Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2007., 16:32   #61
Baš sam se uvijek pitala čemu služe ti zlatnici. Možda je to malo glupo ali molim vas ako mi netko može objasniti kako to sve funkcionira s tim zlatnicima...hvala
flafipot is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 18:00   #62
Pa služe kolekcionarima da im se dive, a pošto su priznato sredstvo plaćanja možeš s njim i zavrtiti koju rundu.
Ne vjerujem da itko njima kupuje, iako može, jer su vrijedniji od svoje nominalne vrijednosti, a i malo tko ih je od trgovaca viđao.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 18:12   #63
Quote:
flafipot kaže: Pogledaj post
Baš sam se uvijek pitala čemu služe ti zlatnici. Možda je to malo glupo ali molim vas ako mi netko može objasniti kako to sve funkcionira s tim zlatnicima...hvala
Novac kao i svaki drugi. Samo se prodaje po cijeni višoj od nominalne, pa se ne isplati s njima plaćati. (Druga stvar su zlatni dukati - oni nemaju nominalnu vrijednost, već samo kolekcionarsku ili kao vrijednost zlata.)

No, da, možeš sa zlatnikom platiti turu u birtiji!
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 01:26   #64
gdje prodati zlatnik?

Meni jos uvijek nije jasno gdje se zapravo moze prodati zlatnik koji nije zanimljiv numizmaticarima, kao na primjer ovaj s likom Stepinca i nominalne vrijednosti 500 kn.
I ja imam jedan i voljela bih ga prodati, ali ne znam gdje.
Koliko se uopce moze dobiti za njega?

Ako netko zna, molim konkretan odgovor.
Thanks
xibalba is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 07:27   #65
U subotu 15.prosinca Sajam numizmatike na Otvorenom sveučilištu Vukovarska ako si u Zagrebu
Inače evo par linkova pa traži
http://antikviteti.net/cms/modules/news/
http://www.pravri.hr/~zviscevic/ndh-novcanice/ndh.htm
To nije zakonito sredstvo plaćanja
Zlatu i srebru rastu cijene kao metalima i kolekcionarski jer se rade u malim serijama.
ZET is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 13:46   #66
Quote:
ZET kaže: Pogledaj post
To nije zakonito sredstvo plaćanja
Banka ga na zahtjev mora promijeniti za nominalnu vrijednost...
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 08:49   #67
To nisam znao
HNB srebrenjake obično prodaje 30% iznad nominale
ZET is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 11:15   #68
xibalba,

jesi se snašla ? gdje i za koliko ?
teka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 12:15   #69
Cool Kupnja zlatnih poluga

Zanimalo bi me ako netko ima kakva saznanja, može li se u Hrvatskoj kupiti neprerađeno zlato u obliku poluga kao što npr. nude Slovenci. Tražio sam po Internetu, ali ništa korisno vezano za naše područje nisam našao. Nudi se mogućnost otvaranja internet računa pa "virtualna" kupovina na taj način, ali u tom slučaju zlato nemate fizički kod sebe. A druga opcija je prošetati do Slovenije i tamo kupiti, a to se baš i ne isplati uzevši u obzir carinske zavrzlame oko prijenosa plemenitih metala preko granice. Takva vrsta štednje-ulaganja u svijetu je uobičajena i dostupna svakome tko ima s čime platiti. Ne znam zašto je kod nas to tako konspirativno i javnosti nedostupno. Ideje, prijedlozi, saznanja... Pomozite!
sstefa45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 12:57   #70
To ti je nedostupno zato da moras drzati kune koje ond HNB moze napuhati i maznuti ti pola love iz dzepa got it.

Treba necim platiti puste rukometne dvorane vijadukte i nadvoznjake
jim rogers12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 01:16   #71
Kod nas zlato možeš kupiti samo kod lokalnog janjevca zlatara koji će ti kožu oguliti, i to ne polugu sa certifikatom nego lom industrijsko zlato. Ajde i da to kod njega kupiš, al vidi đavla kada budeš htio prodati. Janjevac će ti nuditi za to 30-ak% cijene.

I meni je malo čudno kako to da u RH nema bar jedna "trgovina" zlatom, ali šta'š kad smo jadni. Trk do Slovenije u kupovinu i to zakopat u neki trezor u banci u Ljubljani (jedino ne znam koliko najam plaćaju nerezidenti tj. Hrvati u ovom slučaju tj. "oderu li im kožu" ili najam za sve isto košta; na kraju, nije to otvaranje računa i aktivno poslovanje, nego najam jedne ladičice).

Možeš ti to i preko grane kod nas nositi, ali je uvijek rizik da ti se carinici ne napiju krvi.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 16:17   #72
Otkup zlatnog nakita

Kako funkcionira otkup zlatnog/srebrnog/... nakita?
Mogu ga prodati maloljetne osobe?

Imam toga za bacanje od raznih rođendana/pričesti/krizme i to nikad u životu nisam nosio, ni nebudem, pa da mi bezveze ne zauzima mjesta u sobi, ak mogu lovu za to dobiti..
winner is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 18:30   #73
Quote:
winner kaže: Pogledaj post
Kako funkcionira otkup zlatnog/srebrnog/... nakita?
Mogu ga prodati maloljetne osobe?

Imam toga za bacanje od raznih rođendana/pričesti/krizme i to nikad u životu nisam nosio, ni nebudem, pa da mi bezveze ne zauzima mjesta u sobi, ak mogu lovu za to dobiti..
Šta bi prodavao mamin nakit a da ona to ne zna...
Napoleon Bonaparte is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 03:28   #74
Quote:
Šta bi prodavao mamin nakit a da ona to ne zna
Ne. Samo me zanima dal to postoji tj. dal neke zlatarne to otkupljuju. Jer dok mi ponestane love, a idem van s curom, nije baš zgodna situacija. Ne planiram ništ prodavati, samo me zanima informativno, ako ta situacija bude neizbježna
I nebi prodavao ništ mamino, nego 1-2 privjeska s lančića koja su bespotrebna. Imam ih 10-ak, a ionak neznam ko mi ih je poklonio, tak da kod mene nemaju nikakvu "duhovnu" vrijednost.
winner is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 15:42   #75
Obično zlatari to otkupljuju, i to za cijenu koja iznosi samo oko 20-ak% novog nakita. Znači platiš neku narukvicu 1000kn, sutra je dođeš prodati i baja ti ponudi 200kn. Ako prihvatiš pred tobom precvika klještima taj komad nakida i to postaje "staro" tj. "lom" zlato.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 16:35   #76
Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
Obično zlatari to otkupljuju, i to za cijenu koja iznosi samo oko 20-ak% novog nakita. Znači platiš neku narukvicu 1000kn, sutra je dođeš prodati i baja ti ponudi 200kn. Ako prihvatiš pred tobom precvika klještima taj komad nakida i to postaje "staro" tj. "lom" zlato.
Ali zato u arapskom svijetu dobijes skoro 90% cijene grama zlata za staro zlato.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 00:04   #77
Pa to su gospoda, a ne ovi naši lokalni "janjevci" koji ti ogule kožu, pretope taj nakit i prodaju ga kao novi. Zato ja rijetko zlato kupim u obliku nakita, jednostavno je jako neisplativo.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 00:16   #78
recimo da ne prodaješ nakit, nego zlato po težini.. koliko zlatar plaća u odnosu na svjetske cijene?
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 01:10   #79
Naše zlatare ti to ne je*e previše (oblik zlata). Čim nije njegovo to ti je njemu lom zlato u gramima pa prodavao ti njemu zubno zlato pokojnje babe ili vakumiranu polugu sa certifikatom.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 01:36   #80
dobro, lom zlato, jel zna netko kolko daju?
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:46.