Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2007., 00:53   #21
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
Vidi se da si gradjevina. Cekicas ovdje cijelu vecer. Cudi me kako ljudi imaju strpljenja se s tobom natezat.

Po pitanju pjesnickog raspolozenja, slijedeci put ces dobiti ban za vrijedjanje drugih forumasa.

FYI, ako se zelis zaliti na mene, da sam pristran, imas PZK podforum.

a što je to?
aaaa, veliki poglavica ili sam vrač?

ja ban? a zašto? ako je netko vidio da sam koga uvrijedio, morao je primjetiti i da sam bio izazvan

ja se nikome ne žalim, samo zveknem šamarčinu i đenja
tamjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 00:57   #22
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
Bojim se da je decko klon Velikog svecenika. Slicno je krenuo... da nebi slicno zavrsio???

Cek cek, ako je blagajnica VS a i tamijan je VS onda...

Hmmmmmmm.
kronberger is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 01:05   #23
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post

Bojim se da je decko klon Velikog svecenika. Slicno je krenuo... da nebi slicno zavrsio???
Ma jeli moguće da kao naslućujem neku prijetnju ?

Gle, netko misli da smije !
tamjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 01:06   #24
Thumbs up

Quote:
tamjan kaže: Pogledaj post
a što je to?
aaaa, veliki poglavica ili sam vrač?

ja ban? a zašto? ako je netko vidio da sam koga uvrijedio, morao je primjetiti i da sam bio izazvan

ja se nikome ne žalim, samo zveknem šamarčinu i đenja
Nije se nitko zalio. I ja nisam vidio da si bio izazvan. Jos nisam procitao da je nekoga Edgar izvrijedjao.

Krenuo si krivo. Ovdje ekipa ne voli kad se netko novi pojavi (bez uvrede) i pocne dijeliti pamet, patronizirati i obracati se s visoka. Takav pristup ce te dovesti vrlo nisko, tocnije u podrum , u bacvu.

Ne sumnjam u tvoje dobre namjere, ali jednostavno si poletio previsoko. Pa na nas gledas sa visine. Lijepo se spusti medju nas neuku raju i bit ce sve 5. Prihvatit cemo te kao jednog od nas (mozda). Jer ovdje vlada obiteljska atmosfera.

Uz to si napravio gresku u koracima. Nameracio si se na Edgara i na mene. Ja sam za Edgara mala beba, ali sam, na tvoju zalost, moderator ovdje.

FYI, vrac je ovdje spy. Govorim ti to da ne zivis u zabludi. I da te upoznam sa forumasem-cije-se-ime-izgovara-sa-strahopostovanjem.

On je veliki. Najveci. I nitko ne zna da li je on stvaran ili je cijela prica samo urbana legenda.

BTW, doduse se pise zajedno.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 01:10   #25
Quote:
tamjan kaže: Pogledaj post
Žao mi je, ali potpuno nepotrebno si upao između čekića i nakovnja

Meni samo brinu ovi veliki „stručnjaci“ za investicije što su do jučer prodavali sapun i ostala sranja od Amway-a

Vidim da cu ja stosta o konstrukciji naseg jezika nauciti od tebe. A ne samo slova...
Bas sam ti zahvalan sto si se odlucio spustiti medju nas raju a nas prosvijetlis i otvoris nam oci.

Nego da se vratimo... Kako stojis sa zero-sum game? Si naucio sto je to?
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 01:17   #26
Quote:
tamjan kaže: Pogledaj post
Ma jeli moguće da kao naslućujem neku prijetnju ?

Gle, netko misli da smije !
Nije prijetnja. Konstatacija je. On je bio zbaniran zbog pametovanja i pristupa slicnog tvojem. Posvadio se sa pola ljudi i onda ga je voda odnijela.

Tebi za informaciju, smijem. No ne koristim precesto. Da si na nekom drugom pdfu, vec bi bio na hladjenju zbog tona i pristupa.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 01:31   #27
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
Nije se nitko zalio. I ja nisam vidio da si bio izazvan. Jos nisam procitao da je nekoga Edgar izvrijedjao.

Krenuo si krivo. Ovdje ekipa ne voli kad se netko novi pojavi (bez uvrede) i pocne dijeliti pamet, patronizirati i obracati se s visoka. Takav pristup ce te dovesti vrlo nisko, tocnije u podrum , u bacvu.

Ne sumnjam u tvoje dobre namjere, ali jednostavno si poletio previsoko. Pa na nas gledas sa visine. Lijepo se spusti medju nas neuku raju i bit ce sve 5. Prihvatit cemo te kao jednog od nas (mozda). Jer ovdje vlada obiteljska atmosfera.

Uz to si napravio gresku u koracima. Nameracio si se na Edgara i na mene. Ja sam za Edgara mala beba, ali sam, na tvoju zalost, moderator ovdje.

FYI, vrac je ovdje spy. Govorim ti to da ne zivis u zabludi. I da te upoznam sa forumasem-cije-se-ime-izgovara-sa-strahopostovanjem.

On je veliki. Najveci. I nitko ne zna da li je on stvaran ili je cijela prica samo urbana legenda.

BTW, doduse se pise zajedno.
Da znam, nitko se nije žalio, ali tvoj ego je povrijeđen
Samo si krenuo krivo, kao u ostalom i Edgar, a ja ne volim samozvane „ekipe“ koje za sebe misle da su . . ., da patroniziraju i obraćaju mi se s visoka. Takav pristup je nekorektan i ja ga odbijam. A što se podruma i bačve tiče, ako sam dobro razumio da je riječ o bačvi, jer jednostavno ne poznajem termin „bacva“, ja nemam straha
Edgar je vjerojatno jako dobar dečko, ali je napravio kardinalnu grešku insinuirajući mi djelovanje za račun KD-a
Niti ja ne sumnjam u dobre namjere „ekipe“, ali činite grešku u koracima, letite pre visoko i nameračili ste se na mene, e pa neće moći ovi noći. Koliko god bio ja „mala beba“ zabole me za FYI, za vrača i za spy iako ne znam što bi sve to trebalo značiti. Poštujem i hoću biti poštovan! Tko može tako, dobrodošao, tko ne može, neka se nosi u tri materine, toliko da ne živite u zabludi.

I ajde, matere ti, samo nemoj o veličini, o priči i o legendama, oguglao sam odavno
tamjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 01:35   #28
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
Nije prijetnja. Konstatacija je. On je bio zbaniran zbog pametovanja i pristupa slicnog tvojem. Posvadio se sa pola ljudi i onda ga je voda odnijela.

Tebi za informaciju, smijem. No ne koristim precesto. Da si na nekom drugom pdfu, vec bi bio na hladjenju zbog tona i pristupa.

Zanimljiva formulacija za vlastiti ego : "zbog tona i pristupa"

eto naučih i ja nešto novo
tamjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 01:39   #29
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post

Vidim da cu ja stosta o konstrukciji naseg jezika nauciti od tebe. A ne samo slova...
Bas sam ti zahvalan sto si se odlucio spustiti medju nas raju a nas prosvijetlis i otvoris nam oci.
Sarkazam ostavi za nekoga drugoga, ne priliči ti baš, barem kada sam ja u pitanju
tamjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 01:51   #30
Top-tema: VAZNO - Pitanja ljudi koji su novi u polju investiranja
kronberger is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 02:13   #31
Evo što učini internet komunikacija Siguran sam da su se tamjan i Edgar našli uživo da bi popili piće i fino popričali...ovako se sve krivo shvati.. Nisam čitao od početka ali rekao je Zaf sve...ako je itko korektan na ovom podforumu onda je to Edgar, zato tamjane čemu teške riječi? ...ne opravdavam ovakve riječi tamjana ali činjenica je da se ponekad nove članove gleda s visoka...osjetih to i na svojoj koži. Ja sam prije nekih mjesec dana u temi chat apelirao na uzajamno poštovanje, znači ne samo poštovanje novih prema starim članovima nego i obratno... Samo toliko.
Renta10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 08:14   #32
joj meni

kakve li su se bitke ovdje noćas vodile, dok sam ja spavao snom pravednika.............

što propustih..............

fala svima na riječima podrške.........
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 08:18   #33
Ja volim Edgara iako je ponekad preblagoglagoljiv (), ali molim moderatora da prema svojim vlastitim pravilima, uvedenim neki dan, izbriše ovu prepisku između Edgara i ovog ego-tripa jer je a) potpuno nerazumljiva, b) potpuno nekonstruktivna, c) po definiciji spam, d) i jako mi je izašla na živce.
Ko se hoće praviti tako pametan neka to radi na PM. Tamjan ima potpuno nedopustiv stav i ton, i nije mu mjesto na ovom forumu. Osjećam se uvrijeđeno a da mi nije uputio ni riječ.
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 09:14   #34
Quote:
tamjan kaže: Pogledaj post
- zavisi koji je fond
- neki vode portfelje u kunama, neki u eurima, a ima ih i u dolarima
Nemreš vodit portfelj u određenoj valuti kad ulažeš na više tržišta.
možeš jedino kad računaš vrijednost udjela, vrijednost srpskih, bosanskih, makedonskih dionica preračunat u kune pa izračunat vrijednost udjela u kunama pa ga onda objavit u eurima da zajebeš rulju da misle da im je lova u eurima.
A isto tak kad dođeš u banku i pitaš jel moš platit u evrima ona ti kaže da moš pa joj daš evre i onda ih ona konvertira u kune i uplati u fond....i onda ti daju udjele u evrima i ti sav sretan jer je sve u evrima....a nije ništa
ja si recimo sve računam u japanskim jenima
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 09:25   #35
Spy je i dalje tužan i žalostan.
Al barem je živ na forumu.
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 10:40   #36
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post

Pa, nisam u toku s KD, jer ih nikad nisma proučavao, ali pretpostavljam da je statut koji to propisuje prastari i da su se uvjeti na tržištu promijenili

kladim se da s novim statutom dolaze i novi minimumi za uplate

Balast je prikupio previše para, prevelika imovina, i povečali iznose min uplata

a KD tek treba skupiti toliko para, prema tome, snizuju kriterije, kad su skužili koliko para hrvati tuku u fondovima
Realno, KD je fond koji je skupio najmanje love od svih fondova na trzistu, tj. imaju najmanji rast imovine u odnosu na konkurenciju.
Vise od 6 godina su na trzistu i KD Victorija je skupila samo cca 300 mil. kn. strasno.
KD Balanced nakon godine i kusur mjeseci je na nekih cca. 18mil kuna. to je strasno.
Ukoliko ne promjene statut KD Balanced mogu i zatvoriti.
Svakako fondovi su im odlicni pa se mozda zato bahate.
Da malo promijene svoju poslovnu politiku ne bi pogrijesili.
Cuj, ta je njihova prica mogla ici u vrijeme kada su nije bilo fondova, kada su prinosi drugih fondova tonuli. Danas je druga prica.
Nemojmo me krivo shvatiti, ja sam u KD Balancedu i sigurno bi stavila u VIctoriju 100kn samo da ne deru na tolikim naknada.
htjela sam prodati udjele iz KD Balanceda i lakse mi je dobiti americku vizu nego prodati svoje udjele.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 10:42   #37
lijepo si to sročila blagajnice, ali nekužim ti ovaj dio:

Quote:
htjela sam prodati udjele iz KD Balanceda i lakse mi je dobiti americku vizu nego prodati svoje udjele.
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 10:46   #38
Quote:
Blagajnica kaže: Pogledaj post
strasno.
KD Balanced nakon godine i kusur mjeseci je na nekih cca. 18mil kuna. to je strasno.
Blagajnice, imaju 28,5 mil i daj mi molim te argumentiraj tu tvoju tvrdnju. Znači bolji fond je ako ima veću lovu......Ma daj molim te, bullshit.......Gdje bi ti investirala da ti netko sad da milijardu eura recimo? Nemaš pojma, odnosno nešto bi zavrtila ali to bi bio goli k.... u postotku od milijarde eura......A da ti daju 3-4 milijuna, već je lakše...........
I.G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 10:51   #39
Quote:
I.G. kaže: Pogledaj post
Blagajnice, imaju 28,5 mil i daj mi molim te argumentiraj tu tvoju tvrdnju. Znači bolji fond je ako ima veću lovu......Ma daj molim te, bullshit.......Gdje bi ti investirala da ti netko sad da milijardu eura recimo? Nemaš pojma, odnosno nešto bi zavrtila ali to bi bio goli k.... u postotku od milijarde eura......A da ti daju 3-4 milijuna, već je lakše...........
draga naša blagajnica govorila je o povjerenju koji su hrvatski ulagači povjerili kojem fondu i to dokazuje relativno malom i smiješnom imovinom KD fondova za aktualne hrvatske prilike

stoji činjenica da to nužno ne govori o kvaliteti fonda, ali o nekakvom image-u i marketingu svakako
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 11:01   #40
Quote:
I.G. kaže: Pogledaj post
Blagajnice, imaju 28,5 mil i daj mi molim te argumentiraj tu tvoju tvrdnju. Znači bolji fond je ako ima veću lovu......Ma daj molim te, bullshit.......Gdje bi ti investirala da ti netko sad da milijardu eura recimo? Nemaš pojma, odnosno nešto bi zavrtila ali to bi bio goli k.... u postotku od milijarde eura......A da ti daju 3-4 milijuna, već je lakše...........
Kao prvo, cini mi se da je ton tvog glasa malo ostriji. to mi se ne svidja. o tome neka prosude drugi koliko si korektan u svom 4. nastupu na ovom forumu.
Kao drugo, ajd u pravu su greska umjesto jedinice ide dvojka. priznajem.
kao trece, na ovom forumu se ne govori ljudima nemas pojma, goli k. i slicno jer ipak postoje neka pravila ponasanja.
kao cetvrto, nemam namjeru na ovakvoj razini raspravljati o ovoj temi.
kao peto, dobro dosao na na ovaj forum.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:00.