Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2009., 23:17   #21
pa čak mislim da nije nužno da razmjenite prstenje ali bi bilo dobro da na to upozorite matičara
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2009., 23:22   #22
Aha, hvala. Otići ću ovih dana do matičnog ili ću nazvati, a možda još i kupimo prstenje do tada.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 17:59   #23
da, sve kako je fran napisala.
ja imala vjencanje ovaj vikend u starogradskoj vijecnici u zg.
stvarno je prekrasna, ambijent je jako svečan i ful je lijepo.
matičarka je baš lijepo i kratko ispričala neke osnove o braku, vrlo lijepo a ne samo službeno, pozvove da ustanete i pristanete na brak i razmjenite prstenje. sve je gotovo za 15ak min.
ti si u osijeku, koliko vidim?

Neke frendice su pričale da ima matičnih ureda koji su zbilja gadni, običan ured (npr novi zg) i da je preloše, ne-romantično.
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 18:00   #24
ne morate imati prstenje, samo to napomenite matičaru.
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 18:18   #25
e vidiš, meni je vijećnica na gornjem gradu u ZG jedno totalno užasno mjesto, apsolutni kič i strava.
zadnje vjenčanje na kojem sam tamo bila, pred cca 2 godine, je bilo više kao sudska rasprava a ne vjenčanje, s neprijateljski (ne)raspoloženom matičarkom i polupijanim fotografom (od tamo, "njihov") koji se cijelo vrijeme gurao iza njenog stola.
nekome drugome to je vjerojatno lijepo...no zato se o ukusima ne raspravlja
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 22:11   #26
Vikice, da, u Osijeku sam, a trenutno se velika vijećnica obnavlja (inače se vjenčanja održavaju u njoj). Nije ni mala vijećnica tako loša, a s obzirom da će nas na vjenčanju skupa s matičar(k)om biti 6 ni ne treba nam velika. Osim što mi se vela čini malo svečanijom.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 11:20   #27
Quote:
Orleanska I. kaže: Pogledaj post
Zanima me mora li se prstenje razmijeniti kod matičara? Mora li biti prstenja?
Mi ćemo imati vjenčanje za par dana kod matičara, a nismo o prstenju razmišljali uopće.
evo, moje vjenčanje je prošlo pa ti sad iz prve ruke mogu reči da smo trebali prstenje za vjenčanje kod matičara

prstenje se na početku stavi na onu podlogu i tokom samog čina vjenčanja ide razmjena prstenja samo bez bilo kakvog "govora"

inače, tokom cijelog vjenčanja imaš samo jedno pitanje na koje trebaš odgovoriti sa DA ili PRISTAJEM
Sagitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 11:22   #28
Quote:
vikica kaže: Pogledaj post
da, sve kako je fran napisala.
ja imala vjencanje ovaj vikend u starogradskoj vijecnici u zg.
stvarno je prekrasna, ambijent je jako svečan i ful je lijepo.
matičarka je baš lijepo i kratko ispričala neke osnove o braku, vrlo lijepo a ne samo službeno, pozvove da ustanete i pristanete na brak i razmjenite prstenje. sve je gotovo za 15ak min.
ti si u osijeku, koliko vidim?

Neke frendice su pričale da ima matičnih ureda koji su zbilja gadni, običan ured (npr novi zg) i da je preloše, ne-romantično.
potvrđujem sve navedeno

i ja sam imala sreću da matični ured izgleda prekrasno.... još je svirala i lagana glazba... baš sam zadovoljna kako je sve ispalo
Sagitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 15:19   #29
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
e vidiš, meni je vijećnica na gornjem gradu u ZG jedno totalno užasno mjesto, apsolutni kič i strava.
zadnje vjenčanje na kojem sam tamo bila, pred cca 2 godine, je bilo više kao sudska rasprava a ne vjenčanje, s neprijateljski (ne)raspoloženom matičarkom i polupijanim fotografom (od tamo, "njihov") koji se cijelo vrijeme gurao iza njenog stola.
nekome drugome to je vjerojatno lijepo...no zato se o ukusima ne raspravlja
Malko je kao kič, al ne puno...svega nekoliko zlatnih detalja. A zgrada sama po sebi je u baroknom stilu. Nije moj stil, čak suprotno, ali je lijepo.

A matičarka je bila skroz OK, friendly. I nije bilo pijanog snimatelja. Bio je neki mladić koji je snimao, potpuno neupadljivo stajao na jednom mjestu, nisiga niti primjetio.

I da, bila je lagana glazbica...to me malo na crkvu podsjetilo
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 22:22   #30
Quote:
Sagitta kaže: Pogledaj post
evo, moje vjenčanje je prošlo pa ti sad iz prve ruke mogu reči da smo trebali prstenje za vjenčanje kod matičara

prstenje se na početku stavi na onu podlogu i tokom samog čina vjenčanja ide razmjena prstenja samo bez bilo kakvog "govora"

inače, tokom cijelog vjenčanja imaš samo jedno pitanje na koje trebaš odgovoriti sa DA ili PRISTAJEM
Našla sam jučer svoj prsten, sad još njemu trebamo kupiti.
Gdje si imala vjenčanje? U Zagrebu?
Možda glupo pitanje... Mora li prstenje biti u kutijici dok stoji tamo negdje?
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 09:58   #31
Quote:
Orleanska I. kaže: Pogledaj post
Našla sam jučer svoj prsten, sad još njemu trebamo kupiti.
Gdje si imala vjenčanje? U Zagrebu?
Možda glupo pitanje... Mora li prstenje biti u kutijici dok stoji tamo negdje?
ne, mi smo se vjenčali u Čakovcu, a tamo ti je matični u Starom gradu pa je cjelokupni ugođaj onako srednjovjekovni, ali ništa pretjerano kičasto

naše prstenje je bilo kod kuma u džepu (u kutijici), a prije početka samog čina vjenčanja je matičarka rekla "pripremite prstenje" i dala neku onak podlogicu kao jastučić sa mjestima za dva prstena, tako da ti zapravo nije bitno di se prstenje do tad držalo, samo da je "pri ruci"
Sagitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 13:55   #32
Super! Baš sam razmišljala kako nemamo nikakvu kutijicu za prstenje.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 09:07   #33
Nije nam trebala nikakva kutijica... kum je držao prstenje i kad je matičarka rekla da ćemo si staviti prstenje ako želimo, kum je dao prstenje.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 09:14   #34
Evo da se malo ubacim...pošto se sada prvo mora otići kod matičara vjenčati (samo mladenci) pa onda poslije u crkvi kada budu pravi svatovi da li postoji pravilo koliko prije se mora otići kod matičara? Moja kolegica se vjenčala kod matičara 3 tjedna prije crkve...

Npr...moj dragi i ja ćemo se vjenčati iduće godine na proljeće, da li se mi možemo kod matičara vjenčati npr.danas, sutra, ovaj mjesec?
elly_00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 10:24   #35
elly, od kud ti takva informacija :? pa ne moras se zeniti i kod maticara i u crkvi... drzava priznaje crkveni brak i dovoljno je tamo ga sklopiti
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 11:01   #36
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
elly, od kud ti takva informacija :? pa ne moras se zeniti i kod maticara i u crkvi... drzava priznaje crkveni brak i dovoljno je tamo ga sklopiti
Ne znam da li je to klasično vjeenčanje, ali prije crkvenog vjenčanja mladenci sami odu kod matičara s osobnim iskaznicama kumova i tamo se prvo vjenčaju ili što već i dobiju nekakvu potvrdu koju prilažu uz sve papire koje moraju u crkvu dostaviti...nisam ja to izmislila, to se tako radi...
elly_00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 11:25   #37
ma gdje Elly?

u hrvatskoj se vjenčaš samo u crkvi, a u matični ured odneseš samo papire, i onda ovi iz crkve kad potpišeš te papire proslijede u matični, i onda u matičnom podižeš vjenčani list...

nekaj si gadno pomješala jer ovo što ti pišeš da mladenci odu u matični ured, to ti je samo prijava za vjenčanje koju možeš obaviti čini mi se maksimalno 3 mjeseca prije vjenčanja...

mislim ti se možeš vjenčati sad kod matičara a u crkvi za 1 godinu ili 2 ili nikad...
definitino možeš obaviti ta dva vjenčanja odvojeno ako želiš...
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 11:38   #38
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
ma gdje Elly?

u hrvatskoj se vjenčaš samo u crkvi, a u matični ured odneseš samo papire, i onda ovi iz crkve kad potpišeš te papire proslijede u matični, i onda u matičnom podižeš vjenčani list...

nekaj si gadno pomješala jer ovo što ti pišeš da mladenci odu u matični ured, to ti je samo prijava za vjenčanje koju možeš obaviti čini mi se maksimalno 3 mjeseca prije vjenčanja...

mislim ti se možeš vjenčati sad kod matičara a u crkvi za 1 godinu ili 2 ili nikad...
definitino možeš obaviti ta dva vjenčanja odvojeno ako želiš...
Napisala sam da nisam sigurna da se radi o vjenčanju, ali znam da mladenci odu kod matičara s osobnim iskaznicama kumova...a sad što tamo rade, ne znam...ispričavam se ako sam se krivo izrazila...
elly_00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 11:59   #39
ma to ti nije vjencanje, to je samo rjesavanje papirologije pogledaj u temu Dokumenti za vjencanje, tamo ti sve pise
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 12:13   #40
ok, hvala...zato i jesmo tu da se međusobno savjetujmo i pomognemo...

Lei, hvala još jednom...nisam znala o čemu se točno radi...
elly_00 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:31.