Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2011., 21:54   #121
Mnogi u RH razmišljaju.

Mi nismo Izrael ili USA pa nikada necemo imati:

1. Nuklearnu podmornicu pa nam ne treba Velebit.
2. AH-64 pa nam netreba ni Mi-24.
3. F-35 pa nam netreba ni polovni F-18 ili JAS-39.
4. Patriot pa nam netreba ni http://www.army-technology.com/proje...face-launched/
5. Leoparda pa nam netreba ni Degman.

Tako smo se od svega sveli na ništa.
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 22:04   #122
Problem je što mnogi u RH ne razmišljaju.
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 22:32   #123
Quote:
Hollow Point kaže: Pogledaj post
Problem je što mnogi u RH ne razmišljaju.
Istina ili razmišljaju na vrlo glup i stupidan način.
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 08:23   #124
Quote:
an_02 kaže: Pogledaj post
Istina ili razmišljaju na vrlo glup i stupidan način.
U momentu kada smo pristali da nam državu vode ljudi koji misle da se država može financirati od turizma, pristali smo i na ovakva sra..a.
Tri miseca turizma = nema vojske*
Kupi za jedan prodaj za dva = nema vojske*
Nema industrije = nema vojske*
Nema poljopivrede = nema vojske*

*-rječ vojska možete zamjeniti sa pojmom država, i svime što ona nosi-socijalno, zdravstveno, infrastruktura, škole ...


PS
Ako netko (admin) misli da je ovaj post u offu - griješi

LP,
NS
__________________
Bez potpisa
AKAjet is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 09:41   #125
Austrija isto tako zgrne veliki novac od turizma uz sve svoje ostale grane pa nisu zanemarili modernizaciju svojih OS.

Nadalje AKAjet ove projekte koje sam nabroja nisu miljarde tu se izuzmemo li ( nadzvučne zrakoplove) radilo o srestvima u miljonima kuna što se s pamtnim radom sve moglo i zadržati i nastaviti!
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 10:13   #126
Najvažnije, ključno ( kako god hoćeš) u tvome postu je
Quote:
an_02 kaže: Pogledaj post
uz sve svoje ostale grane pa nisu zanemarili ...
Skupio sam se iz HRM jer mi je dosadilo čekanje, pusti preustroji (čitaj: prelij iz šupljeg u prazno). Prestrašno mi je bilo:
  • gledanje Velebita jadnog vezanog, na cimama paučina,
  • spoznaja je moj brod bio izvađen na kraj zbog nekog problema i htjeli su ga vratiti u more BEZ intonka,
  • Krešo porinut sa motorizacijom kojom je porinut (WTF?), a dizajniran sa CODAG-om
  • Mogu nabrajati koliko hoćeš...

Što misliš koliko bi mi izdržali devedesetih da je privredna slika bila kao danas?

Nije nam potrebna podmornica(avion, tenk, puška ,top, mina, brod) samo radi podmornice, potrebna je da bi ljudi oko nje (prateća industrija, fakulteti i instituti) zadržali potreban nivo znanja za obranu...
__________________
Bez potpisa
AKAjet is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 11:09   #127
Quote:
AKAjet kaže: Pogledaj post
Nije nam potrebna podmornica(avion, tenk, puška ,top, mina, brod) samo radi podmornice, potrebna je da bi ljudi oko nje (prateća industrija, fakulteti i instituti) zadržali potreban nivo znanja za obranu...
O ovome ja cilo vrime i pišem: (prateća industrija, fakulteti i instituti) zadržali potreban nivo znanja za obranu
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 13:53   #128
To je i bit OS.
Svatko tko misli da će se profi vojnici boriti umjesto njega griješi. Oni su tu za prihvaćanje prvog udara, a onda opet svi pod oružje.
OS bi trebale biti okosnica razvoja, ali kod nas su samo ...
Imali smo sjajnu priliku, pobjednička vojska, industrija je bila kolko toliko razvijena (istina pet godina na koljenima, ali da je bilo znanja u prvenstveno HDZu), imali smo po tvornicama i ljude koji su znali .
__________________
Bez potpisa
AKAjet is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 11:55   #129
Jel se do danas išta pokrenulo po pitanju podmorničarstva u HRMu? Jesu li bar časnici krenuli u neko lobiranje? Ili svi sjede mrtvo nezainteresirani u svojim foteljama? Jel se išta planira poduzeti? Odvojiti neka sredstva??
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 12:44   #130
Je odlučeno je da će podmorničarstvo HRMa postati muzejski eksponat, uspomena. Međutim nije još realizirano u potpunosti, trenutno je samo uspomena.

Tek i ako jednom narod počne lobirati, na način kako to jedino narod može, HRM će imati podmoničarstvo. Međutim za sad i dalje narod ne razmišlja svojom glavom, nego mu zapakirano mišljenje nameću odnarođeni mediji u funkciji kapitala. Zato narod lobira isključivo za veće plaće, kako bi mogli trošiti, a sve ostalo je nebitno. Zaista nije teško predvidjeti budućnost podmorničarstva HRM-a bar za trajanja naših života.
many-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 16:10   #131
Quote:
zuikaku kaže: Pogledaj post
Jel se do danas išta pokrenulo po pitanju podmorničarstva u HRMu? Jesu li bar časnici krenuli u neko lobiranje? Ili svi sjede mrtvo nezainteresirani u svojim foteljama? Jel se išta planira poduzeti? Odvojiti neka sredstva??
Osim nekoliko podmornica marke Revell u HRM neće biti ni P od podmorničarstva.
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 12:52   #132
Darežljivi Crnogorci Srbiji su darovali hrvatsku podmornicu

http://www.24sata.hr/svijet/darezlji...mornicu-267055

Srbija pomorska zemlja nema što Dunavom su plovile podmornice.....

Umjesto da naši stisnu crnogorce oni im se još dodvoravaju i pomažu..
kad su tako darežljivi prema Srbiji koji klinac im nije Srbija slala helikopter i kanadere..
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 13:06   #133
Nitko od naših nije zatražio ni onaj školski jedrenjak (jeftinije nam je bilo izfradit novi), niti je itko tražio patrolne čamce i ratne brodove (ali zato kukamo da je teško skupit lovu za nove ophodne brodove) A imaju još i dvije velike podmornice koje će ili izrezat ili poklonit a mi bi ih mogli tražit, modernizirat i imali bi PRAVU podmornicu koja nekog može i potopit. Da, remont bi vjerojatno zahtijevao sve novo od elektronike i novu pogonsku skupinu, no došlo bi nas jeftinije od gradnje nove a i imali bi bar nešto...
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 13:13   #134
Quote:
zuikaku kaže: Pogledaj post
Nitko od naših nije zatražio ni onaj školski jedrenjak (jeftinije nam je bilo izfradit novi), niti je itko tražio patrolne čamce i ratne brodove (ali zato kukamo da je teško skupit lovu za nove ophodne brodove) A imaju još i dvije velike podmornice koje će ili izrezat ili poklonit a mi bi ih mogli tražit, modernizirat i imali bi PRAVU podmornicu koja nekog može i potopit. Da, remont bi vjerojatno zahtijevao sve novo od elektronike i novu pogonsku skupinu, no došlo bi nas jeftinije od gradnje nove a i imali bi bar nešto...
Meni je to nevjerojatno po tome ispada da se mi bojimo crnogoraca kao da su nekakva nuklearna sila..
Mi im pomažemo kad god treba,a oni nama utjeruju...
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 13:28   #135
Quote:
zuikaku kaže: Pogledaj post
Nitko od naših nije zatražio ni onaj školski jedrenjak (jeftinije nam je bilo izfradit novi), niti je itko tražio patrolne čamce i ratne brodove (ali zato kukamo da je teško skupit lovu za nove ophodne brodove) A imaju još i dvije velike podmornice koje će ili izrezat ili poklonit a mi bi ih mogli tražit, modernizirat i imali bi PRAVU podmornicu koja nekog može i potopit. Da, remont bi vjerojatno zahtijevao sve novo od elektronike i novu pogonsku skupinu, no došlo bi nas jeftinije od gradnje nove a i imali bi bar nešto...
Bolje da nam nisu dali Jadran, to je izuzetno skup brod za održavanje i plovidbu, riješit će ga se oni prije ili kasnije. Vila Velebita je taman brod po mjeri, po meni pun pogodak.

Greška je što ne tražimo topovnjače Končar, mogle bi se relativno jeftino rekonstruirati u jako kvalitetne ophodne brodove. I šteta što nismo tražili dvije podmornice i obnovili im pogon i elektroniku.

Ja bi taman to zatražio pa da Crnogorci prema nama pokažu pravo lice (iako su u stvari već pokazali jer da imaju obraza, sami bi nam vratili cijelu flotu): radi se o jednom najobičnijem srpskom poslušniku.
Sinji strijač is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 13:30   #136
Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
Meni je to nevjerojatno po tome ispada da se mi bojimo crnogoraca kao da su nekakva nuklearna sila..
Mi im pomažemo kad god treba,a oni nama utjeruju...
A možda se radi jednostavno samo o nezainteresiranosti i nemaru naših "odgovornih". Opet, to je državna imovina, imovina naše države a nebriga o državnoj imovini bi bila kažnjivo djelo. Uz to je to državana imovina koja direktno utječe na sigurnost i obrambene sposobnosti države, stoga je taj nemar još gori. I hoće li tko odgovarati?! Naravno- NEĆE. Naprotiv!
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 13:46   #137
Da ih crnogorci stave u konvoj i dovezu sve do zadnjega u Split, Hrvatska bi rekla, ne hvala...vratite ih natrag.
Nešto nije jasno?
__________________
mučko jedno džubre
asmodeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 21:27   #138
http://en.wikipedia.org/wiki/Ghadir_%28submarine%29

http://theasiandefence.blogspot.com/...ew-ghadir.html

jel moguće da je ta podmornica vuče korijene od naših projekta

kolika bi bila vrijednost takvog plovila u HRM-u, jel može tko procijeniti, onak neko prijelazno razdoblje (ma koliko to trajalo) čist da se zadrže sposobnosti tj. podmorničarstvo

jel onaj projekt 'poboljšanog' Velebita (sa torpedima) trebao biti nova podmornica ili modifikacija postojećeg Velebita?

__________________
Fakultetski obrazovani krkan.

Zadnje uređivanje bana002 : 23.05.2012. at 21:40.
bana002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 21:41   #139
Quote:
bana002 kaže: Pogledaj post

Ako se ne varam, Iranci imaju iskustva sa sjevernokorejskim džepnim podmornicama.


Vjerojatno za praviti pi**arije po Hormuzu.
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 22:48   #140
Quote:
Sinji strijač kaže: Pogledaj post
Bolje da nam nisu dali Jadran, to je izuzetno skup brod za održavanje i plovidbu, riješit će ga se oni prije ili kasnije. Vila Velebita je taman brod po mjeri, po meni pun pogodak.

Greška je što ne tražimo topovnjače Končar, mogle bi se relativno jeftino rekonstruirati u jako kvalitetne ophodne brodove. I šteta što nismo tražili dvije podmornice i obnovili im pogon i elektroniku.

Ja bi taman to zatražio pa da Crnogorci prema nama pokažu pravo lice (iako su u stvari već pokazali jer da imaju obraza, sami bi nam vratili cijelu flotu): radi se o jednom najobičnijem srpskom poslušniku.
Sa obzirom na stanje u HRM, i ovo sto imate je previse. Da imate neku veliku zelezaru, pa da vas shvatim, trebacete starog zeljeza za popunu sarza, ali ovako, koji ce vam moj taj krs ??
__________________
" Tonemo sve dublje , moral nam je na visini " - izvod iz istoriskog filma " Dobrovoljci "
trpe grozni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:54.