Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2011., 15:46   #101
Quote:
tinika2 kaže: Pogledaj post
Hvala puno..............znaci put pod noge . ja kupila već dva puta bedača tu kod nas...........


ti dolaziš u slavoniju pa ti nije problem skočit do bih ili srbije...
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 15:48   #102
Quote:
tina2701 kaže: Pogledaj post


ti dolaziš u slavoniju pa ti nije problem skočit do bih ili srbije...
Kaj je najgore od svega dragi ima neku rodbinu u Srbiji, joj baš sam bedača ,bum se prebacila na inozemno tržište......
tinika2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 15:49   #103
pitanje je od koga je taj klomifen u bih. Može biti da je belupov a tog belupovog više nema kod nas na tržištu al u bih navodno ima. Mislim da cijena ovisi o proizvođaću
Ovi kod nas su neki njemački mislim i kutija je oko 120 kn.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 15:54   #104
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post
pitanje je od koga je taj klomifen u bih. Može biti da je belupov a tog belupovog više nema kod nas na tržištu al u bih navodno ima. Mislim da cijena ovisi o proizvođaću
Ovi kod nas su neki njemački mislim i kutija je oko 120 kn.
..ima Belupovog...a čini mi se da je netko spominjao i neki nizozemski..nisam još kupovala al sam tako čula...
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 16:07   #105
mislim da su cure na rodama spominjale da je u hercegovini belupov.
ma jednostavno sam morala reagirat na ovo bezobrazno izvlačenje 5x više novaca za kutiju klomifena.
ja sam sa njima završila 2008., od tada sam bila na drugim terapijama.
sretno vam svima!
fuzzy73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 19:47   #106
Mužev je profil da ne bi bilo zabune
Imam dvije kutije viška(meni je svoje odradio ) ako kome treba u St-u sam nek se javi i dodje po njih
harpon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 12:33   #107
potraga za klomifenima

Pozdrav svima.
Malo mi je hitno ali trebao bih nabaviti klomifene bar jednu kutiju u roku od 3 dana pa bih molio ako mi netko moze pomoci da ne kupujem u ljekarni ove skupe. ako netko i prodaje ispod cijene mozemo se mozda dogovoriti.
Hvala vam unaprijed i pozdrav.
tomacvu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 13:38   #108
klomifen

Quote:
harpon kaže: Pogledaj post
Mužev je profil da ne bi bilo zabune
Imam dvije kutije viška(meni je svoje odradio ) ako kome treba u St-u sam nek se javi i dodje po njih
Pozdrav harpon, jel još uvijek imaš klomifene ? Ako ih još imaš, pomagaj ako ih treba i platiti
tomacvu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 14:33   #109
Tomacvu poslala sam ti pp
harpon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 23:34   #110
ako netko prodaje ili poklanja klomifen, neka mi se javi pp
slanac_00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 14:11   #111
hello,evo i mene na klomifenu naime zbog pcos dobila sam duphaston koji sam pila da izazovem menstruaciju i dobila sam a onda 3-8 dc klomifen,danas mi je 14 dc i danas bih trebala poceti ponovno s duphastonom do 25 dc,ali problem je sto ja jos nisam primjetila ovulaciju!nisam isla na folikulometriju,nije mi nista rekao za to!tamo pise da ovulacija nastupa od 5-10 dana nakon prestanka uzimanja klomifena ali u najcescem slucaju nakon 7 dana!meni je danas taj sadmi dan a nema je BT mi je ista kako proteklih par dana,a maybe baby mi je pokazao malo paprati jutros!pa sam mislila sacekati jos 2-3 dana da vidim hoce li biti ovulacije pa da onda pocnem ponovno s duphastonom!jer strah me da mozda ipak imadnem ovulaciju a da je zeznem duphastonima.... sto vi mislite,jel netko bio u slicnoj situaciji...???
ella ella is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 14:20   #112
Quote:
ella ella kaže: Pogledaj post
hello,evo i mene na klomifenu naime zbog pcos dobila sam duphaston koji sam pila da izazovem menstruaciju i dobila sam a onda 3-8 dc klomifen,danas mi je 14 dc i danas bih trebala poceti ponovno s duphastonom do 25 dc,ali problem je sto ja jos nisam primjetila ovulaciju!nisam isla na folikulometriju,nije mi nista rekao za to!tamo pise da ovulacija nastupa od 5-10 dana nakon prestanka uzimanja klomifena ali u najcescem slucaju nakon 7 dana!meni je danas taj sadmi dan a nema je BT mi je ista kako proteklih par dana,a maybe baby mi je pokazao malo paprati jutros!pa sam mislila sacekati jos 2-3 dana da vidim hoce li biti ovulacije pa da onda pocnem ponovno s duphastonom!jer strah me da mozda ipak imadnem ovulaciju a da je zeznem duphastonima.... sto vi mislite,jel netko bio u slicnoj situaciji...???

ako bude ovulacije bit će je i uz dufastone. ali svaka od nas različito reagira na klomifen. ja bi na tvom mjestu zvala doktora i naručila se na folikulometriju bez obzira što ti on nije ništa rekao (tako sam i napravila jer ni meni moj nije posebno naglasio folikulometrije). ako se još neće ništa vidjeti onda se naručiš opet za par dana.
ja sam u tom ciklusu kad sam pila klomifene, na 9dc samo imala jednu veliku cistu na jajniku, a ovulacija mi je bila tek na 31dc prema FFu.
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 18:25   #113
Ella, morala bi svakako otići na UZV. Od ginekologa je neodgovorno dati takvu terapiju, a da te ne prati na UZV-u. Nazovi i pitaj. Sretno!
Newbiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 18:28   #114
Prodajem tri kutije Belupovog Klomifena, javite se na pm
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 17:46   #115
Ako netko prodaje klomifen, nek mi se javi na pm!!
__________________
“ Hodaj! Nebo strpljive voli
Hodaj! Mozda se ipak sve u dobro pretvori.”
roza82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 20:19   #116
Quote:
roza82 kaže: Pogledaj post
Ako netko prodaje klomifen, nek mi se javi na pm!!
Zar ne ide na recept preko hzzo-a?
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 09:47   #117
Pozdrav cure

Zanima me jeste li prije uzimanja Klomifena bile na hormonskoj terapiji?
Ja sam bila neki dan kod dr i spomenula da bih u neko dogledno vrijeme voljela ostati trudna (na Cilestu sam vec nekih 7 godina).
Medjutim, zadnji put kad sam napravila pauzu od Cilesta, ciste su mi se vratile u rekordnom roku a menstruacija poremetila u roku mjesec dana (takodjer imam PCOS ). I zato mi je dr rekao da cemo odmah poceti s induciranom ovulacijom, a ja prvi put cujem za to...

Ima li tko slicno iskustvo ili ste prvo probale ostati trudne `prirodnim putem` pa onda tek Klomifene?
mirna85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 13:42   #118
Ja sam uzimala kontracepciju radi neredovitih ciklusa nekoliko godina, onda sam nekako prestala, jer sam si posložila kockice u životu (završila faks, našla posao, duga veza, riješeno stambeno pitanje) pa sam si rekla ak se desi super, ak se ne desi godinu dana idem po savjet. Srećom, desilo se prirodnim putem bez mjerenja bazalne temperature i praćenja bilo čega. Inače, menga mi je znala izostajat dva - tri mjeseca, a kad sam ostala trudna, zadnju mengu sam imala 15.9., a zatrudnila krajem desetog. Da nisam počela osjećat mučnine ne bi ni skužila da sam trudna! Druga trudnoća je bila planiranija od prve, potaknuta klomifenima (jer su mi ciklusi bili malo redovitiji, ali ipak menstrucija nakon 28-35 dana je bila rijetkost) i nažalost završila spontanim pobačajem u desetom tjednu. Sad sam trudna 6 mjeseci, opet bez klomifena, ali uz praćenje bazalne temperature. Zatrudnila u ciklusu u kojem sam to najmanje očekivala radi rijetkih spolnih odnosa. Eto, to je moje iskustvo, a ti vidi ginekologom što bi bilo najbolje za tebe.
pikova mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 16:03   #119
pa da, tako sam nekako i ja mislila - ako se desi, desi...ali sad me nekako strah da se nece bas tako `desiti` ako mi se opet naslazu ciste prije negu uspijem zatrudniti...
a opet, ova inducirana ovulacija mi je zvucala tako medicinski, boze pa skoro kao potpomognuta oplodnja

ma ionako moram ponoviti papu i napraviti sve briseve i uzv pa opet na razgovor kod dr pa cemo vidjeti...ah ah

hvala pikova mama
mirna85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 18:53   #120
kontracepcija ti se oristi i rije potpomognute oplodnje..da umiri jajnike...i onda se kreće sa stimulacijom....
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:10.