Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2015., 15:39   #361
Moj je bio 45 min u konvulzijama, dakle to je već status.
Djeca su do 6-te godine podložna konvulzijama. Svake godine se ta granica povisuje. Recimo dok smo mi bili u statusu (prije 4 godine) rečeno nam je do 4-te godine, a sad su već pomaknuli granicu do 6-te.
Najrizičnija je dob do tri godine, poslije što je dijete starije manja je vjerojatnost da će konvulzija biti jer se razvija taj centar u mozgu djeteta koji regulira tjelesnu toplinu.
Opet, svako je dijete individualno, netko ima 10 puta konvulzije u dobi do tri godine, poslije ništa, neko dijete će ih prvi puta imati sa 4. Najgore je što nema pravila.... i nikad ne znate što vas čeka...
Nas su plašili da se iz takvog statusa obično razvije epilepsija... do sad hvala Bogu ni E od epilepsije..........
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2015., 18:58   #362
Znam, nazalost svo troje su konvulzicari. Malenom su ovo druge, u statusu je bio 70-80 minuta Dobio ej terapiju sada.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2015., 14:44   #363
tako dugo traje napad??
što znači u statusu toliko dugo?
jer moj nećak se hvala bogu, odmah nakon napada oporavi. a sam napad traje sveukupno recimo par minuta. prvi je bio najgori jer se jako tresao, a kod zadnjeg se prvo zapiljio u jednu točku, nikoga nije doživljavao, kao da je u transu, i 5 min nakon toga napad. Poslije je povratio i bio u redu.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2015., 16:47   #364
Nije ga ni klizma izvukla, hitnom je isao u bolnicu i tamo su mu dodatno dali diazepam intravenozno i tek se nakon nekog vremena smirio A sta ce biti samo vrijeme moze pokazati, da me frka je. Statusi su poprilicno opasni zbog duljine trajanja sto moze i na srce i na disno udariti u napadu. On inace uz to ima i nekontroliranu astmu.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2015., 16:49   #365
Statusi su napadi u serijama ili jedan duzi od 20-30 minuta. Njemu ej bio jedan koji ne prestaje.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 21:42   #366
Liberta kod nas daju lupocet dok cekaju roditelje ako je potrebno, a ja sam za starijeg donjela dalsy i cuvali su ga za njega kao i klizmu. Valjda je do vrtica.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:49.