Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2007., 16:21   #21
Quote:
salissimo kaže: Pogledaj post
deset kn manje nego sto sam ih ja platio(ne racunajuci brokersku proviziju). ali mene zanima jeli ta ponuda dobar znak, i kolko ih je pametno odbiti, akolko prihvatiti.
ja te lijepo pitam a ti neces odgovoriti.. pa si pomozi sam..
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 16:30   #22
pomozi ti sebi u izjedanju svog sekreta. jesam ti lijepo napisao odgovor? shta oces vise. nude 68 kn
__________________
ja sam onaj kojeg vise nema
salissimo is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 18.04.2007., 16:36   #23
msilim da ti slijedi ban.. ako ga ti ne dobijes ja se odjavljujem s ovog foruma i plimpi i markotros moraju naci neku drugu dobru investicijsku vilu ..

ali buduci sam ja ipak dobra vila reci cu ti da ja sigurno ne bi prodao..
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 16:36   #24
Quote:
salissimo kaže: Pogledaj post
pomozi ti sebi u izjedanju svog sekreta. jesam ti lijepo napisao odgovor? shta oces vise. nude 68 kn
Krasno si to napisao. Za to dobijas karton. Slijedeci put ti ide ban.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 16:49   #25
dobro dobro. ispricavam se svekolikom pucanstvu. iz dubine duse. ali ne razumijem zasto ti je trebala cifra neobanned , kada sam ti dao odnos kupnje i prodaje. ai hvala ti na misljenju.

moderatoru jedini: necu vise. tako mi mlijeka u prahu.
__________________
ja sam onaj kojeg vise nema
salissimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 17:33   #26
Quote:
salissimo kaže: Pogledaj post
dobro dobro. ispricavam se svekolikom pucanstvu. iz dubine duse. ali ne razumijem zasto ti je trebala cifra neobanned , kada sam ti dao odnos kupnje i prodaje. ai hvala ti na misljenju.

moderatoru jedini: necu vise. tako mi mlijeka u prahu.
pa kad ocito nisi toliki genije da vidis kako na burzi mozes prodati iste za 73 kune komad..

a taj koji kupuje isto ima razlog zasto hoce kupit.. ako se ne varam adriatic net je u vlasnistvu proficia koji nesto gadno muti.. ja sam sklon kocki i moja je procjena da ce te dionice vrijediti puno vise.

evo ti pa citaj:http://www.poslovni.hr/Forum/Thread....eadID=649&pg=1
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 08:23   #27
Evo da ne uletim ko padobranac u neku drugu temu pa ću postaviti pitanje ovdje. Ne kužim se u dionice baš.

Zanima me nešto vezano uz kupnju i prodaju dionica. Ako ja kupim dionice po 1000 kuna, imam ih godinu dana i njihova vrijednost naraste na 2000 kuna i ja ih poželim prodati. Razumijem da se to radi preko brokera, ali da li ja njih uvijek mogu prodati po cijeni od 2000 kuna ili se mora naći zainteresirani kupac? Da li ja njih uvijek mogu prodati po njezinoj trenutnoj tržišnoj cijeni?

Da li se dionice trguju isključivo između subjekata? (možda sam se glupo izrazil)

Da li je burza ujedno i posrednik? recimo ti prodaš dionice po tržišnoj cijeni burzi i one su potom na raspolaganju ostalim subjektima koji ih žele kupiti ukoliko im cijena odgovara.


Zanima me da mogu usporediti s fondovima...

Evo nagruvo sam vjerojatno sranja, pa bih molio kratak odgovor.
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 08:28   #28
Quote:
Sviba kaže: Pogledaj post
Evo da ne uletim ko padobranac u neku drugu temu pa ću postaviti pitanje ovdje. Ne kužim se u dionice baš.

Zanima me nešto vezano uz kupnju i prodaju dionica. Ako ja kupim dionice po 1000 kuna, imam ih godinu dana i njihova vrijednost naraste na 2000 kuna i ja ih poželim prodati. Razumijem da se to radi preko brokera, ali da li ja njih uvijek mogu prodati po cijeni od 2000 kuna ili se mora naći zainteresirani kupac? Da li ja njih uvijek mogu prodati po njezinoj trenutnoj tržišnoj cijeni?

Da li se dionice trguju isključivo između subjekata? (možda sam se glupo izrazil)

Da li je burza ujedno i posrednik? recimo ti prodaš dionice po tržišnoj cijeni burzi i one su potom na raspolaganju ostalim subjektima koji ih žele kupiti ukoliko im cijena odgovara.


Zanima me da mogu usporediti s fondovima...

Evo nagruvo sam vjerojatno sranja, pa bih molio kratak odgovor.
1. Mora postojati netko tko te dionice želi kupiti po toj cijeni.

2. Da, između "subjekata". Ti prodaješ, i prvi si subjekt, a netko drugi kupi, on je drugi subjekt.

3. Ne možeš prodati dionice burzi, samo drugim subjektim, kad ih odlučiš prodati, daš nalog za prodaju i onda su one na raspolaganju ostalim subjektima po cijeni koju si ti odredio.
Akrap is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 08:31   #29
najkraći odgovor:

dionice možeš prodati preko brokera koji tvoje dionice za tebe prodaje na burzi.
prodaješ ih po tržišnoj cijeni, ako ih netko želi kupiti.
taj "netko" je ili fizička osoba ili poduzeće ili fond ili... bilo tko, to te i ne zanima, niti znaš tko ih je kupio...
možeš ponuditi i višu i nižu cijenu od tržišne. ako je viša, onda ćeš se načekati.. ako je niža onda će nalog vjerojatno isti čas proći...
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 08:46   #30
Hvala i jednom i drugom.

To je sve što me zanimalo.

Znači mora postojati netko tko je zainteresiran za kupnju po tržišnoj cijeni ili cijeni koju ja odredim.
Znači isto tako se može desiti da se očekuje nagli pad vrijednosti mojih dionica kojih se ja želim riješiti i da ih niko ne želi kupiti danas kada one vrijede 2000 kuna, nego će pričekati da im tržišna vrijednost padne, tako da ih ja teoretski niti ne mogu prodati po 2000 kuna jer ih niko ne želi po toj cijeni. Jesam li dobro razumio?

Htio sam napraviti paralelu s fondovima da malo usporedim. Pošto za jedan udio uvijek mogu dobiti tržišnu cijenu i to na tekući dan i ja ga mogu prodati po tržišnoj cijeni kada god poželim i dobit ću za njega onoliko koliko trenutno vrijedi dok za dionice trebam interesenta koji želi kupiti dionicu po tržišnoj cijeni ili onoj po kojoj ih ja želim prodati. Mislim da sam skužil razliku.
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 10:57   #31
Dobro jutro. Imam i ja jedno pitanjce.
Jučer sam oko 13.30 faxirao zahtjev za prodaju udjela. Da li mi se udjeli obračunavaju za stanje fonda taj dan ili za onaj dan kad oni to obrađuju? Hvala!
__________________
Sve je, zapravo, muzika samo ...
snick is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 11:16   #32
procitaj sta ti pise na web site tog fonda gdje si uplatio
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 14:57   #33
Quote:
snick kaže: Pogledaj post
Dobro jutro. Imam i ja jedno pitanjce.
Jučer sam oko 13.30 faxirao zahtjev za prodaju udjela. Da li mi se udjeli obračunavaju za stanje fonda taj dan ili za onaj dan kad oni to obrađuju? Hvala!
Ako zahtjev zaprime do određenog vremena onda ti se obračunavaju za stanje na taj dan, ako je preko tog roka onda se prabacuje na drugi dan.
Kad je to vrijeme ovisi od fonda do fonda.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 15:30   #34
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Ako zahtjev zaprime do određenog vremena onda ti se obračunavaju za stanje na taj dan, ako je preko tog roka onda se prabacuje na drugi dan.
Kad je to vrijeme ovisi od fonda do fonda.
uglavnom je 14h to vrijeme..
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 15:38   #35
Danas sam uplatio nešto love u KD Victoria. Bio sam kod njih u uredu, potpisao sam ugovor (3 primjerka) i dobio uplatnicu od njih. Njihova predstavnica mi je rekla da je to jedini način da se pristupi njihovom fondu.
Ja sam mislio da se svim fondovima može pristupiti pomoću interneta (mail) ili faksom. Izgleda da ne može...
Kojim se fondovima može pristupiti preko interneta (prva uplata), bez da moram ići u njihove urede? Je li to negdje piše (u statutu)?
Occultis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 15:54   #36
Pa uplatiš putem internet bankarstva, isto kao šta platiš bilo koji drugi račun.
Na uplatnici imaš broj računa i poziv na broj. Nakon uplate šalju ti potvrdu o uplati i novu uplatnicu.
Njima ne moraš slati faxom zahtjev za kupnju.

Prosto ko pasulj
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 15:57   #37
Quote:
Occultis kaže: Pogledaj post
Danas sam uplatio nešto love u KD Victoria. Bio sam kod njih u uredu, potpisao sam ugovor (3 primjerka) i dobio uplatnicu od njih. Njihova predstavnica mi je rekla da je to jedini način da se pristupi njihovom fondu.
Ja sam mislio da se svim fondovima može pristupiti pomoću interneta (mail) ili faksom. Izgleda da ne može...
Kojim se fondovima može pristupiti preko interneta (prva uplata), bez da moram ići u njihove urede? Je li to negdje piše (u statutu)?

ako imaš e-zabu, onda možeš otvoriti link na njihove fondove...u tom slučaju ne trebaš faksirati nikakve zahtjeve za kupnju, već samo doznačiti lovu... isto je i kad prodaješ udjele....bez papirologije....
fondovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 17:03   #38
Zivjeli

Interesira me :

1.Dali kod prjenosa udjela iz fonda u fond(recimo PBZ Global u PBZ Equity) banka uzima nekakvu proviziju,te koliko?
2.Koliko puta(tjedno,godisnje,...)mogu mjenjati fond?
3.Posto imam internet bankarstvo PBZ-a paket Optima(limit transakcije 1000 kn),interesira me postoji li dnevni limit za promjenu udjela iz fonda u fond?
4.Koliko mislite da je pametno u ovome trenutku promjeniti fond te zasto?
tenx
c'ya
b@y@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 17:11   #39
Quote:
b@y@ kaže: Pogledaj post
Zivjeli

Interesira me :

1.Dali kod prjenosa udjela iz fonda u fond(recimo PBZ Global u PBZ Equity) banka uzima nekakvu proviziju,te koliko?
2.Koliko puta(tjedno,godisnje,...)mogu mjenjati fond?
3.Posto imam internet bankarstvo PBZ-a paket Optima(limit transakcije 1000 kn),interesira me postoji li dnevni limit za promjenu udjela iz fonda u fond?
4.Koliko mislite da je pametno u ovome trenutku promjeniti fond te zasto?
tenx
c'ya
1. Sve ovisi od društva do društva, ali uglavnom da. Za PBZ konkretno ne znam.
2. Koliko ti srce hoće.
3. Ne postoji.
4. Koji fond, u koji fond, koliko si dugo u njemu, jel ima izlazna, jel ima ulazna.... puno pitanja...
Akrap is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 17:59   #40
odgovor na ovo pitanje sam pokusao doznat u PBZu ali nisam uspio,
dakle:

zanima me da li izlazna naknada konkretno u equitiyu ovisi samo o prvoj uplati (datumu) ili ovisi i o svim ostalim uplatama...?
c/p za PBZ eyuity
Za razdoblje investiranja:
do 1 godine = 2,00 %
od 1 do 2 godine = 1,50 %
od 2 do 3 godine = 1,00 %
iznad 3 godine = 0,00 % - do 1.god 2%, )


Znaci: da li bi se iplatilo staviti minimalni depozit u sve fondove (vise manje svi imaju slican nacin naplacivanja izlazne naknade) iz razloga da prodje vrijeme koje je potrebno za izlaz iz fonda bez izlazne naknade, i tako bi za npr. 3 god mogao izlaziti i ulaziti iz fonda u fond bez izlazne naknade (s tim da bi ostavio u svakom minimalac).

Hvala na odgovorima (ako ste skuzili pitanje)!!!
Pukyz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:50.