Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2015., 21:56   #61
U mojem slučaju, kada bi partnerica ukrala novac, koji smo krvavo zaradili, to bi bio brzopotezni odjebitis. Al opet, ljudi su mazohisti i nekad se bore za izgubljen slučaj. (promijenit ću ga, bla bla bla) Te pri tome gube dragocjenu energiju koju bi trebali trošiti na lijepe stvari koje život pruža.

Ne kažem da je tvoja situacija izgubljena, to ćeš ti sama odlučiti. Ti ga bolje poznaješ od svih nas. I vidjeti ćeš kako će se situacija dalje razvijati. Držim fige da se opameti.
Lunar Crescent is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 09:51   #62
mislim, imaš rješenje. trajnim nalogom svaki mjesec skinut njegovu plaću i prebacit na svoj račun tako da ti raspolažeš cjelokupnim iznosom.

no to je rješavanje posljedice a ne uzroka


(s takvom osobom ja ne bih mogla biti)
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 11:13   #63
To nije rješenje jer njega i dalje ne sprečava da digne kredit u banci niti da posudi od kamatara.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 11:41   #64

Krade od tebe.
Vidi, suvišno je da preispituješ paljenje one lampice zbog koje si otvorila ovu temu. Ona miga s ciljem održavanja tvoje egzistencije.
Taj čovjek može biti dobar čovjek.
Može biti sv.Petar osobno.

Ali za tebe nije dobar. Za tvoje nerođeno dijete nije dobar! Sve ostalo je nevažno.
On ima velikih problema sa sobom. Ovisnik kao i svaki drugi. Da je ovisan priznat će ikad...a još vjerovatnije nikad. Klasična priča. Tebi će vrlo vješto svakodnevno rutinski farbati oči najljepšim mogućim bojama. Jer si mu sredstvo ostvarenja ovisničkih pobuda. Isto bi bilo i da (sem klađenja) treba šut heroina. Takvi se izliječe ikad...Mnogo češće nikad.

Bježi i ne osvrći se.

A ako ništa od mojih toplih preporuka ne prihvatiš, daj prihvati barem tu da već jednom prestaneš držati svoje novce po ladicama!!!
Njima je mjesto na tvom osobnom, novootvorenom, najstrože skrivenom računu.

Počni misliti na to dijete koje nosiš, pa unesi u sve dozu odgovornosti koju za sebe do sad očito nisi imala.
Postat ćeš roditelj. I vrlo je izgledno kako će uskoro, bude li to ikako mogao, krasti direktno tvojoj bebi iz usta.
Bez pol pardona.
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 13:20   #65
Kada ovo čitam - kao da čitam priču jedne žene u svojoj široj obitelji. Isti profil muškarca - dobar, topao, fin, svi ga vole....a svi su ga voljeli jer je - svima posuđivao novce koje gotovo nikad ne bi dobivao nazad, ali on opet iznova jer ne dao Bog kome se zamjeriti, svima pomoći...a doma - šipak.

Njegova žena je također bila zaljubljena u prvo vrijeme i branila ga, dok su istovremeno njeni starci šizili jer su realno vidjeli kud to ide. Na što je on trošio lovu, to nitko ni dan danas ne zna, srećom nije bio kod kamatara, trošio je 'samo' svoju plaću. Ona ga je pokušala kontrolirati na sve mile načine, ali ne možeš ti ovisnika (a to JESU ovisnici) držat na lancu - lagao joj je prvo da su mu smanjili plaću a onda i da mu ne isplaćuju plaću, dok nije saznala da je istovremeno posuđivao novac, krpao neke prastare dugove, svoje, bratove...pitaj Boga čije...

Puklo je kad ona, nakon što je poplaćala kredit i režije nije imala malom za neke elementarne stvari, čini mi se da su tenisice bile u pitanju. Danas kaže da se spasila onaj dan kad je pokupila stvari i otišla. On je plakao, cvilio, kenjkao... ali se nikad nije promijenio.
Samo toliko. Misli na dijete. Od dobrote se ne živi. Uostalom, nije dobar tebi, nego svima drugima. Tebi samo dobro glumi.
dulcinea131 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:42.