Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2009., 15:55   #21
pozdrav svim hrabrim djecacima i njihovim roditeljima.

I moj sin ima dijagnozu hypospadia glandis/coronalis
Ima dvije i pol godine i upravo smo u fazi trazenja drugog misljenja tako da nam je svaka informacija vazna. takodjer razmisljamo o odlasku kod prof.Perovica u Beograd
__________________
Lissa
Lissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 22:52   #22
Evo informacija za koje vjerujem kako će vam biti od koristi:
Homeopatija i ostalo:
Radilo se o kuglicama Arnike, proizvođač Homeolab. Ukoliko ste u Zagrebu, najjednostavnije je otići u biljnu ljekarnu na Trgu Bana Jelačića (mislim broj 5; pored Pan Peka uđete u prolaz i na kraju s lijeve strane je spomenuta ljekarna). Magistre koje tamo rade su ljubazne i stručne te uvijek možete računati na njihov savjet oko izbora proizvođača i doze. Kuglice smo sinu počeli davati dva dana prije operacije po savjetu doktorice.
Uz put ću spomenuti kako dijete nakon operacije prvih pet dana pije jedan antibiotik a potom, bez pauze još pet dana drugi. Sjećam se da je prvi nešto gušći i postoji opasnost da ga želučić hoće povratiti. Ako se to desi, kupite u ljekarni malu špricu te propisanu dozu djetetu našpricajte direktno u grlo da što manje okusom iritira nepce. Upravo je nepce odgovorno za odbacivanje antibiotika. Iako sam protiv uzimanja antibiotika za svaku sitnicu, valja biti razuman. Postoperativni period nikako nije razdoblje za istjerivanje principa-propisana doza antibiotika je nužna za potpuni uspjeh zahvata. Oba antibiotika će te kupiti u nekoj od ljekarni na licu mjesta na osnovu recepta koji će vam izdati liječnik koji će vaše dijete operirati.
Izbor klinike:
Profesor, kao i njegovi bliski suradnici, rade na više klinika u Beogradu. Tako je naš sin operiran na Medikal Centru, a na kontrole smo išli u drugu kliniku u ulici vojvode Stepe. Moj savjet je da iskoristite dostupne mail adrese preko kojih možete doći do Profesora. Prepustite njemu da odredi kliniku na kojoj će biti operacija. Budite strpljivi, on je zaista angažiran po cijeloj Europi. Mi smo na red čekali mjesecima. Iznenadit će vas kad budete vidjeli koliko puno pacijenata čeka na red a još više odakle sve dolaze. Nemojte se iznenaditi ukoliko na preko maila budete kontaktirali s nekim od suradnika. U našem je slučaju to bio dr. Đinović. On je prisutan na svim Profesorovim operacijama, operira po njegovim metodama i vrlo je pouzdan čovjek. Započnite tako a poslije ćete vidjeti kako će se stvari razvijati.
Boravak i tijek:
Operacija je počela u 16.30 a završila poslije 19.30. Ostali smo u bolnici tu noć (dopustili su da ostanemo oboje iako to nije po pravilima bolnice; nismo ih molili, sami su nam to rekli). Sljedeći dan popodne smo napustili bolnicu. Reći će vam kako bi trebali ostati u Beogradu oko 7 dana za svaki slučaj da ste nadomak bolnice i doktora u slučaju komplikacija. Mi smo bili svega 5 dana. Nakon previjanja smo otišli za Zagreb. Profesor nam je dao svoj broj na koji smo ga mogli nazvati po potrebi. U Beograd smo se vratili 14 dana nakon operacije na skidanje katetera iz mjehura. To je napravio dr. Đinović. U bolnici smo se zadržali sat vremena dok se beba nije prvi put popiškila normalno kroz pišu i dok nisu bili sigurni da nema krvi i da je sve ok. Na sljedeću kontrolu smo došli za mjesec dana. Sada nas čeka ova nakon 6 mjeseci.
Cijena operacije:
Kada smo išli prvi put 100 eura smo platili pregled i razgovor s liječnikom, a još 100 hormonsku mast kojom smo mazali pišu točno 30 dana. Nemojte se sad s time opterećivati. Ukoliko to bude potrebno vašem djetetu sve će vam Profesor objasniti.

Cijenu određuje Profesor i nemojte ga to zaboraviti pitati već na prvom pregledu. Savjet je da sva pitanja zapišete. Uvijek idite u paru. Djeca naravno vrište i ne možete normalno o ničemu razgovarati. Podijelite se. Neka se jedan posveti djetetu, a drugi neka ima popis pitanja da štogod ne zaboravite. Plaćate u eurima. Na cijenu koju Profesor kaže računajte 500 eura troškove operacije i boravka u bolnici. To je ujedno sve. Mi osim toga (sve zajedno 2.500 eura) nismo platili više niti previjanje niti kontrole.
Savjeti:
Nakon operacije, pišo je zamotan u zavoje. Sestra će vam objasniti kako ćete fiziološkom otopinom namakati zavoj kako se ne bi osušio i na koji način ćete previjati dijete. Važno je da svaki put tijekom previjanja stavite preko piše sterilnu kompresu (ja je stavljam još uvijek za svaki slučaj). U prvim danima ona sprječava da se zavoj inficira dječjom kakicom. Stoga često provjeravajte je li dijete kakilo kako bi ga na vrijeme previli sa što manje opasnosti za inficiranje rane. Prozirnu cjevčicu katetera koja ide iz mjehura provjeravajte. Mokraća ne smije biti krvava već svijetla. Na kraj katetera možete staviti vrećicu u koju se mokraća skuplja, ili njegov kraj staviti u vanjsku pelenu (tako dijete ima dvije, jednu preko druge) u koju će se slijevati mokraća, a dijete će biti pokretnije nego sa vrećicom.
Važno!!!!
Sestra će vam reći kako ta cjevčica na kraju ima malu plastičnu kvačicu kojom možete zatvoriti protok mokraće dok mijenjate pelene. Moj savjet je da nikad ne zatvarate odvod mokraće jer vam se od umora može desiti da zaboravite otvoriti radi čega mokraća ne može normalno otjecati nego se vraća u mjehur. To je velika opasnost u usporedbi s malo mokraće koliko isteče tijekom previjanja. Tu kvačicu ćete iskoristiti kada budete išli na vađenje katetera. Tad je zatvorite nekoliko sati prije kako bi se mjehur napunio mokraćom i stvorio potreban tlak za normalno uriniranje kroz pišu.
Već peti dan nakon operacije se skidaju zavoji i pišu mažete Bivacin mašću. Iz piše će viriti mala cjevčica koja održava kanal otvoren. Ona će biti izvađena kad i kateter ukoliko sama ne ispadne prije (to se desilo nama pa smo premrli od straha). Mjesec dana nakon operacije nastavljate mazati mašću Bepanthen.
Pošteno procijenite svoje mogućnosti. Pogled na ranu neposredno nakon operacije može biti zastrašujuć, osobito za očeve. Pripremite se i ne pokleknite. Za 6 tjedana sve će izgledati normalno. Sljedeća teška situacija je vađenje katetera iz mjehura i provjeravanje prohodnosti operiranog kanala metalnom cjevčicom (ugura je u pišu). Ako je teško, zažmirite na kratko i čvrsto držite dijete da neplaniranim pokretima ne bi bilo štete. Sve to traje jako kratko.
Eto, više mi ništa ne pada na pamet. Ako bude još pitanja, odgovorit ću na njih najbrže što mogu.
Topli pozdrav svima!
Tango8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 12:50   #23
Tango, hvala na iscrpnom izvješću. Moj maleni je navršio 3 godine i ove zime moramo obaviti operaciju. Što se tiče same hipospadije, ona je vrlo blaga i da nije zakrivljenosti ne bi je ni dirali. No, zakrivljenost se mora riješiti, pa ipak moramo na operaciju. Ono što sam te ja htjela pitati je zbog čega si se odlučila na prof. Perovića, znam da si navela da bolje ne pisati o tome, ali da li je to bilo jer si bila razočarana stavom naših kirurga ili neuspjehom operacija ili što te točno navelo na to?
Naime, ja sam za sada prilično zadovoljna kirurgom koji će obaviti operaciju, vrlo je otvoren za razgovore, primjedbe i sl., na sva pitanja je opširno odgovarao... raspitivali smo se na sve strane i svi liječnici koji smo kontaktirali imali su samo pozitivno mišljenje o njemu. No, uvijek postoji bolji, je li. Ali, odlazak u Beograd je sam po sebi stresan, a posebno za operirano dijete. Isto tako, znam da velik postotak problema dolazi kasnije, ne znam bi li putovanje imalo kakav negativan učinak pa važem sve...
Ukoliko ti je zgodnije, bila bi ti zahvalna i na odgovoru na PP
Hvala
Mary P. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2009., 22:40   #24
Mary P., molim te, u koju ustanovu idete, tj kod kojeg kirurga?
__________________
Lissa
Lissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 23:25   #25
[QUOTE=Mary P.;23504999]Što se tiče same hipospadije, ona je vrlo blaga i da nije zakrivljenosti ne bi je ni dirali. No, zakrivljenost se mora riješiti, pa ipak moramo na operaciju.
Mary P
Mom sinu je ustanovljena samo zakrivljenost.Da li se radi operacija ako nema hipospadije,a postoji zakrivljenost?Meni nitko nije spominjao operaciju,a nije mi padalo na pamet ni da pitam ,a vidim da pišeš o operaciji zbog zakrivljenosti.
Hvala
__________________
nebo strpljive voli
Magaivago is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 13:04   #26
Pošto smo u Rijeci idemo u riječki KBC, tj. na Kantridu. Kirurg je dr. Nikolić, i kao što sam rekla za sada smo zadovoljni pristupom.

@Magaivago, ne znam kako je kod vas, mi smo došli kod kirurga s problemom hipospadije, neko vrijeme smo samo dolazili na kontrole i govorili su nam da najvjerovatnije neće ni trebati operacija jer je hipospadija jako blaga. No, s vremenom se pokazalo da je zakrivljenost jaka i kirurg nam je rekao da misli da bi moglo biti problema kad maleni odraste, u seksualnim odnosima i sl. a to se i naočigled vidi. U biti, mi ćemo probati tražiti da se riješi samo zakrivljenost a da se mokraćovod ostavi jer je tu mogućnost komplikacija puno veća, idemo na razgovor pa ćemo vidjeti što kaže.
Ako vidiš da je zakrivljenost velika, operacija je jedino riješenje, bar koliko ja znam.
Mary P. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 14:57   #27
Quote:
Mary P. kaže: Pogledaj post
Pošto smo u Rijeci idemo u riječki KBC, tj. na Kantridu. Kirurg je dr. Nikolić, i kao što sam rekla za sada smo zadovoljni pristupom.

@Magaivago, ne znam kako je kod vas, mi smo došli kod kirurga s problemom hipospadije, neko vrijeme smo samo dolazili na kontrole i govorili su nam da najvjerovatnije neće ni trebati operacija jer je hipospadija jako blaga. No, s vremenom se pokazalo da je zakrivljenost jaka i kirurg nam je rekao da misli da bi moglo biti problema kad maleni odraste, u seksualnim odnosima i sl. a to se i naočigled vidi. U biti, mi ćemo probati tražiti da se riješi samo zakrivljenost a da se mokraćovod ostavi jer je tu mogućnost komplikacija puno veća, idemo na razgovor pa ćemo vidjeti što kaže.
Ako vidiš da je zakrivljenost velika, operacija je jedino riješenje, bar koliko ja znam.

Hvala na odgovoru.Pa ja ne mogu vjerovati da meni nitko nije ni spomenuo da se to treba korigirati mada ja svaki put kad presvlacim maleckog pomislim kako je to sve uocljivije.Njemu iz korijena pišo ide ravno,ali se nekih 1,5 cm od vrha nakrivio na jednu stranu.Idemo za mjesec dana na kontrolu kod nefrologa radi problema s bubrezima pa cu baš pitati što s tim ozdrav
__________________
nebo strpljive voli
Magaivago is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 14:43   #28
Pozdrav svim roditeljima

Danas sam se uključio na ovaj forum i mogu reči da je dobar i da rjetko mogu naci ljude sa istim problemima!
Otac sam Antonia(4god),koji isto ima Hipospadiju,kažu doktori,blagi oblik!
Posjetili smo puno doktora,pitali puno ljudi,prosurfali bezbroj internet stranica,da bi što bolje bili upoznati sa ovom rjetkom anomalijom!
Iz Slavonskog Broda smo i naravno,da smo se prvo konzultirali sa ovdasnjim lječnicima,koji su bili korektni i rekli nam da to nikada nisu operirali,te da se ne žele učiti na mome sinu!Uputili su nas i Klajičevu kod doktora Bahtijareviča,koji,kao,slovi za naj,naj u tome područiju!Bahtijarević i nije tako loš,no osoblje je KATASTROFA,vucarali su nas tamo,ovamo,kao da smo mi iz susjedstva!Nakon vađenja krvi,EEG-a,anesteziologa....sve je puklo,i odustali su od nas,kao nema vremena za "lagane"operacije!
Bilo je tu svega,vjerujte mi,no neču nabrajati,da ne bi slučajno uvrjedio nekoga od tih "BOGOVA" iz Klajičeve!
Slučajno smo saznali da se hipospadija operira i u Osjeku i to dugo i kvalitetno,što nas doktori u Sl.Brodu nisu konzultirali,jer kao,hipospadija se SAMO operira u Klajičevoj i na Rebru!
U Osjeku opet druga priča,svi su ljubazni,od portira,do doktora,nevjerovatno!
ČAK IMAJU I PRENOČIŠTE ZA RODITELjE(400kn-dan),"ovo naglašavam,jer znam,da je prenočište,bitna stvar,za sve nas!

Moj Toni baš nema sreče,jer je operacija odgađana više puta,prvi puta zbog toga,što se jadnik toliko derao kada je vadio krv,da je nadražio grlo,pa je kašljao pred anesteziologom,koji ga je odbio!Drugi puta je imao nekakvu infekciju!Treči i posljednji,je bilo sve OK,ali u Osječkoj bolnici nisu imali dovoljno krvi,pa su sve "nebitne"operacije odgodili!

Sada opet čekamo,da on bude zdrav,da bude krvi...

Ovim dopisom sam htjeo apelirati na sve roditelje,da nauče na nešim greškama,da se ne pate kao i mi,najviše moj sin(NE ODLUČUJTE ZE ZA OPERACIJU,AKO DJETE NIJE 100% ZDRAVO),SLAVONCI MOJI-NIJE KLAJIČEVA I ZAGREB CENTAR SVJETA,U Sl.BROD,POŽEGU,ĐAKOVO I NE POKUŠAVAJTE!

Nemojte ispatiti djete kao i mi,jer Klajičeva nam je uzela 2.5god,uzaludnih,vađenja krvi i testova!
ikominator is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 03:56   #29
Poštovani...

Nakon isčitavanja vaših postova imao sam potrebu prijaviti se na forum i objasniti svoj problem za koji se nadam da nije kasno...

Naime rođen sam sa hypospadiom. Prva operacija je izvršena sa mojih četiri godine u Riječkoj bolnici 1995. Na meni su izvršene dvije operacije, po mojim roditeljima dvije etape toga zahvata. Danas mi je osamnaest godina i nažalost izgleda da je izvršena operacija bila uzalud. Mokraćni kanal mi je još uvijek oko 1,5 cm ispod vrha glavića. Nakon prvog pregleda saznao sam da taj problem nije riješen. Nažalost, u međuvremenu, obolio sam od Humani papilloma virusa kojg sada treba liječiti prije operacije Hypospadie.

Želio bih se samo nadovezati na prijašnje komentare mirovanja nakon operacije, naime kao dijete bio sam vezan zbog opasnosti diranja i micanja katetera.

Nakon dosta pregleda kod raznih stričnjaka pa čak i estetckih kirurga najviše mi je pouzdanja unio dr.sc Ognjen Kraus kod kojeg ću vjerovatno odraditi operaciju Hypospadie.

Nadam se da ne kasnim sa postom, drago mi je što sam naišao na prostor gdje mogu iskreno reći o svome problemu. Nadam se da za njega nije kasno.

Pozdrav svima.
Aenima is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 10:48   #30
Smile

Samo zelim reci da je operacija nasega sina sa dijagnozom hipospadia subkoronalis i zakrivljenost penisa kod prof.Perovica uspjesno obavljena i da smo sretni sto smo odabrali upravo njega.
Sve je obavljeno u 3 dana, 1. dan -vadjenje krvi i ostale pretrage prije operacije + operacija (trajala 3 sata), 2.dan boravak u bolnici (s mamom naravno) i 3 dan. ujutro nakon pregleda - doma.
Sve je ispalo super, bilo brzo gotovo i maleni se nije puno mucio, sto mi je najvaznije!

I da, Tango8 - hvala na savjetima! Puno nam je to znacilo!

Svima koji imaju problem hipospadije preporucujem prof. Savu Perovica u Beogradu!!
Naravno da smo prije odluke da idemo u Beograd, obavili preglede u Hrvatskoj kod nekoliko urologa i kirurga, ali zakljucak je :
Nemojte se muciti i hodati po bolnicama u Hrvatskoj, jer nazalost oni nemaju iskustva sa hipospadijom!!

Sretno!
primula is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 15:46   #31
Pozdrav svima!Imam tisuci i jedno pitanje ali ajmo prvo redom!Moj sin ima hipospadiju ali uz to nema jednog bubrega.Razgovarali smo sa dok. na rebru koji je rekao da je najbolje operirati kada se dijete riješi pelena tj. oko 3. god.Zanima me sto vi mislite o tome??Dali ste uspjeli kao majka ostvariti produzenje porodiljnog?Ako ima bilo tko kakvih informacija molim neka mi se javi na pp.
citycat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 20:24   #32
pozzz i od mene!ovako moj sin isto ima oblik hypospadije.obavili par pregleda na klaicevoj i receno nam je da treba operirati cim se dijete rijesi pelena.e sad ,posto mali ima vec 5,5 godina i u pelenama je zbog jos nekih drugih zdravstvenih problema ,sta sad?zna li netko dali operiraju dok su djeca jos u pelenama i sta da ja ustvari napravim po tom pitanju?
koka7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 13:27   #33
Thumbs up

Pozdrav svima! Moje dijete je takoder rodeno sa Hypospadiom (srednji stupanj- otvor je bio na sredini penisa). Nakon dugog razmisljanja i trazenja kirurga odlucili smo se za dr. Krausa u Vinogradskoj. Doktor je jako pozrtvovan za svoje pacijente i dok je na radnom mjestu oni su mu na prvom mjestu. Ujutro u pola sedam sam obavi vizitu, oko osam sa ostalim lijecnicima i jos zove od kuce nakon radnog vremena da se raspita o pacijentima. Majka moze biti uz dijete do trece godine starosti, ali moj sin je već napunio tri i dozvolili su mi da budem uz njega u bolnici. Uopce nije bilo upitno da li cu moci boraviti s njim u bolnici i to besplatno uz uputnicu za majku. U Klaicevoj su nam rekli da ce trebati 3 operacije, a dr. Kraus je to rijesio jednim zahvatom. Bolovi nakon operacije su uzasni, ali uz sredstva protiv bolova je sve brzo proslo. Osoblje u bolnici je bilo prekrasno. Sve sestre su tako susretljive i dobre, a i lijecnici. Odjel je prekrasno ureden, sve je novo, u sobi boravi najvise po dvoje ljudi, klima, televizija i kupaona sa WC-om je sastavni dio svake sobe. Moj maleni je cijelo vrijeme mislio da je u hotelu, a ne u bolnici i nema nikakve traume bez obzira na tezinu operacije i bolove. Cijelo vrijeme smo se igrali, soba nam je bila zatrpana igrackama tako da je zaboravljao na bolove. Imao je dva katetera, jedan iz pisonje koji je ujedno i proteza koja oblikuje nadogradeni mokracni kanal, a drugi iz trbusne stijenke direktno spojen u mjehur. U bolnici smo boravili 10 dana. Sedmi dan je izvaden kateter iz pisonje, a deseti dan iz mokracnog mjehura. Rupica je brzo zarasla, drugi dan smo maknuli kompresu, ranica je bila suha. Nakon operacije jedini problem koji imamo je taj da ima tanak mlaz kad piski. Mokraca se ne zadrzava u mjehuru, to doktor provjeri svak put UZV-om. Mikrobioloski nalaz je svaki put uredan. Poslije opercije smo jos par puta isli na meatotomiju (prosirivanje mokracne cijevi). Nakon operacije je neko vrijeme mlaz super, ali se opet stanji nakon desetak dana. Doktor ga pri svakom pregledu sondira (metalnom sondom provjerava prohodnost kanala) i to uvijek normalno prolazi. Taj pregled je dosta neugodan pogotovo za malo dijete. Godinu i pol nakon operacije mu je odstranjen visak kozice i pisonja super izgleda(obrezan kao kod muslimana i zidova, bez vidljivih savova i nimalo nagrdeno, takoder je izravnan jos pri prvoj operaciji). Sto se tice mlaza trazit cemo i neko drugo misljenje da se mozemo smiriti i zavrsiti to poglavlje. Doktor je rekao da mu to nista ne utjece na spolni zivot niti na zdravlje samo da malo duze piski od ostale dijece.
Da li je netko imao problema sa mlazom nakon operacije, molila bih Vasa iskustva s tim -jos me to muci?
Nadam se da sam Vam pomogla svojim iskustvom i svima Vama koje ceka ova kalvarija zelim da sve prode u najboljem redu.
nikolina1703 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 22:15   #34
draga Nikolina,

ja sam upravo došla doma iz Klaićeve gdje je moje osmomjesečno dijete ostalo samo jer nisu imali mjesta za mene, a svi su me uvjeravali da je najbolje da idem u klaićevu i sad se grizrem ko luda šta sam bilo koga slušala. A čula sam za Krausa i nisam budala išla tamo, za sad smo obavili samo metatomiju i čeka nas bar još jedna operacija, i mislim da neću u klaićevu jer ako mogu u vinogradskoj biti s djetetom do 3 godine, pa ko je onda lud u toj klaićevoj....hvala ti što si mi potvrdila moje sumnje....
mala vjeverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 18:19   #35
Quote:
mala vjeverica kaže: Pogledaj post
draga Nikolina,

ja sam upravo došla doma iz Klaićeve gdje je moje osmomjesečno dijete ostalo samo jer nisu imali mjesta za mene, a svi su me uvjeravali da je najbolje da idem u klaićevu i sad se grizrem ko luda šta sam bilo koga slušala. A čula sam za Krausa i nisam budala išla tamo, za sad smo obavili samo metatomiju i čeka nas bar još jedna operacija, i mislim da neću u klaićevu jer ako mogu u vinogradskoj biti s djetetom do 3 godine, pa ko je onda lud u toj klaićevoj....hvala ti što si mi potvrdila moje sumnje....
Evo, samo da se javim da smo bili na drugom mišljenju kod dr. Bahtijarevića i da mi je prekjučer bio jedan od najljepših dana u životu. Dr. Bahtijarević je bio oduševljen Krausovim zahvatom i rekao da barem njegove operacije uvijek tako izgledaju i da je Kraus savršeno obavio posao. To što tanje piški i povremena proširivanja neka me ne zabrinjavaju jer to je takva bolest. Eto svake preporuke Krausu, moje dvojbe su konačno nestale. Sretno!!!!!!
nikolina1703 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 11:06   #36
Evo i ja se javjam i moj sin je operiran u Rijeci na Kantridi.Evo prošlo je 40 dana od operacije odmah mu se otvorila jedna fistula .Sad zadnja dva dana na obe rupice mlaz mu se smanjio i viče da ga boli i da mu se kaka.To znači da ima pritisak na debelo crijevo.Dali je netko imao takvih problema poslije operacije.
anđel007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 20:55   #37
Pozdrav!
Moj mali također ima hipospadiju.Na prvom pregledu bili smo kod dr-a Harry Nikolića na Kantridi u Rijeci i postavio je dijagnozu glandularna hipospadija i rekurvacija penisa te nas naručio na ponovni pregled kad mali napuni 18.mjeseci(sad ima 14 mj.).Međutim,pri upitu koji liječnici tamo obavljaju isključivo operacije uroloških smetnji,rečeno mi je da njihovi svi kirurzi obavljaju operacije hipospadije. Zato sam odlučila da kontaktiram dr.Perovića koji je ipak kirurg-urolog i stručnjak na svom području rada i dosta lijepo pišu o njemu na forumima mame čija su djeca operirana kod njega.

Kontaktirala sam Bel-medic centar u Beogradu gdje je prof.dr.Perović zaposlen,međutim,rečeno mi je da je on stalno na putu,da ne znaju kad će se vratiti i da će me kontaktirati njegov timski suradnik dr.Đinović koji zajedno s njim operira.
Sad ja ne znam da li taj dr.Džinović operira po njegovoj shemi umjesto dr.Perovića kad je on na putu ili operiraju uvijek zajedno;

Zamolila bih da mi netko kaže da li treba obaviti koje dodatne pretrage prije samog zahvata,kao uzv abdomena i sl.
sibic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 20:38   #38
Evo sada sam saznala tužnu vjest da je prof. Perović jučer preminuo nakon teške bolesti.Sibic zato su ti napisali da će te kontaktirati dr Đinović.Sibic ajde molim te javi kad te kontaktiraju.Zanima me jer se i mi tamo spremamo.
anđel007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 21:12   #39
Moj maleni je u prvom mj. operiran u Klaićevoj. Operirao ga je dr. Bahtijarević. S obzirom da je bila u igri samo kožica ( jer je bio 1. stupanj Hypospadije tak da je samo bila "rascijepljena" kožica i rupica mrvicu ispod ), trebao je ići odmah isti dan doma ali ipak su na kraju proširivali "rupicu" a i operirali pupčani bruh pa je prenoćio. Drugi dan su ga pustili doma jer smo iz ZG.
Neću ni pričati kak mi je bilo kad sam ga ostavila. Naravno, vezali su ga ali znam da je to za njegovo dobro da si to sve ne potrga slučajno. Iako, bilo bi bolje da sam mogla biti s njim po noći i paziti da si to ne dira ( a niti nije, bio je jako strpljiv, siroček mali ) ali baš je bilo na blef jer je cijelo vrijeme bila priča da ide odmah popodne doma ali šipak... Da sam znala, pokušala bih uzeti apartman.
No dobro, preživjeli smo i to i konačno obavili operaciju koju smo iščekivali od rođenja ( pa sve do 4 i pol god. ). Gotovo je!
Sad je sve OK, tu i tamo ga malo boli tamo gdje su bili šavovi ali sve
I za dr. Bahtijarevića
__________________
P 30.06.2005. i L 28.04.2009.Ja sam na proputovanju kroz vječnost, imam još beskrajno mnogo vremena i sve je u najboljem redu...
TinchiS is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 17:03   #40
Evo ja sam dobila odgovor iz Bel medice i naručeni smo na pregled kod dr Djinovića 15.4. u Beogograd.Kažu da je on 8 godina bio desna ruka prof Peroviću.Ima dobre karakteristike i učio je od najboljeg.
anđel007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:22.