Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2004., 08:52   #21
I šta ti kažeš, dal još razmišljaš o odlasku iz RBA?

Lu´ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2004., 09:13   #22
Naravno da razmisljam, ako dobijem iste uvjete kao i ti. Mislim da bi to bio dobar potez. Samo da izracunam koliko cu izgubiti izlaskom iz RBA jerbo imam veliku platu pa se to jako osjeti, ali ako dobijem infuziju od 100kn, to bi se moglo kompenzirati.

Javi mi se nadalje, zelim da budemo u toku....

A reci mi u kojoj si ti godini clanstva u onom RBA fondu, znam da si ti ispocetka kao i ja, ali ja pojma nemam koja nam je to onda godina clanstva, jerbo ne znam da li da uzmem 0,4% za drugu godinu ili 0,2% za trecu godinu clanstva.

2002. je pocetak ali tu je godinu dana besplatnog prijelaza, a onda 2003. se racuna kao prva godina? Pa onda sada je 2004. druga godina clanstva, dakle 0,4%, ako je to tako, onda mi je to puno i 100kn nece mi spasiti, hm, hm...ali ako je to treca godina onda je to 0,2% i to onda mogu prijeci u PBZ/CO!
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2004., 10:22   #23
dok postoji limit na visinu penzije (osim za sabor, policiju i sl...), a iz priče se može zaključiti da niste neobrazovani i imate normalne plaće, naj te se ljutiti al mislim da je totalno promašeno pričati o 2. stupu. ja ću taknut limit i sa 1% i sa 50% godišnjeg prinosa. kaj se 3. tiče ko živ ko mrtav za 20-40 godina, pa bolje imati lovu u đepu ili negdje gdje se lako digne, a ne zaleđenu u nekom fondu...

IMHO državi ono kaj se mora, al višak joj ne dam. pogotovo ne bankama s kamatama koje liče na lihvarenje...



kaj ti znači razlika između 2,5 i 3% ak se na kraju zbog recimo inflacije zezneš za 30% na sve?

sjedi na lovi i čekaj svoju priliku
__________________
_______________
they just bounce up and down and it makes me happy
DiscoDave is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2004., 10:40   #24
ma ja sam isto tak razmisljao, cekao sam i cekao da se RBA izbori boljim prinosom, ali ono svakog mjeseca me uvijek razocara sa svojim poznatim debaklom, vec evo tri godine stalno kaskada sa PBZ/CO a i sam mozes vidjeti da je razlika izmedju mog i potencijalnog fonda nekih 1,7 bodova, a to je razlika ak se sada racuna to jest 150kn. A sto bi bilo za 10 godina, razlika bi bila drasticna, a da ne pricamo o 20god, to bi bila predsrasticna razlika. Mirovina se sve vise skuplja, a ja sjedim u debakliranom fodnu i cekam priliku dokada?! A razlika se mjesecima i godinama sve vise se mnozi.

Zato bolje sad trebam donijet odluku za prijelaz i cinit sve da bude ugodno mom dzepu.

Za 3. fond se ne brinem jerbo firma me placa u tom smislu. Pa nek pukne kud pukne.

A za 2. stup je moja odgovornost i zato pazim kamo stavljam lovu...a ti ne bi?
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2004., 10:51   #25
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže:
Naravno da razmisljam, ako dobijem iste uvjete kao i ti. Mislim da bi to bio dobar potez. Samo da izracunam koliko cu izgubiti izlaskom iz RBA jerbo imam veliku platu pa se to jako osjeti, ali ako dobijem infuziju od 100kn, to bi se moglo kompenzirati.

Javi mi se nadalje, zelim da budemo u toku....

A reci mi u kojoj si ti godini clanstva u onom RBA fondu, znam da si ti ispocetka kao i ja, ali ja pojma nemam koja nam je to onda godina clanstva, jerbo ne znam da li da uzmem 0,4% za drugu godinu ili 0,2% za trecu godinu clanstva.

2002. je pocetak ali tu je godinu dana besplatnog prijelaza, a onda 2003. se racuna kao prva godina? Pa onda sada je 2004. druga godina clanstva, dakle 0,4%, ako je to tako, onda mi je to puno i 100kn nece mi spasiti, hm, hm...ali ako je to treca godina onda je to 0,2% i to onda mogu prijeci u PBZ/CO!
Čuj i mene to muči, nije mi to posve jasno, al vidim da ti to bolje pratiš od mene, ja danas odoh preći u PBZ, pa kud puklo da puklo, i onda zovem kolegu da on to meni sve potanko objasni, pa vam javim šta veli.

Lu´ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2004., 14:15   #26
Iz Hagene sam dobio slijedecu obavijest:

Kao sto ste vidjeli na nasoj webstranici treca godina clanstva za prelazak u
drugi fond se obavlja besplatno, stoga posto ste clan od 2002. vas zakljucak
da od 1.1.2006 imate pravo promijeniti fond besplatno, je tocan.

to znaci da ipak za 2004. godinu predvidjeno 0,4% za izlazak iz odabranog fonda.
meni se to ne isplati, mozda ce mi posreciti za iducu godinu ili probaj nagovoriti kolegu i PBZ/CO da mi da vise love (barem vise od 100kn!)....radi kompenzacije gubitka...probaj pitat, nista to tebe ne kosta...
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2004., 14:51   #27
Nisam shvatila - kad si se uclanio, jel se broji prva godina kao nulta ili se broji od dana učlanjenja?

NAKON PROTEKA TRI GODINE, a ne u trećoj godini

Bajdvej, davanje novca ili bilo kakvih nagrada za prelazak/dolazak u fond je ILEGALNO, zakonom kažnjivo.

PROMJENA FONDA se obavlja JEDINO I SAMO u REGOS-u

Lu, ono što ti možeš potpisati svom prijatelju je neka vrsta ankete, preliminarnog pristanka, za što će on dobiti proviziju, a ti ništa. Pogotovo ne na račun. Eventualno ako ti on da ispod stola neku pinku.
cudim_se is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2004., 15:00   #28
I ja nisam tocno shvatio, ali racuna se prema gornjem upitu za Hagenu, da je 2002. prva godina mirovinske reforme, ali to je nesto kao nulta godina jer se u toj godini besplatan prijelaz bio omogucen. A onda od 2003. se racuna kao prva godina clanstva i eto 2004. kao druga a onda 2005. se racuna kao treca godina i tek svrsetkom 2005. se onda racuna kao besplatno za prijelaz a to jest od 1.1. 2006.

Tako se oglasila Hagena.

S druge strane kako i gogo rece, onih 100kn je sigurno ilegalno, ali to je tako receno ispod pulta, agent je dobio proviziju valjda na temelju toga sto ce Lu' potpisati, to ce posluziti agentu da se javi svome sefu da je napravio dobar posao i na temelju tog posla ce dobiti proviziju, a njegov fond ce dobiti novog clana. Zauzvrat sigurno ce agent dati osobno Luu' 100kn. Eto.

Ali to se meni ne isplati jerbo 0,4% za drugu godinu clanstva je za mene puno i nikako 100kn kompenzaicje ne bi mi pomogli...evenutalno 0,2% bi moglo dobro proci...
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2004., 15:21   #29
Ja sve napravila.

Ovako, bila na šalteru Regosa, sjela s tetom i ovo je treća godina članstva što smo zaključili da mi je za izlazak 0,2% i u mome slučaju to uopće nije velika stavka, već zanemariva.

Prešla sam u PBZ-Cro.osig., dobila 100,00 kn sasvim legalno, i čist račun duga ljubav.

Lu´ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2004., 15:54   #30
Oprosti, od koga si dobila 100 kuna? Od agenta??Nemoj me kurit....

Vjeruj mi na rijec, prema Zakonu o obveznim i dobrovoljnim mrovinskim fondovima, te Pravilniku o marketingu obveznih mirovinskih fondova (mozes ga nac na www.rmf.hr) davanje bilo kakovih NAGRADA, a kamoli NOVČANIH nagrada, za učlanjenje u fond je NELEGALNO!!!
 
Odgovori s citatom
Old 20.04.2004., 21:02   #31
Quote:
Nickname007 kaže:
Oprosti, od koga si dobila 100 kuna? Od agenta??Nemoj me kurit....

...davanje bilo kakovih NAGRADA, a kamoli NOVČANIH nagrada, za učlanjenje u fond je NELEGALNO!!!
slažem se.

Međutim, kak znaš da je to dobila baš zato jer se učlanila?
Tko tebi može zabraniti da frendu daš 100 kn jer mu je npr. rođendan?

Osim toga tko kaže da Lu' nije agentica za PBZ/Cro i da je dobila lovu zato jer je samu sebe prebacila?

pozdrav,
gogo
gogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2004., 21:15   #32
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže:
ma ja sam isto tak razmisljao, cekao sam i cekao da se RBA izbori boljim prinosom, ali ono svakog mjeseca me uvijek razocara sa svojim poznatim debaklom, vec evo tri godine stalno kaskada sa PBZ/CO a i sam mozes vidjeti da je razlika izmedju mog i potencijalnog fonda nekih 1,7 bodova, a to je razlika ak se sada racuna to jest 150kn.
Koliko su mene učili na brokerskom tečaju, prinos se na kraći rok može napuhavat, što ne mora značiti da će na duži rok biti veći... Mislim da je prerano govoriti o tome koji je fond dugoročno uspješniji, a kod mirovinskog fonda se gleda upravo dugoročna uspješnost...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2004., 21:19   #33
Quote:
DiscoDave kaže:
dok postoji limit na visinu penzije (osim za sabor, policiju i sl...), a iz priče se može zaključiti da niste neobrazovani i imate normalne plaće, naj te se ljutiti al mislim da je totalno promašeno pričati o 2. stupu. ja ću taknut limit i sa 1% i sa 50% godišnjeg prinosa.
Limit na visinu mirovine će imati veze samo s prvim stupom (kada dođemo u razdoblje da se mirovina isplaćuje iz sva tri stupa), jer je drugi stup tvoja osobna imovina i nije ničim ograničen prihod iz njega.

Ja inače uplaćujem i treći stup. Imam dosta veliku prijavljenu plaću, tako da mi porezna olakšica + 25% DPZ + prinos fonda daju godišnji prinos veći od trećine uloženog novca, a to je jedan od najvećih imovinskih prinosa koji se legalno uopće može imati.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 08:51   #34
Quote:
Lu´ kaže:
Ja sve napravila.

Ovako, bila na šalteru Regosa, sjela s tetom i ovo je treća godina članstva što smo zaključili da mi je za izlazak 0,2% i u mome slučaju to uopće nije velika stavka, već zanemariva.

Prešla sam u PBZ-Cro.osig., dobila 100,00 kn sasvim legalno, i čist račun duga ljubav.

Cestitim na novom izboru. Dakle znaci ovo je ipak treca godina clanstva, a sto su mi onda rekli ovi iz Hagene?!
Sve je to lijepo, ali nisi mi objasnila otkuda si dobila 100kn, je li agent bio s tobom, ili si imala papir od agenta gdje je pisalo da ces dobiti 100kn na mirovinski racun cim prijedjes u PBZ/CO? ili si 100kn dobila na ruke?
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 08:55   #35
Quote:
Vojky kaže:
Koliko su mene učili na brokerskom tečaju, prinos se na kraći rok može napuhavat, što ne mora značiti da će na duži rok biti veći... Mislim da je prerano govoriti o tome koji je fond dugoročno uspješniji, a kod mirovinskog fonda se gleda upravo dugoročna uspješnost...
Znam ja to sve, ali vidi se vec tri godine da RBA gubi utrku, a PBZ/CO sve vise se unaprijed udaljava od ostalih fondova...te 3 godine su mi nekakva dugorocnost...ako ovako samo cekam za 10 god ce PBZ/CO imati nekih 6% dalje od RBA, to vise nije moguce...
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 09:46   #36
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže:
Cestitim na novom izboru. Dakle znaci ovo je ipak treca godina clanstva, a sto su mi onda rekli ovi iz Hagene?!
Sve je to lijepo, ali nisi mi objasnila otkuda si dobila 100kn, je li agent bio s tobom, ili si imala papir od agenta gdje je pisalo da ces dobiti 100kn na mirovinski racun cim prijedjes u PBZ/CO? ili si 100kn dobila na ruke?
Meni je tako rekla djelatnica na Regosovom šalteru, gledala je i konzutirala se s nekim i kaže da mi je to treća godina i da je 0,2% za izlazak. Nisam išla sa agentom, već sama, i počela sam i ja to sada raditi, uredan ugovor, honorarni posao, zašto ne?
Novac sam dobila na ruke.
I meni je došizio taj RMF, stalno neka natezanja...
Lu´ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 09:49   #37
Quote:
Lu´ kaže:
Novac sam dobila na ruke.
I
A što piše na potvrdi koju si s novcima dobila?
sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 11:36   #38
Lu',

Zar da sad dodjem do Regosa i odaberem PBZ/CO i dobim 100kn na ruke bez problema?
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 12:19   #39
Kako biste ocijenili Allianz fond (2. stup) ?
Johnny 99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 13:05   #40
U zadnjih godinu dana jeste najbolji trkac, ali je po ukupnom prinosu jos zaostaje od PBZ/CO. Mozda za godinu dvije bude bolje, pojma nemam...?
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:40.