Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2014., 21:47   #1
Svađe frcaju sa svih strana...

U braku smo nešto više od 5 godina i imamo sina starog 3 godine. Prije toga smo bili u trogodišnjoj vezi i živjeli zajedno.

E sada, u posljednje vrijeme nikako ne možemo naći zajednički jezik.

Ljuta sam na njega ko pas jer mi ništa ne pomogne oko djeteta i oko kuće. Nikad u životu nije ništa skuhao ni nama, a niti malom. Uglavnom, ako ja ne skuham jede se pizza ili čevapi.

Ma nikad nije niti ništa očistio, samo prlja ko prasac.

Umorna sam! Svaki dan mi je naporan i voljela bih makar jedan dan u tjednu biti malo malo slobodna...

Ujutro spremim maloga, vozim ga u vrtić, idem raditi. Nakon posla idem po maloga, kupim kruh i zbrčkam nešto za jest. Nakon toga svi pojedemo, muž ide igrat igrice na komp nakon čega zaspi, dok ja perem pjate...

Kad operem pjate, bih malo sjela...ali ne... mali hoće pažnju... pa se igram s njim dok mu ne dojadim (usput šutnem robu u mašinu i obavim neke lakše kućanske poslove). Dođe vrijeme za večeru, maloga nahranim, muž se probudio i ide piti kavu...

Mali plače, vuče ga za ruku, hoće biti s njim.

Ajde, nakon šta popije kavu se malo poigra s njim. Dok se on igra s njim ja perem kupatilo, usisavam ili šta već treba.

Tko ga stavlja spavat? Pa normalno da ja.... To više nije normalno... Od umora zaspim sa malim u njegovom krevetu, niti se ne otuširam.

Ujutro u 6 opet sve po starom.... Više mi se muka buditi.

Sve sam mu ja to rekla... Na to mi je rekao da je razmislio i da je problem u meni jer sam živčana!!!

Pa normalno da sam živčana, rastrgana sam. Njemu je uvijek izgovor da on zarađuje 10 puta više od mene, da imam kuću, zdravo dijete i šta kukam....

Ubiti je on u neku ruku "sirovina".

Nakon nekoliko godina sam se i vratila na faks i uz ovakvu svakodnevnicu mi je teško učiti, tj. nemam kada.

E pa žene, da li Vama vaši muževi pomažu? Da li je ova situacija tzv. "normalna" ili ipak nije?

Muža volim i ne bih željela rastavu, ali sa ovako čestim svađama oko istih problema nećemo daleko dogurati.

Jednostavno ne znam kako da ga prisilim da mi pomogne. Netko mi mora pomoć jer ja ću se raspasti.
tamchi86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 21:56   #2
Skontala sam da imate dobra primanja.
Postoji li sansa da angazirate osobu za pomoc u kuci oko ciscenja?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 21:58   #3
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Skontala sam da imate dobra primanja.
Postoji li sansa da angazirate osobu za pomoc u kuci oko ciscenja?
Ma da, rekao mi je da ću dobiti čistačicu ako prestanem pušiti... odbila sam, nitko me neće ucjenivati za cigare. To mi je jedina svjetla točka jutra.
tamchi86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 22:01   #4
Ja sam se razbjesnila smao čitajući...koja trutina!

Na žalost ne vjerujem da se ljudi radikalno mijenjaju, moje iskustvo bar nije takvo...
kako bi reagovao da ti prosto prestaneš raditi neke od tih poslova, da svedeš na minimum, neka je neopeglano, neka nema ručka, neka mu odjeća nije oprana?
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 22:09   #5
Zašto bi se on tebi prilagođavao i radio proklete kućanske poslove kao tetkica neka.. da kuha, pegla i usisava a zarađuje 10 puta više od tebe.. Ti zaista misliš da će on pregaziti svoj muški ponos i sad najednom tebi dati ruke pri mijenjanju pelena. Ej pa on nije takav tip. Ja sam se sa suprugom na početku veze dogovorio oko tih stvari.. sve ide na pola.. izaberi šta ti paše raditi, zavrni rukave i crnči prijatelju.. Žena ti nije robinja, niti je čiščenje, peglanje, usisavanje, pranje prozora posao koji traje 5 minuta, valja se dobro oznojiti..
Ali on to ne kuži.. kad bi bar bio toliko human pa da za promjenu jedan dan odradi pola tvog dnevnog posla bar da vidi kako je možda bi cjenio... ovako ga nije briga, ne želi i zašto bi.. on ne vidi jedan razlog zašto bi.. A serator ima para a neće plati 500 kuna mjesečno da tebi olakša život.. a ti još studiraš..
Kako da ti itko od nas pomogne kada si izabrala živjeti sa takvim tipom čovjeka.. taj se nema razloga mijenjati.. ti se prilagodi, snađi, viči.. Kad vičeš ispadaš histerična i ništa više...prije ćeš završiti na psihijatriji nego što će ti on skuhati ručak..
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 22:15   #6
Quote:
tamchi86 kaže: Pogledaj post
Ma da, rekao mi je da ću dobiti čistačicu ako prestanem pušiti... odbila sam, nitko me neće ucjenivati za cigare. To mi je jedina svjetla točka jutra.
Cekaj malo, 'dobit' ces cistacicu? A on je nece dobiti? I svi vi zajedno u konacnici?

Oprosti, ali suprug ti je stvarno krkan. I to onak, ne mali.

Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Zašto bi se on tebi prilagođavao i radio proklete kućanske poslove kao tetkica neka.. da kuha, pegla i usisava a zarađuje 10 puta više od tebe.. Ti zaista misliš da će on pregaziti svoj muški ponos i sad najednom tebi dati ruke pri mijenjanju pelena. Ej pa on nije takav tip. Ja sam se sa suprugom na početku veze dogovorio oko tih stvari.. sve ide na pola.. izaberi šta ti paše raditi, zavrni rukave i crnči prijatelju.. Žena ti nije robinja, niti je čiščenje, peglanje, usisavanje, pranje prozora posao koji traje 5 minuta, valja se dobro oznojiti..
.
Imaju dovoljno novaca da uzmu pomoc u kuci.
Ali valjda je to ispod casti, valjda je ona sramota od zene ako susjedi vide da imaju spremacicu, sta ti ja znam

Ja znam parove bez djece koji dobro zaradjuju i placaju ciscenje kuce, zasto, pa jednostavno zato sto se ne zele klati oko tih stvari, a radije vikend provedu uzivajuci nego s krpom. Ukoliko se ima novca ne vidim zasto bi takvo sto bilo prepreka.
Kad se nema novca situacija je drugacija, jasno, ali mislim da ovdje to nije slucaj.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 22:18   #7
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
....... ti se prilagodi, snađi, viči.. Kad vičeš ispadaš histerična i ništa više...prije ćeš završiti na psihijatriji nego što će ti on skuhati ručak..
Iz svega proizlazi da ne treba vikati, niti biti živčana, nego lijepo i polako, i tako mu uzme jedan argument iz ruke.

I što fali ako ona dobije čistačicu? Ionako je svjesna da joj je muž u neku ruku sirovina.
__________________
and guess what ... I'm just fine ... :lol:
↑ click ↑
malčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 22:19   #8
trebaš odigrati neki loto pa ako dobiješ onda platiš čistačicu. ja drugog rješenja ne vidim.
kolkotolko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 22:19   #9
Ciscenje je zamorno, repetitivni i dosadni poslovi svaki dan
Pili u mozak jednako kao i necije kvocanje
Pistol is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 22:23   #10
Uf život u paklu

Ne znam što pametno savjetovati, taj tvoj muž je teška trutina fuj

Možda bi se više brinuo oko djeteta kad bi se rastavili, jer onda bi bio prisiljen
ako bi dobio neke sate ili dan u tjednu, kako već to ide... (no nije da ja sad to sugeriram)
File not Found is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 22:23   #11
Quote:
malčica kaže: Pogledaj post
I što fali ako ona dobije čistačicu? Ionako je svjesna da joj je muž u neku ruku sirovina.
To.
Sama činjenica da je on neempatična trutina učinila bi da ga nepovratno prezirem.
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 22:25   #12
Quote:
malčica kaže: Pogledaj post
Iz svega proizlazi da ne treba vikati, niti biti živčana, nego lijepo i polako, i tako mu uzme jedan argument iz ruke.

I što fali ako ona dobije čistačicu? Ionako je svjesna da joj je muž u neku ruku sirovina.
Nije stvar tko dobije. Stvar je da se iz te jedne recenice vidi kakav im je odnos i brak, i za sto on nju smatra. Nazalost.
A jel ona svjesna, pa ne znam, da jest ne bi otvarala temu sa zeljom da joj muz pocne pomagat, jer bi joj bilo jasno da to nikada nece dobiti.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 22:26   #13
Ti si živjela s tim idiotom 3 godine i znala si kakav je. Koji vrag te natjerao da se udaš za njega?

Ne znam koliko tu možeš napraviti. Sumnjam da se takav ima potrebu mijenjati.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 22:29   #14
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Cekaj malo, 'dobit' ces cistacicu? A on je nece dobiti? I svi vi zajedno u konacnici?

Oprosti, ali suprug ti je stvarno krkan. I to onak, ne mali.

Imaju dovoljno novaca da uzmu pomoc u kuci.
Ali valjda je to ispod casti, valjda je ona sramota od zene ako susjedi vide da imaju spremacicu, sta ti ja znam

Ja znam parove bez djece koji dobro zaradjuju i placaju ciscenje kuce, zasto, pa jednostavno zato sto se ne zele klati oko tih stvari, a radije vikend provedu uzivajuci nego s krpom. Ukoliko se ima novca ne vidim zasto bi takvo sto bilo prepreka.
.
Nekome čistačica može spasiti brak istina, a to je ovdje slučaj.. Ma neće on čistačicu koju će on plaćati, pa čemu da je plaća neš ti posla održavat kuću, malo oprat, opeglat, pobrisat prašinu..pa mašina pere robu i suđe a pegla pegla.. Imam osjećaj da bi joj tu čistačicu nabijao na nos dok ne crkne.. fakat si nesposobna, eto ja ti plaćam čistačicu da ti možeš trljati pi*** po cijele dane, nesposobna si žena, pogle druge žene oko sebe, koja ima čistačicu, sve odrađuju same...i opet ti neki kurac u životu fali, stalno prigovaraš..
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 22:29   #15
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Cekaj malo, 'dobit' ces cistacicu? A on je nece dobiti? I svi vi zajedno u konacnici?

Oprosti, ali suprug ti je stvarno krkan. I to onak, ne mali.

jeste, krkan je i škrt je.

Pazi, kada smo bili cura i dečko sve je bilo drugačije (odnosno prije nego šta sam rodila). Nije da je onda nešto radio, ali posla je bilo malo... ako bi skuhala bilo bi dobro, ako ne- bi se šlepali kako bi znali... Kada nemaš dijete onda ti je nekako svejedno šta ćeš jest i da li će ti podovi biti čisti (tada se nitko nije valjao po podu).... A sada jednostavno moram brinuti o kući, jer ako to ne radim za dva dana je u stanju kao da prasci žive tamo. Poslovi se gomilaju, a ja sam ih nastavljala sve raditi... Dok se nisam počela buniti....

Njegovi ga podržavaju! Došli su neki dan kod nas u posjetu... Pitaju me di je xxx? Ja sam im rekla da gore spava.... A moj svekar: "Neka,neka i treba odmoriti malo". Na to sam mu vratila: " A šta ja ne trebam?" samo je umuknuo....

Kao da ne vidi koliko mi je teško i ne želi čuti.... Da mu smireno objasnim sve na lijepo i naširoko, trebala bih biti smirena i trebali bi biti sami (moguće je tek kada mali zaspi- a do tada sam ja krepana i živčana).

Morat ću organizirati neki razgovor u 4 oka nedjeljom, makar maloga uvalila nekome. Jednostavno, bez ozbiljnog razgovora nema ništa, a razgovor u svađi nije razgovor...
tamchi86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 22:29   #16
Nije čudno što svađe frcaju. Zapravo smatram da posjeduješ nadljudsku snagu samokontrole jer mu još nisi skočila za vrat i napila mu se krvi. Ja bih.

On zarađuje 10 puta više od tebe, a ti ližeš govna. I k tome je stava da ne zaslužuješ nikakvu pomoć. A ako bi već bio voljan ukazati ti čast i platiti pomoć, to bi bilo pod uvjetom da žrtvuješ ono što ti je gušt.

Krkanski, seljoberski, bezobzirno, onako kako to radi netko tko te ne voli, ne poštuje i ne uvažava.

Stara moja, pa da izgleda ko bog sexa, netom namazan uljem, jedini dogovor koji bi trebala imati s njim je dogovor o alimentaciji i viđanju djeteta.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 22:32   #17
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Nekome čistačica može spasiti brak istina, a to je ovdje slučaj.. Ma neće on čistačicu koju će on plaćati, pa čemu da je plaća neš ti posla održavat kuću, malo oprat, opeglat, pobrisat prašinu..pa mašina pere robu i suđe a pegla pegla.. Imam osjećaj da bi joj tu čistačicu nabijao na nos dok ne crkne.. fakat si nesposobna, eto ja ti plaćam čistačicu da ti možeš trljati pi*** po cijele dane, nesposobna si žena, pogle druge žene oko sebe, koja ima čistačicu, sve odrađuju same...i opet ti neki kurac u životu fali, stalno prigovaraš..
Upravo tako se i meni cini.

Quote:
tamchi86 kaže: Pogledaj post
jeste, krkan je i škrt je.

Pazi, kada smo bili cura i dečko sve je bilo drugačije (odnosno prije nego šta sam rodila). Nije da je onda nešto radio, ali posla je bilo malo... ako bi skuhala bilo bi dobro, ako ne- bi se šlepali kako bi znali... Kada nemaš dijete onda ti je nekako svejedno šta ćeš jest i da li će ti podovi biti čisti (tada se nitko nije valjao po podu).... A sada jednostavno moram brinuti o kući, jer ako to ne radim za dva dana je u stanju kao da prasci žive tamo. Poslovi se gomilaju, a ja sam ih nastavljala sve raditi... Dok se nisam počela buniti....

Njegovi ga podržavaju! Došli su neki dan kod nas u posjetu... Pitaju me di je xxx? Ja sam im rekla da gore spava.... A moj svekar: "Neka,neka i treba odmoriti malo". Na to sam mu vratila: " A šta ja ne trebam?" samo je umuknuo....

Kao da ne vidi koliko mi je teško i ne želi čuti.... Da mu smireno objasnim sve na lijepo i naširoko, trebala bih biti smirena i trebali bi biti sami (moguće je tek kada mali zaspi- a do tada sam ja krepana i živčana).

Morat ću organizirati neki razgovor u 4 oka nedjeljom, makar maloga uvalila nekome. Jednostavno, bez ozbiljnog razgovora nema ništa, a razgovor u svađi nije razgovor...
Svekar je isto tako odmarao dok je svekrva rintala Zato to i kaze.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 22:33   #18
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Nije stvar tko dobije. Stvar je da se iz te jedne recenice vidi kakav im je odnos i brak, i za sto on nju smatra. Nazalost.
A jel ona svjesna, pa ne znam, da jest ne bi otvarala temu sa zeljom da joj muz pocne pomagat, jer bi joj bilo jasno da to nikada nece dobiti.
Pa što treba, da se objesi, ili rastavi?

Brak im je takav da je većina tereta svakodnevnih obaveza na njoj.
Ali i da imaju financije i da on nema ništa protiv da uzmu kućnu pomoćnicu. Kakve veze sad ima jel on kaže uzet će njoj ili njima pomoćnicu Ionako je evidentno da smatra da to nije njegov posao.
Nemojte bit isključivi.
__________________
and guess what ... I'm just fine ... :lol:
↑ click ↑
malčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 22:36   #19
Quote:
tamchi86 kaže: Pogledaj post
jeste, krkan je i škrt je.

Pazi, kada smo bili cura i dečko sve je bilo drugačije (odnosno prije nego šta sam rodila). Nije da je onda nešto radio, ali posla je bilo malo... ako bi skuhala bilo bi dobro, ako ne- bi se šlepali kako bi znali... Kada nemaš dijete onda ti je nekako svejedno šta ćeš jest i da li će ti podovi biti čisti (tada se nitko nije valjao po podu).... A sada jednostavno moram brinuti o kući, jer ako to ne radim za dva dana je u stanju kao da prasci žive tamo. Poslovi se gomilaju, a ja sam ih nastavljala sve raditi... Dok se nisam počela buniti....

Njegovi ga podržavaju! Došli su neki dan kod nas u posjetu... Pitaju me di je xxx? Ja sam im rekla da gore spava.... A moj svekar: "Neka,neka i treba odmoriti malo". Na to sam mu vratila: " A šta ja ne trebam?" samo je umuknuo....

Kao da ne vidi koliko mi je teško i ne želi čuti.... Da mu smireno objasnim sve na lijepo i naširoko, trebala bih biti smirena i trebali bi biti sami (moguće je tek kada mali zaspi- a do tada sam ja krepana i živčana).

Morat ću organizirati neki razgovor u 4 oka nedjeljom, makar maloga uvalila nekome. Jednostavno, bez ozbiljnog razgovora nema ništa, a razgovor u svađi nije razgovor...
Oprosti, ali zar ti nisi trudna?
__________________
and guess what ... I'm just fine ... :lol:
↑ click ↑
malčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 22:36   #20
Quote:
smjeskica kaže: Pogledaj post
Ja sam se razbjesnila smao čitajući...koja trutina!

Na žalost ne vjerujem da se ljudi radikalno mijenjaju, moje iskustvo bar nije takvo...
kako bi reagovao da ti prosto prestaneš raditi neke od tih poslova, da svedeš na minimum, neka je neopeglano, neka nema ručka, neka mu odjeća nije oprana?
Pa vidi, kada sam bila hospitalizirana na dva, tri dana- oprao je suđe (šalice za kavu). Jesti su išli kod svekrve.... i to je to ...
A da prestanem raditi sve kućanske poslove namjerno.... ne znam kako bi reagirao... nije se dogodila takva situacija....
Pretpostavljam da bi mi svašta rekao....
tamchi86 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:19.