Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2013., 18:07   #61
Quote:
plavva kaže: Pogledaj post
Ja ne tvrdim da imam krasan i sređen život jer nemam. Sama sam kaotična i ponekad donosim pogrešne odluke. Pametnija sam od plakanja na forumu jer bih vas - da nešto napišem i dobijem salvu idiotskih copy paste komentara - napalmom spalila, a na to moderatori navodno mrko gledaju.

Kažem da je najlakše osuditi nekog, pogotovo kad je naizgled lako lupiti osudu. Gle, gadure, vara muža.
A on, siroti, nju čeka doma s djetetom dok radi i usput pizdi jer ona, jelte radi. Nit znamo kakav je on, nit znamo koliko ona točno radi, nit znamo koliko ima godina, nit znamo što joj se po glavi mota, nit znamo išta, osim da je žena rastrgana emocijama.

E sad, ne moram biti u toj situaciji i srećom nisam, a da bih mogla suosjećati i poslušati što žena ima za reći.
Baciti kamen mogu uvijek, samo je pitanje kakav sam onda čovjek.
Mislim da ti moderatori ne mogu nista ako nas zapalis Iz zatvora se i tak ne smije na internet tako da ti ban tu ne bi nista znaci
Mogla je pitati za savjet kako pomoci braku umjesto da je pisala o bivsem s kojim se cuje cijele dane...Dam se kladiti da bi bilo puno manje osuda To sta si rastrgan emocijama nije opravdanje za lazi...
dodozgd is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 18:10   #62
Quote:
dodozgd kaže: Pogledaj post
Mislim da ti moderatori ne mogu nista ako nas zapalis Iz zatvora se i tak ne smije na internet tako da ti ban tu ne bi nista znaci
Mogla je pitati za savjet kako pomoci braku umjesto da je pisala o bivsem s kojim se cuje cijele dane...Dam se kladiti da bi bilo puno manje osuda To sta si rastrgan emocijama nije opravdanje za lazi...
A mi smo postali Sveta forumska crkva koja daje oprost?
Da, laže muža. Buhuhu.
Dobrodošli u stvaran život, a ja poznajem ravno jednu osobu koja se u svim situacijama trudi biti ful iskrena, s time da ni ona ne kaže da je to bila uvijek. Iskrenost je, ljudi dragi, proces.

Cura nije došla dati opravdanje za svoje postupke, niti smo mi Vrhovni svećenici koji daju oprost nakon što odvažu sve okolnosti rečenog maštanja o natakavanju na penis.
Došla je pričati.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 18:12   #63
Meni bi bilo draze da mi netko kaze da sam debil jer radim gluposti kakve ona radi nego da mi lazu i izmisljaju mi opravdanja Ta jedna osoba je jedina osoba koju poznajes, ostali te lazu
dodozgd is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 18:14   #64
Reći mi da sam debil može muž i najbliža frendica. Tim redoslijedom jer me poznaju i znaju kako reagiram.

Mi ne poznajemo curu, vidimo samo situaciju. Ne tražim joj opravdanja, ali bih je rado razumjela. Kako je tebi lakše reći nekome da je debil, a da o njemu znaš 0,3 posto činjenica, e to ja ne razumijem.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 18:15   #65
Quote:
Letazg kaže: Pogledaj post
. pogotovo jer smo i on i ja dva različita svijeta,nebo i zemlja kako bi rekli.veceras mi je napisao da se boji ovih osjećaja jer misli da će ostati povrjeđen,i ako se i odlučim jednog dana za njega da se boji da ću požaliti zbog toga..
Jednom sam citala knjigu u kojoj je autorica napisala recenicu koja me poprilicno zbunila. (Bila sam iz inih razloga previse neuzivljena da bih shvatila punu dimenziju iste. Ali sam nu zapamtila). Shvatila sam tek kada sam nabasala na zivotnu situaciju doslovno prototip za istu:

"When people show you who they are - believe them."

Odnosno, parafrazirano:

Quote:
Paradisaea kaže: Pogledaj post
Klasična manipulatorska taktika. Želja, rizik i odgovornost - sve je na tebi - pa ti vidi.
Quote:
Victora kaže: Pogledaj post
Mda, sigurno je podsvjesno imao namjeru upozoriti ju da će najebati s njim....

Oni koji nisu nikad naišli na manipulatora, ne znaju ga prepoznati. Oni koji jesu - prepoznaju ga u ovakvim rečenicama...on si "na" njoj samo jača ego (da vidim jel mogu udanu smotati, ovu što je oduvijek bila luda za mnom), šutnuti će je nogom u stražnjicu čim mu dosadi. "pa rekao sam ti da ću te možda povrijediti"
Da upozoriti... Postaviti stvari: sama pala, sama se ubila

Zadnje uređivanje Marica Carica : 07.07.2013. at 18:21.
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 18:17   #66
Quote:
plavva kaže: Pogledaj post
Reći mi da sam debil može muž i najbliža frendica. Tim redoslijedom jer me poznaju i znaju kako reagiram.

Mi ne poznajemo curu, vidimo samo situaciju. Ne tražim joj opravdanja, ali bih je rado razumjela. Kako je tebi lakše reći nekome da je debil, a da o njemu znaš 0,3 posto činjenica, e to ja ne razumijem.
Neces valjda bilo kome pricati kako planiras jebat drugog pored muza To ces reci onima koji ti smiju reci da si debil Uglavnom vi si samo suosjecajte ja sam svoje reko za sada
dodozgd is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 18:20   #67
Quote:
M@3X kaže: Pogledaj post

Nekako mi je cudno da je to bilo to, velika ljubav, a samo zbog izostanka podrske (znaci ne protivljenja, vec izostanka podrske) sve palo u vodu.
I ona relativno brzo nakon svega upoznala drugog, to joj se ucinilo kao ono pravo.


titi...
Nema to veze s podrskom. Meni ona zvuci kao poprilican konformist. Postavlja se prema situaciji.
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 18:28   #68
Quote:
plavva kaže: Pogledaj post
brijem - ili se bar nadam - da joj ne bi rekla: glupa si, natakavaš se na tuđi penis jer nisi sredila doma, nego bi jebeno pričala s njom.
Aha. O tome kako joj sugeriram da se sjeti zašto se udala za muža umjesto da drka na bivšeg, jer to teško da će joj brak učinit ljepšim.



Quote:
I dajte deca odrastite: iako u ovom slučaju nije tako, emocije prema trećoj strani mogu se javiti i ako doma sve štima. Jer smo ljudi, a ne strojevi u koje ubaciš karticu s kodom.
A iako u ovom slučaju nije tako, poneke žene njihovi muževi doma mlate.

Samo ne znam zašto da o tome ovdje pričamo nit zašto to uopće spominjat, dete, kad to s topikom nikakve veze nema. Odrasti.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch

Zadnje uređivanje chocolatecookie : 07.07.2013. at 18:36.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 18:41   #69
Stara, znamo se pa neću bit bezobrazna niti dalje nastavljat ovu raspravu.
Samo mi nemoj tvrditi da nikad nisi zglajzala u glupost jer obje znamo da je to bullshit. Samo ja zaboravljam da je ovo forum, a na forumu možemo prema ljudima bit zadnja govna, NHF, tak forum funka.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 18:44   #70
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
Jednom sam citala knjigu u kojoj je autorica napisala recenicu koja me poprilicno zbunila. (Bila sam iz inih razloga previse neuzivljena da bih shvatila punu dimenziju iste. Ali sam nu zapamtila). Shvatila sam tek kada sam nabasala na zivotnu situaciju doslovno prototip za istu:

"When people show you who they are - believe them."

Odnosno, parafrazirano:

Quote:
Paradisaea kaže:
Klasična manipulatorska taktika. Želja, rizik i odgovornost - sve je na tebi - pa ti vidi.
Quote:
Victora kaže:
Mda, sigurno je podsvjesno imao namjeru upozoriti ju da će najebati s njim....

Oni koji nisu nikad naišli na manipulatora, ne znaju ga prepoznati. Oni koji jesu - prepoznaju ga u ovakvim rečenicama...on si "na" njoj samo jača ego (da vidim jel mogu udanu smotati, ovu što je oduvijek bila luda za mnom), šutnuti će je nogom u stražnjicu čim mu dosadi. "pa rekao sam ti da ću te možda povrijediti"
Da upozoriti... Postaviti stvari: sama pala, sama se ubila
Dvije su odrasle osobe uključene. Obje same svjesno donose odluke. Kaže se da je "svatko kovač svoje sreće". No risk no fun. A možda je ona manipulatorica? Možda su u šumi?
siddharta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 18:47   #71
Kad bi se ti spetljala sa svojim bivšim, bilo bi bajkovito i savršeno, strast bi vas skroz obuzela, predala bi mu se do kraja..onda bi se jednog dana osvijestila i shvatila da taj čovjek ima milijardu mana, i borila bi se s njima isto kao što se boriš sa muževim. Shvatila bi da je svaki brak ili zajednički život ili veza u početku savršena, kasnije sve zahtijeva veliki trud i kompromis, zvao se on Marko ili Ivan, svejedno. Nitko ovdje ne spominje dijete. Imaš dijete sa svojim mužem i dijete nije zaslužilo da mu mama razori obitelj na koju ima pravo, samo zato što je srela bivšeg.
jota is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 18:48   #72
Svačega ima u ljudskim životima, ali kad neko koristi fraze "život nas je rastavio" (ok, prije stotinjak godina ljudi su se znali pogubiti u vihoru dešavanja, ali SADA???) i "on mene STVARNO voli jer ima istetovirano..." nema se šta tu okolišati.

Ženo, odrasti.
Incongruity is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 18:50   #73
Quote:
plavva kaže: Pogledaj post
Stara, znamo se pa neću bit bezobrazna niti dalje nastavljat ovu raspravu.
Samo mi nemoj tvrditi da nikad nisi zglajzala u glupost jer obje znamo da je to bullshit. Samo ja zaboravljam da je ovo forum, a na forumu možemo prema ljudima bit zadnja govna, NHF, tak forum funka.
A govnarski je reć joj da razmisli o tome zaš se udala za muža si, da je od tipa koji nit je zbog nje ostao nit je ona s njim otišla nije razdvojio život, nego odluka, pitat je šta misli o prigovaranjima svog muža, i reć da se na bivšeg ne bi popalila da joj štima brak?

stara, znamo se pa neću bit bezobrazna, al ovakvo razgovaranje ti je bullshit, al NHF, tak forum funka.

__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 18:50   #74
Quote:
Letazg kaže: Pogledaj post
nista ne planira,nemam planova.zamišljam život kako bi izgledao da se vratim bivšem,i neznam jel imam snage za sve to.
muž-od njega sam sigurno očekivala više,bar po pitanju podrške i razumijevanja.
Nije ugodan osjećaj kada imate sto poslovnih prilika pred vama širom otvorenih vrata,a doma nemate nikakvu potporu za to,niti ptoticaj,nego jedino prigovaranja kako sam premalo vremena doma...uhvatila sam se toga,jer je što nešto oko čega trenutno vodimo svađu.
a ovo vjerujem,mozak čini čuda,i sada najednom pronalazi mane na mužu kako bi meni bilo lakše.to je sigurno istina.
ako postoji i najmanja potreba da i pomislim da nekog drugog-nešto nije u redu s mojim brakom,zar ne?
plašim se okolnosti u kojima sam se našla.
imati ljubavnika?ne,kako živjeti s tim?kako poslije susreta s njim doći doma mužu i biti normalna kao da se ništa nedogađa? tako nebi mogla.
a opet,nemam nage prekinuti kontakt s bivšim,ni to nemogu..
ps.promjenila sam broj mobitela nakon što sam se udala
Udala si se prije 3 godine trudna...dakle,imaš jako malo dijete.
Pa evo,meni prvo pada na um - možda tvojeg muža nervira što si malo doma zbog djeteta...
Lijepo je kad se o nekoga otimaju poslodavci u današnje vrijeme,ali nemožeš letit u nikakav posao i davati se u napredovanje bez konzultacija sa mužem.
Jednaku stvar bi pisala i nekom tati malog djeteta...

Da,ja ti ne vjerujem u tu veliku ljubav za koju nisi bila spremna otputovati u neku drugu državu.
A sama veliš da ti nitko nije branio,nego eto da nisi imala potporu.

Mislim da je Placebo jednom komentirala kako postoji soj ljudi koji vječno pati za nekim bivšim i da je takve najbolje ostaviti - ako želiš da te zavole....
U tom smislu nekako vjerujem da bi ti za par godina od razvoda jednako pisala i o svojem mužu kad bi veza sa ovim prešla u rutinu.
__________________
Samo tebi svira bend na nebu
dijetesjene is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 18:51   #75
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
A govnarski je reć joj da razmisli o tome zaš se udala za muža si, da je od tipa koji nit je zbog nje ostao nit je ona s njim otišla nije razdvojio život, nego odluka, pitat je šta misli o prigovaranjima svog muža, i reć da se na bivšeg ne bi popalila da joj štima brak?

stara, znamo se pa neću bit bezobrazna, al ovakvo razgovaranje ti je bullshit, al NHF, tak forum funka.

Fejspalmaj do sutra, i ja sam na tvoje komentare koji su dno dna.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 18:55   #76
Aha, sad razumijem, vrh vrhova komentar je da se svakako ode jebat s bivšim i nek si pogleda Mostove okruga Medison? Pa, pardon, ja mislim, iz ovog što je napisala, da bi joj vjerojatno bilo puno bolje da se bavi odnosom s mužem. Najgora sam osoba na svijetu, znam.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 18:57   #77
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Aha, sad razumijem, vrh vrhova komentar je da se svakako ode jebat s bivšim i nek si pogleda Mostove okruga Medison? Pa, pardon, ja mislim, iz ovog što je napisala, da bi joj vjerojatno bilo puno bolje da se bavi odnosom s mužem. Najgora sam osoba na svijetu, znam.
Komična si i predvidljiva.
Netko ti je rekao nešto što ti ne paše, ajmo izironizirat situaciju do apsurda.
Ja naime uopće nisam rekla kaj si ja mislim da ona treba. Tak da ono, tak si ponavljaj doma u čušpajz.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 19:09   #78
Vidim da si otvorila temu sinoć nedugo nakon što je na Doma tv završio Notebook
Ok, lejm primjer, ali možda te taj romantičan film inspirirao na ovakve misli?

Za one koji nisu gledali:

par, djevojka, dečko, ljeto, kuća na jezeru.
On - siromašan, radišan, ali obitelj djevojke ne odobrava.
Ona - perspektivna, bogata, mlada.

Zaljubili se ludo, on nije htio za njom u New york, ona otišla, zaljubila se za par mjeseci u drugoga, zaručila se, tik pred vjenčanje se vidjeli nakon par godina i boom! Ostalo je limunada.

Ozbiljno, jesi gledala taj film sinoć?

Čak i da nisi, neovisno o tome jel bivši Pravi ili je tek utvara za bijeg iz monotone stvarnosti, indikativna je činjenica da nisi zadovoljna u svom braku.

Umjesto da muža kreneš demonizirati, probaj stati i razmisliti.

Ne znam što da prvo radiš?
Da li da prevariš i rasprsneš iluziju o bivšem ili bivšeg ostaviš da ti golica maštu, a kreneš spašavat brak, no svakako mislim da ovdje nije akcent na bivšem, već na tvom braku, tu je nešto trulo. Tu ti nisi zadovoljna, tu moraš biti mudra i vidjet jel vrijedi spašavanja i jel uopće voliš svog muža.

Počni time što ćeš se prisjetiti svih muževih vrlina, a ne mana.

Zadnje uređivanje Iceland : 07.07.2013. at 19:18.
Iceland is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 19:28   #79
Quote:
jota kaže: Pogledaj post
Kad bi se ti spetljala sa svojim bivšim, bilo bi bajkovito i savršeno, strast bi vas skroz obuzela, predala bi mu se do kraja..onda bi se jednog dana osvijestila i shvatila da taj čovjek ima milijardu mana, i borila bi se s njima isto kao što se boriš sa muževim.

Shvatila bi da je svaki brak ili zajednički život ili veza u početku savršena, kasnije sve zahtijeva veliki trud i kompromis, zvao se on Marko ili Ivan, svejedno.

Nitko ovdje ne spominje dijete. Imaš dijete sa svojim mužem i dijete nije zaslužilo da mu mama razori obitelj na koju ima pravo, samo zato što je srela bivšeg.
Milijardu mana imamo svi, ali partnere valjda s njima prihvaćamo od početka. Problem nastaje kad ti mane smetaju ili preko njih ne možeš prijeći, a uobičajena zamka je pokušaj mijenjanja partnerove osobnosti.

Ne vjerujem da je svaka veza u početku savršena kao što ne vjerujem niti u silan trud i velike kompromise. A ako je svejedno, čemu uopće birati. Uzmeš prvog Marka. Pa ionako će vremenom postati kao Ivan.

Djeca ne mogu spasiti loš brak.
siddharta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 20:20   #80
Quote:
plavva kaže: Pogledaj post
Oduvijek mi je na ovom forumu, a posebno ovom podforumu, fascinantno kako ovakve teme imaju predvidljiv tijek. Autorica je đubre, doći će chococookie i bit brutalno cinična prema njoj jer je nepojmljivo da itko na svijetu ima nesređen život, a armija onlinera će savjetovati nešto tipa, pusti ga da si nađe bolju blabla.

Jebeno, sigurno su vam životi krasni i imate sve odgovore.
ovo je kao išlo meni?

jer da, treba ga pustit da si nađe neku bolju od nje
sasvim je očito da toga svojega muža niti voli, niti joj je stalo do njega, i da se udala za njega jer nije znala što drugo

i što sada, treba joj reć, da, varaj muža, ili ga ne varaj, ali u svakome slučaju žali se uokolo kako je on "dosadan" i sjebavaj mu život nadalje iz godine u godinu kao što radiš sada, kako ti se već sprdne

ali sve je ok, jer ništa ti tu nisi kriva
sjeverni vjetar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:05.