Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2007., 14:09   #21
Quote:
good girl kaže: Pogledaj post
Ma ne mora vas biti strah oštečenja! Ona ne vuče snagom usisavača! Ja sam se preporodila s njom. Ko mala imala je stalno upale uha, znala sam svaki put kad joj curi nos šta će biti od toga. Sad je puno bolje, kad curi nos-aspirator+fiziološka i rješen problem.
gdje si kod nas vidjela taj aspirator za kupiti?
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 16:53   #22
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
gdje si kod nas vidjela taj aspirator za kupiti?
U mom gradu u baby centru, nisam iz Zg-a, a ni blizu. Mislim da bi ga trebali imati u Zg.
__________________
Curica ili dečko??? Pitanje je sad!
good girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 21:37   #23
Quote:
Valerie kaže: Pogledaj post
mi imamo tu chicovu obicnu pumpicu za nos koja nista ne izvuce
ja nakapam po kpa fizioloske i izvucem stapicem za usi

ne znam sta da koristim..
ja sam cistila klincima stapicima za usi dok me nije pospotala pedica na srebrnjaku (pitala je malog kako mu mama cisti nos ), da ta suha vatica zapravo ostecuje sluznicu i da ga pustim neka kopa

godine uvjeravanja bacene u vjetar

Quote:
Rita kaže: Pogledaj post
MI imamo onu obicnu gumenu rucnu pumpicu i to mi je zakon.Drugu nosnicu stisnem prstom i naravno puno fizioloske. Sve ide van. Daju mi da im to radim od pocetka jer su skuzile d aim pomogne. NI meni se ove elektricne i usisavac verzije ne svidjaju,malo me to frka.
kao skroz malima, dok nisu naucili puhati nos, isto ovako kao Rita s gumenom pumpicom, ne znam vise kojeg proizvodjaca, ali bitno je da nema onaj mekani silikonski vrh, koji udje u nosnicu, nego tvrdi, plasticni, siroki (na ovom blogu je slika pumpice i simpaticno iskustvo jednog tate ) koji se samoprisloni na jednu nosnicu, druga se zatvori prstom i uvlacenjem se stvori skoro vakuum koji povuce sekret, tako da treba biti prilicno njezan i pazljiv. ako se ne zatvori druga nosnica, nema nekog efekta.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 09:43   #24
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
kao skroz malima, dok nisu naucili puhati nos, isto ovako kao Rita s gumenom pumpicom, ne znam vise kojeg proizvodjaca, ali bitno je da nema onaj mekani silikonski vrh, koji udje u nosnicu, nego tvrdi, plasticni, siroki (na ovom blogu je slika pumpice i simpaticno iskustvo jednog tate ) koji se samoprisloni na jednu nosnicu, druga se zatvori prstom i uvlacenjem se stvori skoro vakuum koji povuce sekret, tako da treba biti prilicno njezan i pazljiv. ako se ne zatvori druga nosnica, nema nekog efekta.

putnice, to na slici je chicco pumpica i ona ima silikonski vrh
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 10:05   #25
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
putnice, to na slici je chicco pumpica i ona ima silikonski vrh
ne ova na kutiji, vec ova izvan kutije, taj je cini mi se od cvrste plastike. ako ne bas taj, onda takav, sirok, a s malom rupicom na vrhu.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)

Zadnje uređivanje putnica : 26.09.2007. at 12:21.
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 10:59   #26
nuk radi pumpice sa vrhom od plastike (bar je radio prije pet godina )
Zdenka1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 11:09   #27
Kako očistiti nosić bebi?

Ivan ima dva tjedna i jutros mu je malo počeo curiti nosić. To mu smeta kod disanja pa me zanima koji je najbezbolniji način da to napravim?
en@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 11:29   #28
kod beba je to specifično i uglavnom se nosić otvara kapanjem fiziološke otopine za bebe u nos, bebi štapićima i onim saugerima - koji staviš u nosnicu,drugu začepiš i povučeš, no nije svaki dobar tj ne postiže učinak - chicco i nuk su kakti najbolji

nama je od svega najbolje pomogla - inhalacija
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 11:36   #29
a kupila babylove sauger.
nisam ga još koristila, ali mi se baš ne čini da se s njim nešto može očistiti, nekakav mi je sav glomazan
babe2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 11:39   #30
Ja omam chicco pa nikad nist nisam uspjela ocistit sa njim.Onda sam odustala,pa od rodjenja mu vadim stapicima za usi.Manje je placa i dreke.
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 11:46   #31
ma i mi imamo taj tzv pingvin - i nikad nisam s njim uspjela nešto jer treba ući u nosnicu i potegnuti a meni bi se samo ispuhao..šogica posudilana baterije, da je njoj super - meni ništ izvuklo.
velim, nakon ježevih muka, neprospavanih noći i straha - opisanih na starci zbor - išli na inhalacije
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 11:52   #32
Smile

Najlakše ćeš mu očistiti tako da ga polegneš na bok i nakapaš ili još bolje našpricaš fiziološku otopinu u gornju nosnicu. Tako još malo pridržiš bebu i pričekaš kad ti fiziološka izađe van na donju nosnicu. Onda su sigurno pročišćeni svi kanali. Mi smo to prakticirali i nikad nismo imali problema. Spavao je cijelu noć i lako disao nakon takvog čišćenja, jer ako ne očistiš sav sekret opet se sve začepi nakon par minuta. Sretno!
kay s is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 12:27   #33
Ja sam svome kapala fiziološku otopinu kapi u nosić i cistila mu ga štapićima za uho! Ali Ivan je još jako mali pa je i normalno da mu je nosić mao začepljen jer se beba još uvijek čisti!!
mi_ama is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 10:44   #34
Quote:
en@ kaže: Pogledaj post
Ivan ima dva tjedna i jutros mu je malo počeo curiti nosić. To mu smeta kod disanja pa me zanima koji je najbezbolniji način da to napravim?
I ja imam iste probleme, muku mucimo, fizioloska ne pomaže kad je nosic jako zastopan, pedica rekla da mogu povremeno (do 3x po dvije kapi) Operila P, ali nije mi to neka varijanta zbog isusenja sluznice nosa pa ga izbjegavam totalno, eventualno navecer prije spavanja da ipak malo odspava.
Pogledaj post "Elektricni aspiratori Da ili NE". Ima nekih zanimljivih ideja. Mislim da cu isprobati ovaj koji se spaja na usisavac.
amiha1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 10:55   #35
imate one cjevčice, ne znam kak se to zove, ali imaju po apotekama i znaju kad im objasnite kaj je to uglavnom, cjevčice su silikonske: dvije spojene plastičnom kutijicom. jedna cjevčica u nos, druga mami u usta i saugaš a njih ne boli, nema pritiska i šmrkljovi idu van ko ludi.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 10:56   #36
eh da, i petrovićeva žuta krema. mrze je, ali smanjuje oteklinu sluznice pa sluz ice lakše van.
i sljezov čaj u nos isto. i ona morska voda pod tlakom.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 11:01   #37
evo spojeno
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 15:36   #38
Quote:
plavva kaže: Pogledaj post
imate one cjevčice, ne znam kak se to zove, ali imaju po apotekama i znaju kad im objasnite kaj je to uglavnom, cjevčice su silikonske: dvije spojene plastičnom kutijicom. jedna cjevčica u nos, druga mami u usta i saugaš a njih ne boli, nema pritiska i šmrkljovi idu van ko ludi.
meni ne izlaze baš s tim šmrkljići...možda nema što izaći iako ih čujem dok diše... a i moja baba se na to razljuti...očito ipak boli...
inače to se zove mucus
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 17:10   #39
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
meni ne izlaze baš s tim šmrkljići...možda nema što izaći iako ih čujem dok diše... a i moja baba se na to razljuti...očito ipak boli...
inače to se zove mucus
izlaze, ali prvo namočit sa sterimarom pa pažljivo, pažljivo gurnuti mrvu dublje. ja sam posaugat znala sve.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 19:52   #40
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
meni ne izlaze baš s tim šmrkljići...možda nema što izaći iako ih čujem dok diše... a i moja baba se na to razljuti...očito ipak boli...
inače to se zove mucus

Je, prvo trebas ukapati fizioloske otopine u nosic, pricekati malo, mozda staviti bebicu na trbuh da smrkljici skliznu blize nosnica i tek onda vuci van sa tom cjevcicom.
Samo ne treba pretjerivati i cistiti nosic bas svaki dan ako nije potrebno, jer mozete postici kontra efekt.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:24.