Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li voljni uložiti vlastita sredstva radi ostvarivanja većih/boljih prilika:
Oko 10.000kn 6 20.69%
Oko 25.000kn 3 10.34%
Oko 50.000kn 6 20.69%
Oko 100.000kn 5 17.24%
Oko 200.000kn 7 24.14%
Oko 500.000kn 2 6.90%
Glasovatelji: 29. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2007., 16:01   #61
Došla malo vidjet kako stvari stoje, i vidim, glasalo na 7
To je, po Edgarovoj koncepciji, jedna grupa... i
Još nekoliko grupica, i .....
cinci is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 16:31   #62
to je po edgarovoj koncepciji jedna osoba u svaku grupu...
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 16:34   #63
Pa ova ''ZA SADA'' zadnja dva Oko 200.000kn imaju natpolovičnu većinu i mogu delat' kaj god hoće...
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 23:33   #64
Hej... da se nadovežem na raspravu iz Chata
Ako odlučim izići iz Dynamica (tamo su se listali argumenti pro et contra ostanka u tome fondu, gdje sam ja zastupala ... kolebljiv... stav da Dynamic zavređuje šansu)... povisujem ulog iskazan u anketi ----- No ne znam za koliko ---- za koliko mi ostane nakon svih ovih crvenih strelica
cinci is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 05:11   #65
trenutno sam pijan. jako nevjerojatno pijan, i imam curu koju nisam smio prevarit i kojoj sam ostao vjeran ignorirajuci situaciju u kojoj se moja ekipa nasla. dakle kriza mi je nevjerojatna. ali pitat cu vas nesto. mislite li stvarno da ce vam ovo proc? ne znam da hoce. ako se dovoljno potrudite. pitanje je mislite li stvarno da ce vam se ovo isplatiti?
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 08:52   #66
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
trenutno sam pijan. jako nevjerojatno pijan, i imam curu koju nisam smio prevarit i kojoj sam ostao vjeran ignorirajuci situaciju u kojoj se moja ekipa nasla. dakle kriza mi je nevjerojatna. ali pitat cu vas nesto. mislite li stvarno da ce vam ovo proc? ne znam da hoce. ako se dovoljno potrudite. pitanje je mislite li stvarno da ce vam se ovo isplatiti?
nema Boga da od ovoga ikad bude išta, ali lijepo da si pijan

PS - nemoj varat curu, nije to lijepo
Akrap is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 09:51   #67
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
trenutno sam pijan. jako nevjerojatno pijan, i imam curu koju nisam smio prevarit i kojoj sam ostao vjeran ignorirajuci situaciju u kojoj se moja ekipa nasla. dakle kriza mi je nevjerojatna. ali pitat cu vas nesto. mislite li stvarno da ce vam ovo proc? ne znam da hoce. ako se dovoljno potrudite. pitanje je mislite li stvarno da ce vam se ovo isplatiti?
Marko, pa zar i ti???
Papučar...
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 11:53   #68
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
trenutno sam pijan. jako nevjerojatno pijan, i imam curu koju nisam smio prevarit i kojoj sam ostao vjeran ignorirajuci situaciju u kojoj se moja ekipa nasla. dakle kriza mi je nevjerojatna. ali pitat cu vas nesto. mislite li stvarno da ce vam ovo proc? ne znam da hoce. ako se dovoljno potrudite. pitanje je mislite li stvarno da ce vam se ovo isplatiti?
Dragi markotros... sentimentalne su krize u stvari slatke /no to tako mislimo tek kada prođu/
U pogledu ovog drugog. što spominješ.. nitko ništa ne misli... MOGLO bi proć kad bi se HTJELO... to je pitanje ljudskog faktora, zazora, koječega više nego objektivnih mogućnosti kojih IMA SAMO AKO se iskoriste (ako se ne iskoriste, ako da ih nije ni bilo... ili kao da ih uopće nema)

Kad si već ubacio 'personal note' /iako si bio pijan , što ja nisam/ nadovezat ću se na to. Iz kojekakvih sam međuljudskih / privatnih kriza koje mi je život donosio izlazila tako što sam se upuštala u 'nemoguće' projekte (okupirala glavu nečim drugim i zahtjevnim... ne možeš si dopustiti da potoneš u krizu ako si sebe stavio pred neke ozbiljne zadatke i ako si u sve to unio ozbiljne uloge).... Koncepcija: Pucaš najviše što možeš /u relativnom omjeru svojih polazišta i mogućih ciljeva/, razrađuješ paralelne koncepte kako da to ostvariš, a u danom trenutku odabereš jedan koji se učini realnom

Neke stvari su mi začudno dobro uspjele - uglavnom one koje su se mojoj okolini (konzervativno gledište dominira) činile najmanje provedivima. Da mi se netko od tih 'mojih' pridružio u tim mojih pothvatima, učinci bi bili i mnogo veći (nakon učinjenog i ostvarenog to zbilja mogu reći). No skepsa okoline, to je ono što uglavnom prevlada... većina ljudi ne vjeruje, ili igra 'na sigurno', ili uopće ne igra... trudi se da se ne dogodi ništa izvan parametara u kojima već jesu

No ne treba gledati na to kao na štetu... u mom slučaju barem, nije time izgubljeno nešto što se imalo, već samo ono što se moglo imati. Ja sam učinila što sam mogla sama, učinila sam to bez 'drugih', i sasvim su mi dobri rezultati

Tako i ovo treba shvatiti: kao jedan od koncepata (svi imamo i neke druge koncepte, i nekako ćemo postupiti sa svojim novcima i sa svojim životima u nekom od scenarija koji na kraju odaberemo)...

Najveća slabost ove ideje je što počiva na ideji kolektiviteta... No paradoksalno možda, kada bi se tim momentom ovladalo, to bi bila i najveća snaga
cinci is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 12:13   #69
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
Dobra ideja. Naravno... Samo po kojoj cijeni? Sto ako je u tom trenutku cijena na vrhu po kojoj ja/ti/on/ona/ono nebi ni u kom slucaju kupila tu dionicu? Tu nastaje problemcic procjene, zar ne?
Zato kažem, one koje su dobre.U svakom smislu i u smislu slaganja svih i kompromisa.Nemamo svi jednake poglede.
E sad, postoji različitih načina i dogovora.
Naravno, neke stvari su i nelikvidne, neke su superlikvidne.

Stvar je u tome da se neke stvari drže da bi se držale, a neke su tu radi likvidnosti.Sve je to jedan veliki dogovor.
Također, tu je i regija i ostale stvari.
Nije nužno da to samo budu i isključivo dionice.
Barem je meni tako.Osobno mi nije bitno što se radi već koliko to donosi.

--
Što se tiče posta gore (kolegica) i ja radim tako i priča je slična.
Već duže vrijeme želim nekog (barem još jednu osobu) da spojimo navedeno i radimo skupa.Tu su onda mogućnosti odlaska nekud i sl. jer jedan uvijek prati.
To bi volio, a volio bi da mogu i naći nekog samo da mi se pridruži i pomaže, kao regularan posao mislim.Tu podrazumijevam punu posvećenost i moguće plaću po rezultatima to jest dobiti.

E tu su sad problemi jer osobu za to je po meni jako teško pronaći.
Poštenu, vrijednu i slično.Ja ju evo nemogu naći, uz to da bude i od povjerenja.
Koliko gledam većina na svim forumima su puki zaje.anti, a to mi nije cilj.
Zato sam i naglasio da se treba uozbiljiti.
Nisam ja nikakav menađer i sl, ali jednostavno želim iskoristiti ovo znanje što imam i napraviti nešto od života.

Svjestan sam da za bilo kakav ozbiljan posao to načelno ne mogu sam i
općenito sam razočaran jer bi svi nešto htjeli (novac, bolji život), a nitko se za to nebi potrudio npr. u početku i 12 sati ili više dnevno svaki dan.
Ljudi misle: ne može se, nebude od toga ništa, ja to ne znam, ja nemam vremena, to bude propalo i slično.(prijevod: To je malo novca za taj rad)

Znam, kad bi i našao nekog on bi odmah htio 10000 kn plaću na mjesec za taj posao.I opet nebi ispunio moja očekivanja.
To je problem.Joj kako sam ja počeo.Od nule.Nitko mi u životu jedne kune za to nije dao.Sve su to moje ruke i pamet i neizmjerno mnogo potrošenog vremena.

E zato, ako ima istomišljenika i ljudi bez predrasuda pišite...

p.s. nisam glasao, ali uložio bi novca za koji vjerujem da je dovoljno za to.
Tu govorim: moj udio * 2 ulagača.
Kad bi našao još jednog(u) takvog(u), kraja nam nebi bilo.
Ako bi bilo dvoje ulagača u d.o.o npr., podrazumijevam omjere 50 % - 50 %

Ustvari, moj bi zahtjev načelno bio svakako zadržati 50 % ili više bez obzira na broj ulagača.
Također, kasnije (za par godina) bi se možebitno investiralo i u druge projekte.

Zadnje uređivanje Mark : 26.05.2007. at 12:25. Reason: p.s.
Mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 16:15   #70
ja sam onaj jedini 'skrt' koj bi uplatio samo 10000, znam da nismo obavezni govoriti, ali evo da kazem.
papucari cemo svi prije ili poslje postat. sta je najgore moja ima 19 godina i vec me vrti oko malog prsta. sta ce bit kad okine 30
i mark, nisam neozbiljan, imam 23 godine i volim se malo zafrkavat. ali kad je novac u pitanju ostajem totalno ozbiljan. pogotovo ako je moj novac u pitanju. stvar je samo u tome da ja ne vjerujem da ce ovo donositi prinos koj mi donose dionice u koje ja ulazem. zato cu krenut sa 10000 kuna, i ako se pokaze profitabilno podebljat cu i do 100 bez problema. meni profitabilno znaci 100% prinosa godisnje najmanje, jer sam na burzi od pocetka godine, dakle jedva 6 mjeseci, ostvario prinos od preko 100%.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 22:58   #71
E ljudi, a o čem se radi u ovom topiku??? Možda neki link da neupućeni shvate, ili je to private party?
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 23:05   #72
evo link:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=224248
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 23:09   #73
Edgare, baš ti hvala - ajd klikni ti na taj link da vidiš gdje si me poslao
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 23:34   #74
pa na str. br 1

tam piše o čemu se radi

šta tebi zapravo nije jasno
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 23:47   #75
Ups - nisam skužila da topik ima 3 strane. Oprosti.
Sad pročitah. Šteta što u anketu niste stavili opciju Nisam spreman uložiti. Gle ljudi, svaka čast, vjerujem da ovdje ima jaaaako pametnih, ali kad trebam popraviti auto idem automehaničaru, izvaditi zub zubaru, a ako hoću oploditi svoje novce vjerujem onom tko je školovan za to.
Možda sam u krivu, ali bojim se da bi najveći broj odgovora bio pod opcijom Nisam.
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 23:52   #76
radi se o otvaranju nekog privatnog fonda preko kojeg bi zaradili masu love (vise nego sto zaradujemo pojedinacno). pa se raspravljamo ko, koliko, sta, gdje i zasto. ako si zeljan investirati pukni cifru gore u anketu pa da vidimo kolko love mozemo skupit. iskreno, mislim da ces vise love zaradit ako ulozis u jedan vec postojeci dionicki fond srednje velicine koj ulaze u hrvatske dionice, ili jos bolje dionice u regiji, ali ako si spreman riskirati nikad neznas, mozda ti se isplati.

moze samo cinci nekoliko pitanja, ako ne zelis odgovorit nema problema, ali eto interesiralo me tvoja dob, zanimanje, i strucna sprema.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 23:54   #77
Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post
Ups - nisam skužila da topik ima 3 strane. Oprosti.
Sad pročitah. Šteta što u anketu niste stavili opciju Nisam spreman uložiti. Gle ljudi, svaka čast, vjerujem da ovdje ima jaaaako pametnih, ali kad trebam popraviti auto idem automehaničaru, izvaditi zub zubaru, a ako hoću oploditi svoje novce vjerujem onom tko je školovan za to.
Možda sam u krivu, ali bojim se da bi najveći broj odgovora bio pod opcijom Nisam.
erm, mi ovdje anketiramo ljude da vidimo koliko cemo novca skupit, ne interesira nas ona grupa koja nece ulozit. dakle, onaj novac koj odlucis da ces ulozit, ako se pokaze da smo skupili dovoljno, ce se najvjerojatnije i ocekivat od tebe da das.

i slazem se s tobom da ovo nema smisla, zato sam izabrao 10000, jer nikad neznas...neka uz dovoljno reklame ljudi pocnu uplacivat u nas fond, neka se skupi neka pristojna svotica kroz godinu dvije, iako cemo trebati biti konkurentni na trzistu, mozda ti nikad vise u zivotu ne zatreba raditi ali kao sto sam vec rekao, zdrava logika govori da ovo nece uspjeti. zbog konkurencije, prevelikog broja 'vlasnika', cak i ako se vecina uopce ne mjesa u poslovanje, pomanjkanja kadra, nekako mi vuce da bi nas fond zavrsio kao topovsko meso od drugih fondova, uvaljivali bi nam dionice skupo i onda im rusili vrijednost, jednostavno nemamo veza koje su potrebne, poznanstva. mi kao pojedinci ostvarujemo ogroman prinos jer se okrecemo kako vjetar puse i lovimo valove, ali to je moguce samo s malim portfeljima. ne znam koliko je itko od nas sposoban glumit fond managera.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 00:03   #78
OK, samo sam sve pročitala i komentirala, ne mislim pametovati. Vidim da vas je 9 i da ste dosad skupili nešto preko 1.2 mil kuna. Nije loše. Sretno
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 00:11   #79
glasah.
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 00:11   #80
pa cuj, potrebno je 5. ako se ne pojave jos osmorica koja su spremna ulozit 500k kuna sve pada u vodu
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:07.