Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2009., 14:48   #21
Quote:
scarlet1 kaže: Pogledaj post
Moja je dobila dvije doze... naći bar s tim smo gotovi. Sad ima 6 mj. i naručeni smo u pon. To valjda dobiva zadnju dozu 5u1 i hepB. A ja naručila i Prevenar- treću dozu.
što je prevenar???

ono za pneumokok??? ili ??
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 15:10   #22
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
što je prevenar???

ono za pneumokok??? ili ??
Da. Štiti od pun qurac boleština.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 17:38   #23
Rotarix - cjepivo protiv Rota virusa


Imam bebicu staru mj dana i obavili smo prvi sistematski pregled. Na tom pregledu nas je pedica pitala hocemo li cjepiti bebaca rotari cijepivom (ispravite me ako grijesim u vezi s imenom) koji je u dvije doze i svaka stoje cca 500kn i da se skoro sve bebice cijepe time. Mene sada zanima sto je to, da li je tko svoju bebu cijepio time.... Hvala
mi_ama is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 17:57   #24
mi smo uzeli prvu dozu prije mjesec dana, sutra odemo po drugu. Nije bilo nikakvih nuspojava, cak ni plakanja, jer je to oralno cjepivo slatkastog okusa.

ja sam prvo namjeravala odustati, ali mi je sestra rekla da je to cesta bolest medju vrtickom djecom, a buduci da ona radi u vrticu, zna o cemu govori.

skupo je, slazem se, ali mislim da je to nesto na cem ne bi trebali stedjeti.
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 18:05   #25
zanimljiv .pdf

http://www.djecji-centar.org/Rotavirus_for%20web1.pdf
__________________
oʞɐdoɐu ı oןz
Đunđi Bunđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 18:15   #26
pa imas gore link
__________________
oʞɐdoɐu ı oןz
Đunđi Bunđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 18:16   #27
ja sam se isto dugo mislila i vagala dal cijepiti ili ne i na kraju sam ju cijepila
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 18:27   #28
Quote:
Đunđi Bunđi kaže: Pogledaj post
Hvala puno!!!!
mi_ama is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 18:38   #29
Quote:
mi_ama kaže: Pogledaj post
Imam bebicu staru mj dana i obavili smo prvi sistematski pregled. Na tom pregledu nas je pedica pitala hocemo li cjepiti bebaca rotari cijepivom (ispravite me ako grijesim u vezi s imenom) koji je u dvije doze i svaka stoje cca 500kn i da se skoro sve bebice cijepe time. Mene sada zanima sto je to, da li je tko svoju bebu cijepio time.... Hvala
mi se cjepili...
u dvije doze.. oralno
ako se cijepiš beba ti isto može oboljeti ali u puno manjem obimu nego da je necijepljena
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 19:05   #30
Mi se isto cijepili...nisam žalila ni kune kad sam vidila od prijateljice maloga koji je od jednog povraćanja i jednog proljeva dehidrirao i završio na infuziji...Ja preporučam...
Tina st is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 19:31   #31
nama nije pedica išta niti spominjala...
__________________
1.07.'09. L ; 30.01.'13. J
linazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 19:33   #32
Quote:
Tina st kaže: Pogledaj post
Mi se isto cijepili...nisam žalila ni kune kad sam vidila od prijateljice maloga koji je od jednog povraćanja i jednog proljeva dehidrirao i završio na infuziji...Ja preporučam...
ma ja se ne bih možda ni cjepila.. da nisam kod pedice vidjela bebu od 3 (2) i nešto mjeseca što joj je napravio ROTA virus...
Bila je mršava ko kostur, samo je stenjala, a mama ju je ljubila i tješila a on neutješno plakao i stenjao..
ja pitala što mu je?? a ta mama mi rekla da je sa mjesec dobio ROTU i da je u bolnici bio 3 tjedna i da nakon 6 tjedana još ima virus u sebi i da ima svakodnevne proljeve i povraća i da je stalno na infuzijama i onim elektrolitima (rehidramix)
beba je izgledala pretužno... kako se je patila samo, a mama tako tužna na rubu očaja..

Srce me je steglo... gledam svog Cvrčka tada niš ne kuži, puca od crvenila i zdravlja... samo sam zgrabila novčanik, uzela karticu i otišla do apoteke i kupila to..

donjeli doktorici a ona rekla.. ma jeste li vidjeli ovu bebicu? ja kažem jesam a ona će menni... ma cijepite ju
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 19:40   #33
mi se nismo cijepili.

kad smo bili zbog bubrega u bolnici, u sobi do nase su bila djeca s rota virusom i pokupio ga je,ali da nisu to nalazi pokazali,ne bi ja ni primjetila. nista, samo je imao jedan dan malo rjedju stolicu, nikakvo povracanje niti nista. i nakon par dana,nalazi pokazali da vise nema rotu.
lana1313! is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 21:21   #34
Mi se cijepili sa 2 mjeseca i docijepili sa 3. Ne boli, ne pika se, a manje me boli novčanik nego dijete na infuziji i ko zna kaj bi bilo da još mm i ja skupa s njom odbolujemo. Tko bi nas sve pedintrao. Da stvar bude bolja naša pedica nas je gledala blijedo kad smo tražili rotatix jer ju nitko nikad to nije tržio, a kad smo došli po drugu dozu onda je rekla da su u međuvremenu tri bebe kod nje došle zaražene i završile u bolnici.
 
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 11:02   #35
nama pedica nije ništa spominjala, samo onaj prevenar i sl., ovaj rota ništa...
a sad imamo 9,5 mjeseci

do kad se to može cijepiti?
i koliko sam shvatila više obole djeca iz vrtića i jaslica ?

off, a da je skupo, skupo je, nije da nemam i naravno da je najvažnije zdravlje djeteta u svakom pogledu, ali bi stvarno trebali te stvari uvesti pod obavezno cijepljenje...

iskreno mene sva ta cjepiva ubijaju u pojam, svatko priča drukčije, tako da više ni sama ne znam koga slušati...
__________________
while we try to teach our children all about life, our children teach us what life is all about.
Irra is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 11:16   #36
Quote:
Irra kaže: Pogledaj post
nama pedica nije ništa spominjala, samo onaj prevenar i sl., ovaj rota ništa...
a sad imamo 9,5 mjeseci

do kad se to može cijepiti?
i koliko sam shvatila više obole djeca iz vrtića i jaslica ?

off, a da je skupo, skupo je, nije da nemam i naravno da je najvažnije zdravlje djeteta u svakom pogledu, ali bi stvarno trebali te stvari uvesti pod obavezno cijepljenje...

iskreno mene sva ta cjepiva ubijaju u pojam, svatko priča drukčije, tako da više ni sama ne znam koga slušati...
Ako se nešto nije promijenilo (lijena za tražiti) mislim da je bilo do 6 mjeseci, a naknadno su spominjali da vani cijepe i do godinu dana. Bitno je da ti razmak od cijepljenja do docijepljivnja bude 4-6 tjedana. Pogledaj na onom linku gore od Đunđija.
 
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 11:30   #37
do max 7. mj
__________________
oʞɐdoɐu ı oןz
Đunđi Bunđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 11:32   #38
Quote:
Tina st kaže: Pogledaj post
Mi se isto cijepili...nisam žalila ni kune kad sam vidila od prijateljice maloga koji je od jednog povraćanja i jednog proljeva dehidrirao i završio na infuziji...Ja preporučam...
cijepili smo se i mi. i ja sam vidjela kako izgleda bebica koju je rota dotukao i nisam dvojila ni minutu.

a osim toga, mm stalno ima neke crijevne viroze, a da razbijam glavu jel to rota ili je nešto loše pojeo... bolje da je kikić zaštićen.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 11:47   #39
mi smo isto cjepili malenu...
Ja sam sa 10mj imala rotu, bila u bolnici, mama mi još ima traume od toga.
Dakle...ja jesam, i uvijek bi cjepila..jer rota zna bit gadna.
pugollina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 12:01   #40
Baš sam mislila otvorit temu o ovome

kad je najbolje cijepiti bebu?
__________________
18.10.2009.Klara, 31.05.2011. Katja
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:14.