Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji

Ostali mediji O medijima, bez televizije. I novinarima. Podforumi: Tisak, Radio, Internet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2008., 15:27   #41
Quote:
vesela sova kaže: Pogledaj post
Mrvičak si se previše uzjogunio za nekog tko se nije odlučio za smješka,
Pročitala si me, Oprah.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 15:44   #42
Quote:
vesela sova kaže: Pogledaj post
prije korkuta, severa i smoogja stilist je zapravo značio:
a) tko poznaje umjetnost književnog stila
b) tko piše dobrim stilom
c) tko se oko tog stila trudi
Jel za stilista nužno sve troje ili je b) dovoljno i bez a) i c)?
__________________
lundov parkić
lund is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 15:45   #43
Quote:
vesela sova kaže: Pogledaj post
Da, da bit će da sam krivo shvatila, ali prije korkuta, severa i smoogja stilist je zapravo značio:
a) tko poznaje umjetnost književnog stila
b) tko piše dobrim stilom
c) tko se oko tog stila trudi

.
Zakaj moraš poznavati književni stil da bi bio stilski jak novinar. I dobro, po tebi ne postoji jak stilist među novinarima u Hrvatskoj?
__________________
Some men you just can't reach. So you get what we had here last week, which is the way he wants it... well, he gets it. I don't like it any more than you men.
zamiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 15:59   #44
Quote:
lund kaže: Pogledaj post
Jel za stilista nužno sve troje ili je b) dovoljno i bez a) i c)?
A) je moguće bez b) i c), c) je moguće bez b) i, u lošoj izvedbi, bez a), a b) obično uključuje i a) i c)
vesela sova is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 16:06   #45
Quote:
vesela sova kaže: Pogledaj post
A) je moguće bez b) i c), c) je moguće bez b) i, u lošoj izvedbi, bez a), a b) obično uključuje i a) i c)
đizs meri end đozef, meni tlak skoči na milijardu kad se svatko tko sastavi rečenicu dulju od 3 reda naziva krležijancem. jebote, pa nisu dugačke rečenice počele s krležom!
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 16:13   #46
Quote:
zamiel kaže: Pogledaj post
Zakaj moraš poznavati književni stil da bi bio stilski jak novinar. I dobro, po tebi ne postoji jak stilist među novinarima u Hrvatskoj?
Da bi bio jak novinar, ne moraš biti poznavatelj književnog stila. Da bi bio dobar stilist, pa i u novinama, moraš imati nekakav uvid i u književni stil, ako ni zbog čega drugoga, onda zbog toga da ne umisliš da kolumnu moraš pisati krležijanskim tonom.

Na novinara, novinarku koji bi me dosljedno oboralii svojim stilom doista još nisam naišla, ili se barem sada ne mogu sjetiti. Ali jesam na brojne novinare koji dobro ili izvrsno pišu.

Npr. Tomić ima posve primjereni stil žanru u kojem piše i dobro mu to ide. I kad piše reportaže i kad piše kolumnu. Iako ne volim previše ni njega, ni teme mu. Ali ne mogu opovrgnuti da je dobro izvagao kako će i što će.

Da nije bio blagi seksist, kao valjda i većina iz njegove generacije, Tenžeru bih bila voljela ( i da sam tad imala godine u kojima se prati novine).
vesela sova is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 16:16   #47
Quote:
plavva kaže: Pogledaj post
đizs meri end đozef, meni tlak skoči na milijardu kad se svatko tko sastavi rečenicu dulju od 3 reda naziva krležijancem. jebote, pa nisu dugačke rečenice počele s krležom!
Za sniženje tlaka pojedi neku voćkicu, možda grejp.

Ali možeš se msiriti i ovako, krležijancima se nisu nazivali oni koji su čupkali ponešto iz njegova stila (za to su bili preskrupulozni), nego oni koji su se osjećali bliski njegovu duhu i svjetonazoru.
vesela sova is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 16:17   #48
Quote:
vesela sova kaže: Pogledaj post
Da bi bio jak novinar, ne moraš biti poznavatelj književnog stila. Da bi bio dobar stilist, pa i u novinama, moraš imati nekakav uvid i u književni stil, ako ni zbog čega drugoga, onda zbog toga da ne umisliš da kolumnu moraš pisati krležijanskim tonom.

Na novinara, novinarku koji bi me dosljedno oboralii svojim stilom doista još nisam naišla, ili se barem sada ne mogu sjetiti. Ali jesam na brojne novinare koji dobro ili izvrsno pišu.

Npr. Tomić ima posve primjereni stil žanru u kojem piše i dobro mu to ide. I kad piše reportaže i kad piše kolumnu. Iako ne volim previše ni njega, ni teme mu. Ali ne mogu opovrgnuti da je dobro izvagao kako će i što će.

Da nije bio blagi seksist, kao valjda i većina iz njegove generacije, Tenžeru bih bila voljela ( i da sam tad imala godine u kojima se prati novine).
ispričavam se, ali imaš nekog kog voliš? ili su svi loši i bezvezni?
a da pogodim, ti si upravo svjetlo na kraju tunela
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 16:19   #49
Quote:
vesela sova kaže: Pogledaj post
Za sniženje tlaka pojedi neku voćkicu, možda grejp.

Ali možeš se msiriti i ovako, krležijancima se nisu nazivali oni koji su čupkali ponešto iz njegova stila (za to su bili preskrupulozni), nego oni koji su se osjećali bliski njegovu duhu i svjetonazoru.
dakle, ti tvrdiš da kuljiš beskrupulozno kopira krležu i temeljiš to na dužini njegove rečenice? sve bolje i bolje.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 16:30   #50
Meni više niš nije jasno... Jel to Krleža pokušao kopirati Kuljiša, zbog čega ga je čak i dao prebiti u haustoru njegove kuće, je li zapravo Kuljiš pravi vlasnik EPH-a i RTL-a, ali stilski nepovezan u svom vlasništvu, i je li Krleža uopće stvarao svoje djela ili se radi o plagiranju Kuljiša... Kako je krenulo, još će ispasti da sam ja deblji od Kuljiša...
__________________
Some men you just can't reach. So you get what we had here last week, which is the way he wants it... well, he gets it. I don't like it any more than you men.
zamiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 16:45   #51
Ah, preduhitrili ste me, upravo sam htjela pojasniti. Ne kopira, čupka, i to loše, ponešto iz Krležina stila, ne toliko po metraži rečenice koliko po količini leksema vezanim uz blato, kaljuže, kloake i sl. Što je vidljivo i u onom prvom navedenom citatu, ako se ne varam.


Visokotlakašici, vidim, pomaže grejp.
vesela sova is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 16:49   #52
Quote:
vesela sova kaže: Pogledaj post
Ah, preduhitrili ste me, upravo sam htjela pojasniti. Ne kopira, čupka, i to loše, ponešto iz Krležina stila, ne toliko po metraži rečenice koliko po količini leksema vezanim uz blato, kaljuže, kloake i sl. Što je vidljivo i u onom prvom navedenom citatu, ako se ne varam.


Visokotlakašici, vidim, pomaže grejp.
ne, visokotlakašica je na sekundu pomislila da ima posla s nekim tko doista zna o čem govori.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 17:00   #53
dame, budite ljubazne pa nemojte razgovor spustati na nivo kakvog kuljisevog uratka, zacinjenog neduhovitim pseudokrlezijanskim doskocicama.

unaprijed zahvalan
r.
__________________
It's like a finger pointing at the moon. Don't look at the finger, or you will miss all that heavenly glory.
rompepe is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 17:28   #54
Ma gdje, o gdje, ti to vidje?
vesela sova is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 18:05   #55
Quote:
vesela sova kaže: Pogledaj post
Ne kopira, čupka, i to loše, ponešto iz Krležina stila, ne toliko po metraži rečenice koliko po količini leksema vezanim uz blato, kaljuže, kloake i sl.
Ne mogu baš reći da se krležijansko-kaljužne metafore provlače kroz ostatak Kuljiševog opisa, kojeg sam solidan poznavatelj. Ako je u rečenici koju sam citirao i ciljao na Krležu, dojma sam da ga je eventualno htio parodirati.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 18:09   #56
Debeli je bio oštar, britak i na trenutke toliko jak da ti u jednom dijelu dođe žao glavnog lika.
Odgovor tipićan, HRT-ovski, nemušt, s hvatovima na isfuranim karikama prošlosti, onako salatarski, kojem ni predpotopni "začini" u vidu infantilnihi rugalica s epskim stremljenjima, ne mogu ubrizgati dozu adrenalina.
Samo, začuđuje obim DK obrušavanja i protezanje na, ako se dobro sjećam pune tri strane među kojima tek jedno veće skretanje u digresiju.
__________________
"što napraviti u jednom danu sa milju dolara?
Avion na neku egzoticnu lokaciju, enormna kolicina alkohola, kokaina i viagre te tucet super-model-eskort-kurvi koje ce mi ispiti zivot i jaja u sljedaca 23h i 30min da crknem od seksa prije icega drugog...
", by THE dzubre
Mojo_Racin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 20:33   #57
Quote:
plavva kaže: Pogledaj post
đizs meri end đozef, meni tlak skoči na milijardu kad se svatko tko sastavi rečenicu dulju od 3 reda naziva krležijancem. jebote, pa nisu dugačke rečenice počele s krležom!

U stvari, riječ je o Moupassantu.

Ona rečenica što ju je Smoogj zalijepio je čisti nadrealizam.
Sedmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 00:35   #58
Poznajem ga i moram reći da on nije ni jedno ni drugo iz ovog naslova, on je nešto treće, a bojim se bannat će me ako kažem što je to treće ...
tutlek1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 02:04   #59
U novom Globusu je Kuljiš nešto napisao, al više onak da odradi. Zapravo, upravo mi je trebalo 20 minuta da se sjetim o čemu je uopće pisao ( čitao prije 3-4 sata...). O glazbi, Sartreu, 68-ašima, Arsenu i Smoji. I o Severini. Valjda.
__________________
lundov parkić
lund is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 02:18   #60
Quote:
tutlek1 kaže: Pogledaj post
Poznajem ga i moram reći da on nije ni jedno ni drugo iz ovog naslova, on je nešto treće, a bojim se bannat će me ako kažem što je to treće ...
Derpe, tenkre - cire na triša da ne žeku.

Banna se samo za grubo vrijeđanje forumaša, ne i za vrijeđanje javnih ličnosti, čini mi se.
Sedmica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:28.