Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2011., 17:18   #241
Quote:
Malaluu kaže: Pogledaj post
Ovo je moja prica... please please ako netko moze neka mi kaze jer na vise neznam sto misliti o svemu tome. To me je dovelo i do teskih depresija i jako se bojim kontakta s ocem jer me to uvijek povuce dolje i ne mogu si pomoci. On je otisao od nas kad sam ja imala nekih 14 godina. Vrijeme kada su moji roditelji zivjeli zajedno nije mi bas u lijepom sjecanju, cesto su se svadali, zapravo on je uvijek imao neke ispade sjecam se jednom samo jednom kad sam bila mala da je udario moju mamu zato jer se nije ponasala kako je on to htio prema njegovom bratu. Njegova obitelj bila mu je sve, a nas dvije uvijek je ponizavao pred njima i pred svojim prijateljima kad god je mogao. Pogtovo mamu, ona mu se i suprostavljala koliko je mogla ali kasnije je mislim digla ruke jednostavno bi zasutila. Mene je uzivao rasplakati. Toliko bi me znao isprovocirati i dovesti do suza i onda bi se smijao jer je njemu to bilo jako zabavno. Ako sam dobila losu ocjenu iz predmeta koji je on smatrao bitnim vrijedao me je, nazivao svakakvim imenima.
S druge strane je imao ispade ljubavi, cesto mi je govorio da me voli i da me nece nikada ostaviti, pricao mi price... . On je radio, onda je ostavio posao, jer mu se nije dalo. Nismo imali televizor neko vrijeme jer je on kupio bijesnu liniju koja je bila njegova zelja. Nismo imali dugo centralno jer je on novac za to potrosio na vec neku njegovu "igracku". Cesto je odlazio kao na poslovna putovanja ali meni bas nije falio ponekad sam zamsljala da se i ne vrati. Kad je otisao bilo je pokusaja da profunkcioniramo kao obitelj ali nista od toga. Zatim je prakticki nestao nije mi se javljao godinama, a nismo se vidjeli 9 godina. Kontakti su uvijek bili na moj poticaj vjecno sam ja trcala za njim. Nikada me nije nazvao za rodendan, ja njega za njegov jesam. Ja sam ga trazila zvala... ali nikada se nismo bas zblizili. Sve dok on mene nije odjednom nazvao i trazio da mu posudim novac. Svota koju je trazio bila je skoro pa moja placa. Ja sam rekla da ne mogu toliko i poslala sam mu koliko sam mogla. Dugo zatim se nije javio. Onda smo mama i ja saznale da ima dijete sa drugom zenom vec 6 godina. To mij e nakon djetetovih 6 godina na jedvite jade priznao... Kao nije htio da ja nemam ni brata ni sestre u zivotu pa je onda eto zbog mene imao dijete, koje mi nikada nije dao upoznati (laz) Mi smo to u obielji zadnje saznale. Kad sam ja dosla u mogucnost upoznati svoju sestru sve je napravio da to sprijeci i na kraju je ispalo da ona niti nezna za mene. Pitanje je sto ta druga zena zna. Nakon toga smo se on i ja vidali ali uvijek me je pitao novac sto sam mu ja davala. I kada su ti nasi susreti prestali on se nebi javljao. U meduvremenu sam ja obolila od depresije sve me to izludilo. Ta podvojenost. S jedne strane mi ga je zao jer on uvijek kaoze kao: ne trebam ja nista, ali tesko mi je i meni ga bude zao. Onda se osjetim kao idiot kojeg je on opet smotao.
Javi se idejama kao jel bi on mogao prespavatio kod moje mame jer dolazi u grad gdje ona zivi??? Kad mu na kazem da to ne dolazi u obzir onda kaze da ok shvaca ali da on nije nikog povrijedio (osim sto je imao dijete s drugom zenom a mojoj mami meni je to nekim cudom presutio), kao onda dobro nece on nas uznemiravati, mislio je samo da se vidimo a ako ja eto ne mogu onda nista da mu je eto to bilo vazno da se vidimo (a sve ove godine mu nije bilo vazno)... Ja poludim na to kazem da jel on normalan i da to ne dolazi u obzir i da kako mu to uopce pada na pamet ali s druge strane mi se od toga opet raspadne srce i tako u krug... Uzasno mi je, ne mogu vise s tom boli zvijeti... Stalno me udara na emocije, dovest ce me do ludila. Svaki put se slomim i treba mi vremena da se opet saberem. Znam da manipulira samnom to mi svi kazu, ali mene svejedno boli to sto on tesko zivi iako si je sam kriv to sto je on zapravo izgubljen (da li je?) ja vise neznam sto misliti o svemu tome. Sorry na poduzem i zbrcanom postu ali pls pomozite mi sto vi mislite...Ja sam odrasla ali sto sam starija sve me to vise davi.
Draga Malaluu , kao sto vidis nisi jedina sa svojim iskustvom ima nas jos ,jako mi je zao zbog svega sto si dozivjela od svog oca ali kao sto ces imati priliku procitati dijelim slicnu sudbinu, budi mi jaka i nedaj se pokolebati tom osjecaju da je bilo kakav otac bolji nego nikakv ne stoji u svim slucajevima, moj otac bi me istukao i onda mi dao 1000 kn da si nesto kupim, to nije dobar roditelj nego sustavni izivljivac nad svojom djecom.Nazalost mi svoje roditelje ne mozemo birati ali mozemo biti primjeri svojoj djeci i njima nadoknaditi ljubav koju mi nismo imale
adelaide is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 23:38   #242
adelaide, pitaj Boga s kim je sve tvoj otac sklopio dogovor o dosmrtnom uzdržavanju, čisto sumnjam da si jedina koja je nasjela na tu foru, i što te pobogu natjeralo da ponovo s njim sadiš tikve.
ela is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 23:57   #243
Quote:
ela kaže: Pogledaj post
adelaide, pitaj Boga s kim je sve tvoj otac sklopio dogovor o dosmrtnom uzdržavanju, čisto sumnjam da si jedina koja je nasjela na tu foru, i što te pobogu natjeralo da ponovo s njim sadiš tikve.
Slažem se! Ako stan nisi prenjela na sebe on ga svaki mjesec može "darovati" drugom djetetu, samo da izvuče korist.
Bez uvrede, on nije otac, on je smeće!
Prežali uložene novce i sačuvaj svoju obitelj i živce!
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 09:15   #244
Quote:
winnerica kaže: Pogledaj post
Slažem se! Ako stan nisi prenjela na sebe on ga svaki mjesec može "darovati" drugom djetetu, samo da izvuče korist.
Bez uvrede, on nije otac, on je smeće!
Prežali uložene novce i sačuvaj svoju obitelj i živce!
ela i winnerica, hvala vam cure, ja sam vlasnik stana tj ja sam inzistirala da odvjetnica sklopi takav ugovor ( jer sam znala da bi ga on do sada vec promijenio sigurno ) koji bi mi omogucio da upisem pravo vlasnistva prije njegove smrti sto sam i ucinila , vlasnicki list glasi na mene. I za to mi je vec 100 puta prigovorio da mu je zao sto nije ugovor potpisao sa nekim drugim jer sada nemoze bas puno, tj jedino sto moze je tuziti me eventualno za nemar. Ja se pitam da li je pogresno sto se ja ovako osjecam tj. bez osjecaja? Kao crkva nas uci da postujemo roditelje ali ne i da roditelji postuju svoju djecu?? Dal imam razloga se osjecati jadno sto se ne trudim popraviti odnos prije njegove smrti i pomoci mu oko svega??
adelaide is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 23:45   #245
Draga, ti i po cijenu eventualnog razvrgnuća tog ugovora MORAŠ prvenstveno zaštiti sebe i svoju obitelj! Svi mi želimo biti zapravo dobri s roditeljima, zato to manipulatori koriste, ne valja trpiti i očekivati da će se on ispričati i popraviti 5 min. prije smrti! Jer neće!
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 09:16   #246
Quote:
winnerica kaže: Pogledaj post
Draga, ti i po cijenu eventualnog razvrgnuća tog ugovora MORAŠ prvenstveno zaštiti sebe i svoju obitelj! Svi mi želimo biti zapravo dobri s roditeljima, zato to manipulatori koriste, ne valja trpiti i očekivati da će se on ispričati i popraviti 5 min. prije smrti! Jer neće!
Ja mislim da imas apsolutno pravo, puno ti hvala, zaista mi puno znaci necija potpora mislim da je to jednostavno u njegovom karakteru, jer je takav bio cijeli zivot i to prema svima, i sada ocekuje da cemo svi letiti oko njega, ja doduse i jesam ali vise jednostavno nemam snage, jer sve sam uvrijede i batine mogla pretrpiti ali kad mi se netko dira u djecu i muza to je jednostavno previse i nemogu vise taj teror trpiti. Da me bar veze jedna lijepa uspomena za njega, na zalost nista on je u stvari jedan jako jadan,ogorcen i tuzan svojek i ovo jos malo sto mu je ostalo zeli povuci sve sa sobom na dno da svi patimo !
adelaide is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 09:53   #247
Ah... jedino mogu reći da mi je žao i da znam kakav je osjećaj.
Uz oca kakav je da ne ponavljam priču, majka se nije isto ništa promijenila time što se nedavno rastala, sad je sama, užasno ogorčena na sve, a kako nije njemu cijeli život ništa vraćala(u smislu rekla, maknula se na vrijeme... ignorirala je ljubavnice i doprinosila užasno lošoj klimi u obitelji), sad tu i tamo poludi na mene i sestru jer nema više na koga.
Posebno sam ja kao starija glavni ispušni ventil, valjda sve što ju je smetalo kod njega, sad projicira na mene.

Kako netko ovdje kaže, da li sam loša kćer ako se maknem, ako trebam srediti svoj život... mislim da nisam.
Godine idu, već sam odavno trebala imati svoju obitelj, svoj neki life, sve je predugo stajalo jer sam psihički bila vezana uz te igrice, laži, manipulacije, nisam se mogla isčupati.
Sad to radim i ne osjećam se loše zbog toga, oni se kao roditelji nikad nisu pitali da zašto moj život stoji.
Samo su bili bitni oni i njihove svađe i nezdrava atmosfera.
Dosta je toga, neka on stvara dugove, neka ona glumi žrtvu, neka rade što hoće.
Pola života mi je otišlo uzalud, više mi je puna kapa biti u sredini između njih, biti ispušni ventil, a ja uvijek zadnja kao dijete i sad kao odrasla žena, tko pita za dijete... ono je tu da trpi i da snosi posljedice užasno loših odnosa.
Ma... držite se ljudi i čupajte van koliko god možete, posebno psihički(ja sam samostalna odavno fizički, ali mi je psihički trebalo pun kufer vremena, ali se može malo po malo).
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 10:30   #248
Quote:
adelaide kaže: Pogledaj post
Ja mislim da imas apsolutno pravo, puno ti hvala, zaista mi puno znaci necija potpora mislim da je to jednostavno u njegovom karakteru, jer je takav bio cijeli zivot i to prema svima, i sada ocekuje da cemo svi letiti oko njega, ja doduse i jesam ali vise jednostavno nemam snage, jer sve sam uvrijede i batine mogla pretrpiti ali kad mi se netko dira u djecu i muza to je jednostavno previse i nemogu vise taj teror trpiti. Da me bar veze jedna lijepa uspomena za njega, na zalost nista on je u stvari jedan jako jadan,ogorcen i tuzan svojek i ovo jos malo sto mu je ostalo zeli povuci sve sa sobom na dno da svi patimo !
Gle, ti moraš negdje u odnosu s njim (tj. u trpljenju uvreda) povući crtu, a ta crta su definitivno tvoja djeca! I kraj!
Vrijeme njegovih uvreda i batina je prošlo svršeno vrijeme, to mu daj do znanja, suoči se s njim, nedaj mu da te uvuče u svađu i povišene tonove, reci mu: JA ne dopuštam da se tako ponašaš prema meni, niti mojoj obitelji! Budući da se neznaš kontrolirati slati ću ti samo novac koji sam dužna slati prema Ugovoru, ništa više ne želim znati! Onu babu kaj živi s njim otpili, reci joj da ti ona nije nitko i ništa i ako njemu treba hitna pomoć neka mu zove hitnu pomoć, a ne tebe (pa taman da živiš vrata do)!
Takvi likovi trebaju publiku, teatralnost, biti žrtva, a onda kad te smekšaju i bace na pod s iskustvom, obrišu noge o tebe i tvoje dobro i tvoju dušu, NEDAJ TO!
Sretno!
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 10:44   #249
Quote:
winnerica kaže: Pogledaj post
Gle, ti moraš negdje u odnosu s njim (tj. u trpljenju uvreda) povući crtu, a ta crta su definitivno tvoja djeca! I kraj!
Vrijeme njegovih uvreda i batina je prošlo svršeno vrijeme, to mu daj do znanja, suoči se s njim, nedaj mu da te uvuče u svađu i povišene tonove, reci mu: JA ne dopuštam da se tako ponašaš prema meni, niti mojoj obitelji! Budući da se neznaš kontrolirati slati ću ti samo novac koji sam dužna slati prema Ugovoru, ništa više ne želim znati! Onu babu kaj živi s njim otpili, reci joj da ti ona nije nitko i ništa i ako njemu treba hitna pomoć neka mu zove hitnu pomoć, a ne tebe (pa taman da živiš vrata do)!
Takvi likovi trebaju publiku, teatralnost, biti žrtva, a onda kad te smekšaju i bace na pod s iskustvom, obrišu noge o tebe i tvoje dobro i tvoju dušu, NEDAJ TO!
Sretno!
Definitivno - na sve gore navedeno! Mislim da je dosao kraj svemu tome, na zadnji takav razgovor ja sam rekla ne zelim se svadati sa tobom i poklopila slusalicu,opet sam ostala fina iako je vrijedao on mene i moju obitelj. Moj je osjecaj kad bi on mene nazvao a ja vidjela njegov br tel. uvijek bio sa nekom gorcinom i teskim kamenom na zeludcu odgovoren jer znala sam kako ce se to zavrsiti, uvijek je to: ti ne brines za mene, ja cu tebe tuziti,bla,bla, a sta bi ja njemu trebala nakon svega napraviti ??? tuiziti??? ne!! trebam sama sa sobom konacno podvuci crtu i reci dosta i tu si potpuno u pravu.

p.s. prema ugovoru nisam duzna slati nikakav novac vec mu osigurati nekakvu vrst njege u slucaju bolesti, al cemu i to kad s njim zivi koza koja se kao brine o njemu,ma gadi mi se cijela ta situacija. E da a nisam ispricala, kad sam ja napunila 18.g. on je kao napisao ugovor da poslije njegove i njezine smrti ja tek onda imam pravo koristiti svu nepokretnu i pokretnu imovinu s tim da ja se i dalje trebam brinuti o njemu bez obzira sto ona zivi sa njim. U meduvremenu ja sam otisla zvijeti van HR i tamo mi je poslao pismo da su se posvadali i a on zeli mijenjati ugovor tj samo mene staviti na njega i nju izbaciti iz ugovora, tu sam ja angazirala svoju odvjetnicu da se zastitim. Jer zasto bi ja dala nekom da uzme stan ako ja mogu ga dati svojoj djeci. Ali sad mi bude zao jer zbog moje odluke ja trpim i dalje njegovo izivljavanje, trebala sam se zahvaliti i reci da ne zelim stan i neka ga da nekom drugom jer 24 m2 mene nece spasiti u zivotu a niti moju djecu !!

Zadnje uređivanje adelaide : 01.12.2011. at 10:55.
adelaide is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2011., 09:21   #250
Onda ga otpili na fin način, a savjetovala bih ti da kontaktiraš i njegovu dr. opće prakse (možeš i socijalnu službu), zamoli ženu da te kontaktira ako bude ikakvih promjena na lošije u njegovom zdravstvenom stanju, objasni joj da ne živiš tamo, a da ovo dvoje paničare i manipuliraju. Onda, kad te ova njegova baba nazove da te opere, ti lijepo nazoveš opću praksu da mu dođe u kućnu posjetu i provjeri stanje. Nek baba zazuji malo! I otpili i nju, ona ti fakat nije nitko i ništa! Danas je ionako život dosta težak i složen, još ti samo fale neki takvi likovi u životu da ti ga zagorčavaju!
Vidiš, čovjek zaista nikad nezna kaj ga čeka; htjela si biti dobra, od krhotina stakla sastaviti opet ogledalo (odnos s ocem), dobri samo ispadnu budale u očima manipulatora - nedaj se maltretirati više! I drži se!!!
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2011., 11:35   #251
Quote:
adelaide kaže: Pogledaj post
Draga Malaluu , kao sto vidis nisi jedina sa svojim iskustvom ima nas jos ,jako mi je zao zbog svega sto si dozivjela od svog oca ali kao sto ces imati priliku procitati dijelim slicnu sudbinu, budi mi jaka i nedaj se pokolebati tom osjecaju da je bilo kakav otac bolji nego nikakv ne stoji u svim slucajevima, moj otac bi me istukao i onda mi dao 1000 kn da si nesto kupim, to nije dobar roditelj nego sustavni izivljivac nad svojom djecom.Nazalost mi svoje roditelje ne mozemo birati ali mozemo biti primjeri svojoj djeci i njima nadoknaditi ljubav koju mi nismo imale
Procitala sam tvoju pricu i zaista je potresno do koje mjere neki ljudi mogu povrijediti svoje vlastito dijete. Nista ali bas nista ih ne opravdava da to cine. Problem je u tome sto da koliko su god oni bili prema nama kao djeci OTROVNI mi uvijek trazimo nacin da ih opravdamo i da budemo uz njih. E to treba prestati. Treba im povuci granicu i prestati ih vuci sasobom kao parazite. Kad im jednom to postane jasno naci ce nekog drugog. Oni zapravo prema nama nemaju emocija, oni su emotivni invalidi od kojih mi imamo nerealna ocekivanja. Oni trebaju - i to je to. Ako ne dobiju od nas trazit ce vec od nekog drugog. Koliko ja vidim ti mu nisi jedino dijete ima ih jos. Ima i tu zenu, ko ga voli nek se o njemu brine. To je tesko i kao sto vidis i ja se borim s tim, ali radim jako na tome da ga totalno odstranim iz svog zivota....I onako nikad nije nikad ni bio tamo - opet svojom zaslugom...Drzi se! Ako treba potrazi psiholosku pomoc napravi sve samo da sebe i svoju obitelj sacuvas od tog otrova zvanog otac.
Malaluu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2011., 12:33   #252
I ja sam većinu svog života mislila da tako mora biti, bila sam prezahvalna za bilo koju riječ pohvale ili ohrabrenja, što se može na prste jedne ruke izbrojati.
Pokušavala sam kako sam odrastala racionalizirati, uvjeravati se da su svi roditelji takvi, da nije loše ako te vrijeđaju, ako te udare, mora da sam zaslužila... kad god sam postigla bilo kakav uspjeh, bilo mi je normalno da se to uvijek prešuti i ignorira a tuđe(ponekad i banalne "uspjehe", maltene kad se netko ustao ujutro), se hvalilo na sva zvona i to meni osobno, i još me se uvjeravalo da ja trebam biti kao te osobe.
No, hvala bogu na televiziji, raznim emisijama o roditeljstvu i djeci, pa i internetu, nekim psiholozima... s vremenom(iako dosta kasno u životu) sam shvatila da ima dobrih roditelja, da ima dobrih ljudi koji hvale svoju djecu, podupiru, ne tuku za svaku sitnicu, ne urlaju na njih kad su nesretni sa svojim životom, ne umanjuju njihove uspjehe nego ih slave itd, itd...
Meni je osobno baš tu bila prekretnica, vratila mi se vjera u ljude, u veze i u to da se može drukčije i da ja nisam bila kriva kao dijete za njihovo ponašanje prema meni.
Tad je puno lakše, ne osjećate više onu groznu grižnju savjesti jer su vam roditelji, ma "morate biti dobri prema njima" ili "morate ih zvati", skužila sam da su oni izabrali svoj put a da ja ne smijem dopustiti da me to uništi i obilježi do kraja života.
Sad idem dalje po svojim pravilima, onako kako smatram da je ispravno, a definitivno ne ponavljam njihove greške niti više smatram da je to imalo normalno.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2011., 16:34   #253
Nadam se da smo svojim postovim i primjerima pomogle drugima koji se nalaze ili su se nalazili u slicnoj poziciji da se ne osjecaju jadno i bezvrijedno zahvaljujuci svojim losim roditeljima. Cure od srca vam hvala svima na podrsci i razumijevanju, treba ostati doslijedan i zaista reci dosta ! Naslinom ponasanje i konstantno matletiranje nije u redu i netrebamo se osjecati jadno i pogresno ako se okrenemo nekom boljem i sretnijem zivotu i mislima...puno ste mi pomogle da prihvatim koji je pravi smisao zivota jer je on tako dragocijen i kratak. Ja vjerujem da cu se oduprijeti ovom nekom konfuznom osjecaju koji me prati vec godinama i da se necu osjecati vise jadno sto se ne trudim popraviti odnos s osobom koji ne cijeni nista dobro i lijepo. Zelim nam svima koje smo prosle slicna iskustva da pronademo smisao i nadoknadimo izgubljenu ljubav u nasim obiteljima i prijateljima, u onima koji nas vole i koje mi iznad svega volimo. Puse cure i drzimo se sve zajedno ...
adelaide is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 17:21   #254
vrijeđa me majka da sam tupina, neradnik, bitanga zato šta ne radim stalno nego povremeno, ljeti sezonski konobarim, a van sezone u fušu nešto zaradim, ali takva je situacija...dali je mogu prijaviti za obiteljsko nasilje jer se iživljava na meni koristeći situaciju u kojoj se nalazim i namjerno me dovodi u ponižavajući položaj? također kad dođe MUP njena riječ protiv moje?
dektiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 22:47   #255
Dektiva, možeš otići od nje i tako samom sebi i njoj dokazati da je u krivu. Samim time podižeš si moral! Čemu mup?
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 15:20   #256
da vidiš kakva je situacija za zaposlit se i u podstanare , malo me to muči
dektiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 18:14   #257
Quote:
dektiva kaže: Pogledaj post
da vidiš kakva je situacija za zaposlit se i u podstanare , malo me to muči
Znam za situaciju, malo mi je bilo preradikalno ovo sa zvanjem MUP-a, ovak ispada da ipak živiš na mamin račun, jel da?!
Inače, jedno od rješenja sa otrovnim roditeljima jest da se makneš od njih i prekineš kontakte...
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 19:00   #258
da u pravu si bilo kako bilo moram otići
dektiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 08:58   #259
Sa jedne strane koliko god oni griješili i tebi neposredno ili posredno naštetili,redovito dolazimo do one pomirljive note,-pa ipak su to moji roditelji.
Ali ako suživot s njima ne ide i ne ide, te je pewrmanentno na tvoju štewtu,prilikom čega gubiš ogormne količine energije,u svakom slučaju ih je bolje izbjegavati.
Za takve stvari nije sramota potražiti savjet psihologa,koji bi u tome bio meritoran,zbog toga da si ne bi umislili kako smo odveč presubjektivni.
Pa,i rodietelji su ljudi koji griješe,ima ih podosta sa svojim traumama iz djetinjastva,koje nisu prebrodili,a mnogi nit ne shvačaju da bi trebali posjetiti psihiča.
nikolinaviolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 19:13   #260
mup je pozvan i bio i odveli me na psihijatriju da vide jesam li sposoban dat iskaz. bio sam 12 dana na promatranju na odjelu psihijatrije i dali mi nalaz gdje piše F 23.2 , znači ako se često svađaš i sukobljavaš s drugima mogu te odvesti na promatranje i dobiješ dijagnozu iako sam i prije imao ispade verbalne ali ništa više od toga! jednostavno sam temperanetan na isti način kao dosta ljudi, burno reagiram i za čas se ohladim, ne sječam se ni šta sam rekao u afektu!

jesam li ja sad slobodna osoba ili ona može zvat mup svaki put kad se posvađamo? moram pothitno pobjeć iz ove zajednice! nije bilo fizičkog nasilja ni razbijanja, ali svađanje i deranje spada u verbalno. znači može te prijavit svaki put ako želi???

Zadnje uređivanje ~Scarlet~ : 13.01.2012. at 19:27. Reason: spajanje postova
dektiva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:33.