Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2007., 09:28   #1
Kupnja preko interneta - kako proći jeftinije

Quote:
dvolični blizanac kaže: Pogledaj post
Jako zanimljivo izgleda, zašto nam ne staviš neku fotku na kojoj je nosiš, pa da je vidimo kako izgleda na tijelu?


treba mi pomoć bar dvoje ljudi da uđem u nju i vežem je kako treba
Iza ima crveni umetak koji se širi, a veže se kao korzet. nemoguće je obuć sam da stoji ok.

nego, drage moje, želim zahvaliti svim sudionicama ovog topica jer ste mi pružile puno savjeta oko kupnje vjenčanice i kretanja cijena u salonima.
Koje su hororične.

Pa sam ja svoju kupila na eBayu do neke kineske tvornice koja radi haljine za Alfred Angela i malo fušaju ispod pulta pa ti naprave identičnu haljinu za deset puta manju cijenu
Koštala me, sa poštarinom, nešto ispod 1000kn
__________________
“Let's put a smile on that face!”
Tiamat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 09:46   #2
Quote:
Tiamat kaže: Pogledaj post
Pa sam ja svoju kupila na eBayu do neke kineske tvornice koja radi haljine za Alfred Angela i malo fušaju ispod pulta pa ti naprave identičnu haljinu za deset puta manju cijenu Koštala me, sa poštarinom, nešto ispod 1000kn
Svaka čast, apsolutno podržavam ovakve pothvate... sve u životu može biti puno jefitnije od onoga što se nudi, a ti si to samo sad dokazala....
Inače haljinica ti je fakat lijepa, neobična je zbog dodataka u boji... ali baš me to podsjeća ne jednu moju haljinicu iz snova dok sam bila mlađa, imala je isto tako crveni rub i vezala se oko vrata.. tad sam bila sigurna da ću takvu baš imati No, i sad bi bila ekstra moderna stvarno ali eto druge stvari mi se sada sviđaju
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 10:05   #3
hvala

ma, kad sam čitala sve što je napisano o neljubaznim prodavačicama, pretjeranim cijenama i svemu ostalom ovo mi je izgledalo ko bolja alternativa.
Ali, isto sam strepila oće doć do posljednjeg trena

šteta što se na slici boje ne vide baš reprezentativno, ispalo je nekako breskvasto, inače je boja šampanjca sa crvenim obrubom.
__________________
“Let's put a smile on that face!”
Tiamat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 10:24   #4
Tiamat baš je lijepa! I pohvale za hrabrost Ja si nikad ne bih veličinu pogodila, tako da za mene takve stvari ne dolaze u obzir
__________________
Svatko na svijetu je jednako dobro mjerilo za to što je normalno
__5ra__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 12:32   #5
tiamat a kako si došla do te kineske tvornice?jesi ukucala vjenčanice na search ili nešto konkretnije?koliko dugo si je čekala?i kolika je sličnost sa haljinom koju si htjela?hvala draga..
vedra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 12:35   #6
Na ebay-u pogledaj. Imaš hrpu haljina, između ostalog dosta iz Kine.
Pika225 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 19:02   #7
Quote:
Tiamat kaže: Pogledaj post
Hej jel to ova:
http://cgi.ebay.co.uk/DESIGNER-INSPI...ayphotohosting
tu se super vidi!!
Evo još za cure koje vole ovakav tip vjenčanica zbilja povoljno se mogu naći:
http://cgi.ebay.co.uk/BRAND-NEW-WEDD...ayphotohosting
ana77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 19:35   #8
Ovu sam negdje prije vidjela i bila mi je predivna..

A ovjde piše da je jaaaaaaaako jeftina..?? Kako je to moguće?
http://cgi.ebay.co.uk/Brand-New-2007...QQcmdZViewItem
ana77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 20:34   #9
ja nasla puuuuuuuuno lijepih haljinica i vjencanica...
ima ih dosta koje su slicne mojoj i koje bi me dosle oko 1000 kn...
__________________
...Elvis is dead......
snupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 01:33   #10
jel ovo moguće?da me ne pokradu još ako ovo pokušam??

ova mi je najs... poznata vam je pretpostavljam već od prije
http://cgi.ebay.co.uk/Bridal-Bridesm...QQcmdZViewItem
tropical is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 01:42   #11
ma neeee... ja volim vidjeti i opipati materijal, sve drugo je prekritično, ja sam jako izbrljiva...

vraćam se prvotnim idejama... potraga, uskoro koja probica pa ćemo vidjeti da li šivam/kupujem/iznajmljujem...
tropical is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 08:22   #12
Quote:
ana77 kaže: Pogledaj post
Ovu sam negdje prije vidjela i bila mi je predivna..

A ovjde piše da je jaaaaaaaako jeftina..?? Kako je to moguće?
http://cgi.ebay.co.uk/Brand-New-2007...QQcmdZViewItem
Kinezi su još uvijek najveći proizvođači i najjeftiniji naravno zbog ultra ekstra jeftine radne snage.. eto to je samo dokaz da oni i vjenčanice rade...
Sad mi je čak žao što nisam od njih naručila... pa za 1000kn se isplati... a onda bi uvijek mogla iznajmit ili sašit neku jeftiniju varijantu ako mi se ne bi svidjela... no sudeći po Tiamat nema šanse za pogrešku... I tako je naša Tekstilka naše čipke nabavila u tom kraju (Koreja, Kina...)
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 08:56   #13
Pa, za pogresku u veličini nema šanse jer im pošalješ mjere. Ja sam se izmjerila od glave do pete i poslala mu točno kakva treba bit, i oni su je sašili za mene.
Dakle, nije bilo biranje veličine. I zato mi stoji savršeno. (osim ako se ne udebljam ili smršavim )

A za materijal se raspitaš prije. Moja je saten i nije bilo čipke, možda da ima čipku ipak ne bi kupila preko neta, jer bi se bojala da ne dođe nešto plastično.
Sve stvari pri proizvodnji su užasno jeftine, zato svi i proizvode u Kini, a cijena se diže zbog imena dizajnera, svečanosti odjeće i sl. Ono što u trgovini košta 100kn su u proizvodnji platili ni 10kn.

Da te pokradu ako plaćaš preko paypala (hvala bogu da sad i mi možemo) će se malo teže odlučit, jer ako im dokažeš prijevaru paypal ti vrati novac. Zato svi i žele da im plaćaju preko paypala jer je nekako najsigurnije.
A najveće prevare na eBayu se događaju kod kupnje elektroničke robe.

Kinezi jesu danas najveći proizvođači tekstila pa im vjerovatno nije problem u tvornici koja dnevno izbacuje ko zna koliko stotina ili tisuća komada prošvercat jedan ili dva. Valjda iskoriste tvorničke resurse da naprave nešto što možda otpišu kao grešku, a zarade koji dolar sa strane.
Ne znam kako ide, a i nije me briga, glavno da je stigla
__________________
“Let's put a smile on that face!”
Tiamat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 13:24   #14
Ajme ova je prekrasna i čini mi se jako jeftina

Da li sam dobro shvatila da je cijena samo 23 funte, plus 65 funti transport
__________________
Nikad ne reci nikad !

Zadnje uređivanje duda : 22.02.2007. at 14:11.
duda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 13:31   #15
Wink

To uopće nije skupo, ako pogledamo funta je oko 11-12 kuna ako se ne varam, tako da vjenčanica ispada 276 kn, a poštarina 780 kn, za nešto više od 1000 kn imaš svoju vjenčanicu. Kod nas za to ne možeš ni iznajmiti vjenčanicu.
Tea23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 15:03   #16
Ne mogu vjerovati!!!! Sad sam gledala na ebay-u, iz zadnje kolekcije pronovias haljinu imaju za kupiti. Luda sam, u sposi traže 5000 kn za najam. Sad ću stvarno dobiti čir od uzaludnog nerviranja.
ja-oo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 22:53   #17
Tiamat-jel nam možeš malo pobliže opisati kako si se ti uopćže s njima dogovorila za tu vjenčanicu...
baš me zanima jer stvarno ne mogu vjerovati
kirshna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 23:58   #18
Quote:
ana77 kaže:
Je, slična je, samo nema taj crveni obrub i na prednjem dijelu već samo iznad grudi i oko crvenog umetka iza.

Quote:
kirshna kaže:
Tiamat-jel nam možeš malo pobliže opisati kako si se ti uopće s njima dogovorila za tu vjenčanicu...
baš me zanima jer stvarno ne mogu vjerovati
Našla haljinu. Pitala tipa od čega je, koliko im dugo treba za napravit i poslat, provjerila njegov profil (100% pozitivan feedback)
Kupila.
Poslala mu lovu, premjerila se, poslala mu mjere, izabrala boje, on sašio i poslao haljinu.
Sve skupa niti mjesec dana.

Moja logika je bila - haljine koštaju od 3 do 4 tisuće kuna. Plaćam vjenčanje desetke tisuća kuna. Ako popušim na dealu preko ebaya, fuckit, bar sam probala. Nadodat ćemo to na ukupni trošak, koji je i onako prokleto velik. A ako ne popušim, dobila sam super haljinu za malu cijenu ... heh.

No, opet, recimo nisu mi zaračunali pdv ni carniu, inače bi platila duplo (smilovali se )
I naletila sam na super tipa s kojim sam komunicirala praktički dnevno (da vidim kako napreduje )

A tek da vidite personalied podvezice iz amerike

ma sad sam postala ovisna o kupnji preko ebaya
__________________
“Let's put a smile on that face!”
Tiamat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 07:19   #19
Timat, ja sam jučer malo gledala vjenčanice sa ebaya i stvarno ima lijepih, a neke su čak iz kataloga što smo dobivali na sajmu. Uglavnom, da bi se uopće registrirala traže me broj kreditne kartice e tu me uhvatila panika. Reci kako je s time?? Jel sigurno i zar me neće preveslati ako dam broj??
milica123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 11:44   #20
Quote:
milica123 kaže: Pogledaj post
Timat, ja sam jučer malo gledala vjenčanice sa ebaya i stvarno ima lijepih, a neke su čak iz kataloga što smo dobivali na sajmu. Uglavnom, da bi se uopće registrirala traže me broj kreditne kartice e tu me uhvatila panika. Reci kako je s time?? Jel sigurno i zar me neće preveslati ako dam broj??
Ebay je ko Amazon, jako velika firma i oni te sigurno neće preveslat. Druga stvar je hoće li te netko preveslat u kupovini za to oni nisu odgovorni, ali ja sam im bez beda dala broj kredite.
Oni niš ne naplaćuju na tvoju kreditnu, za bilo kakvo plaćanje moraš imat paypal račun.
__________________
“Let's put a smile on that face!”
Tiamat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:11.