Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2014., 10:05   #21
Budeš vidjela kako će stvari teći. Čovjeka poznaješ mj dana. Popili ste kaj? par kava i sada razmišljaš kako ćeš se slagati sa njegovom djecom.
Trebaš prvo vidjeti da li ćeš se uopće sa njim slagati, kamoli sa djecom.
perilica is offline  
Old 02.09.2014., 13:36   #22
Quote:
EveWilson kaže: Pogledaj post
E to je ono što mene muči... Mislim ako itko ima ikakvo iskustvo ili je bio u sličnoj situaciji bilo kakav savjet je dobrodošao.
Kao što sam već rekla između nas je divan odnos, međutim muči me dosta to postojanje njegove bivše žene i to što ima djecu. Po glavi vrtim razne scenarije... Mislim sumnjam da će me njegova bivša voljeti, pa će vjerojatno i te djevojčice napumpati protiv mene, a djevojčice će naravno slušati majku, mislim što je i sasvim normalno jer ipak nju poznaju cijeli život a ja sam im potpuno nova osoba u životu...
A nije ti palo na pamet da je njegova bivša jedna razumna žena koja je krenula dalje i završila s prošlošću? Možda je razvod bio težak, ali od njega su prošle dvije godine. To je ipak određeno vremensko razdoblje koje dopušta ranama da zacijele.

Gle, "ja" imam dvije bivše s djecom u paketu Jedna je od ovih kakvu ti očekuješ, druga je sušta suprotnost. Imaš i moju temu ovdje negdje iznad/ispod. Nema potrebe za dramom unaprijed, daj ženi priliku.


Quote:
EveWilson kaže: Pogledaj post
Također i kad pomislim da će on još narednih 10 godina biti razvučen na dvije strane(pošto mu mlađa kćer ima tek 9 godina), mislim s jedne strane ću biti ja s druge strane njegova bivša i djeca... A inače kad sam s nekim u vezi volim da smo posvećeni maksimalno jedno drugom ali bojim se da to ovdje neće biti moguće
Ako želiš da to potraje, ovako nećeš smjeti razmišljati. Djeca nisu njegova ljubav i dio njegovog života do punoljetnosti. Osamnaest je samo zakonski određena dobna granica kojom ostvarujemo određena prava i dobivamo određene obveze. Neće u njegovom srcu/vremenu/novčaniku biti manje mjesta za njegovu djecu samo zato što su preskočila tu imaginarnu granicu "odrastanja". Što prije toga postaneš svjesna, odluka - kakva god bila - će ti biti lakša.
Alpha Centauri is offline  
Old 11.09.2014., 15:33   #23
Quote:
EveWilson kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.

Prvo se ispričavam ako je moj post postavljen na krivoj temi, u slučaju da je neka ga nadležni slobodno obrišu ili premjeste na odgovarajuću temu.

Trenutno sam u prilično teškoj situaciji pa je bilo kakav vaš savjet dobrodošao. Naime, prije mjesec dana upoznala sam jednog muškarca dosta starijeg od mene(njemu je 50 godina a meni 28 godina) i odmah smo kliknuli na prvu, mislim svidio mi se jako i fizički i psihički(izgleda dosta mlađe od 50) i svi naši susreti do sad protekli su jako dobro. Pričao mi je da je bio u braku i da je rastavljen već dvije godine, a tu rastavu je opisao kao "tešku" i za njega i za njegovu bivšu ženu. Također iz tog propalog braka ima dvije kćeri(12 godina i 9 godina) koje žive s majkom i koje ja nisam vidjela uživo, već mi je samo pokazao slike.

E to je ono što mene muči... Mislim ako itko ima ikakvo iskustvo ili je bio u sličnoj situaciji bilo kakav savjet je dobrodošao.
Kao što sam već rekla između nas je divan odnos, međutim muči me dosta to postojanje njegove bivše žene i to što ima djecu. Po glavi vrtim razne scenarije... Mislim sumnjam da će me njegova bivša voljeti, pa će vjerojatno i te djevojčice napumpati protiv mene, a djevojčice će naravno slušati majku, mislim što je i sasvim normalno jer ipak nju poznaju cijeli život a ja sam im potpuno nova osoba u životu... Također i kad pomislim da će on još narednih 10 godina biti razvučen na dvije strane(pošto mu mlađa kćer ima tek 9 godina), mislim s jedne strane ću biti ja s druge strane njegova bivša i djeca... A inače kad sam s nekim u vezi volim da smo posvećeni maksimalno jedno drugom ali bojim se da to ovdje neće biti moguće

Jako mi je teško zao što ga volim i sviđa mi se na sve načine ali opet ima dana kada se upitam ima li uopće smisla upuštati se s takvim muškarcem u vezu u kojoj će sigurno biti puno problema, mislim puno više nego u vezi s nekim slobodnim muškarcem bez takve prošlost kakvih vani ima na stotine, a ja sam još mlada i ne znam treba li mi to uopće u životu?

Molim vas za pomoć
Bar ti je lik rekao da je rastavljen, da ima 50 godina,da ima djecu....sad zamisli da je sve to prešutio. Ako nisi sa njim iz financijskih razloga godine su nebitne.
mark-max is offline  
Old 11.09.2014., 17:48   #24
Kreneš li u to ozbiljno, imaš niz otežavajućih okolnosti, mogućih i obveznih, u odnosu na uobičajenu vezu. To je tako, kao da trčiš maraton s 20 kilograma tereta na leđima. Ali to ne znači da sigurno nećeš doći do cilja, nego samo da će ti biti puno teže. Baš kao što obične veze mogu završiti loše. Bilo bi manje šanse i teže i da je samo toliko stariji, plus bivša i djeca. E, sada, ostatak je pitanje motiva, cijene koju hoše plaćati manje-više cijeli život za neki dobitak. Ako misliš da je dovoljno velik, pristati ćeš, ako se dvoumiš, nećeš. Obje odluke su razumljive i ljudske.
Osim toga, on će biti starac za 20 godina, ti još u punoj snazi, znači hotimično skraćuješ svoj život u punom smislu na samo još 20 godina. Ovdje ranije neki tvrde da i jedna savršena godina vrijedi života, ali o tome također moraš objektivno razmisliti. Nitko s preko 70, i u niti jednom smislu, više ne izgleda, ili je, sasvim dobro.
Gordan71 is offline  
Old 11.09.2014., 19:09   #25
Ma niiije Mark max....tip mora da je neki siromak, jedva ima za alimentaciju, pun je kredita i vozi 12 godina stari fiat, živi natrag kod mame ili je podstanar, vjerojatno radi kao kondukter u vlaku ili kao portir u Vodoopskrbi i odvodnji. Za takvima su mlade i zgodne žene lude...ono ful zainteresirane.
Ah kako bi životi nekih mladih žena, auto i motor zastupnika bili teški i prazni da nema plitkih tipova koje pere muška menopauza i strah od smrti i starosti...
Ma niiiije taj situiran..jok.

Mene više zabrinjava kaj se ona već skoro kakti udala u mislima za njega, a zna ga jedva mjesec-dva.
Pa radi od muhe slona i već kalkurira o svemu, računa i preračunava...useljavanje i brigu o njegovoj ženi i djeci..i svojem dobru i ugodi koje bi se sa takvim trebala odreći....
Mislim probleme i "žrtvovanja" jelte...kaj ne.
Eh šta ti je "iskrena" ljubav mlade žene i tipova generacije njezinoga tate...pršti od ultrasvemirskinevjerojatne nevine i neproračunate ljubavi ae.

Zadnje uređivanje pozitivax : 11.09.2014. at 19:16.
pozitivax is offline  
Old 17.09.2014., 22:34   #26
Quote:
EveWilson kaže: Pogledaj post
ima dana kada se upitam ima li uopće smisla upuštati se s takvim muškarcem u vezu u kojoj će sigurno biti puno problema, mislim puno više nego u vezi s nekim slobodnim muškarcem bez takve prošlost kakvih vani ima na stotine, a ja sam još mlada i ne znam treba li mi to uopće u životu?
Tu ti je odgovor. Kratko ste zajedno, mislim da je bolje da to prekines dok nije prekasno. Sretno.
Neukrotiva is offline  
Old 18.09.2014., 13:05   #27
Quote:
EveWilson kaže: Pogledaj post

Jako mi je teško zao što ga volim i sviđa mi se na sve načine ali opet ima dana kada se upitam ima li uopće smisla upuštati se s takvim muškarcem u vezu u kojoj će sigurno biti puno problema, mislim puno više nego u vezi s nekim slobodnim muškarcem bez takve prošlost kakvih vani ima na stotine, a ja sam još mlada i ne znam treba li mi to uopće u životu?
Ja sam kvotala isto ko i neukrotiva, al sam boldala nekaj drugo. Ak ti fakat misliš da takvih, koje bi zavoljela i koji bi ti se svidjeli na sve načine ima na stotine, onda bolje da budeš s nekim takvim-slobodnim. Poatna bi trebala bit baš u tome da je on jedinstven, bez obzira na okolnosti koje mogu a ni ne moraju imati neki loš utjecaj na vašu vezu.
-honey- is offline  
Old 18.09.2014., 16:11   #28
Prekratko se znaju da bih povjerovala u to da ga voli i da joj se svidja na sve nacine. Da je tako, ne bi razmisljala o slobodnim muskarcima kojih ima na stotine. Sami pocetak veze, ili cega vec, pa ona bi trebala biti zatelebana da druge i ne vidi. Njoj je problem sto ce on biti "razvucen" na dvije strane, s jedne strane je ona, s druge strane su njegova djeca. O kakvoj ljubavi je tu rijec onda? Ko tu koga laze? Nema tu ni "lj" od ljubavi.
Neukrotiva is offline  
Old 18.09.2014., 16:23   #29
Quote:
EveWilson kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.

Prvo se ispričavam ako je moj post postavljen na krivoj temi, u slučaju da je neka ga nadležni slobodno obrišu ili premjeste na odgovarajuću temu.
...
Imam slicnu situaciju u obitelji. Tocno je ista razlika u godinama i isto je muskarac bio razveden i imao djecu iz prethodnog braka.
I da, moze uspjeti i uspijeva vec vise od 30 godina Kad je odnos doista temeljen na pravoj ljubavi sve je moguce.

Naravno, u tvom slucaju je u pitanju kratko poznanstvo ali poanta mog posta je samo da ti potvrdim da je izvodivo

Zadnje uređivanje warpedcat : 18.09.2014. at 16:50.
warpedcat is offline  
Old 18.09.2014., 16:27   #30
Quote:
Neukrotiva kaže: Pogledaj post
Prekratko se znaju da bih povjerovala u to da ga voli i da joj se svidja na sve nacine. Da je tako, ne bi razmisljala o slobodnim muskarcima kojih ima na stotine. Sami pocetak veze, ili cega vec, pa ona bi trebala biti zatelebana da druge i ne vidi. Njoj je problem sto ce on biti "razvucen" na dvije strane, s jedne strane je ona, s druge strane su njegova djeca. O kakvoj ljubavi je tu rijec onda? Ko tu koga laze? Nema tu ni "lj" od ljubavi.
Pa zato sam joj i napisala onak intonirani post jer mislim da ona samo traži potvrdu na forumu da joj je najpametnije to prekinuti.
Uostalom, takve zaključke ne bi trebao donositi forum, nego njih dvoje nakon kaj o svemu popričaju, što isto ukazuje na ozbiljnost te veze.
-honey- is offline  
Old 18.09.2014., 16:41   #31
Honey, slazem se, da.

Porazgovaraj s njim, jer na forumu ces procitati 100 razlicitih misljenja, a to ce te samo dodatno zbuniti.
Neukrotiva is offline  
Old 19.09.2014., 00:47   #32
nekolikosekundni skenom:

bježi
trči
šprint
tebi treba niski start da otrčiš
dal imaš zračne jastučiće za bjeg?


i pitam se wtf? čemu taj fatum neki? sudba kleta i bijeg od nje kao da je sudbina sjena koja će te sasjeći s nožem iza ugla.

uglavnom po meni je potrebno da se opustiš, znaš ono flow, go on, uživaj, diši to što on je, bez potrebe da njuškaš što je bio. jer svi mi imamo svoj džumbus a godine nisu jamstvo nikakvog reda, niti je red jamstvo sreće.
ja sam najviše voljela (a ako ne voljela onda bar zagrizla) za dečka s kojim sam se tukla i taj period nereda bio je za mene period najveće sreće premda danas mislim da adrenalina. ali to je tada tako trebalo biti
danas imam frajera koji je stariji i to baš onda kad sam mislila da ne bi više stare konje ni da imaju zlatna kopita
i šta se desi, stari konj mi baci prašinu u oči i meni se učini da je zlatna i pođem za njim u transu
šalim se naravno. da slušam okolinu, čula bi: da imam svoj interes, da ga iskorištavam, da on mene samo iskorištava i slično.
a šta ja čujem? da mi se zbog njega mijenja konfekcija stalno u ljetnu, da mi je vruće s njim i da on ima budilicu mog ženskog principa. dokle? ne zamaram se, dok budi, dobro je.
hoću ti reći, ne gledaj u sutra zaboravljajući što je danas. ne piši planove po krakovima zvijezda jer možda sutra padnu.
život je lijep. sada. srećo živi, to je ono što svako jutro sebi trebaš reći kada se pogledaš u ogledalo
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=uB_dYLTHsPA
mala srecica is offline  
Old 19.09.2014., 09:24   #33
sve je to ok, ali gledaj sa strane da i sada ostaneš trudna, za 15 godina će dijete ići u prvi srednje. ti ćeš imati 43 bit ćeš u najboljim godinama, a on starac od 75... možda je sada interesantan, ali uskoro će te početi kočiti. ti bi za par godina htjela izaći, on će htjeti ostati doma jer ga je ulovio giht... ili tako nešto. dobro razmisli... mislim da je razlika ipak prevelika.
neznamništa is offline  
Old 19.09.2014., 12:29   #34
Quote:
neznamništa kaže: Pogledaj post
sve je to ok, ali gledaj sa strane da i sada ostaneš trudna, za 15 godina će dijete ići u prvi srednje. ti ćeš imati 43 bit ćeš u najboljim godinama, a on starac od 75... možda je sada interesantan, ali uskoro će te početi kočiti. ti bi za par godina htjela izaći, on će htjeti ostati doma jer ga je ulovio giht... ili tako nešto. dobro razmisli... mislim da je razlika ipak prevelika.
nisam ni znao da su 43 najbolje godine, a 75 starost
__________________
Svijet bez mene ne bi bio isti
xcal is offline  
Old 19.09.2014., 12:51   #35
Quote:
neznamništa kaže: Pogledaj post
sve je to ok, ali gledaj sa strane da i sada ostaneš trudna, za 15 godina će dijete ići u prvi srednje. ti ćeš imati 43 bit ćeš u najboljim godinama, a on starac od 75... možda je sada interesantan, ali uskoro će te početi kočiti. ti bi za par godina htjela izaći, on će htjeti ostati doma jer ga je ulovio giht... ili tako nešto. dobro razmisli... mislim da je razlika ipak prevelika.
To ovisi od osobe do osobe. Niti su svi sedamdesetogodisnjaci vjecito u kuci, niti su svi cetrdesetogodisnjaci toliko zainteresirani za izlaske. Opet je rijec o ljudima koje dobro poznam tako da...
Ma stvar je u tome da li se vi poklapate ili ne. Nije to komplicirano toliko.
warpedcat is offline  
Old 21.09.2014., 06:49   #36
Quote:
EveWilson kaže: Pogledaj post
Molim vas za pomoć
Bijah u slično situaciji (ali kao mlađi)

nema veze što ima ženu i djecu, mora biti u kontaktu sa njima. To nije nikakav problem ako stvarno želi biti sa tobom.

Problemi leže u nekim drugim stvarima kao što su npr. životni ciljevi, ti želiš dijete on ne želi...itd. Nije problem ljubav već ono što želiš u životu : mudri :
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Old 21.09.2014., 16:42   #37
Razlika u godinama je prevelika i šanse da uspijete su skoro nikakve. Zaboravi to i idi dalje.
akinori is offline  
Old 21.09.2014., 19:47   #38
Quote:
perilica kaže: Pogledaj post
Budeš vidjela kako će stvari teći. Čovjeka poznaješ mj dana. Popili ste kaj? par kava i sada razmišljaš kako ćeš se slagati sa njegovom djecom.
Trebaš prvo vidjeti da li ćeš se uopće sa njim slagati, kamoli sa djecom.
Vidim da se autorica teme više ne javlja, ali bih ponovila ovaj savjet
Daj ženo opusti se, o djeci počni razmišljat tek nakon prve godine viđanja, nemoj ih odmah trčat upoznavat i ne znam što. Ma i nakon dvije.
ebolica is offline  
Old 22.09.2014., 09:07   #39
Probaj, pa ces vidjeti. Al stvarno, niste ni u prvoj fazi, a vec tripas o najgorim scenarijama. Ako nemas kapacitete, da obrzdas vlastitu nesigurnost po tom pitanju, onda stvarno pitanje, da li bi stvar funkcionirala. I ne zbog njega.
__________________
Al Lowe's masterpiece
nickherc is offline  
Old 12.01.2015., 20:50   #40
Hmmm... Da ga volis ne bi trazila ovdje odgovor... Ja osobno sam zarucena za muskarca starijeg 15 godina od mene, ali naime on nema djece. Ono sta ti hocu reci da ni godine ni djeca nisu problem. Problem je (bez uvrede) u tvojoj glavi. Jer ti ni sama neznas sta osjecas ni sta hoces. Mozda, tj fakat ti je najbolje popricat s njim i ako vidis da je to prolazna avantura bjezi jer ni ti vise nisi klinka vec zena koja je vec mogla biti majka.... Razmisli malo bolje... I ne trazi ovdje odgovor jer 100 ljudi 100 cudi...
marazg is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:55.