Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2022., 10:24   #1
Zastara naknade štete nakon ZG potresa

Pozdrav. Molim da mi odgovori netko tko zna kada nastupa zastara za podnošenje tužbe protiv suvlasnika zgrade nakon zagrebačkog potresa i jesam li zakasnila. Znači, taj vikend sam provela kod roditelja, parkirala sam auto u dvorištu koje je u suvlasništvu stanara tj. suvlasnika stanova, auto mi je bio skroz skršen od cigli koje su padale s krova jer ga suvlasnici nisu održavali, a predstavnica stanara me uvjeravala da ću dobiti odštetu od Gradskog stambeno komunalnog tj. od njihovog osiguravatelja, a to se nije dogodilo. Kasnije me zavlačila i muljala a sad je još i bezobrazna pa se bojim da se pravila fina dok ne prođe rok za tužbu. Hvala svima na odgovorima
kloni is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2022., 14:34   #2
Nitko od 127 koji su pročitali ne zna?
kloni is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2022., 14:42   #3
Nitko od skoro 4 milijuna stanovnika ove zemlje vjerojatno ne zna odgovor na to pitanje
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2022., 14:45   #4
pa osiguranje zgrade bi trebalo platiti da.
ali posto je ovo elementarna nepogoda ne znam jel to ide tako. Da u normalnim uvjetima padne dio zgrade onda da, a ovo...

a koga bi na kraju krajeva tužili? svoje roditelje isto?


s druge strane, vas automobil je bio na privatnom posjedu u vlasnistvu suvlasnika, imali ste dozvolu većine za isto?
klingonac_worf is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2022., 15:12   #5
Quote:
klingonac_worf kaže: Pogledaj post
pa osiguranje zgrade bi trebalo platiti da.
ali posto je ovo elementarna nepogoda ne znam jel to ide tako. Da u normalnim uvjetima padne dio zgrade onda da, a ovo...

a koga bi na kraju krajeva tužili? svoje roditelje isto?


s druge strane, vas automobil je bio na privatnom posjedu u vlasnistvu suvlasnika, imali ste dozvolu većine za isto?
Znam da tu ima hrpa stvari ali mene sad zanima samo rok za zastaru, da ne idem bez veze odvjetniku ako je rok bio npr. 2 godine.
kloni is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2022., 15:13   #6
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Nitko od skoro 4 milijuna stanovnika ove zemlje vjerojatno ne zna odgovor na to pitanje
Zašto misliš da nitko ne zna?
kloni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2022., 19:36   #7
Prema Zakonu o obveznim odnosima tražbina za naknadu štete zastarijeva za 3 godine od dana kada je oštećeni saznao za štetu i osobu koja je štetu učinila.
Apsolutna zastara je 5 godina otkad je šteta nastala.

To je općenito. A sada je pitanje koje si ti korake poduzela prema osiguravajućem društvu i suvlasnicima. Možda se to vrijeme produži.
FuzzBall is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:22.