Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2013., 00:53   #1
Kada bivši ušeta u život....

dragi moji,
više neznam s kime da podijelim ovo kroz šta prolazim....
sve čuvam u sebi,osjećaji se gomilaju,mješaju sudaraju.
eksplodirat ću.
tri godine sam u braku,nebi duljila o svom braku,normalan ponekad idiličan,svađanje,mirenje...dijete koje obožavamo.
počela sam raditi prije godinu dana,i vrtoglavo napredovala u poslu kojim se bavim.mužu smeta naravno moja posvećenost poslu.
i onda,prije mjesec dana u moj se život ušetala moja bivša ljubav,ljubav iz bajke,iz najljepšeg ljubavnog filma. prije 5 godina razišli smo se jer nas je život razdvojio,ne zato što smo htjeli.u međuvremenu sam ja upoznala muža i tu sam di jesam.
Ovaj bivši je ušetao preko poruke,vidio me negdje iz auta i poslao poruku nakon dobra 24satna premišljanja. i tu je počelo,već mjesec dana se svakodnedvno čujemo-porukama.vratili su se stari osjećaji.intenzivno je.nemogu si pomoći.5 godina nismo se ni vidjeli ni čuli,a sada kao da nije prošao ni dan.i ja i on se bojimo ishoda svega ovoga,ali znam da mu ja značim kao nitko nikad,mene je strah svega ovoga,plašim se. pogotovo jer smo i on i ja dva različita svijeta,nebo i zemlja kako bi rekli.veceras mi je napisao da se boji ovih osjećaja jer misli da će ostati povrjeđen,i ako se i odlučim jednog dana za njega da se boji da ću požaliti zbog toga. toliko smo obuzeti osjećajima,eto do te mjere. ja se bojim svega ovoga,bojim se tih osjećaja bojim se situacije u koju sam se dovela i bojim se posljedica. nisam takva osoba,nikad nebi mogla imati ljubavnika i zivjeti s tom činjenicom,i gledati muža u oči. nemogu ga ni ovako pogledati u oči,sramim se sebe same,ali nemogu si pomoći. naravno,sada uočavam i najmanju manu svoga muža,sve mi smeta...
volim svog muža,neželim mu raditi ovo što radim,ali kad je mr.ex u pitanju ja kao da nemam pameti.ja doslovno nemam pameti.
možda kad bi se vidjela s njim,možda je to rješenje,možda bi tada bila pametnija i shvatila što želim,jer već 5 godina stvari između nas vise u zraku i ostale su nedorečene,možda je to razlog. možda...previše je tog 'možda'....
samo znam da sam ovih mjesec dana toliko isprepletena osjećajima,i toliko izvan sebe da više nemogu,morala sam ovo napisati,samo da si makar mrvicu olakšam dušu.
a na sve,možda dobijem i koji pametan savjet.
Letazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 00:55   #2
Kako vas je to život razdvojio?

I što ti sve fali u braku i zašto si se udala?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 00:55   #3
Quote:
Letazg kaže: Pogledaj post
i ako se i odlučim jednog dana za njega da se boji da ću požaliti zbog toga.
Klasična manipulatorska taktika. Želja, rizik i odgovornost - sve je na tebi - pa ti vidi.
Paradisaea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 01:12   #4
morao je napustiti hrvatsku,poslom,i zbog obitelji,ja nisam prisstala na odlazak s njim,i nakon par mjeseci upoznala sadašnjeg muža.i
on živi potpuno različiti život od moga,poznata bogata obitelj,skrivanja,oprez,poslovi,kompanije,partneri ,putovanja... ali znam,vjerujte,sigurna ssam da sam ja jedina konstanta u njegovom životu bila i ostala svih ovih godina.čovjek koji te želi sad samo u prolazu,nepamti svaku moju izgovorenu riječ otprije 5 godina,svakog datuma,i nema istetovirano prvo slovo mog imena na tijelu.
moj život...on je dosta različit od onog kako sam ga zamišljala. nemam podršku u poslu od strane muže,dosta me obeshrabljuje,teška je osoba,neambiciozna.neznam,pomalo me možda više neispunjava na način na koji bi me trebao ispunjavati.
Letazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 01:16   #5
Quote:
Letazg kaže: Pogledaj post
morao je napustiti hrvatsku,poslom,i zbog obitelji,ja nisam prisstala na odlazak s njim
Nije vas razdvojio život, nego si vas razdvojila ti, i da te muž aktivno voli i da ti ga nije pun kurac ne bi sad drkala na ovoga s kojim prije pet godina i nisi htjela biti bogznakoliko jako, samo zato što je on brutalno zaljubljen u tebe pa ti to gladi dugo zanemareni ego.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 01:26   #6
htjela sam biti s njim,više od ičega,ali tada nisam slušala sebe ni srce nego druge,prije svega roditelje.i zato sam digla ruke i tad od straha.
Letazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 01:27   #7
ps.jel moguće da mi je pun kurac muža?već sad,nakon tri godine,a život je pred nama....
Letazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 01:31   #8
Quote:
Letazg kaže: Pogledaj post
htjela sam biti s njim,više od ičega
Buhuhuhu, ali su ti mama i tata zabranili.

Kaman.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 01:33   #9
Quote:
Letazg kaže: Pogledaj post
ps.jel moguće da mi je pun kurac muža?već sad,nakon tri godine,a život je pred nama....
Zašto si se uopće udala za njega?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 01:35   #10
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Buhuhuhu, ali su ti mama i tata zabranili.

Kaman.
nisu mi zabranili,krivo. nitko me nije podupirao po pitanju njega,obitelj,prijatelji,nitko,a bila sam mlada i preslaba da bi se s tim borila.
Letazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 01:38   #11
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Zašto si se uopće udala za njega?
neznam.eto,neznam. tada sam mislila da je to to. i bila sam 2 mjeseca trudna. i uvjerena da tako treba biti.
Letazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 02:21   #12
Muz ti nije podrska, a u brak s njim si upala zbog trudnoce (djelimicno, a djelimicno je to valjda bila stihija i splet okonosti)...pa bi sad malo opet da se vracas bivsem kojeg si ostavila - jer nisi imala tudju podrsku da budes s njim...

Mislim da je tebi najbolje da si za pocetak kupis staku.

Kad kupis staku (da te ima sta podupirati u zivotu) i tako budes imala stabilan oslonac (pa ga ne budes vise morala traziti u ljudima oko tebe non-stop), onda bi bilo dobro da sjednes i razmislis sta uopste zelis u zivotu, od sebe, pa ce ti onda nadoci i sta zelis od covjeka koji bi ti trebao biti bracni partner i drug.

Nekako mislim da se ti nisi usrecila ni sa sadasnjim, ni sa bivsim, a bogme ni oni s tobom.
Kad budes znala sta zelis od sebe i od muskarca u svom zivotu, bice ti lakse naci onog pravog, za kojeg ti nece trebati gurkanje i podupiranje porodice i prijatelja da bi ti znala sta zelis, a sta ne, niti ce te brak s takvim smarati i predstavljati ti teg oko noge, dok pokusavas poletjeti ka nebu.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 02:39   #13
Quote:
Letazg kaže: Pogledaj post
neznam.eto,neznam. tada sam mislila da je to to. i bila sam 2 mjeseca trudna. i uvjerena da tako treba biti.
Je li trudnoća bila planirana?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 03:11   #14
Sve mi se cini da nije.

Ljudi kad planiraju najcesce isplaniraju brak pa bebu.
Ima izuzetaka, naravno, ali uglavnom je takav sablon.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 05:54   #15
Dala sam si truda da procitam pa ti mogu reci,nemoj da te zivotne okolnosti definiraju.
Nisi otisla s bivsim zbog utjecaja drugih.Uletio ti je sadasnji muz pa si ostala trudna i mislila da to sve treba biti tako.
Lijepo sjedni,posveti se sebi i zivotu,bebacu,poslu....i razmisli.I ovaj put odaberi ono sta stvarno zelis i budi iskrena.Prema sebi prvenstveno,a i prema drugima.
Treba ti samo malo vremena.
__________________
The time is now
u...prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 06:38   #16
a šta fali ako se ponekad vidi s bivšim....pa ne mora odma sex i rastava braka... možda za desetak godina, a možda nikad ?
parcov is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 09:59   #17
Quote:
Letazg kaže: Pogledaj post
dragi moji,
više neznam s kime da podijelim ovo kroz šta prolazim....
sve čuvam u sebi,osjećaji se gomilaju,mješaju sudaraju.
eksplodirat ću.
tri godine sam u braku,nebi duljila o svom braku,normalan ponekad idiličan,svađanje,mirenje...dijete koje obožavamo.
počela sam raditi prije godinu dana,i vrtoglavo napredovala u poslu kojim se bavim.mužu smeta naravno moja posvećenost poslu.
i onda,prije mjesec dana u moj se život ušetala moja bivša ljubav,ljubav iz bajke,iz najljepšeg ljubavnog filma. prije 5 godina razišli smo se jer nas je život razdvojio,ne zato što smo htjeli.u međuvremenu sam ja upoznala muža i tu sam di jesam.
Ovaj bivši je ušetao preko poruke,vidio me negdje iz auta i poslao poruku nakon dobra 24satna premišljanja. i tu je počelo,već mjesec dana se svakodnedvno čujemo-porukama.vratili su se stari osjećaji.intenzivno je.nemogu si pomoći.5 godina nismo se ni vidjeli ni čuli,a sada kao da nije prošao ni dan.i ja i on se bojimo ishoda svega ovoga,ali znam da mu ja značim kao nitko nikad,mene je strah svega ovoga,plašim se. pogotovo jer smo i on i ja dva različita svijeta,nebo i zemlja kako bi rekli.veceras mi je napisao da se boji ovih osjećaja jer misli da će ostati povrjeđen,i ako se i odlučim jednog dana za njega da se boji da ću požaliti zbog toga. toliko smo obuzeti osjećajima,eto do te mjere. ja se bojim svega ovoga,bojim se tih osjećaja bojim se situacije u koju sam se dovela i bojim se posljedica. nisam takva osoba,nikad nebi mogla imati ljubavnika i zivjeti s tom činjenicom,i gledati muža u oči. nemogu ga ni ovako pogledati u oči,sramim se sebe same,ali nemogu si pomoći. naravno,sada uočavam i najmanju manu svoga muža,sve mi smeta...
volim svog muža,neželim mu raditi ovo što radim,ali kad je mr.ex u pitanju ja kao da nemam pameti.ja doslovno nemam pameti.
možda kad bi se vidjela s njim,možda je to rješenje,možda bi tada bila pametnija i shvatila što želim,jer već 5 godina stvari između nas vise u zraku i ostale su nedorečene,možda je to razlog. možda...previše je tog 'možda'....
samo znam da sam ovih mjesec dana toliko isprepletena osjećajima,i toliko izvan sebe da više nemogu,morala sam ovo napisati,samo da si makar mrvicu olakšam dušu.
a na sve,možda dobijem i koji pametan savjet.
Kao prvo - sama si kriva za sve
Da je bila prava ljubav s ovim prvim, otišla bi ti s njim i na kraj svijeta.
PRVA GREŠKA - Zašto nisi promijenila broj mobitela kad si s njim prekinula?
Kao drugo - da voliš svog muža kao što kažeš (a mislim da samu sebe lažeš) ne bi ti sada, kad si vidjela bivšeg smetalo sve kod njega.
Kao treće - muž osjeti da si previše posvećena poslu i osjeti da ga ne voliš.
Žene kao ti nikada nisu načisto što žele u životu... Mislim da ti imponira to što je bivši uspješan u životu i da sada žališ što nisi sa njim.
Ne želim te osuđivati, to je tvoj život. Ali ako želiš normalan brak, zaboravi bivšeg, ipak imaš dijete s mužem. Ako se i desi da ponovo kreneš s bivšim, zar misliš da bi to bilo kao prije kad si bila slobodna?
chipichips is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 10:00   #18
Na dobrom si putu da si usereš život do kraja, iako ti je već i sad usran. Jedva čekam nastavak tvojih postova na temama razvedene ili uhvaćene na djelu i dobile nogu u dupe i izbačene iz kuće
chaterica40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 11:25   #19
...i vatra strasti plamičcima počinje nagrizati dosadašnju monotoniju obiteljskog života. Da si muškarac savjetovao bih ti drkicu sve do rana na pimpeku. Ali nisi, sanjaš igru od prije pet godina.
Smiješno je kako ti um traži manu na sadašnjem da bi opravdao moguću nevjeru. Uvijek isto.

Pišeš da voliš muža ali nekako ti ne vjerujem. Lažeš si.
Razjebi taj brak, skoči na kurac bivšeg, utoni u vrtlog strasti, dijete ostavi mužu.




----
tapatalk
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 11:30   #20
Uzmi u obzir činjenicu da mozak zna izromantizirat svakakve pizdarije kada je svakodnevnica previše, well, svakodnevna.

Tako da, ono što vas je razjebalo prije 5 godina, lako će i opet.

Ali, ajmo uzet pretpostavku da ste si doista super-duper i da tu ima nešto:

a) prekinula si s tim jer okolina nije bila supportive? Stvarno?
b) šta planiraš učinit?
c) misliš li da ovo radiš iz dosade ili doista nešto ne štima u tvom braku, ali si odbijaš priznat? (ovo možeš i sama sebi odgovorit)
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:01.