Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2016., 12:30   #2741
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
novokomponirano hr vrijeme,
mladima usadilo spoznaju da od njih svijet počinje.
donekle i istina ako mislimo na internet,
ali su to oni shvatili doslovno za sve,
pa roditelji izgubili autoritet.
bircevi ne nadoknađuju,
medijima se fučka,
a politika i crkva uživaju
Temelj svakog odgoja proizlazi iz obitelji, zatim tek od okoline. Temeljne vrijednosti mladi su stekli od svojih roditelja, a ne od interneta. Internet ih ne čini samoživima, već odgoj, živi ljudi koji su im najbliži i od kojih uće što je život i odnos prema drugome. Roditelji koji imaju problema u odnosima s djecom su se sami pogubili sa svojim autoritetom, nije im za to kriva okolina.

Teško je priznati si da si pogriješio na području koje ti je u životu bilo najvažnije, brige za djecu. A loš odnos svekrva sa sinovima znak je jedino pogreške u odgoju, a ne ''problema'' postojanja snahe.
Lutkina kuća is offline  
Old 15.11.2016., 12:42   #2742
Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
Iseljenica može kriviti samo sebe jer je ona bila ta koja ga je tome trebala naučiti.
Novokomponirano vrijeme nije zaseban entitet, sastoji se od ljudi - gle čuda, ljudi iz starijih generacija.
To kakve su mlađe generacije danas odraz je sposobnosti prethodne generacije da ih odgojem oblikuje.
Ali naravno, malo tko će si priznati da je podbacio sa svojim djetetom.

Dapače, snahina majka je očito bila bolja, kad snaha ima želju sama zapaliti svijeću dok sina nije briga, a onda se i to guši u njoj.
"Ja ću sve dok ne umrem", a onda čuđenje kad netko smrt starije generacije gleda kao oslobođenje od te tiranije, da doslovno se pomolit ne smiješ dok svekrva ne odobri, mamicu ti.
primjećujem sklonost romansiranju teme
i dodavanju nečega čega nije bilo i nema

istina.
novokomponirano hr vrijeme došlo sa starijima
- koji do domovinskog rata nisu bili tu,
ili su bili iz pasivnih krajeva,
pa slobodno možemo njima pripisati grijeh svih struktura društva
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Old 15.11.2016., 13:02   #2743
Quote:
Lutkina kuća kaže: Pogledaj post
Teško je priznati si da si pogriješio na području koje ti je u životu bilo najvažnije, brige za djecu. A loš odnos svekrva sa sinovima znak je jedino pogreške u odgoju, a ne ''problema'' postojanja snahe.
Ako sin kući dovede zeta, čiju mater onda krivimo?
Ms_Manners is offline  
Old 15.11.2016., 13:20   #2744
Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
Ako sin kući dovede zeta, čiju mater onda krivimo?
Obje!
Lutkina kuća is offline  
Old 15.11.2016., 13:21   #2745
Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
Ako sin kući dovede zeta, čiju mater onda krivimo?
Opet njegovu
bejo is offline  
Old 15.11.2016., 13:22   #2746
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
tvoj muž tvoje roditelje sigurno ne tretira,
kao ti njegove.
reklo bi se da je ljepše odgojen.

moja snaha, zlato moje,
samo ja, pa ja, pa ja, pa ja, pa ja, ...
banalni primjer :
idem na zajednički grob upaliti svijeće u ime svih nas,
ali ona inzistira da svaki svoju svijeću pali.
naravno,
ona na taj grob dođe jednom godišnje.
ostali također.

pametno ?
Mila,nemam roditelje.
Nema koga tretirati ili ne.
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Old 15.11.2016., 13:22   #2747
Krin
daj ohladi i pusti mlade da rade po svom. Ovako kako pišeš, snaha će sa guštom doći paliti svijeće tebi, kada dođe vrijeme.

Imala sam paklenu svekrvu i svoje roditelje koji nisu bili baš bajni, čak su premalo sudjelovali u obiteljskom životu.

Ali vjeruj da mi je bilo lakše snalaziti se samoj kako znam i umijem, nego kada bi se svekići pleli u baš sve odluke mene i bivšeg, ne žive u mom gradu, ali bi gostovali po mjesec-dva, što je bilo dovoljno da razjebu i mene, i svog sina i djecu.

Moja starija kćer živi sa dečkom, blizu smo, ali mi ne pada na pamet da dolazim nepozvana ili ako mi se baš ide k njima da ne nazovem i ne pitam da li je zgodno da dolazim. Odnos nam je prijateljski, a ne da ja sad popujem iako znam da mnoge stvari znam bolje. Upletem se ako me se pita, ili ako baš vidim da im ne ide, a ni onda moja nije zakon kojega se moraju držati.

Pusti ljude da žive, svoj život. Ovaj primjer sa svjećicom mi je prestrašan, da sam ti ja snaha zapalila bi ih deset, tebi u inat.
sama45 is offline  
Old 15.11.2016., 13:24   #2748
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Mila,nemam roditelje.
Nema koga tretirati ili ne.
žao mi je

ali da imaš,
bilo bi onako kako sam napisala
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Old 15.11.2016., 13:26   #2749
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
žao mi je

ali da imaš,
bilo bi onako kako sam napisala
Mozes misliti kako ti je zao..
Ja palim svijece,nazalost.
U svoje ime onima koje volim,postujem.
Postovanje se ne ucjenjuje,nego zasluzuje medju zivima.
Ne mozes znati kako bi moj muz reagirao.
Nisi vidovita a bome ni nemas carobnu knjigu za rjesavanje odnosa snaha i svekrva..
Iz tebe stalno govori zena koja ocekuje priznanje kao majka ,svekrva osoba..
Zamjeras snahi zbog stava "ja" al upravo to ja ce ju spasiti da joj ne gospodaris zivotom i da njeni stavovi ne moraju biti indenticni tvojima.
Prihvati je takvu budi dobra svekrva kakvu promices na ovoj temi.
Presuti joj.
Ne svadjaj se,smjesi se i budi blaga :-)
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Old 15.11.2016., 13:27   #2750
Quote:
bejo kaže: Pogledaj post
Opet njegovu
Schroedingerova majka - budući da je i jedna i druga "njegova", ne možemo znati je li kriva ili ne dok ne pogledamo u kutiju.
Ms_Manners is offline  
Old 15.11.2016., 13:31   #2751
Quote:
sama45 kaže: Pogledaj post
... Ovaj primjer sa svjećicom mi je prestrašan, da sam ti ja snaha zapalila bi ih deset, tebi u inat.
jesi li čitala s razumijevanjem ?
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Old 15.11.2016., 13:40   #2752
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
jesi li čitala s razumijevanjem ?
Ne znam drugačije čitati, a ti moje očito nisi razumjela kada je opet svijeća u igri.
sama45 is offline  
Old 15.11.2016., 13:50   #2753
Ko da je važno ko će zapaliti svijeću?
Ako žena hoće ići zapaliti, nek ide.
A Krin ako hoćeš zapaliti 10 svijeća, pa ti zapali.
Trebala si jednostavno otići i zapaliti svijeća koliko želiš.A ona isto tako.
Koja glupa rasprava i zamjeranje za bezveze.

Tebi se možda ne sviđa tvoja snaha.
I ne treba ti se sviđat.
Sviđa se tvom sinu.On ju je odabrao.On živi s njom.
I moraš prihvatit njegov odabir.
I pomirit se da tu ne možeš ništa.
Ako ona stvarno nije dobra, on to sam mora uvidjeti.
Tvoje petljanje te samo može udaljiti od sina.
starakrpa is offline  
Old 15.11.2016., 13:58   #2754
Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post

Tvoje petljanje te samo može udaljiti od sina.
Moja svekrva je primjer toga.
Muz ne voli ici k njoj,izbjegava je maksimalno,nema vise u nju povjerenja i komplet odnos im se narusio..
A zalosno je to..znaci,radije je unistila njihov odnos majka-sin,nego pustila da zivimo na miru..
Njen izbor,njene posljedice
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Old 15.11.2016., 18:24   #2755
Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
Schroedingerova majka - budući da je i jedna i druga "njegova", ne možemo znati je li kriva ili ne dok ne pogledamo u kutiju.
Izvrsna igra riječima!
bejo is offline  
Old 15.11.2016., 19:01   #2756
Odnos snaha i svekrva je u samom startu (upozorenje, grub izraz) - umjetan. Odjednom si obitelj sa osobom koja ti je nametnuta, jednako kao ti njoj i koja na temelju tvog vjenčanog lista polaže neka prava na tebe i tvoje odluke. Ne kažem da braća, sestre, rodbina nisu nametnuti, ali s njima imaš nekakav prirodniji odnos. Ove dvije žene ne bi sjedile u istoj prostoriji da nije bilo ključne osobe - supruga, odnosno sina. Ako imaš dovoljno kulture, želje za dobrim odnosima, poštovanja i uvažavanja prema nekome, pristat ćeš na kompromise ne možda zbog sebe, ali definitivno da zbog osobe koju voliš i kojoj ne želiš pakostiti, iz poštovanja i ljubavi prema svom suprugu odnosno sinu. Stvari dobro funkcioniraju kada su obje strane istog mišljenja, ali kad nisu, onda je snajka za sve kriva

Meni je tužno što ispadne da žene (koje su po tradicionalistima zamjenjive, dok majka nije) više vole nečije dijete od njegove rođene majke. A majke idu praviti sranja, jer ne poštuju svoga sina. Da ga poštuju, ne bi mu otežavali situaciju. Zadnje što sam rekla svojoj svekrvi je da mene ne može sa svojim pakostima ni okrznuti, moja majka može. Sve što misle da radite meni, nisu me ni dotakli, ali ćete SVOME sinu napravili nepotrebnu pizdariju u životu. Odnos njegove obitelji i njega je užasan, sam ih naziva otrovnim roditeljima i izbjegava ih u širokom luku, naravno, ja sam ta koja je nekim čudom za to kriva, nikako oni koji nisu uspjeli razviti zdrav odnos sa sinom s kojim su živjeli 23 godine. Sa neke obične kave dolazi kao sa kemoterapije, a kad nije obična kava onda ga zovu da mu objasne kako smo nas dvoje govna i kako ja trebam da se ponizim pred kraljicom majkom jer mora biti kako su oni namislili i nikako drugačije. Zadnji put je bio tamo prije mjesec dana i otvoreno im rekao da im više neće dolaziti jer se ne znaju ponašati na prvom susretu nakon 3 mjeseca u inozemstvu. Naravno, i za to sam kriva ja.

Jako je tužno kada je jednom prilikom, dok smo bili u Dublinu rekao "Nemoj ovo nikom reć, al meni tvoji roditelji fale punooo više od mojih". Koliko god mi bilo drago što se super slaže sa mojima, tužno je. I vidim da je potegnuta paralela između "njegovih" i "njenih" pa mi je evo baš krivo što imam divne prije svega prijatelje u obliku mame i tate koji poštuju mene, a skupa sa mnom i mog dragišu s kojim se zbilja, predivno slažu i voljela bi da se to nastavi

Brinite se radije da vam rođena djeca dolaze na grob paliti svijeće, postoji nešto u životu što se zove - posljedice.
__________________
Lutko ja sam rešio peticu idemo da plešemo! - BPE <3

Zadnje uređivanje QMSBiaaač : 15.11.2016. at 19:20.
QMSBiaaač is offline  
Old 15.11.2016., 19:26   #2757
QMS,jako tuzan ali i jako realan post..
I vrlo vrlo istinit!
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Old 15.11.2016., 19:33   #2758
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
tvoj muž tvoje roditelje sigurno ne tretira,
kao ti njegove.
reklo bi se da je ljepše odgojen.

moja snaha, zlato moje,
samo ja, pa ja, pa ja, pa ja, pa ja, ...
banalni primjer :
idem na zajednički grob upaliti svijeće u ime svih nas,
ali ona inzistira da svaki svoju svijeću pali.
naravno,
ona na taj grob dođe jednom godišnje.
ostali također.

pametno ?
Wtf ?
Kaj se u tvojoj familiji sve čoporativno odlučuje?
Kaj su u tom grobu i njeni pokopani ?
Znači ti kao kraljica majka ŽMK, nisi bila počašćena da odeš sama u izaslanstvu zapaliti za sve svijeće taratartaaaa nego se snaha usudila, ah usudila spomenuti da ode svatko od njih u toj obitelji (ma kako smije sama ) i zapali svijeću ?
Trebala si ti kao zvijezda familije i mater familias jedina imati pravo u ime svih otići ? Ima tvoja snaha gubu ?
Onak bez uvrede kaj tebe u tim godinama nije malo sram ponašati se tako durasto, inatljivo, nezrelo i glumiti kraljicu Sisveta i cijele familije ?
I kažeš snaha govori ja pa ja pa ja p a ja svuda prva ja. Mense čini da si ti ta koja to govori i radi.

Kaj ti smeta ako ona ode sama i zapali svijeću ? Zakaj nisi rekla ajmo svi skupa ? Ako odu samo tvoj sin i ona odvojeno to je loše ? Ne smije osim tvoje biti ni jedna druga svijeća biti postavljena ? Čitaš ti sebe? Kamon... kaj imaš 3 godine ? Kakve su ovo nezrele gluposti ?


Sa druge strane kaj se tiče ŽVK(žena, vađajna , kraljica) snaha, vidljivo je mahanje repom i sreća onih koje su finim načinom uspjele odvojiti muža od svojih.
Koja pobjeda, hihihi koji uspjeh ali je, je aha suzice im idu kako su žalosne šmrc da je papak tako odlučio.:klap:
Meni je općenito žao svih roditelja svih muških papaka bez kičme, koji zbog zamjenjive vađajne idu odreći se roditelja, braće, sestara. Slabići i papučari to je moje mišljenje. Ni za bickl nasloniti.
Kaj inače što je zanimljiv fenomen, ti dečkići ne rade dok ne upoznaju The vađajnu koja ima ukaže kako su mu mama i tata užasni.
Sad odjednom oni ništa ne valjaju...jer ako imalo valjaju vađajna bu uskratila svoju divotu. Kaj bu jadnik bez svoje vađajne, jedva je ovu zadržao.
The Vađajna je inače u takvim brakovima uvijek jača i inteligentnija polovica koja vrti toga papučara oko prsta. Bar kako vidim u svijetu i šire.

Davno mi je rekla mama da se bedaki uvijek ponose sa onim čega se pametan srami.

Zadnje uređivanje pozitivax : 15.11.2016. at 19:58.
pozitivax is offline  
Old 15.11.2016., 19:56   #2759
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
QMS,jako tuzan ali i jako realan post..
I vrlo vrlo istinit!
Bitno je taj otrov ne sipati u vlastitoj obitelji danas ili sutra.
Njega je recimo strah biti roditelj jednog dana. On sa svojim tatom sjedi na kavi i meni je neugodno koliko je toksična atmosfera jer nemaju nikakav odnos. Od tate je dobijao samo batine i masnice kao nuspojavu spomenutih, a od mame je znao biti samo iskorišten onoliko koliko njoj treba. I to je njihov odnos koji on mrzi još od djetinjstva, a skupa s njim i oba brata. Svađe i ucjene i "ja sam stariji, ljubi me međ' guzove". To je sve što je on vidio i naučio o roditeljstvu. Well done there mom

A sad da ne bude samo snaha potlačena, u slučaju mojih kumova je punica zvijer dok je svekrva neopterećena žena koja svog sina jako voli i poštuje, kao i njegovu kičmu koju je ispravljala da ne bude papak nego da zaštiti svoju ženu dok ju voza na biciklu. Valjda je ženi u cilju imati čvrstog sina i snahu onda kada njoj budu potrebne te vrline. Štajaznam.
Sve je stvar osobe, karaktera, odgoja i svjetonazora.
__________________
Lutko ja sam rešio peticu idemo da plešemo! - BPE <3
QMSBiaaač is offline  
Old 15.11.2016., 20:14   #2760
Quote:
QMSBiaaač kaže: Pogledaj post
Bitno je taj otrov ne sipati u vlastitoj obitelji danas ili sutra.
Njega je recimo strah biti roditelj jednog dana. On sa svojim tatom sjedi na kavi i meni je neugodno koliko je toksična atmosfera jer nemaju nikakav odnos. Od tate je dobijao samo batine i masnice kao nuspojavu spomenutih, a od mame je znao biti samo iskorišten onoliko koliko njoj treba. I to je njihov odnos koji on mrzi još od djetinjstva, a skupa s njim i oba brata. Svađe i ucjene i "ja sam stariji, ljubi me međ' guzove". To je sve što je on vidio i naučio o roditeljstvu. Well done there mom

A sad da ne bude samo snaha potlačena, u slučaju mojih kumova je punica zvijer dok je svekrva neopterećena žena koja svog sina jako voli i poštuje, kao i njegovu kičmu koju je ispravljala da ne bude papak nego da zaštiti svoju ženu dok ju voza na biciklu. Valjda je ženi u cilju imati čvrstog sina i snahu onda kada njoj budu potrebne te vrline. Štajaznam.
Sve je stvar osobe, karaktera, odgoja i svjetonazora.
Ovaj strah je ustvari bojazan da se obrazac ne ponovi.
No zaista ne mora biti tako.
Nazalost,moj suprug je isto imao loseg oca,a na kraju i rastao bez njega..
Mozda je i bolje,izbjegao je traume nasilja..
No svejedno,isto nemaju nikakav skoro odnos...
Nekada se moze hvala bogu nadvladati duhove nase proslosti i pobjediti strah da cemo biti kao roditelji,raditi iste propuste..
Sigurno ce kad budete imali djecu on se truditi da bude najbolji moguci otac dat ce duplo sebe da osjete ocinsku ljubav,podrsku..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:20.