Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2011., 13:49   #221
Kupila sam dosada:

Njega majke i djeteta

Povezujuće roditeljstvo (prekrasna knjiga, toplo preporučam - William i Martha Sears, Mozaik knjiga)

A na tečaju u bolnici dobili - Dobro je znati prije, za vrijeme i nakon poroda
__________________
www.artmotiv.eu
Kikica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 13:05   #222
Ima li netko knjigu Trudnoća iz dana u dan / Maggie Blott ... kupiti ili ne kupiti?

http://www.profil.hr/autor/maggie-blott/11420/
Dorja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 14:15   #223
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
dižem temu...
Buduće mame-koje ste si knjige nabavile?
Iskusne mame-koje su vam knjige stvarno bile od koristi?

Dobila sam preporuku za "Knjigu o dojenju" od Hannah Lothrop.
Nisam još ništa kupila, 20 tj. T sam, a bojim se da ak krenem s kupnjom da ću nagomilat hrpu

Eh, da, i one koje rode u Petrovoj...jel se dobije kakav priručnik za upotrebu
ja baš posudila nekidan tu knjigu u knjižnici i počela čitat... valjda je ok, još ću vidjet kad sve pročitam.
Ja danas kupila Što očekivati u 2. i 3. godini, 200 kn. Al moram imat neku literaturu.
Mislim da ti je ova o dojenju dobra.
klarah is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 16:22   #224
u petrovoj na tecaju dobijes "sto ocekivati prije, za vrijeme i nakon poroda"..fora knjizica

ja bi preporucila jovancevicevu "godine prve, zasto su vazne" za sve mamice kojima treba korisnih informacija od samih pocetaka, izlaska iz bolnice, baby fitnessa, roditeljstva, prvih bolesti, nadalje..
osim mozda recepata o dohrani, ali o tom potom
mybabyborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 14:40   #225
Quote:
Dorja kaže: Pogledaj post
Ima li netko knjigu Trudnoća iz dana u dan / Maggie Blott ... kupiti ili ne kupiti?
ja sam je dobila i meni se sviđa.
imam i Larousse-ovu enciklopediju.
Trudnoća iz d u d je novijeg datuma, pa mi je zato bolja. ali obadvije su mi dobre.
ako voliš i želiš imati takvu knjigu kod kuce. zasto ne? kupi.
uvijek mozes naknadno nesto zanimljivo procitati ili nekome posuditi.
Papirka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 15:54   #226
Quote:
Papirka kaže: Pogledaj post
ja sam je dobila i meni se sviđa.
imam i Larousse-ovu enciklopediju.
Trudnoća iz d u d je novijeg datuma, pa mi je zato bolja. ali obadvije su mi dobre.
ako voliš i želiš imati takvu knjigu kod kuce. zasto ne? kupi.
uvijek mozes naknadno nesto zanimljivo procitati ili nekome posuditi.
Kupila sam Trudnoća iz dana iu dan i oduševljena sam knjigom
Njega majke i djeteta - odlična
Što očekivati u trudnoći - isto odlična knjiga ... za sada dosta ... sad krećemo s onima poslije
Dorja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 15:50   #227
u KGZ (knjižnice grada Zagreba) nemaju Duhovni pristup rađanju od Kelly J. Townsend. preostaje mi kupiti...
jel tko kupio, gdje, pošto...?
Papirka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 11:19   #228
Quote:
Papirka kaže: Pogledaj post
u KGZ (knjižnice grada Zagreba) nemaju Duhovni pristup rađanju od Kelly J. Townsend. preostaje mi kupiti...
jel tko kupio, gdje, pošto...?
U knjižarama Teovizije i Verbuma.. mislim 40-ak kuna
Dorja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 11:59   #229
Quote:
Dorja kaže: Pogledaj post
U knjižarama Teovizije i Verbuma.. mislim 40-ak kuna
samo
Papirka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 14:27   #230
Quote:
Papirka kaže: Pogledaj post
samo
evo link http://www.verbum.hr/knjige/duhovni-...-radanju-1553/ ... odlična knjiga...
Dorja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 22:37   #231
Ja sam u knjižnici uzela Što očekivati u trudnoći, super knjiga, svaki mjesec trudnoće je objašnjen zasebno, što vas očekuje, koji simptomi, komplikacije, kako si pomoći, onda je posebno objašnjen sam porođaj, pa dojenje, period od 6 tjedana nakon trudnoće, do tu sam došla, još mislim da piše o komplikacijama. Brzo se čita i ima dosta korisnih informacija, jedino što je to skupina američkih autora pisala pa ima stvari koje kod nas u bolnici nemoguće dobiti i ne postoje, ali to se zanemari pri čitanju . u svakom slučaju ja je preporučujem

Onda Najsretnija beba u kvartu, isto zanimljiva knjiga, govori o prvih 3 mjeseca bebinog života, o kolikama, kako umiriti dijete u 5.koraka, zanimljiv pristup, i ja bi je preporučila pročitat ako imate vremena. Totalno drugačiji pristup dječjem plaču nego što smo mi navikli, autor tvrdi da bi beba trebala biti u trbuhu još 3 mjeseca tako da bude spremna za vanjski svijet, i da joj više paše glasan prostor na koji je navikla u maternici 9 mjeseci nego mirna i mračna soba, da je možemo smiriti sa zvukom usisivača, fena... da joj paše povijanje rukica i cijelog tijela jer je navikla na uski prostor maternice, da se beba ne može razmaziti ako je držimo na rukama tih prvih 3 mjeseca i dosta ostalih zanimljivosti

I uzela sam M.Jovačević - Godine prve zašto su važne, to još nisam počela čitat, ali po preporuci cura sa foruma stoji na stoliću i čeka svoj red
rina82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 10:42   #232
Quote:
rina82 kaže: Pogledaj post
autor tvrdi da bi beba trebala biti u trbuhu još 3 mjeseca tako da bude spremna za vanjski svijet, i da joj više paše glasan prostor na koji je navikla u maternici 9 mjeseci nego mirna i mračna soba, da je možemo smiriti sa zvukom usisivača, fena... da joj paše povijanje rukica i cijelog tijela jer je navikla na uski prostor maternice
a na temelju čega to tvrdi?
(ja mislim da beba treba biti još 3 mjeseca u trbuhu da bi bila).
što se tiče buke, moju necakinju treba obavezno ukloniti iz stana prije usisavanja jer vrišti ko blesava kad čuje taj zvuk.
a povijati ruke to me previše podsjeća na luđačku košulju...

ne znam... ja nisam stručnjak po tom pitanju. čekam prvu bebu, samo kažem kako mi ovo sve zvuci.
Papirka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 10:51   #233
jovančević je dobar
ali, ako ne želite (a i nema smisla) kupovati brdo knjiga, meni najpraktičnija, najkompletnija i najdugotrajnija (evo, sad kad beštija ima tri godine još mi koristi, ima ukratko sve do predškolske dobi) je moje dijete od penelope leach.
ove knjige o trudnoći su meni bile teški davež i napor. ak me nešto zanimalo izguglala sam.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 11:07   #234
Quote:
Papirka kaže: Pogledaj post
a na temelju čega to tvrdi?
(ja mislim da beba treba biti još 3 mjeseca u trbuhu da bi bila).
što se tiče buke, moju necakinju treba obavezno ukloniti iz stana prije usisavanja jer vrišti ko blesava kad čuje taj zvuk.
a povijati ruke to me previše podsjeća na luđačku košulju...

ne znam... ja nisam stručnjak po tom pitanju. čekam prvu bebu, samo kažem kako mi ovo sve zvuci.

Zvuči grozno, no pokušaj promatrati stvari iz perspektive bebe. Zvuk crijeva i lupanje maminog srca iznad i oko glave je dosta glasno. Osim toga, u maternici im je mračno, tijesno, mokro i toplo i to je sve što bebe znaju- dakle nunaju se i nosaju cca 9 mj., slušaju buku peristaltike crijeva i lupanje srca, mokri su, uglavnom im je mrak, i tijesno im je. Nagla promjena je rođenje- dođu na svjetlo, drugačija buka, suho, hladno, prostrano.... I još k tome ne vide dobro. Grozno.
Moja je jako mala najbolje spavala u košari kolica, a u kimbiju nije do cca 3 mjeseca. Čim je bilo nešto tijesno, to joj je pasalo.... sestre su je u bolnici znale poviti u pelenu, od ramena do peta, i takva je bila mirna ko bubica. Meni to nije baš odgovaralo jer ju nisam mogla nikak probuditi da doji, no vjerujem da joj je bilo toplije nego kad nije bila tako povijena. Kad stvari gledaš iz perspektive male bebe i kroz njen 'sustav vrijednosti', lakše će ti biti shvatiti zašto plače, zašto se neće naučiti na nosanje/ruke ( nego se postupno od tog odvikava), zašto najradije spava na tvojim prsima potrbuške...
Kad promatraš svijet iz perspektive djeteta, lakše je i kasnije razumjeti dijete zašto nekako reagira i skulirati svoje reakcije na njegovo ponašanje.....
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 11:09   #235
Quote:
Papirka kaže: Pogledaj post
u KGZ (knjižnice grada Zagreba) nemaju Duhovni pristup rađanju od Kelly J. Townsend. preostaje mi kupiti...
jel tko kupio, gdje, pošto...?
Ova knjiga, jel ima veze sa nekakvim "crkvenim" učenjima ili je općenito o duhovnosti prilikom rađanja i trudnoće, jer ne mora duhovnost biti usko vezana uz religiju?

Quote:
Lali Puna kaže:
ove knjige o trudnoći su meni bile teški davež i napor. ak me nešto zanimalo izguglala sam.
Potpis!
Posudila sam nekoliko knjiga u knjižnici i pola sam na preskok pročitala ali sam zato uvaljala mm neka se obrazuje
__________________
Sometimes, the greatest way to say something is to say nothing at all!
charm is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 11:18   #236
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
pokušaj promatrati stvari iz perspektive bebe......
ma kužim to, i slažem se.. zato i kazu da je bebu najbolje staviti na prsa da ponovo čuje otkucaje majčinog srce jer joj je to poznati zvuk, pa se beba smiri.

Ali, ako bi beba "trebala još 3 mjeseca biti u trbuhu" kako bi bila spremna za vanjski svijet, onda bi joj i nakon ta 3 mjeseca bio šok promjeniti sredinu, zar ne? Sad kad je vani treba proći razdoblje prilagodbe koje, na žalost ne mora biti uvijek ugodno.

Quote:
charm kaže: Pogledaj post
Ova knjiga, jel ima veze sa nekakvim "crkvenim" učenjima ili je općenito o duhovnosti prilikom rađanja i trudnoće, jer ne mora duhovnost biti usko vezana uz religiju?
Ova knjiga jako puno spominje Krista i njegovu ulogu u duhovnom rađanju...
i Duha Svetoga i tako...

Ako je uspiješ čitati da to zanemariš (ili ako i sama štuješ Krista i Duha svetoga) onda će biti sasvim zanimljiva i ok, jer opisuje i tehnike disanja, tehnike odganjanja straha.
ima o građi maternice, opisuje porođajna doba....
ali svako malo ima neki citat iz Biblije i tako... sad koliko bi te to smetalo ne znam.
meni osobno bi bilo draže da toga nema, ali ni u jednoj drugoj knjizi nisam našla nešto o pristupu rađanju, kako si posložiti u glavi.
Papirka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 11:23   #237
Quote:
Papirka kaže: Pogledaj post
Ova knjiga jako puno spominje Krista i njegovu ulogu u duhovnom rađanju...
i Duha Svetoga i tako...

Ako je uspiješ čitati da to zanemariš (ili ako i sama štuješ Krista i Duha svetoga) onda će biti sasvim zanimljiva i ok, jer opisuje i tehnike disanja, tehnike odganjanja straha.
ima o građi maternice, opisuje porođajna doba....
ali svako malo ima neki citat iz Biblije i tako... sad koliko bi te to smetalo ne znam.
meni osobno bi bilo draže da toga nema, ali ni u jednoj drugoj knjizi nisam našla nešto o pristupu rađanju, kako si posložiti u glavi.
Ne bih bila oduševljena stalnim nalijetanjem na Krista ali dalo bi ga se zanemariti
Jednostavno preskočim te dijelove i citate iz Biblije i amen!
Ovo ostalo zvuči zanimljivo, pročitam ako nabavim knjigu
__________________
Sometimes, the greatest way to say something is to say nothing at all!
charm is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 11:27   #238
Quote:
charm kaže: Pogledaj post
Ne bih bila oduševljena stalnim nalijetanjem na Krista
nisam ni ja... ali nema druge knjige te tematike...
autorica je protestantica i profesionalna doula. a predgovor je napisao neki naš pop... i onda još kaže iako je autorica protestantica (a on je naravno katolik) da preporuča knjigu jer na tržištu ne postoji bolja.
Papirka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 11:29   #239
Quote:
Papirka kaže: Pogledaj post
ali svako malo ima neki citat iz Biblije
u kojem bi se trebala prepoznati.

e da, zaboravila sam: i molitve koje moraš moliti.
Papirka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 11:30   #240
Wink

Quote:
Papirka kaže: Pogledaj post
ma kužim to, i slažem se.. zato i kazu da je bebu najbolje staviti na prsa da ponovo čuje otkucaje majčinog srce jer joj je to poznati zvuk, pa se beba smiri.

Ali, ako bi beba "trebala još 3 mjeseca biti u trbuhu" kako bi bila spremna za vanjski svijet, onda bi joj i nakon ta 3 mjeseca bio šok promjeniti sredinu, zar ne? Sad kad je vani treba proći razdoblje prilagodbe koje, na žalost ne mora biti uvijek ugodno.
ma on naglašava da je to nemoguće izvesti, jer majka priroda je napravila da bebač duže od 9 mjeseci ne može biti u trbuhu, jer tko bi rodio dijete staro 3 mjeseca, nije ni ono malo lako rodit, a kako bi tek bilo ono staro 3 mjeseca kao poanta bi bila u tome da može ostati još ta 3 mjeseca u trbuhu rodilo bi se spremno za ovaj svijet, bez te neugodne prilagodbe, jer bi bilo zrelije i blabla, ali treba pročitat knjigu jer teško je objasniti u 3 rečenice ono što je opisano u 200-tinjak stranica

uglavnom, knjiga je u cijelosti o tome kako pomoći bebaču da što lakše i manje neugodnije prebrodi ta prva 3 mjeseca
rina82 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:27.