Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2015., 15:37   #101
Quote:
majica_2008 kaže: Pogledaj post
whatever...kod mene se to zove-šupkarta:Đ
Onda nije bilo ni vrijedno spomena
Ali vjerojatno je bilo oboje u pitanju a to se vidi ne samo po verbalnoj komunikaciji, nego i po ponašanju osobe. Neke bez puno riječi naprave mnogo toga pa znaš da nekaj vrijede (i ako se time ne hvale).
Ja baš ne volim pretjerano brbljive muškarce, možda mi zato ni ne smeta neka početna "nekomunikativnost". Ili je to već do godina
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 19:49   #102
Quote:
majica_2008 kaže: Pogledaj post
ma ja sam znala nakon 3 mjeseca da ću ja biti i inicijator i osoba koja nastoji krpz priču i pitanja i razgovor doći do nekih stvari

nije u stanju komunicirati...
raskid bje neminovan...
Kako nije u stanju komunicirati ako si nakon tri mjeseca znala sve ovo o njemu?

Zašto ljudi misle da "komunicirati" znači "reći što partner želi čuti"?

Ako je on jasno iskomunicirao da ništa od iskomuniciravanja koječega o čemu bi ti komunicirala, to je bila uspješna komunikacija.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 12:02   #103
zgodno si ti to formulirala)
ma postoje pitanja i Pitanja,znaš...
odmah vidiš da li je osoba nesvjesna potrebe komunikacije bez ''naučenih obrazaca'' i govori li jasno,otvoreno i ono što je potrebno da bismo ju bolje upoznali..
ne bih ulazila previše u intimu svog bivšeg odnosa, ali kompletna poanta je ta da na prvi spomen nečega što ne štima (a da je esencijalno za vezu,tipa-nedostatak intimnog aspekta...) par treba sjesti i pokušati iščeprkati što je krenulo po krivu....i što je nužno napraviti da veza bude bolja.
ja sam bila taj inicijator i nastojala vidjeti u čemu i ja griješim da bih mogla nastaviti dalje s emotivnom evolucijom uz partnera, a ispostavilo se da je partner šutio(meni), a dijelio svoju emotivnu intimu sa nekim drugim....

komunicirati znači čuti drugu stranu i reći svoje mišljenje,ne ono što partner želi čuti
a upravo to sam ja dobivala-da,da,ma sve je ok, ma stvari će se promijeniti, ma znam,znam....a pomaka niotkud...hah,odnosno,pomak je išao od mene....
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 16:15   #104
I šutnja je komunikacija. Ako vidiš da ne dobivaš suradnju, treba li ti zbilja eksplicitno reći "ne pada mi na pamet da sjednemo i pokušati iščeprkati što je krenulo po krivu....i što je nužno napraviti da veza bude bolja, ili si u stanju to shvatiti i sama? Ako jesi, dobila si poruku. Komunikacija uspješna.

Ako je on bio nezainteresiran za tebe i vaš odnos, komunikacija koja bi bila slala poruku da je zainteresiran, da mu je jako stalo i da ga želi da zajedno dođete do toga što je pošlo po zlu i kako to popraviti bila bi jako odvratno laganje.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 18:07   #105
Meni iskustvo iz braka kaže da je loša komunikacija posljedica nerazumijevanja i nezainteresiranosti, te kopiranje nekih obrazaca iz roditeljskom doma.

Ali vjerujem da se da ispraviti, ako obje strane uvide problem i zajedno ga pokušaju riješiti. Taj dio nisam iskusila
Ailour is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 08:46   #106
chocolatecookie, da,u pravu si, ali nije li ok da osoba nakon dobrog broja godina veze može reći drugoj osobi-ok, to je to, ja sam se zainteresirao za drugu osobu, a ne šutjeti ko stup.....lagati?mislim da je to komunikacija na nivou dvoje zrelih ljudi,zar ne...?
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 15:39   #107
Quote:
Ailour kaže: Pogledaj post
Meni iskustvo iz braka kaže da je loša komunikacija posljedica nerazumijevanja i nezainteresiranosti, te kopiranje nekih obrazaca iz roditeljskom doma.

Ali vjerujem da se da ispraviti, ako obje strane uvide problem i zajedno ga pokušaju riješiti. Taj dio nisam iskusila
Slažem se. U sadašnjoj vezi imam problem loše komunikacije. Uvijek sam bila otvorena i voljela sam sa partnerom pričati o svemu, ali sada sam naišla na zid. Prvo sam se trudila, tražila riječi, pisala pisma, bez napretka. Onda frustracije, podizanje glasa, odlazaka-ma nema čega nije bilo. Kada vidi da mi prekipi, onda se malo potrudi. Vidjet ćemo koliko dugo.
Uglavnom on od doma nosi taj obrazac ponašanja, i jako mu je teško otvorit se i komunicirati.
Kada ne ide, onda nema smisla forsiranju. Možemo neko vrijeme živjeti u iluziji, ali kad tad moramo progledati.
Alkmena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 15:32   #108
Quote:
majica_2008 kaže: Pogledaj post
Silas- tip sam koji ništa ne sakriva i o sebi od početka pričam bez ustezanja...
no kad i na samom početku skužim da potencijalni partner šuti kao stup,opetovano...i to u situacijama kad je poželjno i nužno iskazati svoj stav i mišljenje-piši kući propalo....
jer želim čuti što je ok, što nije,što napraviti da bude i tako...razgovarati o načinima kako se zapravo-što bolje razumjeti...
ma ja sam znala nakon 3 mjeseca da ću ja biti i inicijator i osoba koja nastoji krpz priču i pitanja i razgovor doći do nekih stvari...i ustvari(haha, kad se toga sjetim)-tada sam htjela prekinuti odnos no bilo mi žao mangupa...
nakon 5 godina zaj.života i djeteta, potvrdilo se sve što sam mela pod tepih-simpatični mangup je ustvari emotivno uskraćen i nije u stanju biti u normalnoj vezi jer nije u stanju komunicirati...
raskid bje neminovan...
Sad sam tek vidio da imam "tipfeler" u odgovoru. Hahaha...

Ne znam, ne mogu reći da imam toliko iskustva da razumijem sve osobe, no moje razmišljanje ide u smjeru da se svi mogu "otvoriti". Naravno, ne preko noći, ali sa sitnicama iz djetinjstva to nekako krene. "Znaš li koliko sam bio glup u srednjoj? Da bih ispao faca, napravio sam.." - "Da, imala sam i ja takvih faza. Tada sam.."
Ovo je samo štura mogućnost početka kreiranja iskrenog odnosa. S vremenom se to nadograđuje, a ako netko nije u mogućnosti tako otvoriti se (nije mi se još dogodilo) to bi se trebalo vidjeti u prvih par tjedana odnosa, prije nego se pojave osjećaji. Valjda..
Quote:
Ailour kaže: Pogledaj post
Meni iskustvo iz braka kaže da je loša komunikacija posljedica nerazumijevanja i nezainteresiranosti, te kopiranje nekih obrazaca iz roditeljskom doma.

Ali vjerujem da se da ispraviti, ako obje strane uvide problem i zajedno ga pokušaju riješiti. Taj dio nisam iskusila
Postoji mogućnost da je tako.

Sviđa mi se tvoje pozitivno razmišljanje.
Silas Jonas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 17:50   #109
Quote:
Alkmena kaže: Pogledaj post
Slažem se. U sadašnjoj vezi imam problem loše komunikacije. Uvijek sam bila otvorena i voljela sam sa partnerom pričati o svemu, ali sada sam naišla na zid. Prvo sam se trudila, tražila riječi, pisala pisma, bez napretka. Onda frustracije, podizanje glasa, odlazaka-ma nema čega nije bilo. Kada vidi da mi prekipi, onda se malo potrudi. Vidjet ćemo koliko dugo.
Uglavnom on od doma nosi taj obrazac ponašanja, i jako mu je teško otvorit se i komunicirati.
Kada ne ide, onda nema smisla forsiranju. Možemo neko vrijeme živjeti u iluziji, ali kad tad moramo progledati.

Taj obrazac ponašanja od doma nije opravdanje za ničije postupke. Ne može netko u vezu/brak uletjeti sa spikom "joj, gle, ja sam ti takav/takva. take it or leave it"
To su gluposti. Totalno nepoštivanje. Nije da netko traži da promijeniš boju očiju koje si stekao u roditeljskom domu. Čovjek uči dok je živ. Prilagođava se. Pomaže. Sudjeluje. Poštuje. Voli.
Ako mu je teško komunicirati, shvati da nikada neće biti uz tebe kada će ti pomoć trebati, podrška i slično. Ti ćeš uvijek biti ta koja će spašavati oboje. Vjerojatno to i radiš.

Slažem se da ne treba forsirati, ali ne treba niti biti nezadovoljan. Vrijeme ide.
Sjednite, popričajte. Otvoreno razgovarajte o tom zidu. Čemu uopće biti s osobom koja ne može komunicirati? Nije da ne može jer je hendikepirana, nego ne želi. To je velika razlika.
Izraz "ne mogu se otvoriti, ne znam komunicirati" je samo ograđivanje i bijeg od obaveza i ozbiljnog normalnog ravnopravnog života.

Sretno Ne živjeti na lijepim uspomenama
Ailour is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 03:08   #110
Ja sam dost toga prešutio u prošlo vezi i sad mi je žao što nisam imao hrabrosti izreći neke stvari, bilo bi sve puno lakše, možda nebi veza nebi ni završila, al šta je tu je , na greškama se uči!
__________________
Živi kako možeš kad nemožeš kako hoćeš.
MagicT is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 03:45   #111
Quote:
majica_2008 kaže: Pogledaj post
chocolatecookie, da,u pravu si, ali nije li ok da osoba nakon dobrog broja godina veze može reći drugoj osobi-ok, to je to, ja sam se zainteresirao za drugu osobu, a ne šutjeti ko stup.....lagati?mislim da je to komunikacija na nivou dvoje zrelih ljudi,zar ne...?
Da, to je komunikacija na nivou dvoje zrelih ljudi.

Problem je u tome što nisu svi ljudi zreli, pa je nerealno očekivati da komuniciraju zrelost koju nemaju.

Ako je netko nezreo, komunicirat će nezrelo, i način na koji komunicira slat će poruku o tome kakav je, koju će partner vjerojatno moći ispravno protumačiti ako nije u denialu. Pretpostavljam da ti iz njegovih šutnji i odbijanja otvorenih i poštenih razgovora nisi stekla dojam da te jako voli, poštuje, i da je voljan zrelo i konstruktivno surađivati na rješavanju vaših problema.

Dakle, poslao je poruku o sebi, i ta je poruka bila točna.

Što se mene tiče, to je dobra komunikacija.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 11:33   #112
I guess....no sad to više nije moj problem....nek komunicira s nekim na svojoj razini....ja sam ga prerasla u samom početku, a blesava i popustljiva žena u meni je ignorirala sve znakove istog...
iako-jedno je nedostatak sposobnosti komunikacije a drugo nedostatak želje za komunikacijom....
dobra komunikacija s njegove strane (o kojoj pričaš) je samo rezultat moje sposobnosti da shvatim upravo ono što si navela-da me nit voli nit poštuje....

tu je komunikacija u ikakvom segmentu suvišna,jer djela govore puno više...ne moraš pričati ako ti ne mili,ali pokaži...

ehm....no.....and ...no!
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 12:54   #113
Quote:
majica_2008 kaže: Pogledaj post
whatever...kod mene se to zove-šupkarta:Đ
Zvuči jednostavno. Sad.

Quote:
majica_2008 kaže: Pogledaj post
I guess....no sad to više nije moj problem....nek komunicira s nekim na svojoj razini....ja sam ga prerasla u samom početku, a blesava i popustljiva žena u meni je ignorirala sve znakove istog...
A očito nije bilo.
siddharta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 18:34   #114
Apsolutno si u pravu, u pocetku se covjek trudi, pokusava razumjeti bla bla..., ali s vremenom sve padne na tvoja ledja, a za jednu osobu zid je pretezak. Komunikacija je temelj svakog odnosa i mora biti dvosmjeran
Nista ne garantira uspjeh, ali dok je dvoje ljudi spremno razgovarati i pronalaziti rjesenja, ima nade. A s obzirom da ja jako volim pricati o raznoraznim temama, nedostatak komunikacije me koci u svim ostalim sferama, i krug se nastavlja.
Dakle, ljudi...samo pricajte :klap:

Quote:
Ailour kaže: Pogledaj post
Taj obrazac ponašanja od doma nije opravdanje za ničije postupke. Ne može netko u vezu/brak uletjeti sa spikom "joj, gle, ja sam ti takav/takva. take it or leave it"
To su gluposti. Totalno nepoštivanje. Nije da netko traži da promijeniš boju očiju koje si stekao u roditeljskom domu. Čovjek uči dok je živ. Prilagođava se. Pomaže. Sudjeluje. Poštuje. Voli.
Ako mu je teško komunicirati, shvati da nikada neće biti uz tebe kada će ti pomoć trebati, podrška i slično. Ti ćeš uvijek biti ta koja će spašavati oboje. Vjerojatno to i radiš.

Slažem se da ne treba forsirati, ali ne treba niti biti nezadovoljan. Vrijeme ide.
Sjednite, popričajte. Otvoreno razgovarajte o tom zidu. Čemu uopće biti s osobom koja ne može komunicirati? Nije da ne može jer je hendikepirana, nego ne želi. To je velika razlika.
Izraz "ne mogu se otvoriti, ne znam komunicirati" je samo ograđivanje i bijeg od obaveza i ozbiljnog normalnog ravnopravnog života.

Sretno Ne živjeti na lijepim uspomenama
Alkmena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 12:55   #115
Quote:
Alkmena kaže: Pogledaj post
Apsolutno si u pravu, u pocetku se covjek trudi, pokusava razumjeti bla bla..., ali s vremenom sve padne na tvoja ledja, a za jednu osobu zid je pretezak. Komunikacija je temelj svakog odnosa i mora biti dvosmjeran
Nista ne garantira uspjeh, ali dok je dvoje ljudi spremno razgovarati i pronalaziti rjesenja, ima nade. A s obzirom da ja jako volim pricati o raznoraznim temama, nedostatak komunikacije me koci u svim ostalim sferama, i krug se nastavlja.
Dakle, ljudi...samo pricajte
:klap:
Meni se čini da vas dvoje osim što nemate dobru komunikaciju, niste ni kompatibilni.
Vidjela sam na drugoj temi da ti sugeriraju da pričaš s prijateljicama jer ti to fali s dragim pa se pitam hoćeš li i u drugim sferama pribjeći alternativi kad ti to s dragim usfali
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 13:51   #116
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Meni se čini da vas dvoje osim što nemate dobru komunikaciju, niste ni kompatibilni.
Vidjela sam na drugoj temi da ti sugeriraju da pričaš s prijateljicama jer ti to fali s dragim pa se pitam hoćeš li i u drugim sferama pribjeći alternativi kad ti to s dragim usfali
Vjerojatno ti se dobro čini a i meni sve više. Zato sam i otvorila temu na kojoj pišemo o tim stvarima, slobodno tamo napišeš sve što želiš
Alkmena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:52.