Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2014., 20:15   #441
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
u EU se takve vozačke ne priznaju, jer međunarodna konvencija određuje da je minimalna dob za B kategoriju 18 godina.

u istoj toj konvenciji piše da se sve vozačke MORAJU priznati ako odgovaraju odredbama konvencije. pa ako vozač ima više od 18 godina, HR mu MORA priznati dozvolu, bez ikakvih ograničenja.

jer u konvenciji piše da mu HR ne mora priznati tu dozvolu ako ima manje od 24 godine.

ali postoji OBAVEZA priznavanja vozačke dozvole B kategorija SVIMA koji imaju više od 18 godina.
Daj nam puno ime te konvencije i tko ju je izdao.

HR priznaje dozvole u skladu sa "konvencijom". Ja to i ne sporim.

Gdje to piše da se moraju priznati tuđe vozačke BEZ OGRANIČENJA??

GDJE PIŠE DA ŠTO ĆE TO HR PRIZNAVATI A ŠTO NE??



Žalosno je što ti ne razlikuješ osnovne pojmove, nego samo citiraš gluposti koje ne razumiješ i izmišljaš da bi si dao za pravo.
Sledgehammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 09:29   #442
već sam ti stavljal i linkove, i navode i objašnjenja.
ako baš inzistiraš da ti se nešto 4 puta objašnjava, zamisli kakvu sliku o tebi to stvara.

http://www.unece.org/fileadmin/DAM/t...n/crt1968e.pdf

stranica 34-35, gdje se prvo zemlje potpisnice obavezuju da će vozačke dozvole izdavati samo nakon položenog vozačkog ispita (članak 41, 1b).

i odmah malo niže, članak 41, 2 a, b i c u kojem se sve države potpisnice obavezuju da će priznati SVAKU vozačku dozvolu koja odgovara uvjetima navedenim u anexima 6 i 7.


onda ispod, sve u članku 41, su navedeni uvjeti kada neka država može odbiti priznati tuđu vozačku dozvolu, objašnjenja za prikolice, za nošenje naočala, vozačke i prebivalište, minimum 18 godina za B kategoriju......ali to sve ničim ne mijenja onu prvu i najvažniju odredbu.

države potpisnice moraju priznati SVAKU vozačku dozvolu druge zemlje (originalnu, sa prijevodom ili međunarodnu izdanu na osnovu domaće vozačke).
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 17:50   #443
Dosta je vrijeđanja i držite se teme. Ovo je pdf Pravo, a savjeti o vožnji, gasu, dizelu i sl. ne spadaju pod to. Imate drugi pdf za to.
File is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 15:10   #444
1.3.

Ima li nade da će se ukinit zakon ili ogranicenje Kw sada 1. ožujka
I mene sprječava ovi zakon da vozim kombi vivaro od 84 Kw na poslu a imam jos 2 godine do 24 sad se nadam da ce zakon biti razuman jer npr u Austriji polozis s 18g i deri sta os bmw ili mercedesa sta os a oni su na glasu ko razvijena zemlja da ovi valja zakon i oni bi ga imali .
Drzite fige
haker010101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 16:30   #445
Držimo!!
Sledgehammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 20:59   #446
Vozilo sa 17 upravljati

Ovako, zivim u Austriji imam hrvatsko drzavljanstvo i imam prebivaliste u RH.
U Austriji mozes polagati sa 15 1/2 dobijes dozvolu u 17 godini.
Prijatelj mi je isao za vikend u HR i na granicnom prijelazu pitao je da li moze voziti sa tom dozvolom i rekao je da smije. Moje pitanje je da li je to istina ili smijem tek od 18 upravljati vozilo u HR.
MJEEY is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 21:59   #447
Quote:
MJEEY kaže: Pogledaj post
Ovako, zivim u Austriji imam hrvatsko drzavljanstvo i imam prebivaliste u RH.
U Austriji mozes polagati sa 15 1/2 dobijes dozvolu u 17 godini.
Prijatelj mi je isao za vikend u HR i na granicnom prijelazu pitao je da li moze voziti sa tom dozvolom i rekao je da smije. Moje pitanje je da li je to istina ili smijem tek od 18 upravljati vozilo u HR.
Pitaj takvu ozbiljnu stvar na policiji tel. 192 a ne na forumu.
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 18:40   #448
Ako moze u Austriji i ima takvu dozvolu, moze u celom svetu!
BONBONCIC is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 11:04   #449
Quote:
MJEEY kaže: Pogledaj post
Ovako, zivim u Austriji imam hrvatsko drzavljanstvo i imam prebivaliste u RH.
U Austriji mozes polagati sa 15 1/2 dobijes dozvolu u 17 godini.
Prijatelj mi je isao za vikend u HR i na granicnom prijelazu pitao je da li moze voziti sa tom dozvolom i rekao je da smije. Moje pitanje je da li je to istina ili smijem tek od 18 upravljati vozilo u HR.
Ne možeš voziti na teritoriju RH dok ne napuni 18 godina.

čl,225 http://www.zakon.hr/z/78/Zakon-o-sig...eta-na-cestama

"(2) Inozemna vozačka dozvola za upravljanje motornim vozilima D1 ili D kategorije neće se priznati osobama koje nemaju 24 godine života, za C kategoriju 21 godinu, C1 i B kategoriju 18 godina života."
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.

Zadnje uređivanje sivkić : 03.07.2015. at 11:17.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 19:01   #450
imam pitanje: dečko i ja smo rješavali online pitanja iz vožnje i došli smo do pitanja: Kojom najvećom brzinom na autocesti smije upravljati vozilom mladi vozač koji posjeduje vozačku B kategorije? i točan odgovor je bio 130 km/h. e sad, mi znamo da je ograničenje za mlade na autocesti 120 km/h, a je li se promijenio zakon a da mi ne znamo ili je to jednostavno netočan odgovor?
Urubllz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 18:07   #451
Quote:
Urubllz kaže: Pogledaj post
imam pitanje: dečko i ja smo rješavali online pitanja iz vožnje i došli smo do pitanja: Kojom najvećom brzinom na autocesti smije upravljati vozilom mladi vozač koji posjeduje vozačku B kategorije? i točan odgovor je bio 130 km/h. e sad, mi znamo da je ograničenje za mlade na autocesti 120 km/h, a je li se promijenio zakon a da mi ne znamo ili je to jednostavno netočan odgovor?
Netočan odgovor. 120 km/h je točan odgovor.
Violence is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 19:24   #452
Quote:
Violence kaže: Pogledaj post
Netočan odgovor. 120 km/h je točan odgovor.
Netočan odgovor. 130 km/h je točan odgovor.

Početkom godine je na snagu stupila izmjena zakona i ta odredba je ukinuta, a čini mi se da mlade vozače kači samo 0 promila alkohola.
itoru is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 21:08   #453
Šta se mene tiče ja bih za sve uveo 0 promila alkohola.
CroChuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2021., 15:32   #454
Pozz danas mi je stiglo da sam nakupio u 2godine 16 kaznenih bodova posto sam mladi vozač slijedi oduzimanje vozačke na 2 g i ponovno polaganje
Piše protiv ovog rješenja nije dopuštena žalba ali se može u roku 30 dan pokrenuti upravni spor?
Jel ima tko iskustava sto učiniti ? I jel se može šta tu učiniti ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Carpmaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2021., 07:55   #455
Upravni spor ide u pravcu da su ti krivo izračunali bodove i time donesli krivo/protupravno rješenje.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:09.