Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2015., 10:57   #501
Jedino što može promijeniti, ako zavoli sebe je da ne nastavlja takve odnose u kojima se osjeća loše. Čini mi se da nije kriva samo jedna strana, jer za tango je uvijek potrebno dvoje, barem po mom slučaju dolazim do takvog zaključka. Ali drugu stranu ne možemo promijeniti, tako da je samo na nama da se trgnemo i promijenimo to zbog čega ostajemo u destruktivnim odnosima.
iskričava is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 16:07   #502
Quote:
Stegovnica kaže: Pogledaj post
pa dobro ako smatras da je problem u tebi onda je naslov teme i uvodni post faljen jer po njemu ispada da njemu nije dovoljno stalo, a ako nekome nije stalo onda nema veze to sto ti osjecas prema sebi i sto si mozda nesretna i nezadovoljna sa sobom.....ili jednostavno ides linijom lakseg i tebi prihvatljivijem a to je da za sve okrivis sebe pa i dalje nastavis taj brak u kojem nisi sretna....ali ne vjerujem da sec ista postici ako navodno sebe promijenis jer kad nekome nije stalo onda mu nije stalo, mozes se ti popeti na trepavice
Nije naslov kriv. Započela sam sa njime, jer sam tada kada sam ga otvorila razmišljala o tome koliko sam godina, vremena, volje, snage, želje posvetila nekome za koga sam bila svjesna da me dovoljno ne voli.

Kojom god da linijom idem, ona je moja. Kao i sve moje greške...pa i neke dobre stvari koje sam učinila. Ne bojim se priznanja slabosti i nemogućnosti da tu pokušam nekima objasniti kako je teško biti cjelovit, jak, odlučan, ako to nisi bazično.

I temu sam sa time i oko toga da li je njemu i koliko je njemu stalo davno apsolvirala...trenutno me ne brine to što njemu nije dovoljno stalo, jer niti meni više nije dovoljno stalo...

Da znam, da se mogu popeti na trepavice, ali više ne brinem o tome da li će me ta osoba htjeti ili ne....jer ja više ne želim taj polovični odnos u kojem sam se osjećala prije svega jadno.

A ostatak mog života ostavljam za sebe...onaj drugi dio koji nije tema ove teme
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 16:12   #503
Quote:
iskričava kaže: Pogledaj post
Jedino što može promijeniti, ako zavoli sebe je da ne nastavlja takve odnose u kojima se osjeća loše. Čini mi se da nije kriva samo jedna strana, jer za tango je uvijek potrebno dvoje, barem po mom slučaju dolazim do takvog zaključka. Ali drugu stranu ne možemo promijeniti, tako da je samo na nama da se trgnemo i promijenimo to zbog čega ostajemo u destruktivnim odnosima.
Draga...znam da ćeš uspjeti ovo prožvakati i jednog dana ispljunuti. Samo nemoj žaliti za godinama u kojima si se posvetila krivoj osobi. Jer ta osoba jest bila kriva, ali očigledno je njezina uloga u tvom životu važna zbog nekih spoznaja....prvenstveno spoznaja o sebi.

Ja ne žalim za tim godinama koje su prošle...nekako sam sve više pomirena da su imale neku hebenu svrhu u mom životu. Ništa se ne događa bez razloga...a razloge često spoznaš puno kasnije.

Meni nije žao tih godina koje su prošle, nego se još uvijek čudom čudim tom svom opsesivnom ludilu. Shvaćanju da je netko zapravo jasno dao na znanje koliko mu nisam bila bitna, a ja sam i od tih rečenica i trenutaka znala napraviti scenarij koji sam sama stvorila.

Vrijeme ide...a dio našeg vremena smo dali nekome...ne mislim da je to uzalud...ali uzalud će biti ako tako nešto ponovimo...onda kada bih ovako nešto ponovila, bila bih zapravo očajna, jer bi to značilo da apsolutno ništa nisam primjenila od ovoga što sam naučila.
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 17:29   #504
Quote:
jelena1777 kaže: Pogledaj post
...jer ja više ne želim taj polovični odnos u kojem sam se osjećala prije svega jadno.

A ostatak mog života ostavljam za sebe...onaj drugi dio koji nije tema ove teme
da, tako je i najbolje, jer nema smisla zivot koji je prekratak protratiti na krive ljude
I nadam se da ces naci srecu negdje drugdje mozda s nekim drugim
Stegovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 20:08   #505
Quote:
jelena1777 kaže: Pogledaj post
Draga...znam da ćeš uspjeti ovo prožvakati i jednog dana ispljunuti. Samo nemoj žaliti za godinama u kojima si se posvetila krivoj osobi. Jer ta osoba jest bila kriva, ali očigledno je njezina uloga u tvom životu važna zbog nekih spoznaja....prvenstveno spoznaja o sebi.

Ja ne žalim za tim godinama koje su prošle...nekako sam sve više pomirena da su imale neku hebenu svrhu u mom životu. Ništa se ne događa bez razloga...a razloge često spoznaš puno kasnije.

Meni nije žao tih godina koje su prošle, nego se još uvijek čudom čudim tom svom opsesivnom ludilu. Shvaćanju da je netko zapravo jasno dao na znanje koliko mu nisam bila bitna, a ja sam i od tih rečenica i trenutaka znala napraviti scenarij koji sam sama stvorila.

Vrijeme ide...a dio našeg vremena smo dali nekome...ne mislim da je to uzalud...ali uzalud će biti ako tako nešto ponovimo...onda kada bih ovako nešto ponovila, bila bih zapravo očajna, jer bi to značilo da apsolutno ništa nisam primjenila od ovoga što sam naučila.
Žalim što nije završilo drugačije, bolje. Definitivno je imao ulogu u mom životu, zbog njega, a i ovog foruma su mi neke stvari o meni puno jasnije. Vjerujem da ću naučeno uspjeti i primjeniti. Iskreno, sada mi se čini potpuno nemoguće da bih to dozvolila nekom drugom. Ali, korak po korak, jer prvo moram ovo preboljeti.

Zadnje uređivanje iskričava : 28.02.2015. at 20:18.
iskričava is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 21:26   #506
Quote:
jagodica_bobica kaže: Pogledaj post
ja se pak ne mogu othrvati osjećaju težine prihvaćanja istine da ova žena nije samo trol.
Hehe...ovo je dobro sa težinom prihvaćanja istine....haha...jagodice upikla si u sridu!

Što ima kod mene?

Jel koga zanima?

Ja sam bolje što se tiče ovog odnosa...odnosno ja sam super što se tiče ovog odnosa kojeg više nema.

Ja sam žena zvijer. Shvatila sam nakon četiri godine da me čovjek ne voli ...vauuuu....baš sam ponosna na sebe

Malo se šalim...a činilo se nemogućim da ću ikada prestati voljeti to savršeno biće

No i ponekad shvate...istina da je shvaćanje bilo bolno, ali je eto moguće.

Zato je moj savjet jedini koji je suvisli da gibate hitro nalijevo od muškaraca koji vas tretiraju kao krpu za prašinu. I ne okrećite se...nego se udarajte nogama o guzicu što jače kako bi vam taj trk bio što odlučniji.

Zapravo jedino što se može učiniti u ovakvim vezama je to da u njih niti ne ulazite...makar je teško procijeniti na samom početku kakva je osoba ispred nas. Ali...ta hebena intuicija mi je govorila od prvog dana da tu nekaj opako smrdi...samo eto ja sam se htjela nadisati tog smrada. I jesam...a sada neka smrdi nekom drugom.
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 22:23   #507
Ajde super jelena. Drago mi je zbog tebe.
Mozda ovo proljece donese neke lijepe i zdrave pocetke.
Trebalo bi sad nazdraviti u to ime.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 19:55   #508
Quote:
jelena1777 kaže: Pogledaj post
Hehe...ovo je dobro sa težinom prihvaćanja istine....haha...jagodice upikla si u sridu!

Što ima kod mene?

Jel koga zanima?

Ja sam bolje što se tiče ovog odnosa...odnosno ja sam super što se tiče ovog odnosa kojeg više nema.

Ja sam žena zvijer. Shvatila sam nakon četiri godine da me čovjek ne voli ...vauuuu....baš sam ponosna na sebe

Malo se šalim...a činilo se nemogućim da ću ikada prestati voljeti to savršeno biće

No i ponekad shvate...istina da je shvaćanje bilo bolno, ali je eto moguće.

Zato je moj savjet jedini koji je suvisli da gibate hitro nalijevo od muškaraca koji vas tretiraju kao krpu za prašinu. I ne okrećite se...nego se udarajte nogama o guzicu što jače kako bi vam taj trk bio što odlučniji.

Zapravo jedino što se može učiniti u ovakvim vezama je to da u njih niti ne ulazite...makar je teško procijeniti na samom početku kakva je osoba ispred nas. Ali...ta hebena intuicija mi je govorila od prvog dana da tu nekaj opako smrdi...samo eto ja sam se htjela nadisati tog smrada. I jesam...a sada neka smrdi nekom drugom.
Ne djeliti savjete tek tako! Udana si koliko znam. I ako si se riješila dodatnog balasta u svom životu nisi se riješila glavnog!
Ili savjet preformuliraj na neki način...da usputnim čitateljima bude jasnije.
Što je tvoj savjet u stvari? Riješite se loših ljubavnika?
orion1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 20:04   #509
Quote:
orion1 kaže: Pogledaj post
Ne djeliti savjete tek tako! Udana si koliko znam. I ako si se riješila dodatnog balasta u svom životu nisi se riješila glavnog!
Ili savjet preformuliraj na neki način...da usputnim čitateljima bude jasnije.
Što je tvoj savjet u stvari? Riješite se loših ljubavnika?
Da. Riješiti se loših ljubavnika. Bili vi u nekoj kombinaciji ili solo...u svakom slučaju riješiti se onih koje bezglavo volite, ali koji ne vole vas.

A tema nema veze sa lošim brakom, jer sam temu otvorila općenito, dakle ne samo u odnosu na sebe i svoje događaje, nego i doživljaje drugih žena.
Ja bih ostala pri temi.
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:49.