Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2010., 22:34   #61
Quote:
Mznatizeljna kaže: Pogledaj post
Wedding, moj je za crtice nula bodova, doduse tek su mu 2 godine, jedino nekad baci pogled na baby tv...a tako mi i treba kad sam htjela biti primjerna majka pa kao da ne gleda tv i eto sad ga ne interesira bas off topic, jos uvijek je i na Aptamil 3, boca ujutro i navecer, probala kravlje mlijeko, rizino, cokolino, ma kakvi, oce svoj Aptamil...

Leonee, nije laringitis jer nema onaj karektiristicni lavez kasalj....ima sekreta, tako je i pocelo, dr dijagnosticirao bronhitis, pa onda kao prosao bronhitis i ostao kasalj...jutros naprimjer curi nos, kaslje, popdne spavao 2 sata bez problema do veceras nista kasalj, ne curi nos ma nista, i onda opet oko 8 sati poamlo kasljuca i evo sad pokusava zaspat cujem kaslje i samo se nadam da nece i veceras ponovo povracat slinu i morat na balkon. Mene strah posto zivimo u velikom gradu da nije do smoga, i meni nekad zasmeta, ima puno vlage, evo i sad je magla, nisam pamtena vise, otvaram zatvaram prozore, stavljam ga spavat tek oko 3-4 popodne da uhvatimo sta vise sunca...zaboravila sam napomenut da ide 3 sata u vrtic, krenuo ima mjesec dana pa me strah da nije to razlog....znam da djeca 1 godinu vrtica prodju sve i svasta
a kaj kazes na neki sprej za grlo na bazi propolisa? Mi koristimo Propolaid gola spray i to je dobra stvar za umanjivanje simptoma na prirodnoj bazi a postoji njihov i sprej za nos i to cu si kupit u ponedjeljak (ak se ne varam proizvodjac je ESI - nemrem sad do pakiranja jer sam ga poslala sa sinom na more)
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 23:10   #62
Nama je grozan kašalj sa sekretom u 2 dana rješio sirup Fluimukan...i sprej Tantum verde puno pomogne čim kašalj krene
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 23:18   #63
Pokušaću da vam malo pomognem svojim iskustvom.
Moj mlađi sin u dobi od 2 godine,dobio je prvi put bronhitis,ali blažeg oblika.
Do pete godine,tačno 4 puta godišnje,početkom novog godišnjeg doba.
Prvo bih u noći čula piskutanje,kašljucanje,i odmah ujutro doktoru.
Uvijek bi primio jednu inhalaciju,antibiotik.
Probleme sa kašljanjem ispočetka sam pokušavala riješiti sirupima,ali uz savjete starijih,okrenula sam se prirodnom.
Prije spavanja dala bih mu veliku kašiku meda,ili jabukovog pekmeza.
Nabavila sam guščiju mast na pijaci,i to mu stavljala u supicu i mlijeko.
Vjerujte pomaže jako.
Zatim sam mu u periodu od 40 dana davala kozije mlijeko,doduše u tetrapaku,kažu da ne smije duže od 40 dana.
Napominjem da on između novih godišnjih doba nije imao nikad ni prehladu.
Doktor mi je rekao da se sa 5 godina djeci naglo razvijaju bronhije,i da tad ako ne nestane bronhitis,može se razviti u astmu.
Vjerujte moj je zadnji bronhitis imao početkom proljeća,a 15.4.je napunio 5 godina,i NIKAD mu se više nije vratio.
Sad ima 13g.,i nije se zakašljao kako treba,a 6 godina trenira fudbal,često i po kiši,ali hvala bogu zdrav je kao dren,dok sa starijim sinom nikad nisam imala takvih problema.
Sretno!
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 10:07   #64
Quote:
Mznatizeljna kaže: Pogledaj post
Moj djecak od 2 godine kaslje vec danima tj. pocelo je prije 2 mjeseca sa pauzama...prvi put se desilo nakon prehlade i upale uha, navecer ga stavim spavat, pocne kasljat sve dok taj kasalj ne postane toliko ucestal da ga moram dignut, 2 puta je i povratio od kaslja. Izvela bih ga vani na balkon zbog svijezeg zraka i to bi mu pomoglo, al onda sutra opet isto....bili smo kod par doktora...probali i Prospan i sljez i antibiotike i Zyrtec (antihistamin) i nista nije pomagalo...onda je stalo i sad prije 2 tjedna nakon prehlade opet isto....kaslje danima vec, po danu nije toliko lose (on je vesel, nikakva temperatura nista)...radili bris, dobili nalaz upala gornjeg respiratornog trakta, opet antibiotici, prehlada prosla ali kasalj ostao....stavili ga na Ventolin, pomogao donekle...ali od svega najvise mu pomaze svijezi zrak, pokusavam s njim biti vani koliko god mogu, spavamo sa otvorenim prozorom, imamo osvjezivac zraka, pazim da u stanu nikad nije povise 21c...jede zdravo, zobenu kasi, voce, povrce, cokolino i sokove nikad nije ni pio/jeo...tu di zivimo nema smokija i inih grickalica tu i tamo pojede stapice i komad cokolade...vise ne znam sta da radim...vodimo ga kod dr u pon za test na alergije pa cemo vidit sta ce rec. ne mogu objasnit da se ovaj napadaj kaslja javi navecer uvije kad ide spavat, onda ga dignemo, evo i sinoc je povratio, 15 min na balkon i onda spava bez problema cijelu noc i evo danas opet kaslje cijeli dan....ima li ko ikakvih iskustava preporuka? Bila bi vam zahvalna, ne mogu ga vise slusat,a dr nisu od velike pomoci svak svoju pricu bez konkretnih odgovora
a da mu doma nešto ne smeta?možda grinje,njih ima u svakoj kući,stanu,od tepiha,zavjesa,....,kakva je posteljina,ako je pernata možda ga to zeza,dali imate vlagu u kući/stanu?to isto izaziva napadaje kašlja
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 14:38   #65
Quote:
Mznatizeljna kaže: Pogledaj post
Moj djecak od 2 godine kaslje vec danima tj. pocelo je prije 2 mjeseca sa pauzama...prvi put se desilo nakon prehlade i upale uha, navecer ga stavim spavat, pocne kasljat sve dok taj kasalj ne postane toliko ucestal da ga moram dignut, 2 puta je i povratio od kaslja. Izvela bih ga vani na balkon zbog svijezeg zraka i to bi mu pomoglo, al onda sutra opet isto....bili smo kod par doktora...probali i Prospan i sljez i antibiotike i Zyrtec (antihistamin) i nista nije pomagalo...onda je stalo i sad prije 2 tjedna nakon prehlade opet isto....kaslje danima vec, po danu nije toliko lose (on je vesel, nikakva temperatura nista)...radili bris, dobili nalaz upala gornjeg respiratornog trakta, opet antibiotici, prehlada prosla ali kasalj ostao....stavili ga na Ventolin, pomogao donekle...ali od svega najvise mu pomaze svijezi zrak, pokusavam s njim biti vani koliko god mogu, spavamo sa otvorenim prozorom, imamo osvjezivac zraka, pazim da u stanu nikad nije povise 21c...jede zdravo, zobenu kasi, voce, povrce, cokolino i sokove nikad nije ni pio/jeo...tu di zivimo nema smokija i inih grickalica tu i tamo pojede stapice i komad cokolade...vise ne znam sta da radim...vodimo ga kod dr u pon za test na alergije pa cemo vidit sta ce rec. ne mogu objasnit da se ovaj napadaj kaslja javi navecer uvije kad ide spavat, onda ga dignemo, evo i sinoc je povratio, 15 min na balkon i onda spava bez problema cijelu noc i evo danas opet kaslje cijeli dan....ima li ko ikakvih iskustava preporuka? Bila bi vam zahvalna, ne mogu ga vise slusat,a dr nisu od velike pomoci svak svoju pricu bez konkretnih odgovora
kao da slušam našu priču, osim što nismo probali s toliko stvari, sad probavam s sirupom od trputca, pa ti javim kakav je...inače mi smo sada na klavocinu jer imamo upalu uha, nego zanima me jel tvoj ide u vrtić? Ako da, ma sve mi je jasno...
Kayla3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 14:50   #66
imate možda plijesan, gljivice po zidu? ne mora čak niti biti vidljivo.
naime, naša curka je prošle godine negdje sredinom 1. mj. počela kašljat samo navečer, preko dana nit joj je curio nos, nit je imala temperaturu. navečer isto ništa, samo taj kašalj.
po noći se budila, nekad više, nekad manje, nekad bi povratila sekret nekad ne bi.
to su bili takvi napadaji kašlja, strašno nešto.
pedica nam je dala 2 sirupa, ni jedan nije djelovao, inhlirali smo, imali ovlaživač zraka u sobi, ma nema kaj nismo radili.
i pita nas pedica na pregledu jel imamo možda pkijesan u sobi di spavamo, veli mm da nema šanse, nov je stan, A kategorije, sve je novo a i niš se ne vidi.
rekla nam je da testiramo na zidu dal ima plijesni, u dm-u smo kupili taj neki tester (ne znam jel ima u hr) i fakat - u zidu su bile gljivice.
čim smo se riješili gljivica - nestao i kašalj - ko rukom odnesen.
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 17:28   #67
Krenuli u vrtic ima mjesec dana

Sta se vlage i gljivica tice, novi stan, dosta suncan, ovako prostim okom ne vidim nista naravno, ali probat cu naci taj test.
__________________
The happiness of your life depends on the quality of your thoughts
Mznatizeljna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 17:59   #68
Quote:
Mznatizeljna kaže: Pogledaj post
Krenuli u vrtic ima mjesec dana

Sta se vlage i gljivica tice, novi stan, dosta suncan, ovako prostim okom ne vidim nista naravno, ali probat cu naci taj test.
i naš je stan nov, sunčan, nek te to ne zavara.

ak živiš vani (kolko se sjećam živiš ) potraži u dm-u. uglavnom, uzmeš uzorak i šalješ ga u institut i oni ti šalju rezultat natrag, košta nekih50 eura.
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 09:42   #69
draga, žao mi je šta imate problema sa kašljem ali mi je drago vidjeti te tu
jednom smo mi imali suhi kašalj po noći i doktorica nam je dala Fenistil kapi, nakon samo 2 korištenja je prošlo!
netko je spomenuo inhalacije, možda bi i to pomoglo? držim fige da prođe što prije
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 00:25   #70
Pa di si Lake? I meni je drago vidit te tu...u zadnje vrime me nije bas bilo, nisam stizala do laptopa od posla....hvala na zeljama. Evo je jucer i danas bolje, strah me iti napisat da se ne bi opet pogorsalo. Samo da ja dodjem doma kroz koji dan pa cu nabavit i te kapi i svasta za jacanje imuniteta, valjda ce nesto pomoc....a mozda i nas lipi morski zrak i bura ucine svoje
__________________
The happiness of your life depends on the quality of your thoughts
Mznatizeljna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 00:47   #71
zar nije fenistil za alergije

I mi imali plijesan, isto novogradnja
Provjeri
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 09:33   #72
ja pobojala zidove onom bojom protiv gljivica i plijesni. luda sam ljudi, luda.

a doktorica jucer rekla, "pa ja ne znam sto je djetetu, kad mu bude bolje odite kod specijaliste otorinca!"
a do tada cemo muz i ja zavrsiti na Rabu.
Tajwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 09:39   #73
Quote:
Tajwy kaže: Pogledaj post
ja pobojala zidove onom bojom protiv gljivica i plijesni. luda sam ljudi, luda.

a doktorica jucer rekla, "pa ja ne znam sto je djetetu, kad mu bude bolje odite kod specijaliste otorinca!"
a do tada cemo muz i ja zavrsiti na Rabu.
svako toliko možeš zidove pošpricati varikinom,naime kad smo išli kupovati nešto za vlagu rekao nam je prodavač to vam stoji toliko i toliko kn rađe uzmite varikinu koja košta znatno manje a isti je sastav i princip djelovanja

samo neznam ako je zid u boji dali će izbjeliti,mislim da neće ali ja sam stavila u onu posudicu s pumpicom(od neke stvari za pranje kupaone ili stakla) i špricala svako toliko po tom mjestu gdje je)
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 11:34   #74
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
zar nije fenistil za alergijei
smiruje bilo kakve nadražaje, uzrokovane bilo čim, bilo alergijom ili ubodom komarca, ili bronhitisom...i stvarno prestane u roku 2 minute, čak i meni je pomoglo kad me uhvatio neki kašalj usred noći...i šta je najbolje više se nikad nije vratilo nakon samo jedne doze!
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 14:39   #75
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Onak blago seljacki iznad zdjele i pokrijem mu glavu rucnikom, a ni moj nema mira pa ga podmitim sa jednim crticem vise hahaha. E da i kamilica mora bit ona prava tj. Cvijetovi a ne ona bedastoca u vrecici.
a kak gleda crtić iznad zdjele sa vrućom kamilicom?

Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
čim smo se riješili gljivica - nestao i kašalj - ko rukom odnesen.
a kak ste se riješili gljivica?


btw, a luk? jeste li ostavljale razrezani luk u sobi gdje dijete spava? jel to za kašalj ili za curenje nosa?
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 15:20   #76
Quote:
alapača kaže: Pogledaj post

a kak ste se riješili gljivica?
kupili u baumaxu/hausu sredstvo za odstranjivanje plijesni, napravili sve kak piše i, naravno, uspostavili račun stanodavcu za sve
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 16:54   #77
Luk u ovom slucaju ne pomaze, bar ne nama, al nas zato spasi kod prehlada i kad ne moze nocu kako treba disati od sline, je da soba smrdi iduca dva dana ali pomogne. Ajme Tajwy ne znam sta bi rekla, ja pokusavam sve i svasta da ne znam vise sta pomaze a sta ne...probaj utrljat prije spavanja na tabane mucoplant od eukaliptusa (u biti be trebalo 'vicks' 0 on sadrzi etericna ulja eukaliptusa, lavande itd. ja ne znam jel ima to god nas u RH, ali i mucoplant pomaze) i stavi carapice preko noci...ja svome zadnje 3 noci namazem malo izmasiram tabane, carapice nece i cinim mi se da pomaze....drzi se, proce i ovo
__________________
The happiness of your life depends on the quality of your thoughts
Mznatizeljna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 18:27   #78
hvala ti Mznatizeljna, ali mi smo doista sve probali. SVE! (Fenistil, operil, garasone, bivacyn, Ventolin, Flixotide, Panatus, 3 antibitika,... propolis, med, sirup od borovih iglica, trputac, prospan, eukaliptusovo etericno ulje, vix,...)
mislim kad ovo napisem zlo mi je.
a da vam ne pricam kako ne spavamo skoro uopce. ma...

danas mi je rekla da je moguce da ima treci krajnik. od tog MOGUCE mi se utroba trese.

danas sam cula da mu caj od maslacka moze pomoci.
e, pa ja mu vise nista necu dati.
sa kakvim sranjima ja trpam svoje dijete. koja sam ja bandera. uf.
Tajwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 00:12   #79
Quote:
Tajwy kaže: Pogledaj post
hvala ti Mznatizeljna, ali mi smo doista sve probali. SVE! (Fenistil, operil, garasone, bivacyn, Ventolin, Flixotide, Panatus, 3 antibitika,... propolis, med, sirup od borovih iglica, trputac, prospan, eukaliptusovo etericno ulje, vix,...)
mislim kad ovo napisem zlo mi je.
a da vam ne pricam kako ne spavamo skoro uopce. ma...

danas mi je rekla da je moguce da ima treci krajnik. od tog MOGUCE mi se utroba trese.

danas sam cula da mu caj od maslacka moze pomoci.
e, pa ja mu vise nista necu dati.
sa kakvim sranjima ja trpam svoje dijete. koja sam ja bandera. uf.


a da probaš ne davati ništa pa vidjeti hoće li proći?
Previše si toga nabrojala...


Na koju foru se dobije ventolin, flixotide, fenistil? Mislim, to su već nekakvi lijekovi koji ne idu bez bar nekakve dijagnoze ili bar sumnju na nešto.



e sad sam vidjela da mu nećeš više ništa dati..
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 00:33   #80
Mozda najbolje tako, znam da ja tesko, ali organizam treba naci svoj nacin za izborit se sta god je da ih muciA ti bar znas da si probala olaksat na sve moguce nacine. I meni je najgore to neznanje, to doktorsko 'mozda', i nama su spominjali 3 krajnik kao mogucnost, iduci korak nakon alergoloskih testova bi bio pregled kod otorinolaringologa...vidit cemo. Tesko je lijecit i bit pametan kad ne znamo uzrok I mi smo mislili nece nikad na bolje ali evo zadnja dva dana se poboljsalo poprilicno...vani prestala ona magla, vlaga, 2 dana bilo suncano, toplo, cist zrak, provodili dosta vremena u prirodi i cini mi se da mu je bolje, sad jel od toga ili neceg drugog ne znam.
Pink5, mi smo dobili ventolin zbog bronhitisa, teska prehlada se bila spustila na bronhije, cula bih mu 'zvizdanje' u plucima kad bi mu navecer citala.....ventolin pomaze 'otvoriti' bronhije i stvarno instant pomaze, a kako i nece kad je kortikosteroid Ja prje ovoga nisam znala da se daje kod bronhitisa, meni je on uvijek asocijacija na astmu
__________________
The happiness of your life depends on the quality of your thoughts
Mznatizeljna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:05.