Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2017., 17:01   #881
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Onda nisi igrač...pravi igrač zna i pobjediti i izgubiti utakmicu, samo što za razliku od amatera, profić zna koje su bitne
Nekako mislim da ti znaš
e da pravi profi zna što su autogolovi.
treba sebi priznati kada je autogol
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 17:30   #882
Escada, jako dobro znam kako jako mozes biti razocarana kada skyzis da ti muz nije ono sto si ocekivala ☹
Boli to jako, jako. I dugo.

Al daj vidi ovu stvar koja ti se provlaci na temi: ti bi jos i razmisljala pozitivnije o o roditeljstvu kada bi imala podrsku muza.
I jebiga, nemas ju.
Ak je tak neodgovoran s novcima kak velis, zivot s njim i malom bebom bi se tek mogao pretvoriti u pakao.
Ja te sigurno necu osudjivati ako das dijete na usvajanje.
Ali mislim da to nimalo nije lagan cin i mislim da stvarno treba jako dobro promisliti da li je to stvarno ono sto zelis. I zato mislim da trebas poceti taj proces, vidjeti kako to ide jer ces na taj nacin najbolje skuzit dal je to stvarno ono sto zelis.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 17:43   #883
sad u ovom momentu ne čini se kao težak čin, ali šta ako je istina da se promijeniš kad fizički dobiješ dijete u ruke ? Naime, to sve žene tvrde da je tako. ali već sam napisala stranicu prije u edit da sam čitala postove na forumu, žene koje su željele dijete na kraju su rekle da mrze biti majke jer je to toliko teško, zahtjevno , angažman 0/24 , da ne mogu pišati kad im se piša, ne mogu srati kad im se sere, tuširati se kad im se tušira i da bi radije da nikad nisu rodile. Pitale su ''kako se ovo uopće preživi ?? ''

a ponavljam, htjele su dijete. a šta ću tek ja koja već sad idem u to bez volje i preko one stvari, još sam i sama, nema nikoga da mi pomogne oko djeteta.
Mislim da bih bila jako frustrirana s post porođajnom deprom koja je neminovna

I još su mi neke u inbox pisale ''ja isto ne želim dijete, užasavam se djece i ne rađam ni isusu a kamoli nekom muškarcu ''- a ja si mislim - pa super, baš yebeno, hvala što mi sjedaš na muku
__________________
Malo nas je al smo govna
escada4life is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 17:51   #884
Ma nemoj se usporedjivati s drugima - moj ti je savjet. Istina drugih nije tvoja istina.
Nemoj pliz ovo shvatit krivo, al ja bi ti preporucila psihoterapiju. Ne zato sto mislimda si poremecena, luda nego zato sto razgovor sa dobronamjernom osobom koja te ne osudjuje moze biti izuzetno koristan pri donosenju ovako velikih odluka.

Btw, imam u drustvu dvoje ljudi koji su pisvojena djeca. Danas odraslu, odgovorni, uspjesni, imaju svoju djecu. Neki su uspostavili kontakt s bioloskim roditeljima, neki nisu.

Jedino, ne znam dal znas da po HR zakonima su usvojitelji duzni reci svojoj djeci da nisu bioloski roditelji.
Tak da mislim da i tome trebas razmisliti - u stilu da postoji mogucnost da ve se ti to dijete jednog dana mozda javiti.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 18:01   #885
ma ja sam se već nekoliko puta prijavila i zvala za psihoterapiju,ali bez uspjeha. Jednom su rekli zvat ćemo vas čim prije, vaš slučaj je prilično hitan, nikad me nisu zvali. To je trebalo biti krajem 5-og mjeseca
Onda sam nabavila uputnicu za psihijatra , koju još imam, zovem i šaljem mail bolnicama o mojoj problematici , ali zasad ništa. Ispada da jedino ako dođeš osobno možda se možeš naručiti, što je zbilja katastrofa za trudnu ženu koja živi daleko od svih bolnica, bez auta je a vani plus 35 stupnjeva i da oni ne priznaju telefonskim putem . Zovem , nitko se ne javlja
__________________
Malo nas je al smo govna
escada4life is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 18:08   #886
Quote:
escada4life kaže: Pogledaj post
ma ja sam se već nekoliko puta prijavila i zvala za psihoterapiju,ali bez uspjeha. Jednom su rekli zvat ćemo vas čim prije, vaš slučaj je prilično hitan, nikad me nisu zvali. To je trebalo biti krajem 5-og mjeseca
Onda sam nabavila uputnicu za psihijatra , koju još imam, zovem i šaljem mail bolnicama o mojoj problematici , ali zasad ništa. Ispada da jedino ako dođeš osobno možda se možeš naručiti, što je zbilja katastrofa za trudnu ženu koja živi daleko od svih bolnica, bez auta je a vani plus 35 stupnjeva i da oni ne priznaju telefonskim putem . Zovem , nitko se ne javlja
Bojim se da ces morat to privatno obavit. Taj nad sistem je posebno sjeban u slucaju psiho pomoci.
I moja ti je preporuka da prvo odes kod psihoterapeuta, privstnog, i onda, po potrebi odes kod psihijatra. Zadnja stvar koja ti sada treba je psihijatarska dijagnoza za koju najvjerojatnije i neces dobit adekvatnu pomoc.
Tak i tak u trudnoci, i kad/ako budes dojila ne mozes uzimati nikakve lijekove osim normabela u malim dozama.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 18:12   #887
joj , nikad ne bih pristala na tablete , pilseve i bilo kakvu terapiju , to nema šanse. Čak i da nisam trudna ,a kamoli sad
Meni samo treba stručni razgovor, ali skeptična sam da bih i to dobila. Oni uglavnom samo šute i slušaju , ti se rasplačeš i na kraju di si bio, šta si radio - ništa
__________________
Malo nas je al smo govna
escada4life is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 18:27   #888
Quote:
escada4life kaže: Pogledaj post
joj , nikad ne bih pristala na tablete , pilseve i bilo kakvu terapiju , to nema šanse. Čak i da nisam trudna ,a kamoli sad
Meni samo treba stručni razgovor, ali skeptična sam da bih i to dobila. Oni uglavnom samo šute i slušaju , ti se rasplačeš i na kraju di si bio, šta si radio - ništa

Nije bas tako.
Ajde malo prouci stranicu SPUHa (Savez psihoterapijskih udruga Hrvatske) pa vidi kako ti to sjeda.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 19:18   #889
pogledala sam, ima ih dosta

ali kad se malo gugla , nađe se i telefonsko psiho- savjetovanje, sad sam zvala i smjenu preuzima muškarac , a ja sam tražila da bude žena , pa su rekli da sutra zovem jer u smjeni će biti sve žene .
Ne znam kako bi muškarac mogao dati savjet u ovoj tipično ženskoj situaciji gdje je neželjena/ neplanirana trudnoća u pitanju.

Postoje i neka besplatna savjetovališta , ali to je eto jedno od onih koji su rekli da će zvati mene, pa me nikad nitko nije zvao nazad. Možda treba biti uporan
__________________
Malo nas je al smo govna
escada4life is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 23:28   #890
samo da napišem, nikakva prevara nije u pitanju , muž me uvjerio da opet nazovem i opet se javila ista ženska govoreći ''halo ? '' kao i one noći , ja sam svima razglasila da je preljubnik , a to je ipak takva sekretarica , njemu mob uopće nije zvonio , a ja se sada moram svima ispričavati ko zadnja guska
__________________
Malo nas je al smo govna
escada4life is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 07:24   #891
Ajd super, sad dijete ne ide u dom do iduce bracne krize.
sanjita is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 14:22   #892
Quote:
escada4life kaže: Pogledaj post
Racchella : Nema veze sekiracija koja bi izazvala prijevremeni porod , meni bi to bilo samo olakšanje . Ali to se neće dogoditi , uz svu moju averziju prema majčinstvu mali se drži kao čičak i ne pušta . To odlazi samo ženama koje se full paze i žele dijete više od ičega.

Ovo je odvratno, odvratno!!

Zar ti je toliko tesko bilo da koristis kondom? Ja ne zelim decu, ikada i kada se ne zeli, onda se ona i ne naprave, ko zaista brine o sebi i o ostalima!!

Kazes da si imala super zivot i da ti dete smeta-ja to razumem, ali zasto si ga pravila, ako ga nisi zelela?

Ima li ljubavnicu ili enma je najmanji problem, s obzirom kako ga ruzno opisujes, kao da si napravila dete sa prvim strancem na kojeg si naisla.
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''

Zadnje uređivanje Preveza : 11.07.2017. at 14:53.
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 14:20   #893
Escada ti si toliko ustvai egocentrik..
Kukas vec ihahaj mjeseci na trudnickim temama kak nisi htjela djete i to onak na temi Trudnice,bez imalo obzira prema zenama tamo..
Kukas i na tog muza i iz tvojih rjeci se cita cista bezosjecajnost i nezainteresiranost,ko da pricas o necemu bezveznom..
Meni tebe upce nije zao al mi je zsp bebe koju nosis..
Kad se rodi,sigurno ces joj kroz zivot stiput djelima/rječima dokazivati koliko je bila nezeljna i pričice tipa "bila sam sretna dok te nisam rodila"..
Kako kaze Preveza zbilja te gadno za čitati,znaući koliko godina imas u guzici a koliko si ustvari nezrela u glavi i karakteru..
Daj se vise skockaj zeno bozija..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 17:10   #894
Quote:
escada4life kaže: Pogledaj post
samo da napišem, nikakva prevara nije u pitanju , muž me uvjerio da opet nazovem i opet se javila ista ženska govoreći ''halo ? '' kao i one noći , ja sam svima razglasila da je preljubnik , a to je ipak takva sekretarica , njemu mob uopće nije zvonio , a ja se sada moram svima ispričavati ko zadnja guska
Hallo,sie sind verbunden mit der Mailbox von 01578.....(naravno zenski njemacki glas
-ima onaj vic kad fata zove mujo i javi se sekretarica...korisnik trenutno nedostupan a fata uhvati dreku...a sta kurvo jedna tebi je dostupan...nemogu vjerovati vic ti se obistinio)

dobro taj tvoj ima zivaca s tobom,
ja bih dosao osobno dole da te "spustim" na zemlju...

nekim ljudima stvarno treba jedna "pljuska" da se otrijezne i vrate u stvarni zivot...
ti si skolski primjer za to...
te srljas u brak,trudnocu,pa kukas,pa nevalja ovo nevalja ono....
u biti je u tebi problem...
sto se prije s time pomiris bit ce bolje i za tebe i bebu i muza ti...
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 17:17   #895
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Ovo je odvratno, odvratno!!

Zar ti je toliko tesko bilo da koristis kondom? Ja ne zelim decu, ikada i kada se ne zeli, onda se ona i ne naprave, ko zaista brine o sebi i o ostalima!!

Kazes da si imala super zivot i da ti dete smeta-ja to razumem, ali zasto si ga pravila, ako ga nisi zelela?

Ima li ljubavnicu ili enma je najmanji problem, s obzirom kako ga ruzno opisujes, kao da si napravila dete sa prvim strancem na kojeg si naisla.
Upravo tako. Ne znam što je bauk i sterilizacija kada nećeš djecu. Ali ovako biti raspoložen prema djetetu koje nije tražilo da se rodi i tako negativan biti...
Razumijem da si tek sada skuzila da ćeš ostati "bez slobode" i slično, ali do sada si trebala posložiti prioritete. Malo sam mlađa od tebe, ali nisam tako razmišljala od srednje škole. I tada sam bila svjesna da seks donosi rizik da ostaneš trudna, ako pukne kondom - ima tableta za dan poslije - a ne ko grlom u jagode.
Stvarno bi trebala iskeširati te novce za psihoterapiju, jer ti kao da živiš kroz druge ljude - tvoj strah od "normalnog" života te tjera da gledaš brak i djecu kao užasanu situaciju koja će ti uništiti život, a u stvari ne vidiš da trenutno ti uništavaš bar dva. Skupljaš samo negativna rekla-kazala, da ti neko nešto pozitivno priča - ne bi slušala jer ti nije zanimljivo.
I kad si stigla razglasiti da te muž vara? Nisu te naučili da ne možeš nekog osuditi na (samo)ubistvo bez ikakvog dokaza?
Izvini - ali jednostavno pretjeruješ.
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 01:11   #896
dajte više prestanite osuđivati tu ženu! Žena je očito svjesna da trenutno ima psihickih problema i aktivno traži psihološku pomoć što znači da nije ni slijepa ni glupa ni do kraja zasrana! Odlučila je roditi dijete koje nije željela od muža kojeg ne voli i svaka joj čast na tome! Usrećit će neki drugi par sa svojim djetetom na dar i o tome razmišlja čekajući u sebi neku promjenu u smjeru buđenja majčinskog nagona. Možda se i probudi na vrijeme za sebe. Kolike su dale presječi život svom embriju od muža ili čovjeka kojeg vole ili kao vole i šute o tome? Mogla je i ona, ali nije! Bori se sama sa sobom, razmišlja o budućnosti tog djeteta i samoj sebi i ako joj je ispušni ventil da svoj roman toka svijesti prosipa ovdje pred anonimusima, to je najmanje zlo što je mogla uraditi. Ništa strašno. Ako joj već ne želite pomoći, nemojte ju bar blatiti! jeste li možda sami toliko savršeni da ju bez pardona utapate u njenoj vlastitoj kaljuži u kojoj se koprca i hropče? A da organizirate javni linč i kamenujete ju? Dajte ženi mjesta da uhvati zrak i navijajte za nju da prodiše, a ne ovako... Pa trudna je! Da, i dalje jie trudna unatoč okruženju kojem se upotrebljavaju pilule za dan poslije tj do 72 h nakon i abotrusi su svakoj dostupni do 9. tjedna trudnoće! Da je istinski nešto od toga htjela napraviti, nitko i ništa ju ne bi spriječilo! Postoji razlog zašto nije i zašto se ipak odlučila na nastavak trudnoće. Koji god da je, cilj je u najmanju ruku plemenit - da pusti dijetetu da se rodi i živi voljeno od neke druge žene i muškarca ako već ne od nje. Uopće ne sumnjam da će mala beba biti brzo razgrabljena na posvojilačkom tržištu jer mnogo je onih koji žele, a ne mogu imati svoje. Ona za sad to svoje dijete voli sasvim dovoljno za takvo što! To što joj riječi nisu u skladu s djelima je manje bitno jer djela su važnija od riječi! Što se tako površno hvatate za riječi i ne mislite dalje od ispisanih slova?
Borkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 18:43   #897
a tvoje misljenje je biblija ili?

sredio bi ja nju bome po propisu...

sto si skuhao ti i pojedi...
eto nije znala kako sta ide pa je ovaj napumpao...
ma daj...

ja nemogu vjerovati da netko samo tako svoje dijete moze dati...kao da je stvar...
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 20:18   #898
Pa ne bi ga dala lavovima, nego na posvajanje, i imalo bi za roditelje neki par koji želi i godinama pokušava dobiti dijete.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 23:14   #899
Quote:
Zhuta kaže: Pogledaj post
Nemoj me držati sto posto za riječ, ali koliko sam upoznata, ne možete se razvesti do djetetove prve godine. Neko zakonsko ograničenje.

.
Mogu se razvesti.
Jedino kaj otac tijekom prve godine nemre dizat tužbu za razvod. Ona može. Ili mogu sporazumno.
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 23:17   #900
Quote:
escada4life kaže: Pogledaj post
Racchella : Nema veze sekiracija koja bi izazvala prijevremeni porod , meni bi to bilo samo olakšanje .

Pa kako je onda ova House Mistres koja je zauzela cijelu ovu temu svojom pričom uspjela pokrenuti postupak, a kaže da mala ima oko 6 mjeseci ?
Ja se ispričavam, evo prepuštam temu tebi pa ju ti zauzmi.

A ovo za prijevremeni porod može reći samo osoba koja o prijevremenom porodu pojma nema.
Ne da će ti biti još teže, nego ce apsolutno teze biti i djetetu koje se privremeno rodilo. Govorim iz iskustva.
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:30.