Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2009., 11:48   #41
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Zavisi od dijagnoze. Ali po ovoj vrucini su remencici bolji tj udobniji, samo sto ruznije izgledaju.
mi smo imali ovo: Ortoza Otto Bock...
super stvar...
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 12:13   #42
Vidis, mi kad smo pitali zasto nisu izmislili nesto ljepse od tih remencica rekao je da ima svega ali da se ortopedi vracaju klasicnim remencicima jer su se pokazali najucinkovitiji.
A privatnik je, ziher bi nam prodao te ljepse da misli da su ok.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 15:40   #43
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Vidis, mi kad smo pitali zasto nisu izmislili nesto ljepse od tih remencica rekao je da ima svega ali da se ortopedi vracaju klasicnim remencicima jer su se pokazali najucinkovitiji.
A privatnik je, ziher bi nam prodao te ljepse da misli da su ok.
ja sam svojoj odnijela sliku ove ortoze (koja je jako skupa, i nema je na trzistu nego se mora naruciti iz vani) i ona je rekla da ima jednu u svom ormaru i da ce nam je posuditi... dala nam je ruzinavu i sporku jer ju je dobila i drzi je u ormaru cca 12 godina...
sad kad je vidila da smo kukove rijesili u manje od 2 mjeseca, a ocekivala je puno duze (po onoj formuli 5 mjeseci) rekla je da ce je posuditi slijedecem djetetu s problemom... prema tome, pokazala se ucinkovitijom od remencica...
dakle, nije stvar u ljepoti... cak nije ni to razlog zasto sam je ja izabrala, nego u udobnosti, jer s ovom ortozom, dijete ima slobodne nogice ok koljena dolje...
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 15:50   #44
Vjerojatno je tajna u ovome:
Quote:
Indikacije:

Liječenje displazije kukova novorođenčadi ( tip IIa i IIb u skladu sa Graf-om)
Mi smo trojka bili.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 21:03   #45
Unhappy displazija kukova - oporavak od operacije kod 2-godišnjeg djeteta?? :-(

pozdrav svima!
ovdje se radi o djetetu moje sestre, o curici od 2 godine koa je od 6 navršenih mjeseci do godinu dana starosti nosila remenčiće zbog displazije kukova. međutim, zbog pedijatra koji nije primjetio da i dalje nešto ne valja, s malom su sestra i muž otišli na kontrolu tek kada nije pravilo prohodala niti nakon 18 mjeseci ( ne zna se sama ustati niti sjesti na pod, nestabilna je). sad rade s njom vježbe koje pomažu, međutim zadnji rgt je pokazao da je desni kuk na granici sjedanja u čašicu i da će vjerojatno malena morat na operaciju!

sestra je prilično uspaničarena,, a doktori govore malo ili ništa,, pogotovo jer nema mnogo djece koja su išla na operaciju sa 2 ili 3 godine starosti!
molila bih vas da mi pišete o svojim primjerima ili ako ste čuli za koji,, o načinu i dugotrajnosti oporavka nakon operacije,, kao i o samim rizicima koje ta operacija nosi sama po sebi ( anestezija, gubitak krvi itd...)???

sestra mi je jako mlada, ima 21 godinu i 2 djece (dečkić je odlično!),, i možda se sve ovo i dogodilo zbog općeg neiskustva....

hvala vam puno na svakom komentaru i savjetu!!!
neena24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 21:20   #46
Quote:
neena24 kaže: Pogledaj post
pozdrav svima!
ovdje se radi o djetetu moje sestre, o curici od 2 godine koa je od 6 navršenih mjeseci do godinu dana starosti nosila remenčiće zbog displazije kukova. međutim, zbog pedijatra koji nije primjetio da i dalje nešto ne valja, s malom su sestra i muž otišli na kontrolu tek kada nije pravilo prohodala niti nakon 18 mjeseci ( ne zna se sama ustati niti sjesti na pod, nestabilna je). sad rade s njom vježbe koje pomažu, međutim zadnji rgt je pokazao da je desni kuk na granici sjedanja u čašicu i da će vjerojatno malena morat na operaciju!

sestra je prilično uspaničarena,, a doktori govore malo ili ništa,, pogotovo jer nema mnogo djece koja su išla na operaciju sa 2 ili 3 godine starosti!
molila bih vas da mi pišete o svojim primjerima ili ako ste čuli za koji,, o načinu i dugotrajnosti oporavka nakon operacije,, kao i o samim rizicima koje ta operacija nosi sama po sebi ( anestezija, gubitak krvi itd...)???

sestra mi je jako mlada, ima 21 godinu i 2 djece (dečkić je odlično!),, i možda se sve ovo i dogodilo zbog općeg neiskustva....

hvala vam puno na svakom komentaru i savjetu!!!
Ne znam gdje zive ali ja bi im savjetovala da odu na razgovor ili nazovu par strucnjaka za takve stvari. Gotovo pa sam sigurna da bi im Tiefenbach odgovorio na mail.
Inace, cula sam za curku koja je godinu dana bila u gipsu negdje oko 3 godine pa je sad ok, ni ne sepa ni nema posljedice.
A ovo boldano ne kuzim, sta nisu isli kod ortopeda na kontrolu?
U svakom slucaju, drzim fige majusnoj.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 21:42   #47
ma to sam sličajno podebljala. išli su kod ortopeda, i kad su maloj skinuli remenčiće rekao im je da bi trebalo biti sve ok,, ali za sljedeći pregled su čekali 6 mjeseci i tad je došlo do ovoga. oni žive u Sv. Ivan Zelina, i odlaze u Zagreb na Šalatu,, čitam komentare baš na tu bolnicu,, da su jako dobri. ne mogu sad seku dobit da je pitam kako se zove doktor koji im je preporučio operaciju.
uglavnom, rekao im je samo da je to zbog situacije najbolja opcija,i da imaju 6 mjeseci za odluku (?????oni odlučuju???),, a što će sad jadni nego pristat na to... lijepo je vidjeti pozitivnih primjera nakon operacije, utješno,, ali me baš seka molila da pitam za opis kako je izgledala operacija, koliko traje oporavak i kako to sve izgleda s obzirom da malena hoda i radi već te vježbice.... sigurno da je teško,, al ima osjećaj da je jedina na svijetu jer je doktor između ostalog rekao i da nije duuugo imao slučaj kao što je njena malena?? pa što god to značilo.
neena24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 21:54   #48
To znaci da se obicno otkriju ranije te stvari. Rekla si da je dobila remencice sa 6 mjeseci, vec je to uzasno kasno. Obicno kazu do 3 mjeseca da je idealno, sto prije to bolje. Moja mala je s 2 tjedna dobila remencice.
Ja bi na njihovom mjesto uzela nalaze i otisla privatno nekome. Prvo da malicku pogleda a onda da pogleda i nalaze. Za tako veliku stvar treba imati i drugo i trece misljenje.
I svakako, za pocetak, da se nedaju izbaciti od tog doktora sa salate dok im korak po korak ne obajsni sto to znaci i koje su mogucnosti.

Ali ja i dalje ne kuzim, ortoped je s godinu dana rekao da je sve ok?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 21:58   #49
da, i čitam sad sve prijašnje postove i jednostavno ne vjerujem... sve je bilo naopako u tom slučaju s mojom malom Anom - em nitko do 6 mjeseca nije primijetio da nešto ne valja s kukovima ( prvi ultrazvuk je imala sa 4 mjeseca, prije nije došla ne red!!!), nako toga je nosila remene 6 mjeseci, pod strogim upozorenjem da nikakve vježbe ne smije radit ( a na svakom pregledu u tih 6 mjeseci su govorili: bolje je, al neka još nosi!) kad su napokon skunuti remeni, malena je presporo napredovala, nije se ni okretala, ni pokušavala ustati, ni oslanjati na nogice. išli su zatim pedijatru koji je rekao da to nije ništa!!!! da će s vremenom pohvatat!! a kad su konačno vidjeli da ništa od toga, došlo je do toga da sad idu na sve moguće pretrage i neurolozima fizijatrima, ortopedima i šta ja znam,, baš sutra malecka ide slikat glavu...
sad još i to s operacijom. pa ak bude gips nosila godinu dana... baš nas je strah(ja sam teta, a kako je tek mami i tateku...), jer ništa nije išlo po planu!!!
:-(
neena24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 22:11   #50
Ajme strasno.
Sad sam ljuta. Sad bi ja osobno otisla ortopedu koji joj je skinuo remencice i razbila mu glavu. Zapravo, koliko ja znam, nije ih trebala ni dobiti. Dosta sam citala o tome i koliko ja znam kod tako zakasnjelih dijagnoza kao ovo sa 6 mjeseci se ne daju remencici najcesce nego se ide u bolnicu na ona istezanja.

I fakat cu su u potpis staviti ODITE NA KONTROLU KUKOVA STO PRIJE! Mozda si i na majicu otisnem.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 22:45   #51
ne vrijedi se ljutiti jer je ionako prekasno, oni su mu nažalost vjerovali i eto sada. pisat ću što se dalje događa s malenom. držite fige, molite, bit će sve ok!
ako ima još takvih primjera (bolje da nema...), pišite molim vas!
neena24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 23:22   #52
Neena24, neka obavezno idu po jos neko misljenje. Ja sam kao dijete imala slicnu situaciju, bila sam i u kaisicima i u gipsu, a prohodala tek skoro s tri godine. Doktor je rekao da se stvar nece ispraviti bez operacije pa su roditelji trazili jos misljenja, jedan od dr. je rekao neka sto vise plivam i vozim bicikl, tako sam naucila plivati sa malo vise od 2 god., a nisam znala hodati. Na kraju je sve sjelo na svoje mjesto bez operacije, kasnije sam se intenzivno bavila i sportom (i danas se rekreativno bavim koliko vrijeme dozvoli) bez ikakvih problema. Sretno.
__________________
mali pamrav, mali pamrav, u nedrima nesto, moram da ga nadjem da menamo mesto.
pjegava i prgava is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 16:40   #53
čula sam se sada sa sestrom. bili su danas na slikanju glave s anom,, sve je super u tom pogledu, napredna je i pametna. u današnjem razgovoru s 3 doktorice doznala je da ta operacija nije mali zahvat, da u biti malenoj treba čašicu udubiti da bi kuk sjeo na svoje mjesto, a uz to i s kostima natkoljenice će također bit nekih problema jer će ih morat okretat, namještat itd. prvo mišljenje za operaciju dao je ortoped koji nije kirurg. u ponedjeljak će njihova fizijatrica(koja je također rekla da je operacija neizbježna upravo zbog te čašice koja nije dovoljno duboka!) dat nalaze dr. Đapiću na šalati pa će on dogovorit sastanak s njima da im kaže mišljenje. nakon tog će vidjeti možda i treće mišljenje. žalosno je i to da operaciju treba čekati jako dugo, što je dodatni stres i napor za roditelje.

inače, remenčiće je skinuo doktor u klaićevoj i rekao da je sve u redu i da ne trebaju niti vježbice nikakve.

pjegava i prgava,, hvala na savjetu! pozdrav !
neena24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 16:47   #54
ja sam kao djevojčica imala 6 operacija kukova...
Obzirom na to da mi je otac tada bio utjecajan čovjek prošli smo pola bivše Jugoslavije i bili između ostalog na Šalati. Meni tamo doktori i dan danas nisu dobri - imaju neke zastarjele metode, tamo je to meni sajam taštine.
da se vratim u prošlost, otišli smo u Lovran koji je bio oduvijek i ostao najbolja ortopedska klinika u bivšoj i sadašnjoj državi.

Tamo sam ušla u program nekih novih metoda oparacije kukova, operirali su me (i još nekoliko djece) neki Amerikanci (neki doktori koji su pokazivali nove metode operacija), niti sam nosila gips, niti sam ležala sa utezima.. ma ništa.

Dan danas sam azhvalna odabiru mojih roditelja, iako su mi obadva kuka bila iščašena.. mogla sam šepati, mogla sam završiti na umjetnom kuku.. nikakvih posljedica nemam- niti šepam niti imam skraćenje noge...

Dio tog tima sad radi u Poliklinici Nemec u Matuljima ali svaki tjedan jedan doktor dr. Irha dolazi u polikliniku Helena i pregledava bebe... Tako da možeš tamo otići po drugo mišljenje ili uzeti uputnicu i ravno za Lovransku bolnicu.

Ja ti to od srca preporučam
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 19:54   #55
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
ja sam kao djevojčica imala 6 operacija kukova...
Obzirom na to da mi je otac tada bio utjecajan čovjek prošli smo pola bivše Jugoslavije i bili između ostalog na Šalati. Meni tamo doktori i dan danas nisu dobri - imaju neke zastarjele metode, tamo je to meni sajam taštine.
da se vratim u prošlost, otišli smo u Lovran koji je bio oduvijek i ostao najbolja ortopedska klinika u bivšoj i sadašnjoj državi.

Tamo sam ušla u program nekih novih metoda oparacije kukova, operirali su me (i još nekoliko djece) neki Amerikanci (neki doktori koji su pokazivali nove metode operacija), niti sam nosila gips, niti sam ležala sa utezima.. ma ništa.

Dan danas sam azhvalna odabiru mojih roditelja, iako su mi obadva kuka bila iščašena.. mogla sam šepati, mogla sam završiti na umjetnom kuku.. nikakvih posljedica nemam- niti šepam niti imam skraćenje noge...

Dio tog tima sad radi u Poliklinici Nemec u Matuljima ali svaki tjedan jedan doktor dr. Irha dolazi u polikliniku Helena i pregledava bebe... Tako da možeš tamo otići po drugo mišljenje ili uzeti uputnicu i ravno za Lovransku bolnicu.

Ja ti to od srca preporučam
hvala ti na informaciji,, svakako ću im javiti da makar pitaju za mišljenje tamo. problem je i to što su mlada obitelj i financijske mogućnosti su im veoma ograničene,, pa će morat ić tamo di hzzo pokriva troškove,, ne znam kako je u lovranskoj bolnici s tim, to se sigurno plaća kao privatno...ili? već smo razgovarale i o tome kako bi dobro bilo da imamo vezu da operacija bude čim prije,, jer bez veze i novaca čekat će više od godinu dana možda...
neena24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 19:59   #56
Quote:
neena24 kaže: Pogledaj post
hvala ti na informaciji,, svakako ću im javiti da makar pitaju za mišljenje tamo. problem je i to što su mlada obitelj i financijske mogućnosti su im veoma ograničene,, pa će morat ić tamo di hzzo pokriva troškove,, ne znam kako je u lovranskoj bolnici s tim, to se sigurno plaća kao privatno...ili? već smo razgovarale i o tome kako bi dobro bilo da imamo vezu da operacija bude čim prije,, jer bez veze i novaca čekat će više od godinu dana možda...
ma yok.. Klinički Bolnički Centar Rijeka ti je to - Ortopedska Bolnica Lovran
ide na uputnicu.
Nekada su tamo radili dr. Lah, Nemec, Mihelić.. ma ekipa zaista vrhunska...

Moj ti je savjet da pokušaš telefonom kontaktirati i naručiti se za pregled.. pitaj koji je za bebe odnosno koji je za kukove .. baš za kukove reci da je beba, reci da je curica... ipak žensko je to.. spasite joj hod ...
a za pare ma za takve stvari se dižu krediti, pomozi joj ti... ako treba platiti par tisuća kuna jebote je ništa za zdravlje djeteta
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 20:24   #57
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
ma yok.. Klinički Bolnički Centar Rijeka ti je to - Ortopedska Bolnica Lovran
ide na uputnicu.
Nekada su tamo radili dr. Lah, Nemec, Mihelić.. ma ekipa zaista vrhunska...

Moj ti je savjet da pokušaš telefonom kontaktirati i naručiti se za pregled.. pitaj koji je za bebe odnosno koji je za kukove .. baš za kukove reci da je beba, reci da je curica... ipak žensko je to.. spasite joj hod ...
a za pare ma za takve stvari se dižu krediti, pomozi joj ti... ako treba platiti par tisuća kuna jebote je ništa za zdravlje djeteta
istina, istina,na kraju krajeva novci su najmanje bitni,, o svemu tome već razmišljamo, vrtimo mogućnosti i dogovaramo. sad sam uzela kontakt brojeve i od poliklinike Helena, nemecove klinike i ortopedske u lovranu.sutra ćemo dgovorit pregled prvo u zagrebu, pa ćemo vidit što će reći taj doktor.
neena24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 11:48   #58
mi preskočili zagrebačke ortopede i otišli ravno u Lovran. Pregledi za bebe su srijedom i radi ih dr. Tudor. treba ti samo uputnica za Lovran. Dobili smo remenčiće sa 5 tjedana i nadam se da nećemo dugo nositi. držim palčeve da sve dobro prođe
jazi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 21:10   #59
danas je nalaze pregledao dr. Đapić i on kaže da je operacija prema viđenom potrebna ali ne i hitna. preporučio je vježbe, hod i plivanje sljedećih 6 mjeseci a nakon toga ponovno pregled. nije mi jasno kako tim doktorima ništa ne znači kaj malena ne hoda uopće pravilno , ne sjeda i ne diže se normalno nego uz pomoć.i uvijek samo odgađaju i odgađaju. a roditelji se naravno boje dijete poslat pod nož, čak i da je nužno, a kamoli samoinicijativno jer nemaju strpljenja čekat 6 mjeseci...ma svašta.baš sam ljuta i frustrirana. seka i muž će ići sad kod dva privatnika, prvo u polikliniku helena, pa još jednome (zaboravila sam ime). kad čuju još ta dva mišljenja, odlučiti će što će dalje... u slučaju da se ne poklapaju sva 3 mišljenja, ić će još i u lovran. Bože pomozi!
neena24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 08:00   #60
Question displazija kukova

pozdrav svima
malo me strašte s lošim mišljenjem o operaciji kukova kod djeteta.
naime moja djevojčicaje imala displaziju kukova odmah po porodu. vodila se kod ortopeda u Splitu koji su joj uveli da nosi gačice ortopedske, nakon 5 mjeseci skinuli i rekli da je se uredu KADA SU KUKOVI JEDNOM UREDU , TADA US UREDU ZA CIJELI ŽIVOT
No s godinu i pol bili smo na goljku s njom jer je inaće dijete s posebnim potrebama i tamo ju je vidio dr. Đapič koji je odmah s vrata rekao ona treba RTG i ponovo doći za tri mjeseca. Kako ona ima česte epi napade mi smo k Dr Đapiću došli tek za 6 mjeseci jer je u međuvremenu bila stalno u bolnici. tada je imala 2g i 3mjeseca i dijagnosticirana joj je ponovo displazija kukova i lagani uvod da će trebati na operaciju i da to nije tako strašno....ali ponovna kontrola za 8 mjeseci pa ćemo se sve dogovoriti a umeđu vremenu je treba što više stavljati na noge i da hoda ( tada je tek počela hodati). mi smo bili u šoku, šokirani jer mislimo da je ovo čista nemarnost lječnika iz Splita, no uspijeli smo oprostiti i krenuti dalje prošli mjesec smo bili na kontroli kod dr. Đapića i ovako je rekao da sam vidio samo slike rekao bi odmah i hitno na operaciju ali kad vidim nju koja tako na poseban način se bori s tim nogama i borbeno hoda kao robot... sada ima 3 godine i pogoršanje displazije.. neznam što da kažem svakako za tri mjeseca je moramo dovesti ponovo kod njega na Šalatu da i on bude na tom snimanju i da konačno odluči.
no sada kad sam malo pročitala vaše komentare uopče mi nije sve jedno ustvari pomalo me hvata strah... Za dr: Đapića sam ćula da je više nego izvrstan
angelina972 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:49.