Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2014., 20:26   #1
Zašto pišemo na ŽuD (LJES...)

Nekoliko puta sam, a zadnji put danas, pročitao od više forumaša opasku kako oni koji puno pišu po Forumu, nemaju ispunjen RL, zakinuti su, nešto im nedostaje, nesretni su, imaju psihičkih problema, nemaju ili ne mogu naći partnera / partnericu... i sl. S prilično velikom sigurnošću mogu reći da takve primjedbe dolaze u pravilu zbog tema jer najčešće je riječ o seksu (pa na ŽuD-u smo, LJES-u... ) Kad je riječ o goblenima ili razmjeni recepata, sportu, politici... vjerujem da takvih primjedbi nema, zapravo znam to jer povremeno pišem i na nekim drugim specijaliziranim forumima koji nemaju nikakve veze sa seksom kao npr. auto moto forumima, a i na takvim forumima postoji forma Chata. I tamo gdje ne postoji, ljudi opet neminovno chataju.

Dakle, zašto pišemo? Što je motiv? Moj osobni motiv je taj što komp shvaćam kao alat za otvaranje (jednog od mnogih) prozora u svijet. Mogućnost upoznavanja i razgovora s novim, drugim i nepoznatim ljudima, mogućnost čitanja tekstova u koje je netko uložio određene emocije, trud, iskustvo, a vrlo često je riječ o vrijednim slovima. Mogućnost da te netko sasluša i da ti nekoga čuješ, mogućnost da ti netko pomogne ili da ti nekome pomogneš, mogućnost razmjene mišljenja. Ali zašto baš na temama o seksu (a zašto ne)? Zato jer me ne zanima ispijanje piva u birtiji, zato jer me ne interesira balet, zato jer me ne zanima nogomet... a ne zanima me ni sklapanje seksualnih veza jer za to također postoje specijalizirani forumi gdje stvari funkcioniraju vrlo jednostavno, fotka, godine, interesi u seksu i stvari se vjerujem dogovaraju brzo i konkretno. No zanima me seks, a kako živim u dvoje, zanima me takva vrst seksa, seks sa stalnim partnerom kao i ostale teme i problemi vezani uz život u dvoje. I naravno, značajan motiv katkada je naprosto ubijanje vremena. Da živim na zemlji i od zemlje, vjerovatno bih više kosio, žeo, hranio marvu, brao šljive i pekao rakiju, proizvodio vino..., a manje bio na forumima. Ali ne živim, živim na asfaltu.

Koji su vaši motivi (ako nemate nekih posebnih problema koji bi bili osnovni razlog jer takvi su iznešeni u postovima / temama )? Ako slična tema već postoji, molim modove da ovo premjeste.

Zadnje uređivanje siddharta : 17.08.2014. at 20:37.
siddharta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 20:41   #2
Sid, tu dođe neka random forumašica koja traži rješenje svojeg problema na internetsima i glupom logikom zaključi nešto i evo teme koja je danas pored fejsbuka i sličnih servisa stvarno besmislena.

Ali neka, treba obnoviti gradivo.

Ja sam tu jer jebeno neš ne štima samnom. Čak sam pročitao na ŽKu da samim prelaskom u 40te i slobodnim statusom imam vražji razlog zašto sam solo. Mislim, još nemam, dvije godine me dijele od tog razloga.



Meni je forum zanimljiv ponekad. Fejs i ostale internetse nemam. TV ne gledam.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 21:10   #3
Quote:
aljehin kaže: Pogledaj post
Sid, tu dođe neka random forumašica koja traži rješenje svojeg problema na internetsima i glupom logikom zaključi nešto i evo teme koja je danas pored fejsbuka i sličnih servisa stvarno besmislena.

Ali neka, treba obnoviti gradivo.

Ja sam tu jer jebeno neš ne štima samnom. Čak sam pročitao na ŽKu da samim prelaskom u 40te i slobodnim statusom imam vražji razlog zašto sam solo. Mislim, još nemam, dvije godine me dijele od tog razloga.



Meni je forum zanimljiv ponekad. Fejs i ostale internetse nemam. TV ne gledam.
Ok, obnoviti gradivo. Misliš da nekaj s tobom ne štima. A jel misliš da ti Forum može pomoći u tome kaj misliš da s tobom ne štima tj. da neće štimati (jer imaš fore 2 godine ) ? Da možeš upoznati neku srodnu dušu i pretočiti to u RL? Jel možeš proširit pridjev zanimljiv?
siddharta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 21:30   #4
Zanimljiv jer nekad naiđem na zanimljive informacije. Kao npr. onaj dijagram ovisnosti što sam postao na četu.
Ili razmišljanja osoba (forumaša) koja ću teško naći u običnom (RL) životu. Eventualno rasprava za koju također neću imati vremena ili prilike jer koliko bio socijalan ne stigneš sve i nije uvijek vrijeme za to u "realnom" životu.
Čet je sasvim neka druga forma, više kao zajebancija i opuštanje. Često mi je pomogao da uštedim lovu (i glavu) jer nisam išao van, a socijalan sam i volim se družiti.

ŽuD jer me interesiraju odnosi, i u "stvarnom" životu volim razgovarati o dinamici odnosa. Na godišnjem sam sa "realnim" ljudima koje slabo poznajem u više navrata znao razgovarati o njihovom braku, ili sličnom odnosu. Sa jednim murjakom sam razvio mini diskusiju o homeseksualcima i njegovoj homofobičnosti.
Na forumu sam saznao da je to moja "priroda". Tipa ove teme, ili još bolje, slične na psihologiji.

Nekad mi je forum služio u "poslu" sa kojim sam se bavio. Mojnovac.net i slični po regiji.

Meni je fejs retardiran servis.
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 21:34   #5
Ja pišem zato što volim pisati. Voli raspravljati. Volim komentirati.
Volim debate, sukobe, dobre vibre.
Volim nešto novo naučiti...uvijek nešto novo naučiš.

Forum je prekrasna stvar ako je koristiš u onom smislu u kojem on jest.
Dakle kao sredstvo razmjene mišljenja.

Kao način da izraziš neke svoje sumnje, dvojbe, borbe, strahove....Žud mi odgovara iz više razloga jer osim što imam nekih vlastitih dvojbi i sumnji i dosta toga što ne mogu samoj sebi objasniti uz pomoć ovih razgovora dokučujem ponekad da sam normalnija od mnogih, a ponekad da nisam gotovo ništa naučila bez obzira koliko imam godina.

Dakle...analiziranje, promatranje, rasprave i druženje.
Upoznala sam neke ljude i dragi su...i mislim da je lijepo ostvariti prijateljstva i na ovaj način.

Oke...neki ljudi čak nekog i upaznaju u smislu ostvarivanja neke veze. Osobno me to ne zanima na ovom forumu...isključivo sam ovdje jer mi je ugodno, volim čitati, volim raspravljati i da se ne ponavljam...ovdje su isto tako ljudi koji su nam možda nepoznati, ali eto ljudi sa svojim dvojbama, borbama, strahovima.

Nadam se da sam nekada nekome pomogla svojim savjetima, jer meni mnogi jesu.

I zato ću ovdje svraćati i dalje...jer je mjesto na kojem se osjećam ugodno i dobrodošlo bez obzira što sam vjerojatno nekom manje, a nekom više simpatična.

Tako je kako je.

Živio ŽUD!
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 21:54   #6
Evala Sid.
Evo da i ja zapišan tvoj zid.
(ubit će me Retra, al ne zbog zida, nego rime )

Zašto san tu?
Pa počelo je kao olakšavanje duše i traženje smisla u nekoj osobnoj životnoj tragikomediji.
Završilo je više onako Proust-ovski u traženju izgubljenog vrimena.

Na ŽuD, iako san pri izlasku iz njega (braka, ne foruma), praktički jednino i pišen, jer o seksu znam malo i ništa, a nisan nikad ni usamljen, tako da...
Tu san povremeno s godišnjim peeakovima, najviše u ljetnim mjesecima kad stavljam mozak u offline.
Zato su mi postovi glupi, nepovezani, teme promašene, uvrede direktne.
I drago mi je da san tu doša prošle godine jer san...
toliko se puta dobro nasmija s vama,
toliko puta druge podjebava,
toliko su puta mene podjebavali,
čak i nekoliko savjeta greškom udjelia,
al najviše jer san upozna stvarno nekoliko jebenih osoba i od srca van svima kažem, onako u mom stilu: jebite se!
(jer kad se bolje pogleda, ima li šta bolje za nekom poželit?)

Fejs neman i mrzim. Ljeti s ljudima uživo ne komuniciram, osim tetom na kasi.
Knjige su mi nepoznat pojam, jedva i pisat znam. Muziku prezirem, osim komorne.
Šta mi drugo preostaje osim ŽuD-a i chata?
Razgovor s svećenikom? Toliko neodgovorenih pitanja a tako mi se više neda tipkat.

Žene na forumu ne tražim. One traže mene.
Nikad to neću svatit...možda je nešto u zraku...ambrozija??

Eto Sid...Jesan opet promašia temu? Neman pojma.
Al ako ništa drugo, iskreno od mene...jednom za promjenu.

P.S.
I prestani lagat ovaj napaćeni narod da na auto forumu nema seksa.
Pa ja na njih idem kad me auta krenu jebat. I mehaničari imaju dobre postere u radionicama.
Da. Budu tete.
I sise i guzice.
To je lipo.
__________________

...zajebat čovika je učinit čoviku dobro, jel nije?

[Božji prototip..prečudan da bi živia, prerjedak da bi umra!]

Zadnje uređivanje H0RNi : 17.08.2014. at 22:03.
H0RNi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 23:57   #7
Quote:
aljehin kaže: Pogledaj post
Ja sam tu jer jebeno neš ne štima samnom. Čak sam pročitao na ŽKu
A gle Aljoša, ak tak piše na ŽK onda je valjda tak Pa mislim, kaj buš za dijagnozu pital Žuži Jelinek? Gle, i ja mislim da sam roba s greškom, ali svi psihići su rekli da sam normalan te da nisam ABnormalan nego da mi je AB krvna grupa. Tak da dok god samo ti za sebe misliš da s tobom nekaj jebeno ne štima, vjerovatno ipak štima.
siddharta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 00:23   #8
Evo recimo ja sam nova na forumu,ali na portalima sam mogla pročitati razna razmišljanja ljudi,koja su bila zanimljiva pa i poučna,a i sto tako i idiotska bar meni,sve u svemu ponekad se uključim tek toliko da se malo odmorim,ili skrenem misli,dođe mi nešto kao ispušni ventil.
Mickella is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 04:05   #9
ja pisem i citam zud jer mi je puna kapa muskih i muskih prica oko mene na brodu.istna da san na forum stiga preko bilog kutka i hajduka,ali bolje se na drustvu prepirat s tudjim zenama nego preko skypa s vlastitom
Pomorac35st is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 08:35   #10
Kao sto su neki vec napisali,nemam fejs, malo sam iskulirala dosta ljudi zadnje vrijeme jer sam se poprilicno razocarala i ovo mi je neki vid druzenja, interakcije s ljudima (nije da se uopce ne druzim, ali daleko manje nego prije). Nisam opsjednuta forumom,ali redovito navratim, nekako usput izmedu citanja novina i nekih drugih stvari koje me interesiraju.

Takoder, voljela bih napomenuti kako sam prije koristila drugi account, no sada bi mi bio bad pisati pod tim nickom jer su u pitanju bile neke mladenacke ljubavi i stavovi koji nisu odraz mog sadasnjeg stanja pa bi mi bilo blesavo da mi netko izvuce post iz 2008. i pocne soliti pamet kako nisam doslijedna, a zapravo sam jednostavno odrasla, i to jednim dijelom zahvaljujuci upravo Forumu, zato se sada rado i vracam na te neke "probleme" koje sam prije prozivljavala, pokusavam dati pametan (ako nista drugo iskusno misljenje) savjet kao sto sam ih davno i sama dobijala.
Nazalost, svi ti prijatelji (gore spomenuti) nisu bili toliko zainteresirani za neke moje probleme pa bih, nakon izlaganja istoga, dobila neki "savjet" koji nije bio plod dubokog razmisljanja i brige, vec odgovor koji bi bio najcesce takav da se osoba ili ogradi od moguceg faila ili su poznavali i drugu stranu te nerjetko balansirali ili ne bi uopce razmisljali kako mi pomoci i sve to skupa nije bilo niti 100% realno, niti ucinkovito da se tako izrazim. Dok su na US-u ili LJES-u pisali ljudi nekako vise iz svog iskustva, ne brinuci o tome hoce li nekoga povrijediti svojom izjavom (a taj tip brutalnosti mi je itekako trebao na momente) i moram priznati da su me puno puta znali i razvedriti,dati snage da se izvucem iz nekih glupih odnosa koji su me ubijali u pojam.
Sada rado pomazem ljudima svojim iskustvima koliko mogu, bez brige da ce me netko zbog mojih stavova osudivati, etiketirati a i nema onog glupog osjecaja kada te frendica nocima budi kilometarskim porukama, prolazis mjesecima uz to njeno tesko stanje da te kasnije ne bi vise pozdravila na cesti. Tu pisem kada mogu i koliko mogu, samim time nema onog osjecaja "iskoristenosti", a opet mi je drago ako nekome pomognem.

Sto se tice ZUD-a, tu rado dolazim jer kako sam i sama u braku, volim procitati kako drugi zive, na neki nacin me drzi u realnosti. Razmisljam intenzivno o nasem odnosu, ne uzimam ga zdravo za gotovo, rado s muzem prodiskutiram o stvarima i odnosima o kojima tu znam procitati te samim time bolje upoznajem njega, nas, te smatram kako sve to pozitivno utjece na nas brak.
personaforumska is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 09:58   #11
Zgodna tema Siddharta...i manje više si sve napisao.

1.kada radim, dosta radim na kompu pa si tako "pauziram "od šljake

2.imam kaj za reći....oni koji nemaju uopće ne pišu na Forumu.
ne zato kaj su jako zaaaposleni i imaju život ...nego zato što nemaju nešto pametnog ili duhovitoga za napisati.
onako...možda imaju tek jednu prostoproširenu rečenicu i suženu elokventnost.

3.uobražavam si da mogu nekome pomoći svojim postovima emotivno katatoničnima ili bedastima kada naiđu u ove guste forumske šume
nekima je stalo do ljudi a nekima je samo do sebe.

4.bolje da tu pišem nego da visim po birtijama ili dućanima kao oni koji "imaju
život"

5.zabava, zabava, zabava...zabavno je komunicirati.

I tak...
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 11:04   #12
Pišem povremeno na forumu za razliku od nekih koji pišu stalno i koji uvijek imaju kaj za reći(bilo pametno ili manje pametno).Al ne pišem manje zato što ne bi mogao uvijek nešto reći(mogao bih kad bih htio) nego pišem manje zato što ne uobražavam da nekom mogu pomoći svojim pisanjem...a i ne da mi se iskreno a to što pišem nema veze sa tim kolko sam zaposlen i time imam li ili nemam svoj život.
Ne visim po birtijama i dućanima ali ne visim i na forumu.Za neke je "život" ovo prvo a za neke ovo drugo.Nemam ništa protiv ni prvog ni drugog kad se ima mjere.
Zabavno je komunicirati..da..ali ne bi bilo kad bi se komunikacija svodila samo na forum ili ako bi bila uglavnom na forumu.
I tak...
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 11:42   #13
Ja pišem na forumu zato što dužnost zove.
Incongruity is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 11:46   #14
Čitam puno toga i čitanje nekih kvalitetnih sudionika rasprava mi je pomoglo prepoznati vlastite nedostatke u mom Žudu doma. Na tome sam im zahvalan. Pišem da ponekad netko moja stajališta ocijeni iz neutralne perspektive i ukaže meni i drugima koji čitaju na nedostatke u percepciji i zaključivanju. Rado bi da mogu pisati više i kvalitetnije, no nekako me, pored posla koji traži isto, ubija to radit još i iz zabave
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 12:01   #15
Na forum sam naletila savim slučajno..tada sam zapela prvo na žudu i bas tu se "utaborila"..Jedno bar dvije godine visila sam na temi o Svekrvama gdje sam se zajedno s ostalim zenama ispuhivala ,savjetovala,trazila odgovore..ztakodjer mi je bilo zanimljivo čitati tudja životna uskustva,raspravljati,komentirati,analizirati i ostalo...
Stekla sam tada u to doba i neke prijatelje,a neke i sada...
I to te onda isto zadrzi na Zud-u..
Nečiji savjeti su mi značli biti pravi vjetar u ledja i na tome sam zahvalna,tako sam i zavoljela Zud,čak i kad vise i nisam trebala savjete..rado sam davala i ja drugima..
danas najradije samo čitam,ne ulazim pretjerano u rasprave...
Ostajem malo od navike,malo od zabave..
I manje sada imam vremena i manje volje,ali jos uvjek mi je drago doći..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 16:36   #16
Spajanje ugodnog s korisnim:
- ugodno ćaskanje u sate i dane kada su bliski prijatelji nedostupni
- razmjena iskustava,
- "vidi, vidi i drugima nije baš veselo u životu"
- malo verbalnog duela s neistomišljenicima ili čitanje istih (duela),
- ispunjavanje potrebe za pisanjem i povremenim pomaganjem (da ne velim soljenjem pameti, ali mislim da ne pretjerujem u tome).

Valjda sam dio one populacije koja je uhvatila zadnji vlak za informatičko opismenjavanje, koja ne daje puno na lajkanje i statuse, ali ipak voli kljucati po tipkovnici (umjesto da kao nekad čijamo perje ).
__________________
Nije pametno kritizirati nečije kuhanje ako želite ponovo jesti kod te osobe.
rosita22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 09:50   #17
Evo čitam u tisku da je i Coelho koristio forume za svoj novi hit.
Žudovske tematike. Kaže da je otvarao i ženske i muške profile.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 20:19   #18
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Zgodna tema Siddharta...i manje više si sve napisao.
Je, ak ti isto tak misliš, onda ni s tobom nekaj nije u redu

Quote:
2.imam kaj za reći....oni koji nemaju uopće ne pišu na Forumu.
ne zato kaj su jako zaaaposleni i imaju život ...nego zato što nemaju nešto pametnog ili duhovitoga za napisati.
onako...možda imaju tek jednu prostoproširenu rečenicu i suženu elokventnost.
Odbacimo lažnu skromnost, znamo koliko vrijedimo

Quote:
3.uobražavam si da mogu nekome pomoći svojim postovima emotivno katatoničnima ili bedastima kada naiđu u ove guste forumske šume
nekima je stalo do ljudi a nekima je samo do sebe.
tvoji su postovi vrijedni čitanja i nimalo bedasti.
siddharta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 03:23   #19
Pocela sam citati forum zbog odgovora koje sam trazila...nekoc davno bila sam u trokutastoj vezi i htjela sam shvatiti nekako tih svojih destak ulupanih godina...da bi shvatila sebe citala sam ljube a da bi shvatila bivseg citala sam preljubnicki cet...
Ponesto sam i piskarala.
I onda prestala jer sam u pravilu svaku svoju misao morala obrazlagati na par stranica...
Sada forum citam jako rijetko.
Najcesce kad citam citam trac jer me tamo znaju nasmijati.
Meni fali jako dusa ZuD-a ...fali mi Lord B.
__________________
Samo tebi svira bend na nebu
dijetesjene is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 04:44   #20
Izvorno, otvorila sam nick jer mi je trebao vrlo praktičan prizemni "know-how" savjet. Kad sam to riješila, počela sam navraćati jer su ljudi bili zanimljivi i vrlo elokvetno obrazlagali i općenito pametno znali ponešto reći. (nije bilo kao na retajskom facebooku gdje ni jezik ne razmiješ kojim se ponekad služe )



Čitam kad se osjetim usamljeno, jer dok čitam imam osjećaj kao da doista čujem glasove (daaaa, svjesna sam toga da ti glasovi ne postoje ) i imam pokraj sebe te ljude, male, zdepaste, zatucane, lijepe, glupe, pametne, plačne, koji su položili ispit, razmišljaju kako popraviti brak, koju sljedeću vožnjicu organizirati, koji je mobitel najbolji, igraju kaladont, koketiraju, traže pomoć, itd, itd.
Kao da sam na kavi sa izuzetno šarolikim društvom mi je to.
Nešto kao Borg.... Što zapravo mislim sad u pozitivnom smislu.


Ali samo kad je u ispovjednoj maniri,
jer, kad pitaš za savjet, svi su pametnjakovići koji ne prave greške u životu, , jer su čitajući tolike priče i oni uvidom sa strane postali pametni i znaju ti posoliti muku i reći deklarativno što si ti sve ikad pogriješio .
Ponešto ovako:
Quote:
I onda prestala jer sam u pravilu svaku svoju misao morala obrazlagati na par stranica...
Ljudi se uhvate riječi ili rečenice koja iole zazvuči ne-dobro, i onda pile i pile po tebi kako si mogao tako misliti ili napraviti, uf, uf.
__________________
Moj mol ima više stupića.

Zadnje uređivanje Hedera : 21.08.2014. at 04:57.
Hedera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:02.