Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2007., 10:26   #21
Quote:
mare83 kaže: Pogledaj post
je ali ipak za odrasle, mislim da za njega to još nije dobro zbog jetre.
e vidiš ne znam
Ja sam počela liječenje kokakolom kad su već prešli dvije godine
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 10:28   #22
Quote:
MIHAELA S kaže: Pogledaj post
koji traje već punih petnaest dana Do prije neki dan dosegla je vrhunac od čak osam puta dnevno,
a i ovo mi je brate jako čudno!
Moj sin je imao proljev dva dana, osam puta dnevno i odmah su ga sprašili u bolnicu na infuziju.
Tvoj je tako mali, proljev traje 15 dana....ko tu koga?
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 11:02   #23
Quote:
vesnic kaže: Pogledaj post
Ima u ljekarni kupit prolife to obnavlja crijevnu floru i odlicna je za dicu.To se pije jena bocica na dan.Lipog je okusa.
šta si probala
mare83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 13:08   #24
Traži u ljekarni HIPP ORS 200 ili medicinski ugljen, dijeta naravno, ako dijete nije malaksalo biće sve o.k. samo paziti da ne dehidrira
__________________
Blaga je noć
Weiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 13:39   #25
Quote:
Tija kaže: Pogledaj post
a i ovo mi je brate jako čudno!
Moj sin je imao proljev dva dana, osam puta dnevno i odmah su ga sprašili u bolnicu na infuziju.
Tvoj je tako mali, proljev traje 15 dana....ko tu koga?
I mi smo malo zabrinuti što sve to skupa toliko traje ali dali smo kakicu na analizu pa čekamo rezultate. Srećom bebač puno pije pa se ne bojim da će dehidrirati. Šta se tiče koka cole nismo je probali, ali smo kupili prolife za obnavljane crijevne flore i stvarno je super okusa i ORS 200 od mrkvice protiv proljeva e njega baš bebač neće valjda je pregust pa ga rijedim vodom. Sve u svemu čini se da ide na bolje danas smo kakali samo jednom i to nije bilo proljev
MIHAELA S is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 13:50   #26
Quote:
mare83 kaže: Pogledaj post
a kakva je posoljena prije nego što probam?
Ružna jako, ali pomaže, provjereno
bliznakinje is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 13:52   #27
Quote:
Tija kaže: Pogledaj post
a i ovo mi je brate jako čudno!
Moj sin je imao proljev dva dana, osam puta dnevno i odmah su ga sprašili u bolnicu na infuziju.
Tvoj je tako mali, proljev traje 15 dana....ko tu koga?
Da, stvarno jeste cudno i pomalo nemarno od doktora...
Ako se ponovi slicno u toku mjesec-dva provjerite da nije celijakija...u nasoj familiji imamo takav slucaj
bliznakinje is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 21:44   #28
kad je moju mišicu spopao neki proljevasti virus spasila nas je voda u kojoj se kuhala riža - malo riže se skuha u dosta vode dok se riža ne počne raspadati
nakon dvije čaše te vode se začepila
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 19:36   #29
Meni je pedijatrica prije 2 godine rekla za prolife serum i od tada ga stalno koristim kad netko od klinaca ima proljev.Dobar je jel ima okus vanilije a i u malim bočicam je pa im je interesantno za popit a može se stavit u čaj.
drai27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 11:32   #30
Samo dijeta i dijeta. Ajpren juha, riža, suhi kruh, kuhana mrkva, štapići...ima dosta toga, ali najbitnije je ništa preslatko niti preslano u biti svega staviti minimalno da hrana nije bljutava i puno puno čaja od šipka isto tako ne baš slatkog.
I naravno ove ORSove, prolifeove ....
maivmi7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 14:26   #31
Quote:
MIHAELA S kaže: Pogledaj post
Naš bebač ima godinu i dva mjeseca i imamo već velikih problema sa proljevom koji traje već punih petnaest dana Do prije neki dan dosegla je vrhunac od čak osam puta dnevno, pomalo se smanjivalo i sad smo u periodu već par dana da kaka četiti puta dnevno. Doktorica kaže da je jedini ljek protiv proljeva dijeta od kuhane riže i mrkve ali naš bebač neće ni da pogleda tanjur kad dođe vrijeme ručka jer već danima jede isto. Šta da radimo
Sto kaze pedijatar, od cega je proljev?
Moja klinka je prvi put imala proljev s 10 mjeseci (crijevna viroza) i pedijatar je rekao ne dijeta, samo izbaciti slatko i mliječno osim mlijeka (sama je tada odbacija HIP) i da kupim Prolife, kasnije s dvije godine opet i uputa pedijatra ista s tim da izbacim i mliječno i dodan Rehidromiks da ne dehidrira. Obavezno djetetu i dosta tekucine, ali po malo na zlicu, da ne dehidrira. Ali je proljev bio bar 7-8 puta dnevno, i trajalo je 2-3 dana (mojim je klincima kakanje 2-3 puta dnevno standard, a stolica može ovisno o hrani biti i mekša, ali nije proljev).
puppa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 23:13   #32
Pedijatrica nam je rekla da je to od kupanja u zagađenom moru kao nekakva "crijevna viroza". Međutim nije mi jasno jer kupala su se i puno manja dijeca od moje čak je bilo bebica od mjesec dana i nikome ništa. Napravili smo analizu kakice i nikakve bakterije nisu pronađene. Srećom više nema proljev, kako došlo tako prošlo ali namučili smo se
MIHAELA S is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 00:51   #33
Quote:
MIHAELA S kaže: Pogledaj post
Pedijatrica nam je rekla da je to od kupanja u zagađenom moru kao nekakva "crijevna viroza". Međutim nije mi jasno jer kupala su se i puno manja dijeca od moje čak je bilo bebica od mjesec dana i nikome ništa. Napravili smo analizu kakice i nikakve bakterije nisu pronađene. Srećom više nema proljev, kako došlo tako prošlo ali namučili smo se
Uvijek kazu virus ako nije trovanje hranom, bakterija, a virusu ne treba poseban put, moglo je doci i zrakom gdje se najmanje nadas. Vazno da je beba sada dobro.
puppa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 10:25   #34
Secam se da je jednom moja sestra imala neki opasan proliv. Jedino joj je pomogao caj od listova dunje. To smo kupovali u biljnoj apoteci. Nemam pojma da li to moze da se daje tako malim ljudima.

Uzrok? Rota virus mozda? Bas sam danas citala o njemu, posto razmatram vakcinu protiv tog virusa ... ne znam da li da dam sinu, ali kada citam ovakve stvari nekako mi dodje greh da mu ne dam. GlaxoSmithKline je proizvodi.
izabelala is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 10:28   #35
http://www.gsk.com/ControllerServlet...402&newsid=975
daje se kapima u nosic, koliko sam razumela... sa nekih 7-8 meseci
izabelala is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 14:38   #36
Question Koliko smije trajati proljev?

moja malena (danas 4 mjeseca) izleda počinje sa zubićima. slini kao šašava i dobro da ne proguta svoju šaku. ajde to i nije problem, već proljev koji sa pauzom od dva dana traje već skoro tjedan. ispočetka joj je skoro svaka pelena bila puna proljeva koji je djelomično bio slinav. nakon tri dana se stanje poboljšalo (imala je stolicu koja je bila više tečna), no danas je opet učestilo. već tri puta je imala stolicu koja nije slinava već samo tečna. na početku je stolica dosta smrdila, sad baš i ne.
moram reći da je ona čitavo vrijeme prije proljeva imala više kašastu stolicu svaka dva do tri dana. da ne kažem da je naginjala začepljenju.

ima li tko iskustva? koliko smije trajati proljev?
trebam li joj davati dodatno vodu (zbog eventualnog gubitka elektrolita)? isključivo je dojim i to preko dana svako dva sata (nekad svako tri) i čini mi se da i ne traži više od toga. vesela je i aktivna kao i uvijek.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 14:48   #37
jesi sigurna da je proljev?

MIha zadnja 2 dana živi na jogurtima jer mu valjda smo oni pašu i ima stolicu ko dojenče..

a do dohrane uvijek imao jako rijetke stolice..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 14:53   #38
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
jesi sigurna da je proljev?

MIha zadnja 2 dana živi na jogurtima jer mu valjda smo oni pašu i ima stolicu ko dojenče..

a do dohrane uvijek imao jako rijetke stolice..
pa zbunjena sam jer je do sada imala kašaste stolice. jesam li sigurna da li je proljev? pa ispočetka zasigurno, jer je i bilo dosta smrdljivo.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 15:03   #39
Tako male bebe često kakaju više puta, ako su dojene imaju kašastu i neki puta sluzavu, a i krvavu stolicu.
Nama je enterologica rekla da je proljev samo ako beba ima veći broj stolica nego obično npr.ako beba svaki dan kaka 5 puta onda to za nju nije proljev.

Kada god mi je sumnjiva stolica mog čudovišta jednostavno je odnesemna analizu. U ljekarni kupim kutijice za stolicu i uvijek ih imam doma. Ako sam sumnjičava uzeme komadić, skočim do pedijatrice i nosim odmah na analizu
Tako ćeš u svakom slučaju biti mirnija.
__________________
Snake's Kiss to all.
Snake's Kiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 15:27   #40
pa upravo zbog toga mi je neobično, obzirom da je prije imala stolicu svaka dva - tri dana, upada mi u oči konzistencija i učestalost.

zaboravih reći, izgubila je kojih tristo grama od zadnjeg vaganja prije tjedan i pol.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:48.