Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.05.2007., 11:44   #41
mi ćemo se cjepit "njihovim cjepivom" u 2. mjesecu bebina života (to je kao nadogradnja na ono cjepivo protuv hepatitisa koje je dobio u bolnici) a onda ćemo uzet ono 5u1......bolje da ga 2 puta pika po jednom nego 2x2 pikice....

već mi se sad diže kosa na glavi kad se sjetim da se moramo cjepit....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Old 08.05.2007., 11:57   #42
Ispada da je to veća trauma za mame i tate nego za klince
Inače, 2 x 2 pikice su zbilja ravne teroru. Možda sam ja tako "bešćutan" jer sam kao klinac do pete-šeste godine znao biti na injekcijama i po dva puta dnevno, tjednima i mjesecima (angine, gnojne angine, upale krajnika i sl.).

Ako dijete cijepljenje ne boli i ako se ne buni (kao što se naša ne buni) na te pikice onda mi je to samo bacanje novca. osobito ako je u pitanju ista kvaliteta cjepiva.
Veky is offline  
Old 08.05.2007., 12:00   #43
jučer je jednabeba cjepljena dok smo se mi skidali za pregled i na prvu je reagirala samo meškoljenjem a na 2. se toliko derala....mama ju je i obukla i krenule su van a mala nije prestajala vrištat.....ne želim to priuštit djetetu...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Old 08.05.2007., 12:36   #44
Mi smo se cijepili 2x do sada (+ u rodilištu tuberkuloza i HepB jer smo rođeni 2007, pa je Hepatitis B sada u obaveznom kalendaru cijepljenja). Oba puta HZZO varijanta.
Za treće cijepljenje planiramo nadoplatiti za acelularnu varijantu Di-Te-Per kakvo je dobila i zadnji put (ovaj put HZZO ne časti ) + HiB i Polio od HZZO = 2 pikice.

Nakon prvog cijepljenja (Hib i HepB) imali smo reakciju na Hib: blagu temperaturu, oteklinu na mjestu uboda i , stavili mlake obloge i pola lupocet čepića i prošlo vrlo brzo (na svu sreću).
Nakon drugog smo preventivno stavili 1/3 čepića i mlake obloge i nije bilo nikakve reakcije.

Od 5u1 varijante smo odustali jer kao jedinu prednost vidim manji broj uboda (što ajde nije potpuno zanemarivo, ali to nije svrha cijepljenja), ako se javi kakva uspojava nećemo znati na koji dio od 5 (ili 6) se javila, a osim toga cijepivo je relativno novo za razliku od standardne varijante. Možda zvuči prekonzervativno, no eto.

Što se bockanja tiče, da mislim da je to veći šok za mamu i tatu, nego za bebu. Naša se beba zadnji put više derala dok joj je pedijatrica pregledavala uši, nego kada joj je sestra sprašila dvije u guzu.
__________________
Što želi propasti, treba pustiti da propadne.
Mag is offline  
Old 08.05.2007., 14:11   #45
ja sam i prvo i drugo cijepila po normalnom protokolu,bilo je sve ok. samo se sad dvoumim oko tog cjepiva za hepatitis B, htjela bi a strah me možda nekih nuspojava.

sa koliko mjeseci su uveli obavezno cjepljenje protiv hepatitis B?

Zadnje uređivanje putnica : 09.05.2007. at 16:27.
Flores is offline  
Old 08.05.2007., 14:17   #46
Quote:
Flores kaže: Pogledaj post
ja sam i prvo i drugo cijepila po normalnom protokolu,bilo je sve ok. samo se sad dvoumim oko tog cjepiva za hepatitis B, htjela bi a strah me možda nekih nuspojava.
potpisujem, bebe podnio cijepljenja junački, ni suze, samo se malo promeškoljio, negodovao... i to je to, nikakvih popratnih nus pojava...ma sve 5.

Kako sam i ja razmišljala o cijepivu protiv hepatitisa B pošla sam se savjetovati sa mojom pedicom, i ona je bila mišljenja da se ne cijepimo, odnosno da pratimo kalendar cijepljenja generacije 2006 i cjepivo primimo tek s 12 godina. Kako ona ipak zna više od mene...tako sam odustala.
Tinkili is offline  
Old 08.05.2007., 14:44   #47
Quote:
Flores kaže: Pogledaj post
[

sa koliko mjeseci su uveli obavezno cjepljenje protiv hepatitis B?
od 1.1.2007. odma nakon rođenja u bolnici...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Old 08.05.2007., 14:45   #48
Quote:
Flores kaže: Pogledaj post
sa koliko mjeseci su uveli obavezno cjepljenje protiv hepatitis B?
Djecu rođenu od 01.01.2007. cijepe odmah u rodilištu s prvom dozom, znači 0 mjeseci.
S 2 mjeseca druga doza....i treća je s 5 ili 6 mjeseci (nismo do treće došli, pa nisam sigurna).
__________________
Što želi propasti, treba pustiti da propadne.
Mag is offline  
Old 08.05.2007., 14:46   #49
ajme meni koji preokret. od 12g je palo na niti 1g. i sad budi pametan.
Flores is offline  
Old 08.05.2007., 18:00   #50
Nije jedina razlika broj injekcija - u 5 u 1 koktelu dijete prima IPV (inaktivirano cjepivo za polio), a kod druge opcije cjepivo za polio prima oralno, i to je živo cjepivo.
verica is offline  
Old 08.05.2007., 21:46   #51
Baš sam o tome pisala na Starci zbor.Mi smo uzeli Engerix 5u1.Danas druga doza.
Za 2 mjeseca(26.7)dobiva zadnju,treću dozu,6u1.Koliko sam skužila danas,6u1 ne mogu dobiti bebe manje od 6 mjeseci jer cijepivo sadrži nešto što manji od 6 mjeseci ne primaju.Svaka doza je 250kn i nismo imali nikakvih nuspojava-temperatura,bolna guza....Odmah nakon cijepljenja je dobio Pliceta malo jer je strašno plakao(kao i prvi put ),ali se brzo smirio.

Meni je preporučeno Engerix jer se beba bocka samo tri puta,za razliku standardnih cijepiva(nekih 10 puta).Drago mi je da sam izabrala tu opciju,koliko plače.
InkaRaa is offline  
Old 08.05.2007., 23:01   #52
Quote:
verica kaže: Pogledaj post
Nije jedina razlika broj injekcija - u 5 u 1 koktelu dijete prima IPV (inaktivirano cjepivo za polio), a kod druge opcije cjepivo za polio prima oralno, i to je živo cjepivo.
Točno. Isto tako je cjelostanično i cijepivo za Pertusis u drugoj i trećoj dozi HZZO-a.
No, razlika je u tome što nekih gadnijih (i čestih) nuspojava na OPV nema za razliku od cjelostaničnog Pertusisa. Zato gotovo svi nadoplaćuju za novo acelularno (Di-Te-Per), oko čega se svi pedijatri slažu, a što nije slučaj kod OPV-IPV tj. najnovijih kombiniranih cijepiva.

Plač od samog uboda je nešto sasvim drugo od plača koji je izazvan reakcijom na sadržaj tj. cijepivo. Dakle ako beba ima reakciju (plač) na recimo Hib, imat će je piknuli je samo jednom (5u1 ili 6u1) ili pak dva puta (posebno Hib, posebno Di-Te-Per). No u odvojenom možeš znati jel se dere zbog Hib-a, HepB ili Di-Te-Per-a.
__________________
Što želi propasti, treba pustiti da propadne.
Mag is offline  
Old 08.05.2007., 23:56   #53
Nuspojava svakog živog cjepiva može biti razvoj postvakcinalne bolesti, u slučaju OPV-a poliomijelitisa, to je dosta gadna nuspojava, srećom je i rijetka. Ali baš radi nje sva djeca dobiju prvo cjepivo za polio inaktivirano.

Ovo sa plačem ništa ne razumijem Kako se to zna radi kojeg cjepiva dijete plače? Zar ne dobiju sva cjepiva istovremeno?
verica is offline  
Old 09.05.2007., 00:42   #54
(koliko je sam ja informirana) nuspojava svakog živog i acelularnog cijepiva može biti razvoj postvakcionalne bolesti, pitanje koliko često kod kojeg.
U slučaju živog Pertusisa % neželjenih reakcija je znatno veći, nego kod OPV-a, kao što već rekoh.

Najčešće reakcije dolaze u kombinaciji plač, oteklina, crvenilo i povišena temp (4u1 ). Pa sad ako je crveno i otečeno tamo di je uboden Hib, a tamo di je HepB nema niš, onda će biti da ima reakciju na Hib.
__________________
Što želi propasti, treba pustiti da propadne.
Mag is offline  
Old 09.05.2007., 12:04   #55
Quote:
Flores kaže: Pogledaj post
ja sam i prvo i drugo cijepila po normalnom protokolu,bilo je sve ok. samo se sad dvoumim oko tog cjepiva za hepatitis B, htjela bi a strah me možda nekih nuspojava.
Dobiš prvo, za mjesec dana drugo, pet mjeseci nakon drugog ide treće. Prije mjesec dana dobili smo drugu pikicu. Nus pojava nije bilo
kocul is offline  
Old 09.05.2007., 14:02   #56
Marinka kakav Plicet mu daš?
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Old 09.05.2007., 21:12   #57
Quote:
Mag kaže: Pogledaj post
(koliko je sam ja informirana) nuspojava svakog živog i acelularnog cijepiva može biti razvoj postvakcionalne bolesti, pitanje koliko često kod kojeg.
U slučaju živog Pertusisa % neželjenih reakcija je znatno veći, nego kod OPV-a, kao što već rekoh.

Najčešće reakcije dolaze u kombinaciji plač, oteklina, crvenilo i povišena temp (4u1 ). Pa sad ako je crveno i otečeno tamo di je uboden Hib, a tamo di je HepB nema niš, onda će biti da ima reakciju na Hib.

Svaki pertusis je živo cjepivo, svaki polio nije živo cjepivo. IPV je inaktivirano cjepivo, pa kao nuspojavu ne može imati razvoj postvakcinacijskog poliomijelitisa.

Što se tiče crvenila/otekline to je lokalna, mišićna reakcija. Temperatura ili kakva gora nuspojava cijepljenja ne mora biti u vezi sa crvenilom ili oteklinom.
verica is offline  
Old 18.05.2007., 00:00   #58
Zanimalo me pa sam trazio informacije. Ispada da je svako cijepivo visoko toksicna supstanca. Par linkova:
http://www.mercola.com/article/vacci...void_shots.htm
http://www.shirleys-wellness-cafe.com/vaccgov.htm
succorosso is offline  
Old 18.05.2007., 05:51   #59
JA imam dvije cure, 31mjesec i 6 mjeseci i nisam ih cjepila nista. Stariju su me nagovorili i primila je jedno cjepivo sa 2 mjeseca(mislim da je bio DTP,nisam sigurna) i to nisam vise docjepila. Mala nis nije dobila nit ne budu. Puno sam o tome citala i tu kod mene dosta roditelja ne cjepi djecu. Drzava je svalila sve na roditelje, odnosno nitko za nista ne odgovara pa se ja vodim time da ako oni ne zele odgovarati znaci da nesto mute. Veliki je to biznis,pre velika se lov au tome vrti da bi bilo posteno.
http://drcarley.com/ evo jos malo o tome.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Old 18.05.2007., 07:22   #60
Rita, kako si uspjela ovdje u USA da ih ne cijepis? Zar je moguce? Da li vodis malenu na pregled 1,2,4 i 6 mjesec? Ja se spremam sad da vodim malog za 6 mjesec i iskreno sve nekako izbjegavam jer necu da ga cijepe opet.

Cijepio se je sa 2 I 4 meseca i bilo je uzasno. Zadnji put je vristao poslje 4 sata primanja cijepiva. Imao je temperaturu 5 dana. Ne znam sta cu da radim. Rita, zar ne trebaju djeca da budu cijepljena da idu u skolu ovdje u USA?

Ja stvarno vjerujem da je istina da je sve to samo $$$$$$$ Nazalost tako je to u Americi.
Katie is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:11.