na ovaj način samo po piksi mogu dobit.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 03:02   #197
Quote:
zuni9 kaže: Pogledaj post
Srba je na popisu iz 2011. 4,36%, odnosno oko 185.000, znači ipak iznad 3%. U Rijeci i Zagrebu živi dosta Srba, ali u Splitu baš i ne. Većinu građana srpske nacionalnosti u Splitu ionako su činili članovi jugooficirskih obitelji koje su napustile grad nakon preuzimanja vojarni JNA i ratne luke JRM. Struktura stanovništva splitskog zaleđa je takva da nema previše srpskih naselja i sela, tako da ih povijesno nije nikada bilo previše u tom gradu (hint: prva i jedina pravoslavna crkva izgrađena je tek u 20. stoljeću).

Sasvim je jasno zbog čega Beograd huška srpsku zajednicu u Hrvatskoj. Prema planu, žele ostvariti u miru ono što nisu uspjeli ratom. Općepoznato. Vidjet ćeš da će najkasnije za 1-2 godine početi lansirati probne balone o ponovnom aktiviranju Plana Z4.
To je popis iz 2011..danas ih ima dosta manje...mozda san pretjera ali nema ih vise id 3.5 posto...

A za ovo drugo..slaslzen se da triba puvat i na ladno..ali neki z4 i slicne idiotarije...taj brod je davno odjedrija..pitanje je oceli oni zadrzat srbiju ovakva kakva je danas za 1-2 godine.
simpatizer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 03:02   #198
Quote:
simpatizer kaže: Pogledaj post
Nemogu je dobit nikad.
Zato sam i napisao ono.

Quote:
zuni9 kaže: Pogledaj post
Ništa od toga. U vremenima kada sve samoupravne jedinice traže autonomiju, a sve autonomne pokrajine samostalnost (Katalonija, Kosovo...), nema nikakvog opravdanja za davanjem bilo kakvih proširenih ovlasti onima koji su već pokazali i dokazali da ne žele živjeti u Hrvatskoj i da im godi mantra "Svi Srbi u jednoj državi". To je gotova priča. Povjerenje više ne postoji i teško će ikada postojati.
Ne da nema, već ne mogu niti ostvariti. Kosovo je Srbiji uzeto ratom, a katalonska nezavisnost je uništena onog trenutka kada je Madrid dokazao svoju odlučnost slanjem policije u Barcelonu.

Granice se mogu mijenjati jedino ratom. To što je Srbija vječno nezadovoljna granicama mogu prodavati jedino svom biračkom tijelu.
Revenger20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 03:03   #199
Quote:
zuni9 kaže: Pogledaj post
Srba je na popisu iz 2011. 4,36%, odnosno oko 185.000, znači ipak iznad 3%. U Rijeci i Zagrebu živi dosta Srba, ali u Splitu baš i ne. Većinu građana srpske nacionalnosti u Splitu ionako su činili članovi jugooficirskih obitelji koje su napustile grad nakon preuzimanja vojarni JNA i ratne luke JRM. Struktura stanovništva splitskog zaleđa je takva da nema previše srpskih naselja i sela, tako da ih povijesno nije nikada bilo previše u tom gradu (hint: prva i jedina pravoslavna crkva izgrađena je tek u 20. stoljeću).

Sasvim je jasno zbog čega Beograd huška srpsku zajednicu u Hrvatskoj. Prema planu, žele ostvariti u miru ono što nisu uspjeli ratom. Općepoznato. Vidjet ćeš da će najkasnije za 1-2 godine početi lansirati probne balone o ponovnom aktiviranju Plana Z4.
I tko će im dati taj famozni Z4?
Je li onda i njima jasno da će RS ići na demontažu ako bi se ovo dogodilo?
Mi smo opsjednuti što oni misli o nama, umjesto da im se saspe u usta činjenica da su izgubili rat i da se nemamo što mi raspravljati s njima.
Revenger20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 03:06   #200
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Ili im fale sunarodnjaci pa bi ih "doselili" sebi.
Na ovaj način samo po piksi mogu dobit.
Moje mišljenje je da im je to neodgovorna politika. Već su loše prošli u Hrvatskoj i na Kosovu, a i Crna Gora ih je pozdravila (u BiH su zapravo pobjedili) i još ne shvaćaju da ih megalomanska-mitomanska politika i tlapnje samo može stajati novih posljedica. Briga političare za obične ljudi. To su njima bezvrijedni pijuni koje u tren nahuškaju i potom, kad im više ne trebaju, odbace. A raja ko raja, ne shvaća da ih se iskorištava. Još gore je da hrvatskim Srbima još nije jasno da ih oni iz Srbije uopće ne doživljavaju kao svoje sunarodnjake, već kao puki instrument beogradske politike.
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:21.